Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Paź 2019 20:54 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 172
Skąd
  • Wszystko do 5/6h samochodem od Wrocławia

Dokąd
  • Bangkok,Krabi, Manila ( w grę wchodzi inny rejon obu państw)

Data wylotu
  • 11.12.2019 +/- 1 dzien

Data powrotu
  • 27.12.2019 +/- 1 dzien (28.12 musze być na miejscu)

Długość pobytu
  • 14-16

Bagaż
  • Bagaż rejestrowany

Liczba pasażerów
  • 2

Sam znalazłem
  • WAW-KBV 1887 zł Qatarem ( 11.12-27.12) , WAW-BKK 1968 zł Emirates (11.12-27.12), PRG-BKK AeroFlot 1886 zł (11.12-27.12) , PRG-BKK 1579zł China Eastern (10.12-26.12) , VIE-MNL 1462 zł China Southern (10.12-26.12)

Cześć,
Chcemy spędzić święta w Tajlandii bądź Filipinach.
Termin jest w miarę sztywny tzn wylot 10.12 a najlepiej 11.12 ( maks 13.12) i powrót maks 28.12 ponieważ 29.12 od rana musze być na miejscu.
Wyszukałem sam kilka połączeń, które mi odpowiadają. Niestety biorąc pod uwagę dojazd ( samochód) + koszt parkingu, liczbę i czas przesiadek nie potrafię się zdecydować...
Brzmi to trochę dziwnie, ale chciałbym poznać Wasze sugestie dotyczące zalączonych lotów. Warto dopłacać 100/200 zł po to aby lecieć w teorii lepszą linią ?
Oczywiście jeżeli macie jakieś inne opcje, jestem otwarty na propozycje. Jestem z okolic Wrocławia, także wszystkie lotniska do 400 km wchodzą w grę.
Zdaję sobie sprawę z tego, że wybrałem okres w którym loty są stosunkowo drogie.
Na ten moment dla mnie pierwszym wyborem jest WAW - KBV Qatarem ( 15h przesiadka = zwiedzanie Kataru) ale PRG- BKK AeroFlotem z uwagi na czas dodjazu oraz czas podróży również wydaję się zachęcająca.
Wszystkie ceny ze skyscanner.no
Załącznik:
WAW KBV.png
WAW KBV.png [ 30.53 KiB | Obejrzany 1708 razy ]

Załącznik:
WAW BKK.png
WAW BKK.png [ 33.03 KiB | Obejrzany 1708 razy ]

Załącznik:
PRG BKK.png
PRG BKK.png [ 33.12 KiB | Obejrzany 1708 razy ]

Załącznik:
PRG BKK 10.12.png
PRG BKK 10.12.png [ 37.55 KiB | Obejrzany 1708 razy ]

Załącznik:
VIE MNL.png
VIE MNL.png [ 36.31 KiB | Obejrzany 1708 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
marcinsss lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 21 Paź 2019 09:53 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Pamiętaj, że przy przesiadce ponad 12h w Doha, masz pokój 2-osobowy w 5-gwiazdkowym hotelu za +-105 zł, a w 4-gwiazdkowym za +- 85 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Paź 2019 10:04 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 172
Właśnie czytałem o tym i dlatego też ta oferta wydaje mi się na ten moment najkorzystniejsza.
Rozumiem, że podczas stopoveru nie obowiązuje standardowa doba hotelowa ? :) Mając przesiadkę od ok 5 rano do 20.00 byłoby to trochę bez sensu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 21 Paź 2019 10:11 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Tak dobrze przygotowałeś się do zadania tego pytania, że właściwie ciężko cokolwiek dodać. :)
Najważniejsze są Twoje preferencje, ale skoro chcesz poznać cudze, to ja bym brał to Krabi i zwiedzanie w Doha.
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off
miotaczkiszonki lubi ten post.
miotaczkiszonki uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 21 Paź 2019 10:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2013
Posty: 1557
HON fly4free
Nic lepszego nie znajdziemy. Brawo. Bierz Qatara, w tej cenie warto. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
miotaczkiszonki lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 21 Paź 2019 11:20 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 172
Dzięki za odpowiedzi.
Po wielu wątkach w tym temacie, które bazowały na tym aby ktoś, coś zrobił za kogoś, włożyłem trochę wysiłku żeby Wam było łatwiej.
Widzę, że niestety nie zostawiłem żadnego pola do popisu :)
Jakby jednak komuś, coś wpadło do głowy jestem otwarty.

pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Paź 2019 13:05 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Ja bralbym aeroflot. wylot bardzo pozno,wiec mozesz byc w tym dniu w pracy jeszcze. najblizej wroclawia. najszybciej.
Góra
 Profil Relacje PM off
miotaczkiszonki lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 21 Paź 2019 13:21 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 172
Coś kosztem czegoś tzn. omijam Katar ale mam Bangkok z którego i tak docelowo chciałem udać się w okolice Krabi.
Wybierając qatar mam Krabi i omijam Bangkok :)
Oczywiście bilety air asia są na tyle tanie, że można wyskoczyć na "jednodniówke" do BKK ;)

Dzięki Kian za opinie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 21 Paź 2019 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Twoje pytanie to jak pytanie jakie piwo podac.. kazdy odpowie inaczej.

Fajnie ze wlozyles sporo wysilku znajdujac te loty! Kazdy z tych lotów ma swoje plusy i minusy, ogolnie mowiac oferta jest mniej wiecej taka sama - wiec wybierz to co ci lepiej pasuje, wez pod uwage:
a) koszty dojazdu
b) czas wylotu - mozna po pracy sie urwac, badz nawet pojsc do pracy tego samego dnia jak przyleci wczesniej
c) miejsce przesiadki, darmowe odwiedzenie Chin bez wizy, Qataru itd
d) mile lotnicze, Qatara mozna wrzucic do British Airways z czego powinno starczyc na jakis lot w Europie
e) jakosc lini lotniczej - wg mnie najmniej wazne bo roznice sa na prawde znikome, nie masz nigdzie tanich lini wiec w kazdej dostaniesz jedzenie i piwko co najwyzej beda sie roznic iloscia filmow i typem jedzenia, o ile Chinskie linie beda mialy w zestawie jedzenie Azjatyckie o tyle Qatar ma glownie jedzenie miedzynarodowe
f) miasto wylotu, dojazd, parking itd.
g) cena, 400zl roznicy na bilecie w Azji ma wielka wartosc.. ja bym wolal wydac mniej na lot a wlozyc to w lepszy hotel - gdzie roznica bedzie przeogromna, Qatar czy Air China to i tak jest taki autobus o roznym kolorze siedzen, a hotel za 400zl wiecej moze przyjsc z Jacuzzi
h) dlugosc przesiadki, jeden chce szybko dostac sie do celu a inny woli pozwiedzac w tym czasie
i) miejsce dolotu - Manila jest brzydka wiec z tamtad trzeba leciec gdzies dalej.. Bangkok jest daleko od morza wiec albo kolejny lot albo 12h autobusem, Krabi jest nad morzem

Jeszcze mozesz rozwazyc Tajwan prosto z Wroclawia za 1450zl :
https://www.kayak.co.uk/flights/WRO-TPE ... 7-flexible

:)
d)
Góra
 Profil Relacje PM off
miotaczkiszonki lubi ten post.
miotaczkiszonki uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 21 Paź 2019 13:31 

Rejestracja: 19 Maj 2012
Posty: 560
niebieski
lecąc do Manili trzeba od razu się przesiąść i lecieć dalej bo tam oprócz syfu nic nie ma. Biorąc to pod uwagę i travel do Wiednia to średnia opcja bo lecisz dwa dni.

Bezpośredni lot do KRabi jest ok jeśli zamierzasz być w jednym miejscu cały czas to zdecydowanie najwygodniejsze, chociaż wolałbym krótszą przesiadkę i brak noclegu w 5 gwiazdkowym hotelu.

bilety do bkk są tanie jeśli planujesz być w krabi to lepiej tam leciec i wybrać się z małym bagażem na zwiedzanie bangkoku.
Góra
 Profil Relacje PM off
miotaczkiszonki lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 21 Paź 2019 13:52 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 172
LonDynia,
Na podstawie opinii bardziej doświadczonych smakoszy, laik może wybrać najbardziej pasujący mu trunek ;)
Dzięki za poświęcenie czasu na odpowiedź a najbardziej za wrzutę z WRO, na skyscanner.no wychodzi jeszcze taniej tj 1292 zł ( bez koszmarnych dojazdów, fajne przesiadki)
Załącznik:
wro tpe 1292 zł.png
wro tpe 1292 zł.png [ 32.41 KiB | Obejrzany 1565 razy ]

Teraz pojawia się pytanie gdzie można dolecieć z Tajwanu, w tym okresie w miarę rozsądnej cenie ( kierunek plaża )
Dzięki Tobie będę miał cały wieczór szukania...

Sebaa, mam podobne podejście co do tego lotu z Wiednia i ogłaszam wszem i wobec, że ta opcja odpada.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 21 Paź 2019 14:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
moze ulatwie ci wieczór bo w Tajwanie tempreatur w grudniu bedzie 13-18 :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 21 Paź 2019 14:42 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 172
Dlatego, trzeba uciekać z Tajwanu jak najszybciej ... tylko gdzie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 21 Paź 2019 14:58 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
ale jak lecisz z walizka to opcja Tajwan odpada
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 21 Paź 2019 15:09 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 172
Generalnie torba, która może być podręcznym więc walizka nie jest mi niezbędna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 21 Paź 2019 15:13 

Rejestracja: 19 Maj 2012
Posty: 560
niebieski
moim zdaniem Tajwan to kiepska opcja już bym wolał szukać lotów klm-em z Krakowa do Manili były w dobrych cenach nie tak dawno, od razu z lotniska transfer do Clark(Angeles) i lot na Bohol jeśli interesują Ci Filipiny, jeśli inny rejon Azji to sądzę że lepiej lecieć do Bangkoku i stamtąd dalej bo myślę że będzie więcej ciekawych opcji niż z Tajwanu, a jak chcesz siedzieć na tyłku na plaży cały czas to to Krabi jest naprawdę dobrą opcją, można się wybrac na wycieczki etc. Moim zdaniem najlepsza opcja na wypoczynek w Tajlandii, bez zbędnych przesiadek.
W przypadku Krabi kiedyś Itaka i RT miały tam czartery możesz zerknąć czy nie mają, pierwsza połowa grudnia to trochę martwy okres dla biur, wiec gdyby mieli to istnieje szansa na tani zakup last minute bezpośredniego przelotu z Warszawy.
Góra
 Profil Relacje PM off
miotaczkiszonki lubi ten post.
miotaczkiszonki uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 21 Paź 2019 21:52 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 172
Panie i Panowie,

Dziękuję za zaangażowanie.
Kupiony Qatar z Wawy do Krabi :)

Temat do zamknięcie.

Pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group