Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Wrz 2021 09:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
Kilka dni temu Salwador stał się pierwszym krajem na świecie, który zaakceptował bitcoina jako legalny środek płatniczy. Tym samym np. w tamtejszych restauracjach McDonald's można już zapłacić za burgera albo dolarami amerykańskimi albo bitcoinami. Wystarczy kod QR na telefonie komórkowym, który potwierdzi, że jesteśmy posiadaczami cyfrowej waluty. - money.pl

Bardzo ciekawa zagrywka ze strony rządu, co ciekawe około 70% społeczeństwa tego kraju nie ma, ani nie miała konta w banku. Więc można się domyśleć po co została wprowadzona ta zmiana. Nie mniej, według rozporządzenia bitocinem powinniśmy zapłacić w każdym sklepie na terenie Salwadoru, wystarczy tylko mieć wirtualny portfel stworzony przez rząd. :D
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#2 PostWysłany: 15 Wrz 2021 09:20 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321
No cóż, raczej nie wróżę zeby długo tak zostało (tak samo nie wróżę ze Bukele dalej będzie rządzić)

https://www.telesurenglish.net/news/Sal ... -0009.html

Szkoda mi tego kraju...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Lut 2022 01:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 501
niebieski
macio106 napisał(a):
Kilka dni temu Salwador stał się pierwszym krajem na świecie, który zaakceptował bitcoina jako legalny środek płatniczy. Tym samym np. w tamtejszych restauracjach McDonald's można już zapłacić za burgera albo dolarami amerykańskimi albo bitcoinami. Wystarczy kod QR na telefonie komórkowym, który potwierdzi, że jesteśmy posiadaczami cyfrowej waluty. - money.pl

Bardzo ciekawa zagrywka ze strony rządu, co ciekawe około 70% społeczeństwa tego kraju nie ma, ani nie miała konta w banku. Więc można się domyśleć po co została wprowadzona ta zmiana. Nie mniej, według rozporządzenia bitocinem powinniśmy zapłacić w każdym sklepie na terenie Salwadoru, wystarczy tylko mieć wirtualny portfel stworzony przez rząd. :D

Trochę czasu minęło i bitcoin pozostał, a dolary zniknęły. Jako, że Chivo to jest apka tylko dla obywateli Salwadoru, nam pozostają inne apki do płatności Lighting Network takie jak Bitcoin Beach czy Muun Wallet. Koszt płatności po LN to setne części centa, także przyszłość przed Salwadorem i prezydentem myślę świetlana :D
_________________
spoko-maroko-czyli-tu-wszystko-jest-prostsze,213,51100
kolumbia-z-covidem-w-tle-relacja-na-zywo,212,155650
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
naimad uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 06 Lut 2022 02:40 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
nie wiem skad ten entuzjazm. to jest jeden wielki balagan. prezydent, ktory wyglada i zachowuje sie jak jakis jutiubowy naganiacz, wydaje kase panstwa na krypto. ktokolwiek chcialby dostac wyplate w czyms, co kazdego dnia moze miec zupelnie inna wartosc? a jakis lokalny sklepikarz, ktory byc moze nigdy nie skonczyl zadnej szkoly ma to zaadoptowac? utopia.

https://www.washingtonpost.com/world/20 ... pto-crash/
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 06 Lut 2022 03:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2016
Posty: 77
Loty: 32
Kilometry: 58 973
Jestem właśnie w Salwadorze i wcale to tak kolorowo nie wygląda. W transporcie publicznym każdy płaci w dolarach. W małych sklepikach też raczej nie bo nie raz wyglądają jakby ktoś zza biurka w domu sprzedawał. Osobiście nie korzystam ale wczoraj ziomek z hostelu miał problem z płatnością i musiał na szybko szukać bankomatu żeby załatwić dolary.

Ale potencjał w tym widzę duży.
_________________
Jestem w trakcie podróży po Ameryce Środkowej. Odwiedziłem Dominikanę, Meksyk, Gwatemalę, Honduras, Salwador, Kostarykę i teraz jestem w Kolumbii. Wpadnij na mój kanał YouTube - Wiecznie Wolni
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Lut 2022 10:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 501
niebieski
ibartek napisał(a):
nie wiem skad ten entuzjazm. to jest jeden wielki balagan. prezydent, ktory wyglada i zachowuje sie jak jakis jutiubowy naganiacz, wydaje kase panstwa na krypto. ktokolwiek chcialby dostac wyplate w czyms, co kazdego dnia moze miec zupelnie inna wartosc? a jakis lokalny sklepikarz, ktory byc moze nigdy nie skonczyl zadnej szkoly ma to zaadoptowac? utopia.

https://www.washingtonpost.com/world/20 ... pto-crash/

1.Bo jestem entuzjastą i mnie to kręci. Jeden lubi sklejać modele a inny jak mu stopy śmierdzą :lol:
2.Zawsze z chaosu tworzy się nowy porządek ( np Nowy Ład :lol: )
3.No jest trochę jutubowym naganiaczem, ale wydaje mi się, że chce dobrze dla swojego narodu, oczywiście czas pokaże, może i ucieknie z bitkojnami
4. Wydaje kasę na płynność, kupuje na dołkach, z których btc raczej niewiele spadnie, za kilka lat może być za kilkaset tys dolarów, przeciwnie do naszych rządzących, co wydają kasę na elektrownię w Ostródzie, stępkę promu, lotnisko w Radomiu, cpk
5. Około 30% dorosłych ludzi w Salwadorze ma konto bankowe, reszta nie spełnia warunków, telefon ma prawie każdy,
6. Zmienność bitka to zaleta, nie wada. Jak komuś to przeszkadza to zamienia od razu po płatności na portfelu na $ i ma zatrzymaną wartość.
_________________
spoko-maroko-czyli-tu-wszystko-jest-prostsze,213,51100
kolumbia-z-covidem-w-tle-relacja-na-zywo,212,155650
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Lut 2022 17:04 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
tak dygresyjnie, serio uwazasz, ze kiedy srodek platniczy lata w gore i w dol bez opamietania to to jest zaleta? Ciekawa teoria ekonomiczna.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 10 Lut 2022 18:42 

Rejestracja: 27 Lip 2010
Posty: 238
niebieski
Pifko - serio jarasz się prezydentem kraju który za nie swoją kasę bawi się w tradera krypto, w którym to kraju za poronienie kobiety siedzą w więzieniach, panuje powszechna bieda i ubóstwo, w 2020 mieli chyba najdłuższy na kuli ziemskiej i najbardziej durny lockdown rujnujący salwadorczyków w haniebnej wręcz skali? Blockchain to bardzo ciekawa idea ale robienie z tego patusa Bukele bohatera i pioniera wdrażania kryptowalut (w kraju w którym większość ludzi żyje z dnia na dzień,bardzo im to, k$#wa, się przyda..) jest,delikatnie mówiąc,nieporozumieniem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 10 Lut 2022 19:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2004
Loty: 174
Kilometry: 402 672
platynowy
Na dzień dzisiejszy Bitcoin zwyczajnie nie nadaje się do powszechnych płatności i wprowadzenie go jako legalny środek płatniczy w Salwadorze, to raczej ciekawostka. Nie wiadomo natomiast co z tego wyniknie w przyszłości. Może to być kompletna wtopa prezydenta ale nie jest też wykluczone, że okaże się on być wizjonerem (przynajmniej w tej materii. Nie mam pojęcia o wewnętrznych problemach w kraju). Generalnie temat rzeka. BTW Władze Miami również mocno promują Bitcoina.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 10 Lut 2022 19:42 

Rejestracja: 27 Lip 2010
Posty: 238
niebieski
Możesz mi wyłuszczyć w czym mikropłatności krypto mogą się przydać w kraju trzeciego świata jakim jest Salwador,gdzie większość społeczeństwa żyje za kilka USD dziennie,nie ma żadnych oszczędności, duża część nie ma smartfonów, że Bukele miałby być ocenianym przez historię jako wizjoner? Gość bawi się za kasę swoich biednych poddanych.. No bo czym ryzykuje w razie grubej bessy i btc po 20k USD lub mniej? Założy sobie autobana na pisanie głupot na TT?
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 10 Lut 2022 19:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2004
Loty: 174
Kilometry: 402 672
platynowy
@yanas Chodzi generalnie o to, że są argumenty za tym że cechy Bitcoina mogą spowodować, że będzie on w przyszłości miał znacznie większe znaczenie w ekonomii i gospodarce niż obecnie. Być może będzie również znacznie więcej warty i choć nie śledzę dokładnych poczynań Bukele, to zdaje się, że Salwador Bitcoina skupuje i trzyma w nim jakąś część rezerw państwowych. Jak będzie - czas pokaże. Nie pokuszę się o wróżby, ale skreślanie z góry Bitcoina i wieszanie psów na Bukele za te konkretnie działania uważam za tak samo nierozsądne jak hurraoptymizm.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 10 Lut 2022 22:03 

Rejestracja: 27 Lip 2010
Posty: 238
niebieski
No nie. Chodzi o to że prezydent bardzo biednego i zacofanego kraju Ameryki Centralnej chwali się od dawna że za państwowe pieniądze nabywa regularnie skrajnie spekulacyjne aktywa. Co więcej - po zdaniu urzędu odejść z trezorem w kieszeni jest o niebo prościej niż z walizkami USD, a z takich akcji akurat prezydenci w tamtym regionie świata słyną. I nie ma to nic do rzeczy z tym że - tu się zgadzam - krypto może w przyszłości mieć znacznie większe znaczenie niż obecnie, a btc jako takiego przecież nie krytykuje. Po prostu kupowanie z państwowej kasy kryptowalut jest, szczególnie w tak biednym kraju, cholernie nieetyczne,podobnie jak zachwyty nad tym pajacem.
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 10 Lut 2022 22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2004
Loty: 174
Kilometry: 402 672
platynowy
@yanas No dobrze, ale ja rozumiem, że rozmawiamy o tym co w temacie, czyli wprowadzenie Bitcoina w Salwadorze, a nie o tym, czy Bukele to szuja i ucieknie z bitkami. Kompletnie nie znam człowieka, nie wypowiadam się. Natomiast posiadanie portfela w którym powiedzmy 1-10% składu (i nie ma znaczenia czy to portfel przeciętnego zjadacza chleba czy portfel budżetu państwa, biednego czy bogatego) stanowi aktywo takie jak Bitcoin, jest w mojej opinii bardzo roztropne, szczególnie w kontekście tego co się dziś dzieje z pieniądzem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 11 Lut 2022 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2021
Posty: 67
Zbanowany
Czegoś takiego jak pieniądz już dawno nie ma. Istniał dopóki był parytet złota. To co jest teraz to waluta, bezwartościowe papierki lub zapis zerojedynkowy. Ciekawa jestem bardziej co się stanie jak im prąd wyłączą albo internet, to tych swoich bitcoinów będą szukać w Hondurasie albo Gwatemali :) Te dwa kraje o podobnym do Salwadoru poziomie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 12 Maj 2022 17:52 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
moze nie krach, ale wystarczylo podniesc stopy % i piramida sie sypie...


Krach bitcoina i rynku kryptowalut.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/zagranica ... Id,6019434
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 14 Cze 2022 13:55 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321
Załącznik:
Komentarz do pliku: .
bitcoin.jpeg
bitcoin.jpeg [ 69.63 KiB | Obejrzany 1332 razy ]


Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 18 Cze 2022 21:59 

Rejestracja: 27 Lip 2010
Posty: 238
niebieski
benedetti napisał(a):
@yanas No dobrze, ale ja rozumiem, że rozmawiamy o tym co w temacie, czyli wprowadzenie Bitcoina w Salwadorze, a nie o tym, czy Bukele to szuja i ucieknie z bitkami. Kompletnie nie znam człowieka, nie wypowiadam się. Natomiast posiadanie portfela w którym powiedzmy 1-10% składu (i nie ma znaczenia czy to portfel przeciętnego zjadacza chleba czy portfel budżetu państwa, biednego czy bogatego) stanowi aktywo takie jak Bitcoin, jest w mojej opinii bardzo roztropne, szczególnie w kontekście tego co się dziś dzieje z pieniądzem.


No jak by to powiedzieć..? Nie pykło.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 19 Cze 2022 02:29 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
po prostu zabawa w pusta wartosc sie konczy, kto zarobil to zarobil. wartosc shitcoinow jest jedynie spekulacyjno-emocjonalna. wartosc realna to 0. to ze cos jest ograniczone w ilosci i trzeba iles megawatow zeby to wytworzyc nie ma znaczenia, jesli za tym nic nie stoi
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 19 Cze 2022 04:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@ibartek o ho, skoro już nawet na f4f takie posty, to zwiastuje koniec spadków, popytam jeszcze taksówkarzy, jak powiedzą że internetowy piniądz upadł, to robię dziś poważne zakupy.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 19 Cze 2022 10:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2004
Loty: 174
Kilometry: 402 672
platynowy
yanas napisał(a):
No jak by to powiedzieć..? Nie pykło.


A co się stało? Bukele zniknął w tajemniczych okolicznościach razem z kluczam? :) Nie śledzę tematu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group