Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Obszerny poradnik na temat wypożyczania auta w Kostaryce: https://www.tripadvisor.co.nz/ShowTopic ... _Rica.html


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 03 Sie 2021 15:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
@Czesuaf
A kiedy się wybierasz?
My lecimy wkrótce i bierzemy najmniejsze 4x4 z Vamos, planujemy m. in. Corcovado i trochę wybrzeża karaibskiego, gdzie dostatnio było trochę powodziowo. Zobaczymy co będzie:)
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#22 PostWysłany: 03 Sie 2021 21:07 

Rejestracja: 14 Maj 2017
Posty: 182
srebrny
Tu macie fajna stronke ze stanem drog:
https://www.twoweeksincostarica.com/roa ... osta-rica/
Wiadomo, ze nie wszystko jest aktualne, ale jak cos to raczej sa zmiany na lepsze (bo cos tam zostalo wyremontowane).

Najgorszy odcinek to z San Jose do Limon (a w zasadzie od momentu zjechania z gor do Limon) - droga jest w budowie (II 2021) - ciezarowki jedna za druga (bo to glowna droga z portu) - ogolnie jedzie sie tam bardzo powoli a ruch sakramencki.
Góra
 Profil Relacje PM off
Czesuaf lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 03 Sie 2021 21:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2016
Posty: 183
Loty: 178
Kilometry: 349 190
@Kasica88 pierwsza połowa listopada z san jose start. Ile ci wyszło za auto? Ja na 2 tyg widze ze coś koło 1300-1500 będzie z ubezpieczeniem końcowo w moim terminie.

@bepa22 kurde dobry link! dzięki za cynk

Aha no i generalnie to trzymam ciągle kciuki żeby mi nie zamknęli wakacji do tej jesieni :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 04 Sie 2021 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
@Czesuaf Cenowo wyszło coś ok. 1200 za 2 tyg. 4x4 w Vamos wychodził najtaniej (z pełnymi ubezpieczeniami). Dodatkowo można u nich zarezerwować "na wszelki wypadek" - nic nie blokują na karcie przy rezerwacji (dopiero przy odbiorze) i w razie jakichś problemów z lotem można na luzie anulować.
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 05 Sie 2021 17:31 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 64
@Kasica88 @Czesuaf Coś mi się wydaje, że zadam teraz głupie pytanie, ale kwotę za wynajem podajecie w PLN czy USD?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 06 Sie 2021 10:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
@Antimatter (niestety) USD. Sprawa ubezpieczeń obowiązkowych w Kostaryce jest trochę skomplikowana (ktoś tłumaczył wcześniej), przez co podobnież niskie ceny z wyszukiwarek nijak się mają do ceny końcowej.
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
Antimatter uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 06 Sie 2021 14:12 

Rejestracja: 14 Maj 2017
Posty: 182
srebrny
Wy na powaznie z tymi dolarami?

No chyba ze to kwestia 4x4. A ty czesuaf tez w dolarach podajesz?

Mysmy w lutym 800usd zaplacili ale za miesiac a nie za 2 tyg (no ale najmniejsze autko) - z pelnym ubezpieczeniem.

To ja jednak nadal bede polecal rezerwacje na lotnisku a nie przez internet, bo to jakies kolosalne roznice.
No chyba ze juz nie ma covidowych promocji :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 06 Sie 2021 15:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
No cóż, nie udało się znaleźć nic tańszego (w wersji 4x4), bo "normalne" pojazdy, owszem, kosztują znacznie mniej.
Zarezerwowaliśmy Vamos "na wszelki wypadek", ale późniejsze poszukiwania nie przyniosły nic korzystniejszego.
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 09 Sie 2021 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2016
Posty: 183
Loty: 178
Kilometry: 349 190
@bepa22 a to ja akurat w PLN. Z tym, że ja mniejszy kaliber auto, bo też potrzeby nieduże. Hyundai tucson (bez 4x4, bo te faktycznie droższe, na mój budżet za duże) za 1500 zł z ubezpeczeniem, 14 dni.
ps: nie ma glupich pytań luz, jak widać rozwiałeś wątpliwości ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 10 Sie 2021 10:33 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 64
Tego, ze jedna kwota jest w USD a druga w PLN to faktycznie się nie spodziewałam :D @Czesuaf u Ciebie jest z podstawowym ubezpieczeniem czy full?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 10 Sie 2021 19:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2016
Posty: 183
Loty: 178
Kilometry: 349 190
Full, w wielu krajach już mi się udało bez ubezpieczenia pełnego przejechać wierząc w swoje umiejętności, ale już za stary jestem na te nerwy o auto na wakacjach :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 24 Sie 2021 19:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2014
Posty: 145
Czy ktos wynajmował może auto od Amigo Rental Cars?

Biorąc pod uwagę pełne ubezpieczenie mają najlepszą ofertę 820 USD za trzy tygodnie za Toyote Yaris (lub podobne). Polecany tu na forum Vamos oferuje samochód za ponad 1100 USD, wiec to spora różnica w cenie, ale czytając opinie w internecie nie są najprzychylniejsze i mam pewne obawy.

Czy ktoś jeszcze może polecić jakąś rozsądną wypożyczalnie? Sprawdzałem wszystkie najpopularniejsze i ceny niestety nie powalają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 26 Sie 2021 08:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Właśnie zakończyliśmy 2-tyg. Przygodę z Vamos. Wszystko było ok. Szybko nas podebrali z lotniska i sprawnie wydali pojazd. Depozyt przy full ubezpieczeniu to 100 usd. Pojazd w dobrym stanie, nie mieliśmy z nim żadnych problemów. 4x4 sie przydało,
gdy jeździliśmy trochę po rubieżach płw. Osa i Centrall Valley(Alajuela, Heredia etc-niemozebne zakrętasy i podjazdy do niektórych miejsc). Poza tym,mimo wczesnej pory deszczowej pewnie dałoby się zwykłym samochodzikiem też. Drogi byly w dobrym stanie, najgorsza faktycznie droga do Limon że stadami ciężarówek. Niemniej polecam Vamos:)
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 06 Wrz 2021 21:44 

Rejestracja: 06 Wrz 2021
Posty: 2
Hej wszystkim,

Czytam sobie wątek i sam zacząłem szukać auta na wyjazd. Będę tam na począrku listopada na 10 dni i mam ambiwalentne wyniki wyszukiwań.

Wyszukanie po angielsku:
https://www.kayak.com/cars/Liberia,Cost ... 2021-11-10

Wyszukanie po polsku:
http://kayak.fly4free.pl/#/cars/LIR-a59/2021-10-31/2021-11-10

Ceny się drastycznie różnią (2$/dzien angielskie wyszukanie i 71zl/dzien polskie). Wyklikałem sobie dalej i do 2$/dzień dochodzi ubezpieczenie 11$/dzień. Generalnie to nadal grubo taniej niż to co wyszukaliście powyżej
Czy ja tu robię jakiś błąd i to ubezpieczenie nie jest tym "miejscowym" i na miejscu i tak mnie skoszą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 06 Wrz 2021 22:24 

Rejestracja: 14 Maj 2017
Posty: 182
srebrny
karkawal zobacz sobie post #12. Tam masz opisane co oznacza ubezpieczenie "basic".
Tez sie na poczatku zastanawialem co jest nie tak z tymi ofertami za 2$.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 09 Wrz 2021 20:52 

Rejestracja: 06 Wrz 2021
Posty: 2
Dzięki za odpowiedź.

Wyszperałem kompleksowy poradnik o sytuacji wynajmu aut w Kostaryce. Zostawiam dla potomnych:
https://www.tripadvisor.co.nz/ShowTopic ... _Rica.html
Góra
 Profil Relacje PM off
Garmond lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 20 Paź 2021 12:32 

Rejestracja: 20 Paź 2021
Posty: 1
jak ktoś rezerwował samochód przez wyszukiwarki typu kayak gdzie jest napisane że cena uwzglednia

Ubezpieczenie od kradzieży
Ubezpieczenie OC
Ubezpieczenie od uszkodzeń

to czy jeszcze musiał coś dopłacać na miejscu odnośnie obezpieczenia ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 22 Paź 2021 22:11 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 209
Loty: 73
Kilometry: 189 084
Ja rezerwowałem 5 lat temu w Thrifty. Zarówno w Panamie jak i Kostaryce mimo wykupionego full ubezpieczenia musiałem na miejscu dopłacać, bo inaczej by mi auta nie wydali. Zakup przez porównywarkę. Szczegółów nie pamiętam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 29 Lis 2021 20:16 

Rejestracja: 08 Paź 2018
Posty: 1
karkawal napisał(a):
Dzięki za odpowiedź.

Wyszperałem kompleksowy poradnik o sytuacji wynajmu aut w Kostaryce. Zostawiam dla potomnych:
https://www.tripadvisor.co.nz/ShowTopic ... _Rica.html


Odświeżam temat. Z jakiej wypożyczalni ostatecznie brałeś auto? Ceny były tak wysokie jak wskazuje internet czy jednak udało się znaleźć coś rozsądnego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 25 Gru 2021 23:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2016
Posty: 183
Loty: 178
Kilometry: 349 190
Dobra, to ja może coś więcej powiem z racji, że wróciłem jakoś miesiąc temu. Jak ktoś szuka informacji na temat tych "tańszych" wynajmowanych aut to opisuje poniżej. Ja objechałem dookoła całą kostaryke, uważam, że każdego rodzaju autem da się objechać, jest ok - niemniej ze względu na dziury, możecie wziąć coś z wyższym zawieszeniem ;) ale nie jest to jakieś bardzo istotne.

Wynajmowałem samochód szukając na wszystkich wyszukiwarkach najtańszej opcji (finalnie holiday autos), na 15 dni (2 listopada <-> 17 listopada). Zapłaciłem ~1200 pln (i ja pokrywam do 1500 eur szkody, powyżej oni). Dołożyłem do tego ubezpieczenie AXA, które oferował pośrednik za 300 zł (i wtedy ja płace te (do)1500 eur, a oni zwracają, czyli generalnie pełny dupochron, ale czekasz na zwrot kasy). Jak ktoś się na ubezpieczeniach zna to pewnie da się to taniej ogarnąć, mi szkoda czasu się w to bawić. Finalnie zapłaciłem 1500 zł za te 15 dni z pełnym ubezpieczeniem (bez opon itd ofc). Dodatkowo brali depozyt 1500 eur na te szkody ew, zwrócili w minutę po oddaniu auta, nikt się nie czepiał, nikt z latarką nie sprawdzał.

Była to wypożyczalnia o nie wiem jakiej nazwie, ale generalnie sygnowana marką większej "mex rent a car". Ale to bardziej działa na zasadzie, że oni są jacyś lokalni i mają powiązania z tym mex. https://mexrentacar.com/en/locations/29 ... se-airport <-- to oni

Odbiór auta był zapisany "Z LOTNISKA", ale małym druczkiem jest, że z lotniska was odbierają vanem i jedziecie po odbiór. Czekają na lotnisku z kartką i 15 minut was wożą, więc mi to było wszystko jedno. Bardzo sprawnie.

Miał być Hyundai Tucson a dostałem Ssangyonga Korando (bo zawsze jest ta klauzula "albo podobny"). Stan był ok.

Ja generalnie polecam, jak macie okazje nie przepłacać, to brać.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
marcino123 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group