Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Wrz 2017 16:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Post zamieściłem w mojej relacji ale w tym dziale będzie bardziej użyteczny. Może komuś się przyda.

Nikaragua:

- obowiązuje opłata przy wjeździe w wysokości 10 USD tzw. opłata za kartę turysty
- opłata lotniskowa przy wyjeździe nie jest pobierana jeśli przybyliśmy drogą lotniczą (MSZ podaje, że trzeba zapłacić 15 USD)
- kartę turysty trzeba zachować do wylotu (jest sprawdzana przy kontroli paszportowej)
- nie opłaca się wymieniać pieniędzy w kantorze na lotnisku (kurs 1$ ~22 NIO)
- jeśli chcemy wypłacić pieniądze z bankomatu robimy w strefie landside
- nie wypłacamy z bankomatów, które są w strefie odbioru bagażu, ponieważ znajdują się one przed kontrolą celną i mają wgrane dziwne komunikaty typu podaj ilość gotówki do ocenia itd., bardzo dziwne i mało zrozumiałe
- można też wymienić USD u osób przed lotniskiem, kurs znacznie lepszy niż w kantorze
- najtańszym sposobem dostania się do centrum jest przejście parkingu przed lotniskiem i złapanie na głównej drodze autobusu do centrum
- generalnie wszędzie można płacić USD ale przy komunikacji publicznej preferują NIO
- taksowka do centrum to koszt 8 - 10 USD, łapane na drodze, którą jeżdżą autobusy, miejscowi płacą ok. 5-6 USD,
- dojazd do centrum zajmuje ok. godz., ulice są mocno zakorkowane
- trzeba też założyć, że nie wszystko pójdzie gładko, dzisiaj w drodzę na lotnisko miałem dość poważną kolizję, a że nie miałem zapiętych pasów bezpieczeństwa sprawiło, że poleciałem na przednią szybę i do tej pory ręka mnie boli
- jak kierowca dzwonił na policję to szybko złapałem inną taksówkę, żeby czasami nie kazali mi zaznawać jako świadek, jeszcze bym się spóźnił na samolot i to byłby problem
- jeśli ktoś odprawił się online i ma karty pokładowe na telefonie może od razu ominąć cała kolejkę i podejść do oddzielnego stanowiska
- drukują wtedy karty pokładowe, mobilne nie są akceptowane
- MSZ podaje, iż trzeba mieć 500 USD w gotówce
- nikt tego nie sprawdza, nikt też nie sprawdza biletów powrotnych, szczepień, ubezpieczenia
- w deklaracji celnej, gdzie należy wpisać ilość posiadanej gotówki nie wpisujemy nic (osobiście miałem tylko 300 USD)
- cena przejazdu z Managui do Granady to 30 NIO minibusem (odjeżdżają co chwile z UCA) i są znacznie szybsze i bardziej komfortowe niż tzw chicken bus
- kraj bezpieczny, tani 3,8 litra wody ~ 31 NIO, 4 banany 5 NIO
- podstawowa znajomość hiszpańskiego znacznie ułatwia życie
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 26 Paź 2017 17:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 319
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
Dodałbym jeszcze - opłata wyjazdowa z Nikaragui 3$
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Paź 2017 21:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
W moim przypadku żadna opłata wyjazdowa nie została pobrana. W jaki sposób opuściłeś kraj?
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Paź 2017 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2017
Posty: 105
Jak tam z bezpieczeñstwem. Z rodziná śmiało można lecieć?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Paź 2017 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 319
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
macq91 napisał(a):
W moim przypadku żadna opłata wyjazdowa nie została pobrana. W jaki sposób opuściłeś kraj?


Drogą lądową, przekraczałem granicę z Kostaryką w Peńas Blancas, opłata uiszczona w pomieszczeniu służby celnej.

@Ruxe moim zdaniem bardzo bezpieczny kraj jak i Kostaryka, ludzie bardzo mili i pomocni, sporo wypytywali o Polskę, jeden gość na Ometepe aż był nachalny, w ciągu dwóch dni spotkałem go na "mieście" z 5-6 razy i za każdym razem krzyczał do mnie "na zdrowie", zagadywał, sam z siebie dawał wskazówki :) ale wiadomo jak wszędzie trzeba zachować zdrowy rozsądek.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Ruxe uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 06 Lis 2023 16:35 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
Leciałem z US do Nikaragui i nie posiadałem bilety wylotowego z Managua, bo miałem jechać autobusem do Kostaryki i stamtąd miałem bilet lotniczy z powrotem do US. I uwaga - nie wpuszczono mnie na pokład samolotu, bilet wylotowy z sąsiedniego kraju nie jest uznawany za kontynuację podróży, nie uznano też mojego biletu autobusowego do Kostaryki; dzwoniono do jakiegoś kierownika i stanowczo nie zezwolił na wpuszczenie mnie do samolotu (Spirit Airlines); obsługa lotu zaproponowała, że znajdzie dla mnie najtańszy lot powrotny, a ja zaraz po przylocie do Managua mogę go anulować bezpłatnie (do 24h); dodam jeszcze, że na lotnisku w Managua nikt nie pytał o bilet powrotny;
Góra
 Profil Relacje PM off
naimad lubi ten post.
naimad uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 16 Sty 2024 15:29 

Rejestracja: 22 Lut 2022
Posty: 38
lukasz666 napisał(a):
Leciałem z US do Nikaragui i nie posiadałem bilety wylotowego z Managua, bo miałem jechać autobusem do Kostaryki i stamtąd miałem bilet lotniczy z powrotem do US. I uwaga - nie wpuszczono mnie na pokład samolotu, bilet wylotowy z sąsiedniego kraju nie jest uznawany za kontynuację podróży, nie uznano też mojego biletu autobusowego do Kostaryki; dzwoniono do jakiegoś kierownika i stanowczo nie zezwolił na wpuszczenie mnie do samolotu (Spirit Airlines); obsługa lotu zaproponowała, że znajdzie dla mnie najtańszy lot powrotny, a ja zaraz po przylocie do Managua mogę go anulować bezpłatnie (do 24h); dodam jeszcze, że na lotnisku w Managua nikt nie pytał o bilet powrotny;


To ja leciałem w grudniu z Houston z United i o nic nie pytali. Na lotnisku w Managui tez nie. Nie mialem powrotnego, bo powrot z Guatemala City.

Off - Bardzo polecam Nica, El Salvador i Guatemale - cudowna podroz z plecakiem *_*
Góra
 Profil Relacje PM off
lukasz666 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group