Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Cze 2017 22:33 

Rejestracja: 27 Paź 2015
Posty: 19
Cześć :)

Postanowiłem się skusić na małą przygodę i po taniości polecieć Do Salwadoru przez Amsterdam. Czytałem kiedyś iż nie cieszy się specjalnie dobrą sławą, ale nie spodziewałem się, że na tym forum
będą takie pustki o tym kraju :shock: Ale ryzyk fizyk, "We will say what time we will tell" jak mawiał kasyk ;) Szperam po sieci za noclegami, jeśli ktoś coś słyszał o sprawdzonych noclegach,
bardzo proszę o pomoc :) Planuję to zrobić raczej budżetowo z plecakiem. Coś czuję, że będzie wesoło, lecę sam, termin 1-14 grudzień.

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#2 PostWysłany: 13 Cze 2017 07:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
W 2014 byłem w Salwadorze (teraz lecę ponownie) i było całkiem ok. Z tą różnicą, że w San Salwador hostel był za podwójną bramą z zasiekami i standardowo w wielu miejscach jest ochrona z długą bronią :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Cze 2017 12:02 

Rejestracja: 04 Sie 2016
Posty: 40
Loty: 36
Kilometry: 155 398
Też lecę do Salwadoru. Kiedyś byłam (jakieś 2 lata temu), bardzo mocno przejazdem. Teraz chciałabym tam spędzić ze 2-3 dni a potem ruszyć do Nikaragui. Też lecę sama ;) Jakieś rady? Co zobaczyć? Gdzie się zatrzymać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Cze 2017 12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Ruta de las Flores na północnym zachodzie, wulkan Santa Ana z jeziorem Coatepeque. Wybrzeże takie sobie, a na południu nie byłem więc teraz je sobie zobaczę. Sam San Salvador jest moim zdaniem warty zobaczenia ale pół dnia maks. I pobliski wulkan. Poprzednim razem mieliśmy wypożyczone auto więc dojazd do tych wszystkich odludnych miasteczek nie był problemem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Gordinho uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 14 Cze 2017 09:14 

Rejestracja: 27 Paź 2015
Posty: 19
oskiboski napisał(a):
Zaczęło się!
Mysle, ze powinienes czym predzej zarezerwowac sobie noclegi w jakims hostelu. Najlepiej bezzwrotne, wtedy jest wieksza szansa, ze nic sie nie stanie. Sporo ludzi sie tam wybiera oprocz Ciebie. :mrgreen:


Nie wiem kompletnie co ma wnieść Twój post. Zdziwiłem się, że na tym forum nic nie ma o tym kraju. Też o czymś świadczy, jak i relacje innych zwiedzających, że za dużo turystów jednak tam się nie kręci.

@kefirm dzięki za info :)

@kamo1313 też się zastanawiam nad Nikaraguą, Kostaryką i Belize na chwilę plaży. Może ktoś coś jeszcze dorzuci :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Cze 2017 14:58 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 224
Loty: 65
Kilometry: 183 102
niebieski
Co do plaż to polecam La Libertad, bylem kilka lat temu, świetne miejsce na kilka dni, moje ulubione jeśli chodzi o Pacyfik. Łatwy dojazd autobusem z San Salvador i na miejscu było sporo opcji na nocleg, osobiście miałem już zabookowany hostel. Troszkę żałuje ze w moim terminie nie było opcji z AM do El Salvador..
Góra
 Profil Relacje PM off
Gordinho uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 16 Cze 2017 17:10 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
Gordinho napisał(a):
też się zastanawiam nad Nikaraguą, Kostaryką i Belize na chwilę plaży. Może ktoś coś jeszcze dorzuci :)


Belize oprocz dzungli ma niezla atrakcje, czyli The Great Blue Hole, ale generalnie Am Sr to nie Europa, gdzie mozna z kraju do kraju latwo sie dostac...
Góra
 Profil Relacje PM off
Gordinho uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 16 Cze 2017 19:11 

Rejestracja: 27 Paź 2015
Posty: 19
travelIsFUN napisał(a):
Co do plaż to polecam La Libertad, bylem kilka lat temu, świetne miejsce na kilka dni, moje ulubione jeśli chodzi o Pacyfik. Łatwy dojazd autobusem z San Salvador i na miejscu było sporo opcji na nocleg, osobiście miałem już zabookowany hostel. Troszkę żałuje ze w moim terminie nie było opcji z AM do El Salvador..


o, bardzo dziękuję za info :) każde info na wagę złota :P uwzględnię sobie w planach.

travelIsFUN napisał(a):
Belize oprocz dzungli ma niezla atrakcje, czyli The Great Blue Hole, ale generalnie Am Sr to nie Europa, gdzie mozna z kraju do kraju latwo sie dostac...


właśnie o tym czytam i chciałbym zobaczyć :D więc wpada w plan na 100%, Belize ma dla mnie jeszcze jeden ważki argument by tam wpaść na chwilę, otóż robią wesoły półmaraton, a ja nie przepuszczę okazji by zrobić połówkę w takim egzotycznym miejscu :mrgreen:

http://runbelize.org/index.html

dzięki za informacje! :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 01 Gru 2017 16:05 

San Salvador: JJ Hostel
Góra
 PM off  
      
#10 PostWysłany: 01 Gru 2017 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2012
Posty: 245
Loty: 364
Kilometry: 669 576
niebieski
La Zona Hostel (płaciłem 10 USD)

https://mojeflagi.blogspot.co.uk/2016/0 ... html#links
_________________
pozdrawiam:

Image

https://mojeflagi.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 20 Gru 2017 23:45 

Rejestracja: 12 Gru 2014
Posty: 328
srebrny
W listopadzie 2017 roku spędziłem 8 dni w Salwadorze. To moje refleksje, co do noclegów...
Przede wszystkim musimy pamiętać o trzech kwestiach. Po pierwsze, tanie pokoje wcale nie są aż takie tanie, jak by się mogło wydawać (nie mam na myśli dormów, ale pokoje dwuosobowe), po drugie, standard tych tanich pokojów jest dosyć marny i po trzecie wreszcie, kompletnie nie opłaca się bookować noclegów w Salwadorze przez duże wyszukiwarki (np. booking.com), bo na miejscu okazuje się, że noclegi są tańsze bezpośrednio w hotelach niż te same, ale zarezerwowane przez pośrednika (czyli podobnie, jak np. w Afryce, a zupełnie inaczej niż np. w Europie).
A teraz krótki przegląd moich miejsc noclegowych (wszystkie ceny są za pokój dwuosobowy).
1. El Sunzal – Hostal El Balsamo – (35,4 USD), bardzo duży pokój, bardzo duże łóżka, duża łazienka, ale tylko zimna woda, dobre wifi, nieuprzejmy i kłamliwy właściciel (w Salwadorze rzecz niespotykana), niedaleko od plaży. Generalnie nocleg ok, ale biorąc pod uwagę wysoką cenę i tego nieszczęsnego właściciela raczej nie polecam,
2. Juayua – Hotel Juayua – (41,3 USD), hotel bardzo ładnie położony z pięknymi widokami, duży pokój na poddaszu, duże łóżka, łazienka taka sobie, ale tylko zimna woda, słabe wifi, właścicielka miła i pomocna, w nocy był straszny wiatr i cały czas coś waliło w ścianę (jakieś kable? gałęzie?), co utrudniało spanie. Kolejny nocleg ok, ale też dosyć drogi, no i też jakoś trudno go bardzo polecić,
3. Santa Ana - Hostal Casa Verde (po 35,3 USD za noc – spaliśmy dwie noce), jedno z najbardziej znanych miejsc noclegowych w całym Salwadorze, duży pokój, wygodne łóżka, bardzo czysto, dobre wifi, czysta łazianka i jedyny raz podczas wyjazdu ciepła woda, dodatkowo bardzo pomocny właściciel i generalnie mocno turystyczna atmosfera z mnóstwem gości z całego świata. Polecam gorąco,
4. Suchitoto – Hostal Vista Al Lago (25 USD), piękny widok na jezioro, bardzo miła właścicielka i przyjemna cena, natomiast pokój, chyba najsłabszy w jakim spaliśmy, z wątpliwej czystości pościelą i mikroskopijną i syfiastą łazienką, do tego słabe wifi i oczywiście tylko zimna woda. Jakoś specjalnie czego polecać nie ma,
5. San Salvador – Hotel Villa Florencia (28,8 USD), jedyny normalny hotel w tym zestawieniu (z recepcją, ochroną, holem itp.), Pokój spory, łóżka duże, wygodne i czyste, łazienka też o standardzie europejskim, ale znowu tylko zimna woda i słabe wifi. W sumie jak na stolicę to cena niezła, hotel też dał radę, ale szału nie było,
6. El Tunco – Layback Hostel (20 USD za czwórkę, chociaż byliśmy w niej we dwóch), typowa backpackerska meta, niezbyt czysto, kolorowo, tanio, z młodzieżą z dreadami i naszyjnikami z pestek ćwiczącymi jogę i rozmawiającymi przez skype’a ze swoimi ziomami w dalekich krajach, pokój duży, łóżka średnio wygodne, dobre wifi i oczywiście zimna woda. Cena ok, zwłaszcza, że bardzo blisko plaży, ale standard mocno wątpliwy. Polecać nie ma czego, ale jak ktoś lubi takie klimaty, to może być.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 04 Mar 2018 01:23 

Rejestracja: 03 Mar 2018
Posty: 9
Loty: 31
Kilometry: 99 132
Polecam ATAMI escape resort. Cuuudowna meta nad oceanem na klifie. 15 km. Od La Libertad. Teren osrodka zielony zadbany, wszedzie chatki z hamakami, cudowne widoki na ocean plaze i klify obok. 2 baseny na klifie, zejscie na dół do 3 basenowa wukanicznych. Teren duzy, nawet przy pelnym oblozeniu, ludzie nie widac za duzo. Za 6 nocy 4os. zapłaciliśmy 2100zl że śniadaniami. 2pokoje z łazienką. My mieliśmy wypożyczony samochód, zrobiliśmy kilka wypadów do najważniejszych atrakcji na zachodzie. Cudowne miejsce na relaks. Chicken tam nie dojedzie, bo ośrodek jest na końcu jakby wioski, do której wjeżdża się z głównej drogi przez szlaban. Oczywiście przed ośrodkiem ochroniarz z długą bronią jak wszędzie w Salwadorze. Dodam, że przez 2 tyg. W Salwalorze i Gwatemali nie mieliśmy żadnej sytuacji, w której czulibysmy się zagrożeni. Oczywiście czuliśmy się niepewnie, oswajalismy się z terenem, pod wpływem ogólnej opinie o tym regionie. Jak w żadnym innym kraju, codziennie ktoś nas zaczepial, pytając skąd jesteśmy, co kończyło się dłuższa rozmową. Wchodząc na Santa Ana poznaliśmy wspaniałego san salwadorczyka, który potem pokazał nam stolicę i Suchitoto. Cudowny, bezinteresowna człowiek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 11 Lis 2022 03:13 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
Bylam w październiku 2022 w Casa Verde w Santa Ana i bardzo polecam :) zasluzona opinia, super właściciel. Pokoje bez tv, z ac po 35usd, z tv 40usd, takie lepsze po 45 usd, ale jak wróciliśmy do Carlosa po wypadzie do Hondurasu to za 35 usd zaoferował nam ten najlepszy pokoj. Myślę że i tak warto dopłacić:) śniadanie codzienne inne. Na whatsapp lepiej bukowac, bo niższe ceny :) platnosc gotowka wtedy. Naprawdę super miejsce.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
agnieszka.s11 lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 28 Sty 2023 02:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 319
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
W okolicy La Libertad polecam Pelicano Surf Camp (klimat "backpackerski"), trochę oddalone od centrum miasta, ale blisko dworca autobusowego i okolicznych barów. Obiekt nad samym oceanem, plaża jak na warunki salwadorskie też spoko, mało ludzi, praktycznie pusta, okolica bardzo spokojna. Byliśmy w El Tunco i zdecydowanie nam się nie podobało, sporo Amerykanów, głośno i plaża gorsza.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 03 Mar 2023 06:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1861
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Sorka za post za postem, ale chcę bardzo uprzedzić osoby, które będą w Salwadorze żeby pod żadnym pozorem nie nocowały w 2 poniższych hotelach:
- Hostal Carolinas w miejscowości Juayua- pokoj średni, przez wiele godzin brak wody i karaluchy w nocy w tym egzemplarz wielkości kciuka. Właściciel ignorował wiadomości, a następnego dnia palił głupa.
- Pelicano Surf Camp w okolicy La Libertad. Niestety spotkał nas tu największy dramat w całej historii noclegów- pogryzły nas pluskwy...mamy ogromne obawy, że wrócą z nami do Polski. Do tego wiele karaluchów w nocy łażących też po łóżku! Jeden wielki dramat... Mieliśmy zostać na 2' noce, ale następnego dnia z danego rana uciekliśmy gdzie indziej. Właścicielka nawet nie pytała dlaczego bo chyba jest świadoma tego co ma w hostelu.Unikajcie tych miejsc jak ognia pomimo dość wysokich ocen na bookingu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 07 Mar 2023 13:30 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
@Legion1 Jak złapaliście pluskwy, to z dużym prawdopodobieństwem przywleczecie je nie tylko do domu, ale też zostawicie po drodze.
Zrób listę miejscówek, w których nocowaliście po tej zapluskwionej, żeby tych też unikać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 07 Mar 2023 17:02 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Legion1 napisał(a):
- Pelicano Surf Camp w okolicy La Libertad


Koniecznie wystawcie opinie z opisem gdzie się da, bo tak z ciekawości spojrzałem i obiekt ma 4,5 na Google (tu wiadomo, że każdy może co chce pisać), ale też 8,3 na booking a tam recenzje są zasadniczo dużo bardziej wiarygodne - i o dziwo w zaledwie tylko w jednej z ostatnich 3 miesięcy pojawia się kwestia pluskiew.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 07 Mar 2023 17:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1861
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@marek2011 tak znam oceny tego hotelu, my nawet nie robiliśmy tam rezerwacji tylko pojechaliśmy z marszu i czekaliśmy na info czy będzie pokój wolny bo była na niego rezerwacja. Ogólnie inni goście również byli, ale nie rozmawialiśmy o pluskwach. Ciągle mamy nadzieję, że to jednak były meszki piaskowe (bo te zaobserwowaliśmy w nocy i rano) bo na samych materacach żadnego ruchu wieczorem nie widziałem (ale było ciemno i materace we wzorki i mogło to mocno zmylić, a same bagaże cały czas leżały na osobnym stoliku tak jak w każdym hotelu na wyjezdzie(tą zasadę stosuję już od dawna). Ocena kobiety w aptece była jednak jednoznaczna- pluskwy.
Nawet jeśli na szczęście jakimś cudem nie byłby to pluskwy to i tak ilość karaluchów w pokoju dla mnie przekreśla ten hotel.

@Sudoku po Pelicano Surf mieliśmy jeszcze 2 nocelgi:
Hotel Y Restaurante Rincon Familiar (tu uciekliśmy bezpośrednio z Pelicano) w La Libertad oraz Argueta Hotel w okolicach lotniska.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group