Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Panama City
#1 PostWysłany: 24 Wrz 2017 12:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Poproszę o rekomendacje w 2 kategoriach:
1) smaczniusia kolacyjka po długim locie,
2) niezapomniane (pozytywne) przeżycie kulinarne.

Dzięki z góry, Robaczki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu
Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów
 Temat postu: Re: Panama City
#2 PostWysłany: 24 Wrz 2017 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
a kiedy tam bedziesz?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Panama City
#3 PostWysłany: 24 Wrz 2017 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1842
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Kara napisał(a):
Poproszę o rekomendacje w 2 kategoriach:
1) smaczniusia kolacyjka po długim locie,
2) niezapomniane (pozytywne) przeżycie kulinarne.

Dzięki z góry, Robaczki.

trzeba isc do portu przy Cinta Costera - i jesc ceviche i pic balboę
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kara lubi ten post.
Kara uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Panama City
#4 PostWysłany: 24 Wrz 2017 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1689
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
@Kara - tutaj jest Mercado de Mariscos:
https://www.google.pl/maps/place/Cinta+Costera,+Panam%C3%A1,+Panama/@8.9588526,-79.5381673,18z/data=!4m5!3m4!1s0x8faca8c4b805dbe7:0xa9483c1626ca4251!8m2!3d8.9713145!4d-79.5292535

Oprócz ceviche proponuję polpo con coco oraz generalnie ich zupy rybne o konsystencji gulaszu :) Drugie dania niekoniecznie, albo cholernie drogo po europejsku, albo drogo i słabo po ichniemu. Zamiast frytek polecamy patacones, czyli smażone platanos, banany zielone, wypełniają je czasem sosem, nawet bolońskim (sic!).

Byliśmy w Panamie prawie 3 tygodnie i dobre ceviche jedliśmy tylko raz (w restauracji w porcie w Colon), te próbowane w Panam City były słabe.

Aha, Mercado de Mariscos bywa zamknięty - w ten dzień co my byliśmy to nie było szansy na jedzenie ani rano, ani w godzinach popołudniowych.

Co ciekawe - nasi miejscowi przyjaciele jadali głównie w Albrook Mall, na środku, przy karuzeli. Sushi, żeby było śmieszniej.
Z bardziej lokalnych dań, tylko nie wiem czy do dostania w Panama City: Souse (czyli nasze zimne nóżki tylko na rzadko, w occie, i to same "raciczki"), albo zupa ze świńskich ogonów (nazwy nie pomnę). No i ichni napój chicheme, z białej kukurydzy.

R.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off
Kara lubi ten post.
Kara uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Panama City
#5 PostWysłany: 27 Wrz 2017 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
becek napisał(a):
a kiedy tam bedziesz?

Nie będę. :-)

@Robaku i @zawiert - bardzo dziękuję za pomysły. Szczególnie na miejscowe przysmaki. Jakby Wam się przypomniały jeszcze jakieś słodycze, to zakwiczę. ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Panama City
#6 PostWysłany: 23 Lut 2018 15:42 

Rejestracja: 22 Lut 2018
Posty: 8
Na Mercado de Mariscos jedliśmy tydzień temu smaczne i tanie ceviche (3 USD). Danie główne, czyli miks owoców morza nie było niestety ani smaczne, ani duże, a przy tym drogie (22 USD, co wyszło drożej nawet od cen w restauracjach).
Jeżeli chodzi o wyjątkowe doznanie kulinarne i kolację zarazem, to polecam restaurację Siete Mares: wyborne owoce morza. Lokal może z zewnątrz przerażać wyglądem (bardzo elegancki), ale weszliśmy tam bez problemu po całym dniu w diablo rojos, w krótkich spodenkach i nie tylko zjedliśmy wspaniałe langusty, którymi najedliśmy się, a i też nie zapłaciliśmy fortuny (dania główne kosztowały zdaje się między 20, a 23 USD na osobę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Panama City
#7 PostWysłany: 02 Kwi 2019 02:22 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Fajną opcją na starym mieście Casco Viejo w Panama City obok katedry jest peruwiańska restauracja Nazca 21:

Image


Image



Generalnie tanio tam nie jest jak w całej Panamie, ale akceptowalną opcją był a'la lunch w godzinach 12- 17, przystawka ( ceviche ) i spore główne danie ( na zdjęciu, ryba- sea bass , bardzo smaczna ) i bezalkoholowy napój kosztował 9,5 dolara co jest super ceną jak na Panamę


Napiłem się tam też peruwiańskiego piwa:


Image
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Panama City
#8 PostWysłany: 29 Gru 2021 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Antia napisał(a):

Latam do Panamy nalogowo, co dwa, trzy miesiace. Takze w pandemi :)


@Antia ja tak mialem wczesniej z NY, bo przyciagal mnie jak magnes i ostatnio nawet sie zastanawialem, czy w przyszlosci nie zamienic szalonych wypadow do NY na Paname. :D
A moglbym zapytac expertki, co polecasz z kuchni panamskiej?
Ja bylem b. krotko w Panamie i nie zdazylem pokosztowac wiekszosci lokalnych przysmakow.

Pozdrawiam i milego dnia.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Panama City
#9 PostWysłany: 29 Gru 2021 19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1689
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Lokalne przysmaki są dość specyficzne. Nas pojutrze ugoszczą zupą ze świńskich ogonów a potem na plaże jak zakąska idzie tak zwany Saus czyli świnskie nóżki (nie golonki tylko wszystko poniżej ) gotowane i potem serwowane na zimno z limonka .
Mowa o kuchni z przepięknego miasta Colon ;)
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Panama City
#10 PostWysłany: 30 Gru 2021 01:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@zawiert dzieki; ale jak dasz rade to wklej prosze fotki, lubie ogarniac optycznie. :)

Pozdrawiam.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Panama City
#11 PostWysłany: 30 Gru 2021 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1689
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Nie wiem czy tym razem uraczą nas świńskimi pazurkami
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Panama City
#12 PostWysłany: 30 Gru 2021 14:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@zawiert dawaj prosze, co Ci tam zaserwuja, b. chetnie polukam.

Btw na wieprzowine raczej nie mam ochoty i staram sie unikac, bo nie jadlem przez 20 lat i dopiero mama mnie popsula. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Panama City
#13 PostWysłany: 31 Gru 2021 06:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1689
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Ok, wiec po 23 dniach w Kolumbii pierwsze zetknięcie z Panama kulinarnie słabe :) glownie finansowo - w cenie 5 lemoniad z Cartagena mam jedna lemoniadę Panama City. Bylismy w jakiejś turystycznej knajpie na wyspie za Biomuseo, jedzenie smaczne, owoce morza podane na patacones. Rodzinka się najadła za 60$, fotek nie mam. Jutro ciąg dalszy, zobaczymy. Na plus - w końcu po 23 dniach napiłem się dobrego espresso, prawie jak we Włoszech. Kolumbia nie potrafiła mi tego zaoferować :)
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Panama City
#14 PostWysłany: 31 Gru 2021 12:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
zawiert napisał(a):
fotek nie mam. - w końcu po 23 dniach napiłem się dobrego espresso, prawie jak we Włoszech. Kolumbia nie potrafiła mi tego zaoferować :)


@zawiert szkoda, ze nie masz fotek, ale hmmm... czy dobrze slysze, ze w Kolumbii przez 23 dni nie znalazles dobrej kawy, czy chodzi tylko o sam sposob przyrzadzana, nie bylo odpowiedniej maszyny z kolba i dlatego espresso bylo niedobre? ;)

Sczesliwego NR.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Panama City
#15 PostWysłany: 31 Gru 2021 14:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1689
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
@cccc jeden lubi zalewajkę inny espresso. Mieszkaliśmy 4 dni na fince kawowej więc surowiec mieliśmy wyśmienity ale robili z tego różne chemex albo v60 a to nie moja bajka. W większości innych miejsc tylko tinto ale tego kawą nazwać nie można ;) na lotniskach Juan Valdez sieć ma kawiarnie ale kawa była powiedzmy dobra, (6/10). W Cartagena we włoskiej restauracji powiedzmy 7/10. W Panamie 9/10 - podanie, jakość kawy, crema itp. Piję jedną kawę dziennie i doceniam jeśli jest to dobra kawa. Wszystko kwestia gustu.

Knajpa z wczoraj:
Sabroso Panamá
+507 205-6692
https://goo.gl/maps/6sXuVVvWDW3iv1Zd7

Jedliśmy Bandeja Panamena i Bandeja Mar al Carbon (ta pierwsza taka sobie, ta druga bardzo dobra)
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Panama City
#16 PostWysłany: 31 Gru 2021 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4511
złoty
Ogólnie spostrzeżenia co do kawy potwierdzam, problem całej Ameryki południowej, w Peru jak poprosiłem śmietankę do kawy to byli mocno zdziwieni, dla odmiany w Wenezueli lali do kawy mnóstwo mleka i trzeba było ich powstrzymywać, w Brazylii wiadomo, dobra kawa idzie na eksport podobnie zresztą jak w innych krajach i w Bogocie musiałem się nieźle nabiegać żeby kupić kawę ziarnistą !
Świetną kawę piłem za to na Kubie i była tak dobra, że nie potrzebowałem mleka.
Najlepsze kawy piłem w Wietnamie i Indonezji i to wcale nie z luwaka


Ostatnio edytowany przez kostek966, 31 Gru 2021 15:32, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Panama City
#17 PostWysłany: 31 Gru 2021 15:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1589
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Ja w Kolumbii pijalem bardzo dobre kawy. W Panamie zresztą też. Trzeba trochę poszukać ale da się wypić świetne espresso.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Panama City
#18 PostWysłany: 31 Gru 2021 16:43 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22423
Back to the point

Jak ktoś szuka dobrą Panamską kawę w dobrych cenach, polecam sklep z pamiątkami Lumaca (https://g.page/Lumacapanama?share) w starym mieście. Naprawdę dobry aromat i smak. Do tego ciekawy sklep z pamiątki Hecho en Panama :)

Do tego, można kupić krafty Panamskie tam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Panama City
#19 PostWysłany: 13 Wrz 2022 15:57 

Rejestracja: 09 Lut 2016
Posty: 40
Loty: 41
Kilometry: 128 540
Ja ze swojej strony mogę polecić dwa miejsca w Panama City:

Pierwsze to LA DIEZ - na casco viejo - wszystko za 1,5 $ -> wliczając w to drinki oraz przekąski. Drinki i lemoniady naprawdę dobre + przekąski, które można popróbować i też wyjdzie całkiem tanio i smacznie

Z takich "droższych" miejsc to restauracja Praia w na Av. Amador - mega klimatyczne miejsce, pyszne jedzenie, drinki, widok, obsługa muzyka (ceny za obiad od 10$ do 20$ ale jest pysznie... Ogólnie całe Amador jest miejscem wartym odwiedzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Panama City
#20 PostWysłany: 05 Lis 2022 01:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1255
srebrny
Teza, że najlepsza kawa, to we Włoszech jest w trzeciej fali kawy dosyć kontrowersyjna :) Ale oczywiście nie kto co sądzi, a co komu smakuje ;)

W każdym razie, pasjonatom kawy polecam Cafe Unido w Panama City, kawiarnia w kilku miejscach w mieście, mają palone przez siebie ziarna, polecam spróbować ich Geshy/Geishy, od 10USD w górę, zdecydowanie światowa klasa ziaren, jedna z najlepszych kaw z tych, które w życiu piłem, a cośtam już zdążyłem wypić ;)

W sumie dla niepasjonatów kawy też polecam, bo będzie to na pewno ciekawe doświadczenie jak kawa może smakować różnie od wyobrażenia, jakie większość ludzi ma na temat tego napoju :)
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group