Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Maj 2021 22:38 

Rejestracja: 20 Sty 2018
Posty: 17
Skąd
  • Warszawa, ew. Berlin/Wiedeń

Dokąd
  • Tanzania/Botswana/Zimbabwe -> Seszele/Mauritius -> Warszawa

Data wylotu
  • 01.10.2021

Data powrotu
  • 14.11.2021

Długość pobytu
  • 14 dni

Bagaż
  • Bagaż rejestrowany

Liczba pasażerów
  • 2

Sam znalazłem
  • Abstrakcyjne kwoty rzędu 14 k zł za osobę + loty po kilkadziesiąt godzin

Dodatkowe informacje
  • Cześć! Wiem, że zakres i sposób sformułowanej prośby pomoc jest dosyć dziwny ale już tłumaczę - planujemy z narzeczoną podróż poślubną. Plan jest taki aby ok. 5-6 dni to było safari w Afryce - z tego względu najlepsza będzie Tanzania (lotnisko Arusza, ew. Dar Er Salam) albo Botswana (lotnisko Kasane, Victoria Falls). Potem chcielibyśmy spędzić ok 6-9 dni na jakiejś tropikalnej wyspie w miarę 'niedaleko' - dlatego też swój wzrok skierowałem przede wszystkim na Seszele, Mauritius albo Madagaskar (Zanzibar odpada - byliśmy). Termin naszej podróży jest dosyć elastyczny, najchętniej w październiku, przełom listopada. Wylot/powrót zdecydowanie Warszawa (albo inne miasta Polski), w przypadku jednak bardzo dużych różnic cenowych to do rozważenia Berlin ew. Wiedeń.
    Szukałem oczywiście na własną rękę, ale największy problem mam z przelotami z Afryki na którąś z wysp - najczęściej bardzo bardzo drogie i bardzo długie (> 20h). Bezpośrednie znalazłem jedynie z Nairobi na Seszele ale to zostawiam jako opcję zapasową. Rozważam też czy taniej/lepiej logistycznie nie byłby kupić RT na wyspę np. Seszele (widziałem Emirates za ok. 3100 zł) i stamtąd próbować znaleźć jakieś RT w której dobre miejsce w Afryce. Nie mam jednak wiedzy jakie połączenia najlepiej się łączą ze sobą. Będę wdzięczny za każdą pomoc!


Ostatnio edytowany przez Abcn, 08 Maj 2021 13:35, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#2 PostWysłany: 08 Maj 2021 08:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
Tysiak dla mnie

30.10 - 8.11 - 14.11
Żebyś miał wkład w poszukiwania celowo nie podaje linku, będziesz musiał przepisać to co na screenie :)
Do wyboru Serengeti
Załącznik:
nbo.PNG
nbo.PNG [ 35.93 KiB | Obejrzany 2218 razy ]

lub Kruger
1.11 - 7.11 - 14.11
Załącznik:
jnb.PNG
jnb.PNG [ 30.59 KiB | Obejrzany 2218 razy ]

Załącznik:
jnb-sez.PNG
jnb-sez.PNG [ 19.98 KiB | Obejrzany 2218 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
zixart uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 08 Maj 2021 10:32 

Rejestracja: 27 Kwi 2019
Posty: 407
Loty: 42
Kilometry: 50 173
niebieski
Ja podrzucam coś takiego:
WAW-DAR 06.11
DAR-MRU 12.11
MRU-WAW 20.11
Podobnie jak w przypadku poprzednika, musisz trochę zmęczyć paluszki i przeklepać to, co na screenie w multiwyszukiwarkę ;)

Załączniki:
WAW-DAR,MRU-WAW.png
WAW-DAR,MRU-WAW.png [ 43.54 KiB | Obejrzany 2171 razy ]
DAR-MRU.png
DAR-MRU.png [ 23.79 KiB | Obejrzany 2171 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
zixart uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 09 Maj 2021 17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
-- 09 May 2021 15:58 --

Rowniez opcja Krugera (bylem w Tanzanii i RPA i z racji latwej samo organizacji wybralbym Krugera, tanio, sporo zwierzat i prywatnosc):
http://kayak.fly4free.pl/#/flights/WAW-JNB/20 ... rt=price_a
http://kayak.fly4free.pl/#/flights/JNB-SEZ/20 ... rt=price_a

Calosc 3100zl
Załącznik:
Untitled.png
Untitled.png [ 27.38 KiB | Obejrzany 2055 razy ]
0


-- 09 May 2021 16:06 --

Albo takie miejsce co laczy safari i egzotyczna wyspe - Madagascar za 2200zl z Mediolanu:
http://kayak.fly4free.pl/#/flights/MIL-TNR/20 ... rt=price_a
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 16 Maj 2021 17:55 

Rejestracja: 20 Sty 2018
Posty: 17
Przepraszam za późną odpowiedź. Bardzo wszystkim dziękuję za odpowiedź @J.1 @KamcioPL @LonDynia Nie mam oczywiście żadnego praktycznego doświadczenia i wiedzy w organizacji safari, jednak w RPA zniechęca mnie trochę kwestia bezpieczeństwa w Johannesburgu - oczywiście wiem, że wszędzie się da, ale ze względu na charakter podróżny (poślubna) pewnie wolałbym uniknąć funkcjonowania w tym trybie z ultra wzmożoną czujnością.
Kenia + Seszele wygląda naprawdę fajnie, w zasadzie zniechęca mnie tylko kwestia wyloty/powrotu do Berlina.
Tanzania + Mauritius też super, tylko bilety są do Dar Er Salam, a wszystkie safari z tego co wiem zaczynają/kończą się w Arushy - to dodatkowe doloty/przeloty to może być problem. Spróbuje może jakiejś konfiguracji Warszawa + Kenia + Mauritius bo widzę że jest lot bezpośredni NBO-MRU. Macie może jakieś wskazówki w jakie daty najlepiej celować w lot? Albo kiedy są bezpośrednie? Jak najlepiej to spiąć razem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Maj 2021 18:46 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Z Dar do Arushy można polecieć tanio lokalnymi liniami. Ale jakby co, proszę bardzo, jest i Arusha np. z Gdańska:
Załącznik:
GDN-JRO2.png
GDN-JRO2.png [ 140.57 KiB | Obejrzany 1864 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 16 Maj 2021 19:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Bezpieczeństwo w Johannesburgu nie powinno cię interesować bo tam się nie będziesz udawać :-)
Dwa lata temu polecieliśmy do JNB, samochód wypożyczony na lotnisku i nim prosto na safari - tam koszt z tego co pamiętam to 50zl za dzień (albo za wjazd? I 50zl za wyjazd) noclegi najtańsze też jakoś od 100zl w parku i sam sobie jeździsz, jest pełno campingów w których są mapki gdzie ludzie widzieli lwa/słonia wczoraj/dzisiaj it'd. (Zebr, żyraf, bawołów to jak gołębi na rynku :-) )Jedziesz, zwłaszcza jak widać pełno samochodów skupionych w jednym miejscu.. naprawdę łatwo :-) A co do bezpieczeństwa w regionach parku - to niczym się nie różni od reszty Afryki, czyli tak jak w Polsce, nie chodź po nocach ze złotym łańcuchem, 1000 zl w kieszeni po nocach i będzie OK.

Robiłem też safari w Tanzanii, lot do DAR z tamtad 8h autobus do Arushy a tam już każdy ci safari załatwi ale ceny będą wysokie, myśmy płacili 300$ (bez Serengeti, 3 dniówek, 2 noce w namiocie) za osobę i codziennie z innymi ludźmi w Jeepie.. fajnie ale krótko, i kierowca też decydował czy np. Kończymy zwiedzanie o 12.. potem powrót do namiotu i do jedzenia bułka z makaronem :D oczywiście są opcje bardziej luksusowe.. ale ceny też.

Poczytaj na forum relacje z safari, i wybierz co pasuje bardziej.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 16 Maj 2021 19:25 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
zixart napisał(a):
... bilety są do Dar Er Salam, a wszystkie safari z tego co wiem zaczynają/kończą się w Arushy - to dodatkowe doloty/przeloty to może być problem...


Dlaczego miałby to być problem? Co najwyżej koszt i to nie taki znowu wielki w porównaniu do całości kosztów. Loty z Dar El Salam do Aruszy to ok. 400 PLN w dwie strony + dodatkowo coś tam za bagaż. W gratisie możesz trafić na piękny widok na Kilimandżaro.
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 16 Maj 2021 20:19 

Rejestracja: 20 Sty 2018
Posty: 17
Może źle się wyraziłem - nie tyle problem co po prostu dodatkowe koszty + przesiadki, a całość podróżny pod kątem transportu chcę po prostu jakoś wyważyć co do właśnie długości lotów/kosztów/przesiadek. Dlatego mimo, że Gdansk - Arusha za 2200 zł jest super to jednak 43 h na powrocie nie jest opcją;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Maj 2021 21:39 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
@zixart to był przykład, inspiracja, co można znaleźć.
Zajęło mi to 2 minuty.
Jak poświęcisz kwadrans, to na pewno znajdziesz krótsze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 17 Maj 2021 10:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Tak w ogóle to napisz budzet.. Safari poza RPA i jakis Mauritius to celujemy w 10k od osoby.

Jak tam jest przesaidka w DOH to Qatar stawia wize i nocleg:
https://www.qatarairways.com/en-gb/hia- ... ation.html

Wiec koszty niekoniecznie rosna :idea:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
zixart uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 17 Maj 2021 10:26 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Sudoku napisał(a):
Jak poświęcisz kwadrans, to na pewno znajdziesz krótsze.


Co dopiero parę godzin przeczytania np. forum i przygotowanie kosztorysu. A jak nie, to biuro podrózy zrobi to dla ciebie
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 19 Maj 2021 17:47 

Rejestracja: 20 Sty 2018
Posty: 17
Ok, rozumiem, budżet nie jest najgorszy - szacuję ok. 30 k zł/2 os., jak trzeba i będzie warto to też można coś dosypać. Dużą jednak jego część zakładam będzie stanowiło safari, bo te naprawdę fajnie i komfortowe (a na tym nam zależy) to ok 4-5 k zł/os. za 4 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 19 Maj 2021 18:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Ok to budzet masz sensowny i nieoderwany od rzeczywistosci 8-)
Ja ciagle bym proponowal RPA i Krugera - za 4-5 dni w parku zaplacisz max 250zl od osoby wiec bedzie sporo kasy do wydania na hotele wewnatrz-parkowe (te sa mega bezpieczne, sami turysci w srodku, otoczone siatkami zeby hieny i lwy nie weszly do srodka) i sporo do wyboru - od wlasnego namiotu przez trzcinowe szalasy bez pradu po 5* hotele z restauracjami z widokiem na jeziora gdzie zwierzeta same przychodza :lol:

Ale tez z twoim budzetem mozesz celowac w Serengeti i Tanzanie, tylko to z kolei jest mniej turystyczne i nie wiem czy tam sa spoko miejsca do spania czy raczej namioty - ale poszukaj na forum.
Byleby dostac sie jakos do Arushy a tam ci juz kazdy safari zalatwi na miejscu, tylko miej na uwadze ze Serengeti wymaga wlasnie 5 dni, jak masz mniej to robia krotsze z Ngorongoro w roli glownej - piekny potezny krater z laka w srodku - mysmy tam widzieli nosorozce, lwy i reszte.

Tyle chyba, rowniez ze swoim budzetem mozesz sprobowac biuro podrozy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
zixart uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 22 Maj 2021 11:30 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
za 30k zrobilbym 2 wycieczki.
Jedna do RPA -bylem polecam. Nie ma sie czego bac,bo auto bierzesz z lotniska i nie widzisz Johannesburga
Druga Malediwy ,ktore wg mnie sa lepsze niz Seszele czy Mauritus dla nowozencow
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group