Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Kwi 2018 08:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
miejcie na uwadze
https://www.washingtonpost.com/world/the_americas/social-security-protest-leads-to-clashes-in-nicaragua/2018/04/18/03e60caa-4373-11e8-b2dc-b0a403e4720a_story.html?noredirect=on&utm_term=.c703562d580f
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez J29, 16 Lut 2020 21:03, edytowano w sumie 1 raz
Korekta tematu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#2 PostWysłany: 30 Wrz 2018 20:18 

Rejestracja: 27 Paź 2013
Posty: 59
Witam,czy ktoś z osób na forum WIE jaka jest aktualna sytuacja w Nikaragui - nie ze strony MSZ ?
Dziękuję za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aktualna sytuacaj
#3 PostWysłany: 30 Wrz 2018 20:23 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8581
złoty
Niezbyt ciekawa.
Góra
 Profil Relacje PM off
becek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: aktualna sytuacaj
#4 PostWysłany: 30 Wrz 2018 20:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
szukaj stron gazet nikaraguańskich
w chwili obecnej się uspokoiło ale na jak długo nie wiadomo
obiazdowki bym teraz nie zalecał
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Paź 2018 15:41 

Rejestracja: 27 Paź 2013
Posty: 59
Dzięki wszystkim za odpowiedź, zmiana kierunku na Kolumbie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 19 Paź 2018 09:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 243
Loty: 127
Kilometry: 338 124
niebieski
Czy ktoś był w ostatnich miesiącach? Ma jakieś aktualne informacje na temat bezpieczeństwa. Zaznaczam, że zależy mi na opinii kogoś kto był lub był ktoś z Waszych znajomych, a nie na artykułach prasowych. Zastanawia mnie jak wygląda sytuacja względem turystów. Czy są jakiekolwiek niebezpieczeństwa czy w razie czego wystarczy trzymać się z dala od demonstracji. Bo z tego co słyszałem problemów z wjazdem nie ma żadnych...
_________________
zapraszam na mój blog podróżniczy:
http://www.czterykranceswiata.com

moje relacje:
Najpiękniejszy trek na świecie (Himalaje) - Annapurna Base Camp
Nepal na bogato - tak pół żartem, pół żartem
Jamajka -Fałszywy Raj
Nikaragua - Okryłem nowy RAJ?!
Kostaryka -Pura Vida
Angkor Wat -Perła Kambodży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 22 Paź 2018 14:31 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 22
Loty: 38
Kilometry: 123 352
Byliśmy w Nikaragui tydzień w sierpniu.
Nie spotkały nas żadne nieprzyjemności.
Ludzie bardzo mili i pomocni.
Góra
 Profil Relacje PM off
ambush uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 22 Paź 2018 14:51 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
ambush...nie zapomnij tylko napisac sobie na plecach ...TURYSTA. A dla lepszego efektu bym dodał drugi napis już po hiszpańsku. :mrgreen: To tylko lokalsi i przeciwnicy polityczni się walą. Turystów nikt nie rusza...chyba , że złodzieje lub boysi z gangów . Spokojnie wjedziesz ale czy wyjedziesz?? Pytania na poziomie gimbazy bez obrazy.Ktoś napisze , że jest spoko i podejmiesz na tej podstawie decyzje czy jechać? :P Rzucaj kostką. To lepsze wyjscie
Góra
 Profil Relacje PM off
vib lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 20 Lis 2018 17:16 

Rejestracja: 01 Sty 2012
Posty: 15
Loty: 31
Kilometry: 89 973
Jeśli ktoś jest nadal zainteresowany tematem to właśnie wróciliśmy z Nikaragui (pobyt w okresie 31 październik 2018 - 15 listopad 2018) - czuliśmy się bezpiecznie na miejscu, jedyną zaobserwowaną oznaką przestępczości była nieudolna próba kradzieży portfela mocno podchmielonego Pana w wykonaniu młodocianego złodzieja (dodam, że nieudana).
Kraj mocno cierpi przez te protesty z pierwszej połowy roku, turystów jest niewielu, głównie z Europy.
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 30 Lis 2018 01:03 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 10
Witam mozesz napisac gdzie bylas w Nikaragui i jak dlugo ?
Planuje tam byc na przelomie styczen/luty okolo 2 tyg Moj plan : wjazd z Kostaryki Omatepe, Grenada, Leon i Somoto kanion wyjazd do Hondurasu
pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 29 Sty 2020 00:57 

Rejestracja: 08 Sty 2014
Posty: 31
Witam, czy ktos moze byl w ostatnim czasie ? Jak wyglada sytuacja na miejscu ? Pod koniec lutego wybieramy sie do Kostaryki i mamy w planach odwiedzic rownież Nikarague
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 16 Lut 2020 15:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2013
Posty: 175
Loty: 73
Kilometry: 200 797
niebieski
@Riux i jak tam na kilka dni przed przekroczeniem granicy? Dowiedziałeś się czegoś konkretnego? Wybieracie się?
_________________
Moje relacje:

Zachód USA mocno rozszerzony i skondensowany jednocześnie
Transsybirem do Chin
Indie z podręcznym
Autostopem po Jordanii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 17 Lut 2020 00:41 

Rejestracja: 08 Sty 2014
Posty: 31
Wybieramy sie za kilka dni do Kostaryki, tydzien pozniej do Nikaragui. Nie rozmawiałem z nikim kto w ostatnim czasie był na miejscu niestety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 20 Kwi 2020 16:14 

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 57
Riux wróciłeś? Możesz napisać jak to wygląda na miejscu. Waham się pomiędzy Kostaryką a Nikaraguą, kusi bardziej ta druga ale jadę z dziećmi i rodzicami i nie chcę przeginać.

Dodatkowo mam pytanie dot. ubezpieczenia. Na stronie MSZ znajdziemy taką informację :"Polisy polskich towarzystw ubezpieczeniowych nie są uznawane. Zalecane jest ubezpieczanie się w miejscowej instytucji INISER, która udziela zniżek grupom turystycznym" - czy ktoś to przerabiał i kupował ubezpieczenie na miejscu, czy to jakiś dziwny pozmysł MSZ-tu. Dodam, że podczas kupna ubezpieczenia w dowolnym miejscu Nikaragua przechodzi bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 18 Sie 2021 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Ktoś wie jak wygląda obecnie wjazd do Nikaragui?
Z MSZ wynika, że chcą tylko test pcr, ktoś to w praktyce przerabiał w ostatnich miesiacach
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group