Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 05 Mar 2018 10:35 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
molka11 napisał(a):
We Flores byliśmy o 7, a o 8,30 jechaliśmy do Tikal.

Mam dwa pytania do takiego planu:
1. Gdzie zostawialiscie bagaże po przyjeździe do Flores? A właściwie - w jakim hotelu? Bo pisałem do dwóch przybytków, czy można u nich zostawić z rana walizki, ale cisza... No, chyba że można wziąć bagaże do Tikal i zostawić tam w jakiejś bagażowni na czas zwiedzania?
2. Gdzie szukać takiego przewoźnika, który od razu zabierze nas do Tikal? Można/trzeba zabukować wcześniej przejazd o tej przykładowej 8:30?

Może @maxima albo @12groszy wypowiedzą się na ten temat? Bo widzę, że też byli w tamtych rejonach :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#22 PostWysłany: 05 Mar 2018 10:37 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
jak zabukujesz nocleg, to nie spotkałam się nigdzie na świecie z sytuacją, żeby ktoś odmówił zostawienia z rana bagażu. Pokój będzie gotowy pewnie później, ale bagaż w hotelach zawsze można zostawić
Na mieście wycieczek jest pełno - z tego żyją, więc ledwo wysiądziesz, to zapewne pojawi się chmara sprzedawców.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia lubi ten post.
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 05 Mar 2018 10:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
pierwszy bus rusza o 8 rano
alternatywa jest taxi
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia lubi ten post.
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 05 Mar 2018 11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
dajkamienia napisał(a):
1. Gdzie zostawialiscie bagaże po przyjeździe do Flores? A właściwie - w jakim hotelu? Bo pisałem do dwóch przybytków, czy można u nich zostawić z rana walizki, ale cisza... No, chyba że można wziąć bagaże do Tikal i zostawić tam w jakiejś bagażowni na czas zwiedzania?
2. Gdzie szukać takiego przewoźnika, który od razu zabierze nas do Tikal? Można/trzeba zabukować wcześniej przejazd o tej przykładowej 8:30?


1 - Z bagażami w sumie dowolność. Możesz zostawić wszędzie. My braliśmy busa z dworca w Santa Elena i mieliśmy propozycję zostawienia bagaży w biurze a ostatecznie wzięliśmy ze sobą i zostały zamkniete w busie na te kilka godzin zwiedzania pod okiem kierowcy. Wiem, że na terenie czy przy kasie też ktoś zostawiał.
2 - Nie szukaj. Sami Cię znajdą jak dojedziesz do Santa Elena. Nas prawie wyciągali z autobusu. I kurs był natychmiast jak się zebrał komplet. Nie zdążyłem nawet bananów kupić bo poganiali, że już odjeżdżają. W sumie zahaczali o Flores więc pewnie mógłbyś zostawic bagaże i we wcześniej zabukowanym hotelu. My szukaliśmy pokoju dopiero po powrocie z Tikal.


Ostatnio edytowany przez billy, 05 Mar 2018 11:37, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia lubi ten post.
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 05 Mar 2018 11:24 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
@maxima Jasne, że wydaje się to normalne, że powinni przyjąć bagaż, ale czytałem w paru relacjach, że właśnie we Flores napotykali na zamkniete wczesnie rano hotele. Stad moje pytanie:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 05 Mar 2018 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 109
Loty: 74
Kilometry: 182 625
@dajkamienia
1) U nas to wyglądało tak, że braliśmy nasz cały dobytek i zostawiliśmy w restauracji na samym terenie Tikal (od razu po wejściu, bardzo mili ludzie), przed odjazdem naszego autobusu po prostu po nie przyszliśmy i jechaliśmy dalej, lecz nie była to żadna przechowalnia "pod kluczykiem"
2) Co do hostelu, polecam https://www.tripadvisor.com/Hotel_Revie ... tment.html było w miarę czysto i schludnie, obok jest biuro podróży, które zorganizuje Wam wszystko w Tikal, łącznie z przewodnikiem, a to akurat bardzo istotne. My trafiliśmy na jakiegoś gościa w wieku 25-30 lat, ale bardzo ciekawie opowiadał o samym Tikal jak i o kulturze oraz wierzeniach Majów. Nie pamiętam niestety ile za to płaciliśmy. Na pewno więcej, niż za zorganizowanie sobie samemu, ale już nam się nie chciało dalej ogarniać. Nie wracaliśmy do Flores, gdyż w połowie drogi wysiedliśmy i jechaliśmy na Caye Caulker do Belize.
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia lubi ten post.
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 17 Mar 2018 03:59 

Rejestracja: 21 Sty 2012
Posty: 35
Loty: 215
Kilometry: 610 055
My zostawiliśmy bagaże w Tikal na campingu (tam spaliśmy).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 03 Mar 2022 17:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1868
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Pytanko czy będąc w Tikal i chcąc zostać na zachód słońca trzeba kupować jakieś osobne wycieczki? Czy np jak kupię bilet to mogę tam siedzieć aż do zachodu ? Bo nie rozumiem skąd wysyp tylu ofert wycieczek na sam zachód słońca w Tikal w dość wysokich cenach...Nocuję przy samych ruinach w hotelu i planuję kupić tylko wejściówkę i zostać tam do zachodu słońca ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 03 Mar 2022 17:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 659
niebieski
Jak ja byłam w Tokal jakieś 4 lata temu, to nie trzeba było kupować żadnych wejściówek. Kupujesz bilet i zostajesz do zachodu. Pamiętaj tylko, żeby zabrać czołówkę, bo jak zajdzie słońce to w dżungli ciemno się robi momentalnie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 13 Mar 2022 21:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 664
srebrny
Prawie zawsze robimy nasze wypady na wlasna reke wiec powiem cos nietypowego: zdecydowanie polecam wycieczki do Tikal i Yaxha z przewodnikiem. Sam transport z Flores do i z Tikal to ok. 90Q, podczas gdy wycieczka z przewodnikiem to ok. 115Q. Roznica ok. 20Q, natomiast przewodnik zrobil znakomita robote przez 4h w Tikal, prowadzac nas przez znaczna czesc wycieczki w rozne dzunglowate obszary, pokazujac ptaki (tukany, dziecioly i masa innych), zwierzeta, czy nawet rosliny. Plus oczywiscie standard, czyli mnostwo informacji o obrzedach, swiatyniach etc. Sami zobaczylibysmy pewnie tylko budynki, wiec to jest zupelnie inna jakosc. Poza tym Tikal jest swietne, ale Yaxha (ok. Q150) .... byla jeszcze lepsza. Oprocz nas prawie nie bylo nikogo w Yaxha, wiec zupelnie inne odczucia. Przewodnik rowniez zrobil znakomita robote, a wielkiego wlochatego pajaka ktorego dla nas wypatrzyl bede pamietac dlugo :D
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 14 Mar 2022 18:42 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Myślę, że wielkie włochate pająki zawsze pamięta się długo, niezależnie od okoliczności. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
amphi lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 05 Lip 2022 12:52 

Rejestracja: 07 Sty 2013
Posty: 29
Zastanawiam się nad transportem z Palenque do Flores. Mamy wypożyczone auto w meksyku chcemy je zostawić w Palenque i jechać autokarem. Ktoś jechał ostatnio tą trasę, jakie ceny i godziny odjazdów?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 21 Sty 2023 02:09 

Rejestracja: 02 Lis 2022
Posty: 6
@amphi

Czy zrobiliście dwa miejsca w jeden dzień ? namiaru na przewodnika zapewne już nie masz ? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 21 Sty 2023 02:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 664
srebrny
@PrzemyslawSzczerba przyjechaliśmy rano autobusem nocnym i po południu byliśmy już na wycieczce w Yaxha. Kolejnego dnia rano pojechaliśmy do Tikal.

Agencja turystyczna znajdowała się na ulicy równoległej do Amigos Hotel tylko zaraz poniżej. Przy czym nie była to ta pierwsza agencja zaraz na skrzyżowaniu, gdzie odbywa się głośny marketing :lol: tylko kilkadziesiąt metrów dalej.
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 25 Sty 2023 21:48 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Bilety można kupować online:

https://boletos.culturaguate.com/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 27 Sty 2023 11:05 

Rejestracja: 27 Sty 2023
Posty: 1
ć
amphi napisał(a):
@PrzemyslawSzczerba przyjechaliśmy rano autobusem nocnym i po południu byliśmy już na wycieczce w Yaxha. Kolejnego dnia rano pojechaliśmy do Tikal.

Agencja turystyczna znajdowała się na ulicy równoległej do Amigos Hotel tylko zaraz poniżej. Przy czym nie była to ta pierwsza agencja zaraz na skrzyżowaniu, gdzie odbywa się głośny marketing :lol: tylko kilkadziesiąt metrów dalej.


Ten nocny autobus był z Palenque? Właśnie szukam nocnego przejazdu z Palenque do Flores 4lutego, aby rano dostac sie do Tikal . i nic nie mogę znalezc. Tylko colectivo okolo 4 rano do Tenosique, potem trzeba kombinować. Tym sposobem będę we Flores o 13-14. To już za pózno.
Granica w Ceibo jest otwarta od 9-17., czy to aktualne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 27 Sty 2023 12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 664
srebrny
@asgardus nocny autobus z Guatemala City.
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off
makdeb lubi ten post.
makdeb uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group