Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Kwi 2022 01:22 

Rejestracja: 02 Cze 2012
Posty: 240
Loty: 8
Kilometry: 16 686
niebieski
Skąd
  • Buenos Aires lub Montevideo

Dokąd
  • Madryt, Barcelona, Lizbona, Amsterdam, Warszawa

Data wylotu
  • 03.06.2022

Data powrotu
  • 20.08.2022

Długość pobytu
  • max 4 miesiace

Bagaż
  • Bagaż rejestrowany

Liczba pasażerów
  • 1

Sam znalazłem
  • MVD-MAD, 03.06. - 03.08, LATAM, 1600$USD (Google Flights)

Dodatkowe informacje
  • Plz send halp, bo ostatnimi laty to ja więcej po Argentynie jeżdżę, niż po świecie latam i trochę się pogubiłam w aktualnej rzeczywistości.
    Marzy mi się popandemicznie odwiedzić Polskę i szukając lotów totalnie zgłupiałam jeśli o ceny chodzi...
    Generalnie mogę lecieć w między koncem maja a początkiem lipca i wracać w sierpniu.

    Bezpośrednie połączenie Iberia z Buenos Aires do Madrytu ma jakieś totalnie szalone liczby: wychodzi miedzy 1.800 a 2.000$USD
    LATAM z EZE przesiadka w GRU (powrót przez LIM) 1.600$USD
    LATAM z MVD z przesiadka w GRU (powrót ten sam) za 1.500$USD
    LEVEL z EZE do BCN, bezposredni 29.06-26.08 za 1300$USD

    Mam do wykorzystania 37.000 Aviosow z Qataru (do wrzesnia). Dodatkowo do końca roku mam status Golda, które bym chętnie wykorzystała. Ponadto mam priority passa, wiec w sumie długie przesiadki nie byłyby mi straszne no i bym obfotografowała kolejne saloniki 😉

    A, i jesli o mile chodzi, to tu mam zagwozdke: warto sie bawic w przezucanie ich z Qataru?
    Z tego co czytalam na forum, moglabym jes przezucic do BA, daloby sie jes dalej przeslac do Iberii aby moc sie zalapac na lot Madryt-Warszawa (jesli w ogole cos bedzie w czerwcu/lipcu w Warszawie ladowac 😅)? Gapie sie w te mile jak ciolek, bo totalnie nie wiem co sie bardziej oplaca...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#2 PostWysłany: 25 Kwi 2022 02:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Buyaka napisał(a):
Z tego co czytalam na forum, moglabym jes przezucic do BA, daloby sie jes dalej przeslac do Iberii aby moc sie zalapac na lot Madryt-Warszawa (jesli w ogole cos bedzie w czerwcu/lipcu w Warszawie ladowac 😅)?

Hej @Buyaka -

Po pierwsze nie wykorzystasz Aviosów na lot z Madrytu do Warszawy bo jedyne połączenie obsługiwane przez Oneworld (Iberia, BA, AA, Qatar, etc) jest przez Londyn i to się po prostu nie opłaca. Bezpośrednie loty oprócz low costów ma tylko LOT, czyli Star Alliance.

Proponuję Ci wrzucić Twoje Aviosy z QR do Iberii (chyba trzeba przez BA) - nie robiłam tego więc nie mam pojęcia ale opcja bezpośrednia QR-BA istnieje na bank, a potem BA-IB. Pamiętaj, że wszystkie dane na obu kontach (nr tel, adres - muszą być identyczne). Twoje konto na IB musi istnieć od minimum 3 miesięcy i mieć jakikolwiek "ruch" (w ostatnich 3 latach, jeśli minęło ponad 36 miesięcy od ostatniego ruchu lepiej tego nie rób). BA z jakiegoś powodu nie wynajduje nie tylko EZE-BCN Levelem, ale także EZE-MAD które powinien (możesz też sprawdzić dostępność na infolinii BA pod nr 0800 999 6565)
Za 33,250 Avios + $145 opłat polecisz w jedną stronę Levelem z Ezeizy do Barcelony. Dopłaty do Madrytu Iberią identyczne, pytanie skąd łatwiej Ci się dostać do Polski. Jedna sztuka bagażu wliczona w cenę. Gold z QR powinien Ci dać drugą w gratisie.

Załącznik:
EZEBCN.png
EZEBCN.png [ 40.73 KiB | Obejrzany 1841 razy ]

Jeśli chodzi o powrót to 25/08 masz opcję za $480 z Madrytu do BsAs z 17 godzinami w Limie, w ten sam dzień za $25 więcej masz opcję z Mediolanu (dokąd łatwiej/taniej się dostać z PL) ale ta opcja w przeciwieństwie do tej pierwszej jest bez bagażu.
Za $620 masz opcję z Warszawy przez Londyn i Houston (pamiętaj o ESTA do Stanów) i tu cena też zawiera bagaż. Zrzuty ekranu lotów powrotnych są z amerykańskiej Expedii.

Załącznik:
MADEZE.png
MADEZE.png [ 43.63 KiB | Obejrzany 1841 razy ]

Załącznik:
WAWEZE.png
WAWEZE.png [ 46.65 KiB | Obejrzany 1841 razy ]

Jak coś, to pytaj śmiało. 🤪
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Buyaka uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 25 Kwi 2022 03:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7359
HON fly4free
Aż się za głowę złapałem, bo myślałem, że zapomniałaś dodać, że chcesz lecieć w biznesie, a to są ceny za ekonomiczną!
To żeś sobie niezły okres wybrała :D (choć widzę, że i poza nim wcale wesoło nie jest).

@billabong podała super pomysł. Gdybyś jednak wolała kupić w obie strony za pieniądze, to z uwagi na to, że masz bardzo duży rozrzut terminowy, dobrze byłoby, gdybyś spróbowała najpierw poszukać bardziej dogłębnie na Google Flights. Nie wiem, jak bardzo jesteś z tym obeznana, ale jest tam sporo narzędzi powodujacych bardziej efektywne wyszukiwanie. Chodzi mi np. o wprowadzenie za jednym zamachem kilku lotnisk wylotowych (max. 5) i kilku przylotowych (max. 5), żeby nie trzeba było szukać oddzielnie dla każdej pary. Do tego są 2 narzędzia do przeglądania terminów, przy pomocy których można sobie fajnie przefiltrować loty pod kątem najlepszych cen:

Image

Poza tym, wydaje mi się, że może się bardziej opłacać szukać lotu z Sao Paulo i osobno dokupić bilet do tego miasta. Dla przykładu - w podanych przez Ciebie datach lot GRU do MAD to 1190 USD (ale są tańsze terminy).
Albo też z SCL - w Twoich terminach lot do Barcelony (przez USA) to 1080 USD.

Wreszcie, jeśli już miałabyś płacić z grubsza tyle pieniędzy, to sprawdź jeszcze wyższe klasy, bo różnica może być niewielka, a komfort podróży dużo wyższy, nawet gdyby miała to być "tylko" ekonomiczna premium.

Edit: i jeszcze jedno - jeśli nie jesteś przywiązana zbyt mocno do tych lotnisk przylotowych, które wymieniłaś, sprawdź jeszcze te po sąsiedzku z Polską, np. Pragę, czy Wilno, a nawet lotniska regionalne w Polsce (GDN, KRK, itd). W tym drugim wypadku pojawiają się w wynikach Google Flights bardzo fajne (z punktu widzenia Am. Płd.) ceny z GRU (poniżej 1000 USD), ale niestety po przejściu dalej te ceny są podbijane. Jednak za lot GRU - PRG (Qatar Airways) jest stabilna cena niecałe 950 USD, np. 8.6 do 9.8.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Buyaka uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 25 Kwi 2022 15:07 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2244
A może tak? przykładowo 13/6-10/8 (wchodzą też inne daty i loty do DUB)

Załączniki:
lhr.PNG
lhr.PNG [ 23.55 KiB | Obejrzany 1704 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Buyaka uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 25 Kwi 2022 19:55 

Rejestracja: 02 Cze 2012
Posty: 240
Loty: 8
Kilometry: 16 686
niebieski
Oja, oja, oja! Mega hiper wielkie dzięki, dobre dusze!
Ceny są totalnie szalone, ale póki co jestem zdesperowana, żeby zawitać, choć na chwilę do Polski (i ominąć argentyñsko-urugwajską zimę 🥶).

@billabong
Szanuję w opór, Twoje chęci i czas dedykowany na odpowiedz w wątku ♥️
Serio, jestem mega wdzięczna za wszystkie podpowiedzi!
Jak tylko Qatar się przerzucił na aviosy zlinkowałam konta z BA. Z Iberią chyba będzie kłopot, bo latałam z nimi tryliad lat temu, wiec gdybym wysłała im jakiekolwiek mile, to by zniknęły w matriksie 😒 A szkoda, bo do skorzystania w LEVELU byłyby jak znalazł!!! Będę kombinować chyba jakby to rozegrać...

@tropikey uwierz mi, ze ja się za głowę złapałam, hah. I jeszcze chyba mnie ten szok trzyma 🥲
Tobie tez serdecznie dziękuję za czas spędzony nad klawiaturą i podrzucenie wszelkich tipów.
Właśnie głównie nad Google flight ślęczę dniami i nocami, skorzystam z Twoich rad. A nuż zlepie lepszego składaka!

@dmirstek o kurczaki, dzięki za kolejna opcje!!! Tego połączenia nie widziałam, to screenshot z kayaka, prawda?

Zaczynam się zastanawiać, czy to nie przerost formy nad treścią podróżować w aktualnej sytuacji i po prostu nie przerzucić moich odwiedzin na za rok... Tylko, kurczaki, byłoby mi szkoda zaprzepaścić wszystkie zgromadzone Aviosy.


[edit] Zapomniałam dodać, ze Iberia znowu wrzuciła giftcardy -15% więc może uda chapnąć jakieś rozsądniejsze połączenie za trochę bliższa śmiertelnikowi cenę. Póki co zarabiam głównie w ARS więc trochę mnie bolą aktualne stawki. 🥸
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Kwi 2022 22:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Buyaka napisał(a):
Jak tylko Qatar się przerzucił na aviosy zlinkowałam konta z BA. Z Iberią chyba będzie kłopot, bo latałam z nimi tryliad lat temu, wiec gdybym wysłała im jakiekolwiek mile, to by zniknęły w matriksie 😒 A szkoda, bo do skorzystania w LEVELU byłyby jak znalazł!!! Będę kombinować chyba jakby to rozegrać...

Możesz zawsze zadzwonić do BA i istnieje prawdopodobieństwo, że oni dostępność na IB do MAD będą mieli. Jeżeli zdecydujesz na przełożenie podróży na przyszły rok, to możesz zalogować się na konto na IB i dokonać zakupu przez np Groupona na € 1 lub € 2 (musisz do Groupona przejść przez IB) i po ok 40 dniach dostaniesz za to jakieś śmieszne Aviosy - te Aviosy spowodują ruch na Twoim koncie a co za tym idzie będziesz mogła tam przelać te swoje. Wiem, że ciężko planować coś na rok do przodu, ale jeśli mniej więcej masz pojęcie kiedy byś mogła polecieć to mimo iż Aviosy przepadają może zarezerwować za nie bilet na przyszły rok. Liczy się to byś je wydała przed datą wygaśnięcia, a nie wylatała.
Góra
 Profil Relacje PM off
Buyaka lubi ten post.
Buyaka uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 26 Kwi 2022 00:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7359
HON fly4free
Trzymamy kciuki, żebyś coś znalazła, dotarła do Polski i napisała relację z tego wyjazdu. Dział z relacjami z kraju nad Wisłą rzadko się poszerza, a w Twoim wykonaniu znalazłyby się tam zapewne ciekawe obserwacje :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Buyaka lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 16 Maj 2022 20:43 

Rejestracja: 02 Cze 2012
Posty: 240
Loty: 8
Kilometry: 16 686
niebieski
Wroce na chwile do tematu ze screenshotem zatytulowanym: ¨Przejdzie na bank, nikt nic nie podejrzewa¨ 😂

24 ARS to jakies 0.20 USD.
Byloby cudonwnie :D

Załącznik:
Captura de Pantalla 2022-05-16 a la(s) 15.45.15.png
Captura de Pantalla 2022-05-16 a la(s) 15.45.15.png [ 286.34 KiB | Obejrzany 957 razy ]



Rzecz jasna, w nastepnym kroku pojawila sie info o ¨ konserwacji strony¨ 🥲
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group