Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 130 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 31 Sty 2023 02:42 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Chyba raczej nie, skoro robią zrzutkę

Sytuacja tragiczna, i szczerze współczuję.
Ale też bardzo pouczającą dla nas wszystkich, aby pamiętać, żeby zawsze ubezpieczać się na wyjazdy zagraniczne.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#62 PostWysłany: 31 Sty 2023 02:46 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Rozumiem, że nie czytałaś tego wątku? Bo miał na 200k.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 31 Sty 2023 02:49 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Też tak zrozumiałam z całości tematu,ale może to nie pokrywa potrzebnej na leczenie i transport kwoty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 31 Sty 2023 02:57 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Może i nie pokrywa, ale to od razu zrzutka, a nie zaangażowanie własnych środków?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 31 Sty 2023 03:28 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
Widać nie mają takich kwot jak 450.000 złotych od ręki. Zastanawia mnie czy w takim przypadku nie można kontynuować leczenia w ramach polisy w jakimś bliższym i tańszym kraju by nie rujnować rodziny, albo gdy nie da się zebrać potrzebnej kwoty. Np. Turcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 31 Sty 2023 03:40 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Mam swoje zdanie na temat organizacji takich zbiórek. Na tyle negatywne, że wyrażanie go nie ma tu sensu.
Góra
 Profil Relacje PM off
13 ludzi lubi ten post.
 
      
#67 PostWysłany: 31 Sty 2023 09:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Fakt co do takich zbiórek można mieć rożne zdanie. Można zakładać, że z reguły do Kenii nie podróżują ludzie, którzy nie mają za bardzo środków finansowych (a to raczej nie był wyjazd na kilka dni w celach typowo turystycznych tylko jak rozumiem celem głównym było bieganie i treningi pod tym kątem) więc zapewne można się oburzać, że osoby te nie szukają środków u siebie tylko na publicznych zbiórkach, ale mimo wszystko o wiele bardziej jestem skłonny wspomóc taką zbiórkę niż pseudo celebryckie zbiórki tak jak ostatnio znany dziennikarz Marcin Meller zrobił zrzutkę na swój program na youtube tak jakby przez tyle lat nie dorobił się nic co by mu pozwoliło na wystartowanie z własnym programem...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#68 PostWysłany: 31 Sty 2023 10:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2013
Posty: 1557
HON fly4free
To nie jest temat do tego typu dyskusji. Jak ktoś chce to wpłaci, nie chce to nie wpłaci.

@lahcimmm2 podpowiedz i zapytaj czy mają ubezpieczenie na życie w przypadku poważnych wypadków, które obowiązuje world wide. Oprócz dodatkowego turystycznego. Powinno się dać wykorzystać przy jakimś tam % uszczerbku zdrowia.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#69 PostWysłany: 31 Sty 2023 10:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 776
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
Z wpisów na FB wynika, że podróżowali z biurem Rainbow i wypadku ucierpiała jeszcze jedna osoba (na szczęście nie tak poważnie). Patrząc na warianty ubezpieczenia z Rainbow, to dosyć słabo to wygląda:

Załączniki:
ubezpieczenie.jpg
ubezpieczenie.jpg [ 217.28 KiB | Obejrzany 1203 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 31 Sty 2023 12:28 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 425
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
Nie tak bardzo słabo, mogli bez problemu mieć ubezpieczenie na 860 000 zł. Wczoraj zrobiłem symulację rezerwacji dwutygodniowej wycieczki do Kenii i wyszło mi, że zamiast kupować ubezpieczenie na kwotę 260 000 zł dopłacając do wycieczki po ok. 116 zł można dopłacić dodatkowo jeszcze ok. 350 zł składki na osobę i mieć 860 000 zł na koszty leczenia, a to już coś.
W tym przypadku by to chyba wystarczyło i zapłaciłaby ubezpieczalnia zamiast zbierać wśród ludzi dobrej woli grosz do grosza (na razie mają 72 tys. zł a więc sporo im wciąż brakuje). czyli zamiast wydać 700 zł dodatkowo (bo dwie osoby są poszkodowane, ale ta druga nie tak bardzo) to teraz dobrzy ludzie wysupłali 72 000 i do celu daleko. Mam nadzieję, że poszkodowany wróci do domu, dojdzie do zdrowia a wiele osób zaangażowanych w tę akcję wyciągnie wnioski.
Góra
 Profil Relacje PM off
miotaczkiszonki lubi ten post.
 
      
#71 PostWysłany: 31 Sty 2023 12:51 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
MTalma napisał(a):
To nie jest temat do tego typu dyskusji. Jak ktoś chce to wpłaci, nie chce to nie wpłaci.

@lahcimmm2 podpowiedz i zapytaj czy mają ubezpieczenie na życie w przypadku poważnych wypadków, które obowiązuje world wide. Oprócz dodatkowego turystycznego. Powinno się dać wykorzystać przy jakimś tam % uszczerbku zdrowia.


Ubezpieczenie na życie to zupełnie inny produkt niż ubezpieczenie turystyczne i w takich wypadkach mało pomoże.
Nawet jeśli masz wykupione to pieniądze z uszczerbku na zdrowiu zobaczysz dopiero po zakończeniu leczenia i uzupełnienia miliona stron dokumentacji. Tutaj zapewne potrzebne są na teraz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 31 Sty 2023 13:30 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Przemm napisał(a):
Nie tak bardzo słabo, mogli bez problemu mieć ubezpieczenie na 860 000 zł. Wczoraj zrobiłem symulację rezerwacji dwutygodniowej wycieczki do Kenii i wyszło mi, że zamiast kupować ubezpieczenie na kwotę 260 000 zł dopłacając do wycieczki po ok. 116 zł można dopłacić dodatkowo jeszcze ok. 350 zł składki na osobę i mieć 860 000 zł na koszty leczenia, a to już coś.
W tym przypadku by to chyba wystarczyło i zapłaciłaby ubezpieczalnia zamiast zbierać wśród ludzi dobrej woli grosz do grosza (na razie mają 72 tys. zł a więc sporo im wciąż brakuje). czyli zamiast wydać 700 zł dodatkowo (bo dwie osoby są poszkodowane, ale ta druga nie tak bardzo) to teraz dobrzy ludzie wysupłali 72 000 i do celu daleko. Mam nadzieję, że poszkodowany wróci do domu, dojdzie do zdrowia a wiele osób zaangażowanych w tę akcję wyciągnie wnioski.
Wszystko się fajnie komentuje po fakcie.
350zl dodatkowo na ubezpieczenie to dużo.
Juz to widzę jak na każdy wyjazd kupujesz ubezpieczenie w najwyższym wariancie.

Gość miał pecha, nie był głupi i ubezpieczenie wykupił. Pech ze został tak pokrzywdzony.

Można by napisać inaczej. Ktos postrzelił by go w głowę na safari, koszty ratownictwa i transportu przewyższa najwyższy waraiant w Rainbow i co?
Napiszesz ze mógł się jeszcze dodatkowo ubezpieczyć w AXA?
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 31 Sty 2023 13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
boots napisał(a):
Mam swoje zdanie na temat organizacji takich zbiórek. Na tyle negatywne, że wyrażanie go nie ma tu sensu.

Ubezpieczenie to tez zrzutka, tylko przed "wypadkiem" (niekoniecznie naszym).

Ale juz tak powazniej, to ubezpieczenia to naprawde rzecz malo popularna, widac po ilosci postów w temacie typu "ryanair anulowal mi lot, hotel przepadl, czy moge ubiegac sie o zwrot do ryanaira?", nikt o tym nie mysli, jest EKUZ, jest EU264, chargeback i smigamy.
Tutejszy przypadek jest zupelnie inny, ubezpieczenie zakupione, ale czlowiek nigdy nie zastanawia sie nad kwotami, czy ubezpieczenie na 200k czy na 10 mln to sa to natyle abstrakcyjne kwoty ze kazdemu sie wydaje iz sa one po to tylko by ubezpieczalnie mogly ze soba konkurowac kto da wiecej, zwlaszcza ze wiekszosc "wypadków" za granica sprowadza sie do plastra za 5zl badz ewentualnie wyrwania zeba za 500zl. A prawda jest taka ze sa one bardzo wazne - ciekawym przypadkiem bylo Tsunami w Tajlandi 20 lat temu gdzie te kwoty na prawde mialy ogromne znaczenie..

@brzemia, dokladnie, po nie ma sensu pisac, z takim komentarzem lepiej do "Szukam taniego lotu" ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
MTalma uważa post za pomocny.
 
      
#74 PostWysłany: 31 Sty 2023 14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 460
srebrny
Miał pecha, dobrze, że wykupił ubezpieczenie, ale to nie zmienia faktu, że w ramach tego tematu trzeba ludziom uświadomić, że 200k na osobę na podróż poza EU to mało bezpieczne rozwiązanie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#75 PostWysłany: 31 Sty 2023 14:40 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
@LonDynia
Cytuj:
Ubezpieczenie to tez zrzutka, tylko przed "wypadkiem" (niekoniecznie naszym).

Nie żartuj sobie z poważnego tematu.

@grondo
Ludzie to wiedzą lub taką wiedzę mogą łatwo posiąść, tylko szkoda im kasy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 31 Sty 2023 14:51 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
A te 450 tys. to na co zbieramy? Na brakujące środki, bo ubezpieczenie w całości nie pokryje czy również od razu na dalsze leczenie po powrocie do kraju? Bo zbiórka ma jeszcze trwać 88 dni, więc trudno mi się zorientować.

@LonDynia nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że "czlowiek nigdy nie zastanawia sie nad kwotami, czy ubezpieczenie na 200k czy na 10 mln to sa to natyle abstrakcyjne kwoty ze kazdemu sie wydaje iz sa one po to tylko by ubezpieczalnie mogly ze soba konkurowac kto da wiecej". Zwłaszcza człowiek, który wyjeżdża w kraje dość egzotyczne i oddalone od miejsca zamieszkania. Jeśli tego nie robi, to potem mamy przypadki "mądry Polak po szkodzie" (żeby było jasne - nie oceniam tutaj tej konkretnej sprawy, bo nie znam szczegółów i nie chcę ferować wyroków). Ja nawet podróżując po Europie staram się nie schodzić z sumą ubezpieczenia poniżej 100 000 euro.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#77 PostWysłany: 31 Sty 2023 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 460
srebrny
@boots część pewnie tak, ale dużo osób spojrzy na wariant "rekomendowany" 260k i kupi :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 31 Sty 2023 15:22 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2138
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
Moje ostatnie ubezpieczenie do Indonezji było na 500tys i się teraz zastanawiam, czy nie było za niskie :?
W kwestii świadomości ryzyka bardzo dużo osób tego nie ma, tak samo jest bardzo duże przeświadczenie,że po UE wystarczy EKUZ a nie wystarczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 31 Sty 2023 15:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 840
srebrny
Cytuj:
Można zakładać, że z reguły do Kenii nie podróżują ludzie, którzy nie mają za bardzo środków finansowych


Aż się nie spodziewałem, że tutaj coś takiego przeczytam. Tak może bardzo niesłusznie zakładać część społeczeństwa, która nie ma pojęcia o rynku usług turystycznych. Do Kenii na wakacje jeździłem jako biedny student i może niektórym działa na wyobraźnię, ale to są wczasy raptem trochę droższe niż "lepszy" Egipt.

Ale zgadzam się, że można mieć rożne zdanie i słusznie się oburzać. Tym bardziej, że zbiórki dzisiaj w wielu przypadkach nie są potrzebne, bo mają chronić ludzi przed zubożeniem i obniżeniem standardu życia, choć czasem są to ludzie o bardzo dobrej kondycji finansowej. Niektórym taka zbiórka pozwala np. kupić wymarzony samochód - nie że za pieniądze ze zbiórki, po prostu zbiórka pozwala opłacić konieczne wydatki, nie naruszając majątku własnego. I należy na to zwracać uwagę, choćby dlatego, że zjawisko postępuje. Brutalna prawda jest taka, że nie tylko powinniśmy wymagać od zbiórkowiczów dokumentacji medycznej, ale i rachunków, choćby z troski o naprawdę potrzebujących.


Ostatnio edytowany przez ghostwriter, 31 Sty 2023 16:09, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#80 PostWysłany: 31 Sty 2023 15:49 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 425
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
brzemia napisał(a):
[Wszystko się fajnie komentuje po fakcie.
350zl dodatkowo na ubezpieczenie to dużo.
Juz to widzę jak na każdy wyjazd kupujesz ubezpieczenie w najwyższym wariancie.

Gość miał pecha, nie był głupi i ubezpieczenie wykupił. Pech ze został tak pokrzywdzony.

Można by napisać inaczej. Ktos postrzelił by go w głowę na safari, koszty ratownictwa i transportu przewyższa najwyższy waraiant w Rainbow i co?
Napiszesz ze mógł się jeszcze dodatkowo ubezpieczyć w AXA?


Twoja wiara czy przekonanie, co do moich wyborów ubezpieczeniowych nie mają tu znaczenia, tym bardziej że wcale nie trzeba mieć najwyższego wariantu i maksymalnej możliwej stawki. Ktoś w tym wątku wskazał, że jeden ubezpieczyciel oferuje 40 mln. zł i masz rację, że takiego nie miałem ale wybrałem innego ubezpieczyciela i wysoką sumę ubezpieczenia, która była wyrażona w mln. złotych, jednak znacznie mniej niż 40 mln. Być może niesłusznie uznałem, że tyle mi wystarczy? A może jestem głupi i nie umiem oszczędzać, bo nie dość, że wydaję kilka, kilkanaście czy ponad dwadzieścia tysięcy zł. na dwutygodniowy wyjazd na inny kontynent to jeszcze dobijam się dodatkowym kosztem kilkuset złotych na ubezpieczenie?

Oczywiście, że ten człowiek miał pecha ale na tym polega sens ubezpieczenia się: od wypadku losowego i de facto kosztów, które to za sobą pociągnie. Normalny człowiek nie rzuca się pod samochód przecież. A czy wielkie znaczenie ma, czy go ktoś w głowę postrzeli, czy też w tę głowę uderzy go rozpędzony samochód?
Wg mnie, gdy wydajemy na wycieczkę kwotę 6-10 tys zł (szacuję, że takiego kosztu wyjazdu do Kenii z biurem należy się spodziewać) to 350 zł więcej jest znikomym kosztem.
Natomiast powtórzę, że nazwa wariantu "rekomendowany" dla sumy 260 000 zł na taki wyjazd jest skrajnie niewłaściwa i myląca: to raczej wariant minimalistyczny wg mnie. No ale to z drugiej strony tylko nazwa, liczy się suma ubezpieczeniowa.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 130 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group