Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 76 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Panama
#41 PostWysłany: 01 Lis 2017 04:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1565
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Obecnie 5.25USD. Nie sądzę, by dało się tej opłaty uniknąć. Wszystkie testowane bankomaty wyświetlały informację o prowizji.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
lukasz666 uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
 Temat postu: Re: Panama
#42 PostWysłany: 03 Lis 2017 14:28 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 172
Witajcie,

Czy orientuje się ktoś gdzie znajdę rozkład jazdy busów z Albrook do Colon ? (ewentualnie jakiś inny przystanek z Panama City)
Muszę się 17.11 dostać do Colon na maks godz. 9:00
W ostateczności zostaje Uber - ale kosi ok 50-60$

Z góry dzięki !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Panama
#43 PostWysłany: 03 Lis 2017 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4548
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
O tej porze to chyba najprzyjemniej pociągiem
http://www.panarail.com/en/passenger/index-01.html
Góra
 Profil Relacje PM off
miotaczkiszonki uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Panama
#44 PostWysłany: 03 Lis 2017 15:49 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 172
Dzięki !

o pociągu nie pomyślałem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Panama
#45 PostWysłany: 09 Lis 2017 22:03 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 172
Nowe zapytanie od spragnionego wiedzy : )

Podczas pobytu w Panamie, zaopatrywaliście się w "ichniejsze" karty SIM ?
Potrzebuje mieć w miarę stały i tani dostęp do neta, co polecacie z doświadczenia?

Z góry dzięki !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Panama
#46 PostWysłany: 09 Lis 2017 22:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4548
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Stałość to zależy od tego gdzie będziesz, istotna jest też ilość danych. Już pisałem gdzie indziej mogę odstąpić kartę - działająca też w Meksyku z jakimiś 300- 700 MB. Było 1GB kosztowało 5 z kawałkiem dolara
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Panama
#47 PostWysłany: 09 Lis 2017 22:55 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 172
Generalnie, internet będzie mi głownie potrzebny do zamawiania Ubera.
Nie mam pojęcia ile danych do tego potrzeba, ale chyba 1gb wystarczy w zupełności... ?
Z jakiej sieci korzystałeś ?

pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Panama
#48 PostWysłany: 09 Lis 2017 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4548
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Movistar, bo ma bezpłatny roaming w Meksyku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Panama
#49 PostWysłany: 10 Lis 2017 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
@miotaczkiszonki
Autobusy do Colon jadą co chwila, od czikenbusów po takie normalne. Nadal potrzebujesz dokładniejszych danych? Mam przyjaciół w Colón i Panama City, mogę zadzwonić i się dowiedzieć.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Panama
#50 PostWysłany: 10 Lis 2017 20:15 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 172
Jasne, jeżeli mógłbyś się dowiedzieć będę dozgonnie wdzięczny :)
Mam wykupiony rejs z Colon i muszę się tam dostać w miarę "normalnie" z Panama City.

Dzięki !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Panama
#51 PostWysłany: 10 Lis 2017 21:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
@miotaczkiszonki mówisz - masz
Cytuj:
There are buses since 4am
He can take the bus, the big ones
And says Panama Colon on them
To find them
Just place in the center of the terminal and go right, there must be a place that says Colon
Enter the doors, pay the 10¢ with the card and wait there in case there is no bus
The arrive each 30minutes or something like that
To arrive at 9am he has to take the bus at 7am
Or 6:30am


Co do linijki o 10 centach - jak masz kartę ichnią na autobusy, ale nie metrocard z City, ale jest taka druga, 'krajowa', to przejdziesz przez kołowrotek. Zapewne tej karty nie masz - don't worry, lokalni majstrzy pomogą Ci przejść używając swojej karty, za co zapłacisz 30-50 centów gotówką.
Do tego opłata za bus, nie pamiętam ile :)


A skoro już tak sobie o Panamie mówimy to mam sporo kontaktów w tym kraju, więc jak trzeba się coś dowiedzieć to śmiało PW albo gdzieś na forum można mnie łapać. Będzie też relacja, ale idzie mi to jak krew z nosa :/
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off
miotaczkiszonki lubi ten post.
miotaczkiszonki uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Panama
#52 PostWysłany: 09 Gru 2017 11:08 

Rejestracja: 09 Gru 2017
Posty: 4
Ja na jakimś zagranicznym forum znalazłem takiego linka, gdzie są teoretycznie rozkłady jazdy autobusów w wielu krajach z tamtych rejonów:
http://thebusschedule.com/EN/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Panama
#53 PostWysłany: 13 Gru 2017 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
zawiert napisał(a):
@miotaczkiszonki mówisz - masz
Cytuj:
There are buses since 4am
He can take the bus, the big ones
And says Panama Colon on them
To find them
Just place in the center of the terminal and go right, there must be a place that says Colon
Enter the doors, pay the 10¢ with the card and wait there in case there is no bus
The arrive each 30minutes or something like that
To arrive at 9am he has to take the bus at 7am
Or 6:30am


Co do linijki o 10 centach - jak masz kartę ichnią na autobusy, ale nie metrocard z City, ale jest taka druga, 'krajowa', to przejdziesz przez kołowrotek. Zapewne tej karty nie masz - don't worry, lokalni majstrzy pomogą Ci przejść używając swojej karty, za co zapłacisz 30-50 centów gotówką.
Do tego opłata za bus, nie pamiętam ile :)


A skoro już tak sobie o Panamie mówimy to mam sporo kontaktów w tym kraju, więc jak trzeba się coś dowiedzieć to śmiało PW albo gdzieś na forum można mnie łapać. Będzie też relacja, ale idzie mi to jak krew z nosa :/

Nie wiem w czym problem żeby dostać ichniejsza metrokarte
Faktycznie na dworcu kołowrotek 10 c , czasem wpuszczają inni czasem nie
Wiec jeszcze raz- jaki problem nabyć kartę i nabić ja dolarem?
Kioski z tymi kartami stoją wszędzie, a do tego karta można zapłacić za ubikacje
Do Colon rzeczywiście często busy kursują, nie ma z tym problemu
Akurat w panamie transport stoi na niezłym poziomie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Panama
#54 PostWysłany: 13 Gru 2017 18:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
@becek - chodzi o to, że na terminalu (przynajmniej od nas) nie działa karta MetroBus, tylko RapiBus. Więc jak sobie na mieście kupiłeś kartę na metro, to do autobusu do Colon nie wejdziesz. Przerabialiśmy to dwa razy - jadąc do Las Tablas i do Colon, w różnych częściach Albrook Terminal, więc nie sądzę, że to kwestia jednego "naciągacza".
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Panama
#55 PostWysłany: 13 Gru 2017 20:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
Kupiłem kartę, poruszałem sie metrem a następnie użyłem jej na terminalu
Ta karta jest reklamowana jako 3 in 1, rapi pass sie nazywa
Na terminalu je za darmo dają tylko nabijacie dolara...
Nie rozumiem dlaczego z tak błahych powodów robić aferę i szukać pomocy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Panama
#56 PostWysłany: 13 Gru 2017 20:34 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Sa dwa rodzaje kart, w roznych kolorach. Jedna jest 3w1 a druga tylko 2w1.

Enviado desde mi ALE-L21 mediante Tapatalk
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
zawiert lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Panama
#57 PostWysłany: 04 Lis 2021 00:41 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
Osoby chcące się dowiedzieć jak wygląda podróż do Panamy w trakcję covidu, zapraszam na PW.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
wasil10 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Panama
#58 PostWysłany: 05 Lis 2021 16:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 945
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Jako ze jestem swiezo po wizycie w Panamie, to zwroce uwage na obowiazek noszenia masek takze w przestrzeni otwartej - przy wysokiej temparaturze i sporej wilgotnosci jest to naprawde nie lada wyzwanie. Tutaj kazdy przykladnie zaslania zarowno usta jak i nos, takze w sytuacji, kiedy nie bylo innego czlowieka w zasiegu wzroku, nawet w knajpach mieszkancy Panamy niemal non-stop siedzieli w maskach, byly tez osoby, ktore mialy zalozone po dwie maski na raz (sic!). I teraz najlepsze - w transporcie publicznym obowiazuje dodatkowo poza maska obowiazek noszenia przylbicy! Wyczytalem o tym obowiazku na stronie panamskiego metra, kierowcy nie wpuszczaja do autobusu pasazerow bez wspomnianej przylbicy a przy bramkach metra pilnuja straznicy lub policja (jesli ktos nie ma, to kupi ja na kazdym kroku u ulicznych sprzedawcow). Dodatkowo w metrze jest kampania wizerunkowa z mimem, ktora zacheca, by w podziemnej kolejce z nikim nie rozmawiac, tylko zachowywac cisze, bo wtedy nie bedzie sie rozsiewalo wirusa.
Wazna informacja – na lotnisku Tocumen mozna juz kupic karte na metro i autobus, automat znajduje sie vis a vis stanowisk wypozyczali samochodow, obok jest tez male stoisko, gdzie sprzedawane sa te karty po 5 USD – z czego 2 USD mamy juz na koncie do wykorzystania.
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Panama
#59 PostWysłany: 17 Lis 2021 01:27 

Rejestracja: 19 Maj 2020
Posty: 3
travellista napisał(a):
Jako ze jestem swiezo po wizycie w Panamie, to zwroce uwage na obowiazek noszenia masek takze w przestrzeni otwartej - przy wysokiej temparaturze i sporej wilgotnosci jest to naprawde nie lada wyzwanie. Tutaj kazdy przykladnie zaslania zarowno usta jak i nos, takze w sytuacji, kiedy nie bylo innego czlowieka w zasiegu wzroku, nawet w knajpach mieszkancy Panamy niemal non-stop siedzieli w maskach, byly tez osoby, ktore mialy zalozone po dwie maski na raz (sic!). I teraz najlepsze - w transporcie publicznym obowiazuje dodatkowo poza maska obowiazek noszenia przylbicy! Wyczytalem o tym obowiazku na stronie panamskiego metra, kierowcy nie wpuszczaja do autobusu pasazerow bez wspomnianej przylbicy a przy bramkach metra pilnuja straznicy lub policja (jesli ktos nie ma, to kupi ja na kazdym kroku u ulicznych sprzedawcow). Dodatkowo w metrze jest kampania wizerunkowa z mimem, ktora zacheca, by w podziemnej kolejce z nikim nie rozmawiac, tylko zachowywac cisze, bo wtedy nie bedzie sie rozsiewalo wirusa.
Wazna informacja – na lotnisku Tocumen mozna juz kupic karte na metro i autobus, automat znajduje sie vis a vis stanowisk wypozyczali samochodow, obok jest tez male stoisko, gdzie sprzedawane sa te karty po 5 USD – z czego 2 USD mamy juz na koncie do wykorzystania.


Chciałem tylko przedstawić trochę inny punkt widzenia: My z Panamie wylecieliśmy tydzień temu. Z racji na temperatury masek praktycznie nie stosowaliśmy, w autobusach nikt nam nie zwracał uwagi na brak przyłbicy, a policji i strażników w metrze nie widzieliśmy ani razu. Przyłbic nie mieliśmy i podróże komunikacją miejską w stolicy nie przysporzyły nam żadnych problemów co nie zmienia faktu, że wspomniane zasady teoretycznie obowiązują.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Panama
#60 PostWysłany: 30 Lis 2021 01:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
travellista napisał(a):
nawet w knajpach mieszkancy Panamy niemal non-stop siedzieli w maskach, byly tez osoby, ktore mialy zalozone po dwie maski na raz (sic!).


Dzis wrocilem z Ecuadoru i z Panamy. W ten weekend biesiadowalem w restauracjach i w barach w Panamie i nie widzialem osob, ktore siedzialy tam w maskach. Jutro postaram sie wkleic fotki z restauracji. Jesli cos takiego sie zdarza to pewnie sporadyczne, skrajne przypadki i mogli to byc panikujacy turysci np. z Azji.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 76 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group