Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Copan Ruinas
#1 PostWysłany: 18 Wrz 2022 12:08 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
jedna z głównych atrakcji kraju, ale w necie mało info. Czy ktoś wie, ile kosztuje wstęp i jakie są bilety? znalazłam, że podstawowy to 15 USD, za jakieś tunele dodatkowo 15 USD i muzeum bodajże 7 USD. Ktoś mógłby się podzielić wrażeniami? warto brać wszystko? ile czasu potrzeba na zwiedzanie?
Cytuj:
Copán Ruinas really worth its reputation. Plan at least half a day to visit this UNESCO World Heritage site. It’s huge!
Quick tips:
Don’t pay to visit the tunnels. There’s an extra fee to enter in the tunnels and it honestly doesn’t worth it. You’ll only see bricks in the darkness. Everything that is interesting is already included in the basic entrance fee.

Bring a lot of water. As I said, the site is huge, and, unless they change it since I’ve been there in 2012, there’s no place to buy water except at the beginning and at the end of the visit. Honduras being Honduras, it is very hot.


Druga sprawa to dojazd. Będę podróżować z Salwadoru, więc sugerowana podróż to przez Gwatemalę. Jak kursują busiki/pick upy z Santa Ana? są do granicy i potem łapiemy dalej do Chiquimula? Które przejście graniczne z Gwatemalą jest lepsze/szybsze - czy to bez znaczenia?
Czy jadąc ew. przez Quezaltepeque wystarczy wysiąść w Aldea Vado Hondo i tam łapać coś do granicy? O której są ostatnie busy z granicy do Copan? Ogólnie ile czasu zajmuje podróż z Santa Any do Copan? myślę, żeby zrobić to popołudniu, więc wyruszyć ok 13-14, czy mam szansę dotrzeć do Copan wieczorem busami? W necie znalazłam, że w Hondurasie komunikacja publiczna nie jest zbyt wiarygodna ;)
https://gadulec.pl/copan-ruinas-spa-honduras/

i jeszcze kwestia opłat wjazdowych/wyjazdowych z Hondurasu - czy takowe są? gdzieś mi mignęło, że to koszt 3USD (nie pamiętam tylko której?) Parę dni później planuję ponownie przekroczyć granicę Hondurasu w innym miejscu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Copan Ruinas
#2 PostWysłany: 03 Lis 2022 05:54 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Dla potomnych, jechałam dzis z Santa Ana. Problemem mogło być swieto czyli zaduszki. Autobusy jechały ponoc rzadziej lub wcale. Całość zajęła niestety 8h, a z granicy El Florido do Copan musiałam brać taxi z hotelu bo busa już nie było. Trasa jak wyżej. Bus 235 do Metapan, potem do granicy. W sumie 1.35 usd
Z granicy mial być bus bezpośrednio do Chiquimula, ale go nie było. Tylko z przesiadka, a kolejny z Padre Miguel do skrzyżowania. Całość to 65 gtq od granicy do granicy i 3przesiadki. Opłata wyjazdowa niby 3 usd ale człowiek mówił tylko o 30gtq lub lempirach ale nie pamiętam ile.
Jutro sprawdzę drogę powrotną
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mmaratonczyk lubi ten post.
marek2011 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Copan Ruinas
#3 PostWysłany: 04 Lis 2022 06:29 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
-- 04 Lis 2022, 06:14 --

Powrót w dzień roboczy sprawniejszy. Poniżej dokladna trasa i ceny:
12:30 bus z Copan do granicy. Przystanek przy cmentarzu. Koszt 25 hnl lub 1 usd, jechał 15 min.
Na granicy w sumie 30min, wieksza kolejka do okienka Hondurasu, Gwatemala to ledwie kilka minut
13:30 bus do skrzyżowania, koszt 20 gtq, w obie strony była przesiadka w Jocotan. Czas w sumie 1h40min
15:10 dojazd do skrzyżowania,od razu zgarnął mnie człowiek do busa do granicy z Salwadorem wiec zero problemów, koszt 30 gtq, na granicy był o 16:50.
Szybka migracja po obu stronach
17 odjeżdżał bus do Metapan. Koszt 0.55 usd,jechał 20min, w tamtą stronę zajęło mu 30min
17:30 bus 235 do Santa Ana, Koszt 0.8 usd. W mieście był o 18:40
W sumie przejazd kosztował 2.35 usd i 50 gtq

-- 04 Lis 2022, 06:29 --

Wstęp do ruin 15 usd, można płacić karta, licza wtedy w lempirach. Listopad 2022 to 360 hnl za osobę. Muzeum dodatkowo 7 usd tunele nieczynne.
Ruiny ok, czas zwiedzania ok 3h. Można szybciej ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Copan Ruinas
#4 PostWysłany: 11 Gru 2022 04:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 990
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
maxima napisał(a):
Dla potomnych, jechałam dzis z Santa Ana. Problemem mogło być swieto czyli zaduszki. Autobusy jechały ponoc rzadziej lub wcale. Całość zajęła niestety 8h, a z granicy El Florido do Copan musiałam brać taxi z hotelu bo busa już nie było. Trasa jak wyżej. Bus 235 do Metapan, potem do granicy. W sumie 1.35 usd
Z granicy mial być bus bezpośrednio do Chiquimula, ale go nie było. Tylko z przesiadka, a kolejny z Padre Miguel do skrzyżowania. Całość to 65 gtq od granicy do granicy i 3przesiadki. Opłata wyjazdowa niby 3 usd ale człowiek mówił tylko o 30gtq lub lempirach ale nie pamiętam ile.
Jutro sprawdzę drogę powrotną

Hej. Będę przerabiać tą samą trasę. Rozumiem że granicę Salvador - Gwatemala przekraczałaś w Aduana Terrestre La Ermita. Powiedz czy na miejsu ruin dużo turystów, o której godz. zaczęłaś zwiedzać. Nocleg blisko ruin można złapać?
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Copan Ruinas
#5 PostWysłany: 11 Gru 2022 10:38 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
@mmaratonczyk Tak granice w Anguiatu.
Turystów nie ma wielu. Poza nami widzialam jedna grupę chyba Francuzów lub Włochow I jedna wycieczkę szkolną.
Z noclegiem nie ma problemu choc są droższe niż w Salwadorze. Przy samych ruinach chyba nic nie ma, ale spacer z miasta to ok 1km.
Ja zaczęłam zwiedzanie ok 9:15. Copan to nie Tikal czy Chichzen Izta. Bardziej Coba lub Tulum tyle że bez morza :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mmaratonczyk lubi ten post.
mmaratonczyk uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group