Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Azja trip
#1 PostWysłany: 24 Lis 2022 23:35 

• Warszawa Katowice Kraków Berlin Wiedeń Praga

Dokąd
  • Tajlandia Wietnam Kambodża Filipiny

Data wylotu
  • 01.02.2023

Data powrotu
  • 31.03.2023

Długość pobytu
  • 14

Bagaż
  • Bagaż podręczny

Liczba pasażerów
  • 2

Sam znalazłem
  • 4000

Dodatkowe informacje
  • Witajcie, jako debiutancki wylot poza szlaki europy wybrałem Azję. Dokładniej planowałem najlepiej wylot z dolnych części Polski lub WWA, pózniej Praga lub Wiedeń na końcu Berlin do ->Bangkok-> spróbować zwiedzić Angkor Vat może Hanoi, i polecieć do Manili i może popłynąć do El Nido i później żeby nie marnować czasu wrócić z Manili właśnie do Europy może być w to samo miejsce ale nie musi. Ogólnie trip tylko z bagażem podróżnym na jakieś 16-18dni. Zaglądam co chwile na loty(zazwyczaj te proponowane na fanpage'u fly4free - przez brak czasu) ale często terminy i ilość dni np 7/10 czy 14 nie do końca mi odpowiadają. A jak już czas mam to nie wiem od czego się zabrać. Na jakich stronach najlepiej szukać. Wiem z komentarzy w zasadzie że aktualnie bilety w te rejony Azji są drogie więc na cenowe cuda nie liczę ale nie chce płacić standardowej fortuny.
 Relacje PM off  

Temat postu: Re: Azja trip
#2 PostWysłany: 25 Lis 2022 00:39 

Rzuć okiem na loty z Berlina, Pragi czy Wiednia do Kuala Lumpur ceny ok 3 tys zł
Z Paryża czy Genewy spadają nawet do 2200 zł ale dochodzi dolot/nocka itp
Z KUL masz za grosze całą Azję
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 25 Lis 2022 06:39 
Awatar użytkownika

HON fly4free
@DejvDejv Ty naprawdę chcesz to wszystko zwiedzić w 2 tygodnie?
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#4 PostWysłany: 25 Lis 2022 08:17 

nick napisał(a):
@DejvDejv Ty naprawdę chcesz to wszystko zwiedzić w 2 tygodnie?

planuje
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 25 Lis 2022 10:40 
Awatar użytkownika

platynowy
Poradnik czytales?
jak-szukac-taniego-lotu-v-0-3-3,8,57900

Wg mnie za duzo jak na dwa tygodnie, pewnie da sie, ale to bedzie doslownie chaos - cos jak zwiedzic cala Europe w weekend. Na dwa tygodnie podreczny plecak ci wsytarczy, szybciej wyjdziesz z lotnisk, NIC sie nie zgubi, potlucze, bedzie taniej.

Kazdy z tych Krajow co wspominasz mozna smailo zwiedzac przez dwa tygodnie, zwlaszcza ze jak nigdy nie byles w Azji to dowolne drzewo/pojazd/czlowiek na ulicy bedzie atrakcja. Wybierz jeden kraj I wystarczy - te kraje SA dosc duze, slabo zkomunikowane - brak pociagow, niezbyt czeste samoloty I sporo wolnych drog, juz nie mowiac o wyspach..
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
MTalma uważa post za pomocny.

#6 PostWysłany: 25 Lis 2022 10:59 
Awatar użytkownika

HON fly4free
O Cię Panie, można to zrobić w 16 dni ale po co?
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
LonDynia uważa post za pomocny.

#7 PostWysłany: 25 Lis 2022 20:40 

wybierz jeden kraj, albo max Tajlandię+Kambodżę. Ale zrobisz jak chcesz ;)
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 28 Lis 2022 19:37 

Loty: 191
Kilometry: 627 645
srebrny
Dokladnie Taj + Siem Reap to max
Szkoda czasu na samoloty,lotniska,autobusy.
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 29 Lis 2022 15:00 

Ok dziękuję wam, słuszna uwaga z tym że człowiek się zachwyca jak ma debiut na innym kontynencie nawet ludźmi i drzewami - to dokładnie opis moich zachowań podczas pierwszych podróży po Europie :lol:
Nic, ograniczę się w takim razie może spróbuje wykręcić rzeczywiście BKK + jakieś krabi bądź Kambodżę i do dom.

Orientujecie się może jak wygląda kwestia rozmiarów bagażu podręcznego/wagi w azjatyckich liniach lotniczych? Jest to wszystko podobne jak u nas w EU?
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 29 Lis 2022 16:23 
Awatar użytkownika

Loty: 310
Kilometry: 546 237
platynowy
wpisujesz w google "linia lotnicza luggage" i we wynikach powinna być strona danej linii z info o tym, a jak nie to wchodzisz w grafike i będzie to narysowane
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#11 PostWysłany: 01 Gru 2022 11:16 

Loty: 60
Kilometry: 103 970
miotaczkiszonki napisał(a):
Rzuć okiem na loty z Berlina, Pragi czy Wiednia do Kuala Lumpur ceny ok 3 tys zł
Z Paryża czy Genewy spadają nawet do 2200 zł ale dochodzi dolot/nocka itp
Z KUL masz za grosze całą Azję

podepnie sie, jakimi liniami mozna zlozyc z Paryza za ~ 2,2k?
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 01 Gru 2022 11:20 

HON fly4free
@istenpl: Saudia, ale w tej cenie z Genewy (KUL); z CDG masz grupę Lufthansy do BKK za ok 2,6
 Relacje PM off
istenpl lubi ten post.
istenpl uważa post za pomocny.

#13 PostWysłany: 06 Gru 2022 19:47 

Udało się znaleźć na 16 dni z VIE z przesiadka w JED 2,5k płn stop 6h w obie strony a za 2,8k Scootem z Berlina z przesiadka w SIN, w jedna 3h stop a w druga 12h więc można pozwiedzać, chociaż nie wiem czy bym nie wolał DXB w 12h Z wiednia najlepiej DXB>BKK?
Myślicie że jest szansa że coś wskoczy dobrego cenowo luty/marzec? Na ten moment nawet moje oferty już poznikały to była chwila i już ponad 3k.
Lepiej teraz się skupić i szukać częściej czy nie ma reguły takie oferty też potrafią z miesiąca na miesiąc wskoczyć? luty/marzec/kwiesien?
Btw ograniczyłem poszukiwania ze względu na czas, do poszukiwań w skyscanner i googleflights takie kombinacje wystarcza do mojego kierunku?
 Relacje PM off  

[ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], Grzes830324, Yandex [Bot] oraz 3 gości