Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 174 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 12 Maj 2022 19:04 

HON fly4free
kiwi.com daje chyba możliwość wpisania większej liczby lotnisk wylotowych

można też wyszukiwać w promieniu do 1000 km od wskazanego miasta wylotu
najłatwiej na mapce, gdzie można ten okrąg przeciągać dowolnie
 Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.

#162 PostWysłany: 12 Maj 2022 20:51 
Awatar użytkownika

Loty: 312
Kilometry: 429 977
srebrny
można na azair.eu - najpierw wybrać z miejsca wylotu do xxx - gdziekolwiek i jak pojawią się wyniki to "odwrócić" zapytanie
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.

#163 PostWysłany: 12 Maj 2022 21:01 

srebrny
W Azair mozna prosciej np. z fraza major european airports w polu lotniska wylotu, ale azair jak dla mnie od pewnego czasu dziala bardzo slabo, wiec przestalem w nim sprawdzac.
 Relacje PM off  

#164 PostWysłany: 06 Cze 2022 16:53 
Awatar użytkownika

srebrny
Właśnie co zamiast azair? Też zauważyłem że ich wyszukiwania nie pokrywają czesto się z rozkładem na stronie linii.

W FR pojawiła się wyszukiwarka "gdziekolwiek" ale jest strasznie upierdliwa bo nie da się zaznaczyć zakresu dat i sztywno trzyma się ilości nocy, nie proponując np. dwukrotnie tańszego połączenia dzień wcześniej.

Image
 Relacje PM off  

#165 PostWysłany: 12 Sie 2022 14:29 

Hej :) nie wiem czy piszę w dobrym miejscu, chciałabym poznać Wasze zdanie na temat tego, kiedy najlepiej szukać lotów. Szukam czegoś na południe Europy, na koniec września/początek października (terminy dość elastyczne) i nie wiem czy opłaca się jeszcze poczekać. Z moich doświadczeń wynika, że Ryan i Wizz mają najlepsze ceny ok. miesiąc przed wylotem, ale ostatnio niczego nie można być pewnym ;) Czy można liczyć, że ceny trochę spadną w najbliższych tygodniach?
 Relacje PM off  

#166 PostWysłany: 12 Sie 2022 14:46 
Awatar użytkownika

złoty
nowakowa22 napisał(a):
Ryan i Wizz mają najlepsze ceny ok. miesiąc przed wylotem,

Tak bywało
nowakowa22 napisał(a):
ale ostatnio niczego nie można być pewnym ;)

Tak jest
nowakowa22 napisał(a):
Czy można liczyć, że ceny trochę spadną w najbliższych tygodniach?

Liczyć można, ale lepiej kupić gdy się uważa że są ok i nie szukać ponownie :D
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#167 PostWysłany: 12 Sie 2022 14:58 

Lepsze kierunki jak np Hiszpania i Portugalia skończyły się w marcu :D i taniej raczej nie będzie bo obłożenie 100% nie pomaga. Ale Rzym to też południe Europy i tam Ryan ma cały czas ceny jak w 21 :D można trafić za 300zł w dwie strony, tak jak piszesz miesiąc, dwa do przodu.
 Relacje PM off
nowakowa22 lubi ten post.

#168 PostWysłany: 04 Lis 2022 17:14 

Cześć,

coś jak Skyscanner, ale żeby podróż powrotna mogła być do innego miasta, bez podawania tego miasta?

Idealnie jakbym mógł podać skąd: Kraków, Katowice, Tarnów; dokąd: wszędzie, i żeby znajdował np. Kraków-Oslo-Katowice

Teraz Skyscanner używam tak: wpisuję skąd: Polska, dokąd: wszędzie, miesiąc: Listopad
Wybieram cel, miejsce wylotu i najtańsze dni wylotu i powrotu.
Tylko że zawsze znajduje mi połączenia powrotne na to samo lotnisko z którego wyleciałem, mimo że opcja "Wylot i powrót na to samo lotnisko" nie jest zaznaczona.

Np. Skyscanner znajduje lot Krk-Trf-Krk za 164 zł 19-20 listopada, ale nie znajduje Krk-Trf-Osl-KTW za 88 zł też 19-20 listopada, muszę ręcznie szukać Krk-Oslo i Oslo-Ktw. Oczywiście w tym przypadku ta druga trasa nie ma sensu bo różnica kosztowa jest mała, ale chodzi mi o zasadę.

Dopisane: albo bardziej sensowny: ręcznie szukając widzę:
Krk-Trf 19.11 6:25 58 zł
Osl-Krk 20.11 21:30 118 zł
Osl-Ktw 20.11 15:10 30 zł
Automatycznie mi nie znajduje takich połączeń kombinowanych
 Relacje PM off  

#169 PostWysłany: 17 Lis 2022 10:26 

Ktora wyszukiwarka podaje wam obecnie najlepsze wyniki? skyscanner czesto pokazuje nieaktualne juz ceny, nie wiem czy maja lokalnie problem z cachem czy dynamika zmian cen wzrosla

Dodatkowe pytanie, czy jest jakas wyszukiwarka, ktora uwzglednia bardoz dlugie oczekiwania? np. A -> B 2-3dni czekania B -> C
 Relacje PM off  

#170 PostWysłany: 17 Lis 2022 11:07 

srebrny
@jackrabbit Według mnie bardzo dobrze przynajmniej do moich zastosowań sprawdza kiwi.com . Tylko trzeba z tego serwisu korzystać z poziomu wyszukiwarki internetowej. Aplikacja na smartfony ma dużo mniejszą funkcjonalność.
 Relacje PM off
jackrabbit uważa post za pomocny.

#171 PostWysłany: 19 Lis 2022 07:04 
Awatar użytkownika

HON fly4free
@jackrabbit w sensie, że wyszukiwarka z multicity?
 Relacje PM off  

#172 PostWysłany: 19 Lis 2022 11:22 

np.
PL - Wszedzie
z tego wszedzie po 2-3 dniach - Docelowe miejsce

Chyba za ciezkie algorytmowo i nie ma tego w wyszukiwarkach multicity.
 Relacje PM off
MTalma lubi ten post.

#173 PostWysłany: 19 Lis 2022 21:43 
Awatar użytkownika

HON fly4free
@jackrabbit W matrixie w pewnych kombinacjach możesz tak wyszukać. Wszystko też zależy od taryfy, sam algorytm nie jest problemem, bo raczej konstrukcja by wyglądała:
a -> b via c, gdzie c to pozwolenie taryfy na dane lotnisko i to już można wybrać w matrixie na 100%
lub
Zgranie czasowe dla lcc co ma GF, wtedy wrzucasz kombinacje do już preferowanego OTA lub multiota searcher
 Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
jacek96 uważa post za pomocny.

#174 PostWysłany: 22 Lis 2022 15:39 
Awatar użytkownika

Loty: 122
Kilometry: 197 959
niebieski
kolejna wyszukiwarka dohop.pl
 Relacje PM off
MTalma lubi ten post.

[ 174 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], Google [Bot] oraz 3 gości