Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Utila - nurkowanie
#1 PostWysłany: 24 Lis 2017 00:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
Ponieważ postanowiłem dać nura na Karaibach udałem sie w końcu na Utila do szeroko polecanego Paradise Divers
I wrażenia na gorąco
Pierwsze co sie rzuca w oczy to totalny chlew w obejściu , kuchni, toalecie, pokojach i sprzęcie
Załoga- większość z nich to dzieciaki, w sumie złego słowa nie mogę powiedzieć ale moim zdaniem maja b małe doświadczenie
I teraz najważniejsze- non stop impreza, chlanie praktycznie do rana, ja z racji wieku dziadzieje niemniej nigdy a w różnych miejscach nurkowaniem i z różnymi ludźmi nie zdarzyło mi sie takie towarzystwo
Ja po 8 teqilach szedłem spać oni zmieniali lokal?
Czasem rano wyglądali jak zombii(w niedziele rano wyglądała tak cała wioska,dwa razy fiesta w sobotę sie trafiła )
Capitan który był non stop wqrwiony na wszystkich potrafił zmienić miejsce nurkowania i #### strzelił briefing
Sprzęt- masakryczny świt, cześć już dawno powinna rozłożyć sie na śmietniku
Trafiały sie uszkodzone płetwy, maski, jacket wymieniałeś 2 razy, automat 3 razy!!!
Za trzecim razem było śmiesznie bo wyglądało ze wszystko ok, ale po szybkim zejściu w dół zauważyłem ze automat podaje wodę razem z powietrzem- miałem przez moment zgryz bo szliśmy akurat głęboko, ale sobie pomyślałem ze jak pójdę do góry to nici z nura, drugiego sprzętu nie ma
Zatem cały czas kontrolowałem i wypluwanej nadmiar wody z buzi?
Po nurkowaniu to zgłosiłem wiec usłyszałem - weź inny, zatem mój sprzęt z powrotem trafia na Polkę dla kogoś innego
I teraz to co tygryski lubią najbardziej czyli 4 free
4 free jest nocleg jak nurkuje za nurki jednak ociupinkę trzeba zapłacić ale były to moje najtańsze nurki ever- nawet nie śniłem o takich groszach
Z tym ze brałem FD a oni głównie żyją z kursów
Miejsca
Całkiem fajne rafy,jeden wrak bardzo łatwy
Jaskinie, wąwozy, to strefa chroniona wiec langusty ręka złapałem
Widziałem oprócz ryb, żółwie , kraby gigant i langusty
Zapiematem dwa miejsca - akwarium i black hill oba boskie
Podsumowanie
Dla kogo jest to baza?
Ja polecam ja jednak doświadczonym nurkom, lepiej zapłacić za kursy dla początkujących gdzieś obok( ale nie wiem czy nie jest podobni) bo nie wiem czy jest sens schodzić pod wodę z niepewnym sprzętem i bez doświadczenia
Zatem jeśli masz doświadczenie to wał śmiało ale bądź ostrożny a zielenina niech jednak poszuka drożej ale bezpieczniej

Jak sobie coś przypomnę to dopisze
Dobrych nurków
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Utila - nurkowanie
#2 PostWysłany: 17 Sty 2018 13:53 

Rejestracja: 06 Sty 2017
Posty: 59
Loty: 154
Kilometry: 267 721
Ja Open Water robilem tam w Underwater Vision zero problemow tego rodzaju - tak ze polecam jak ktos ma chwilke czasu bedac tam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Utila - nurkowanie
#3 PostWysłany: 17 Sty 2018 14:54 

becek napisał(a):
... wszystko ok, ale po szybkim zejściu w dół zauważyłem ze automat podaje wodę razem z powietrzem...

I o co masz pretensje? Co niby miał podawać, tequile?
Btw gdzie robiłeś uprawnienia na taką mieszankę? :lol:
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Utila - nurkowanie
#4 PostWysłany: 30 Mar 2018 23:52 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 33
Ostatnio robiliśmy kurs w Utila Dive Center i można polecić, bo instruktorzy na luzie, ale wymagający. Codziennie przez 4 dni od 7 do 18 zajęcia w wodzie a do tego uczyliśmy się teorii po godzinach, więc nie było imprezowania.
Za Open Water zapłaciliśmy 350USD za osobę, ale w tym 2 nurkowania na koniec i nocleg za free w całkiem dobrych warunkach.
Załącznik:
P1270672_compressed.jpg
P1270672_compressed.jpg [ 108.8 KiB | Obejrzany 2368 razy ]

Sprzęt bez zastrzeżeń. Żółwi i rekinów nie było, bo to chyba zależy od księżyca, ale pływaliśmy z delfinami i widzielismy ogromną eagle ray na głebokości 15m przepływającą w otchłani.

Fotki ze szkoły i wyspy: https://mordkiwpodrozy.pl/honduras-utila-nurkownie/


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 31 Mar 2018 00:07, edytowano w sumie 1 raz
zdjęcie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Utila - nurkowanie
#5 PostWysłany: 03 Lut 2022 04:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2016
Posty: 77
Loty: 32
Kilometry: 58 973
Szukając noclegu spotkaliśmy Josha czyli właściciela, który zaproponował nam swój hostel i przy okazji kurs nurkowania. To była nasza najlepsza spontaniczna decyzja w tej podróży. Generalnie chyba wszystko się trochę poprawiło bo ze sprzętem nie mieliśmy żadnych problemów.
Za cały kurs zapłaciliśmy 258 dolców więc cena naprawdę spoko.
Ale chlew tak jak był tak jest, kuchnia tragedia. Nawet herbaty sobie nie robiliśmy :P
_________________
Jestem w trakcie podróży po Ameryce Środkowej. Odwiedziłem Dominikanę, Meksyk, Gwatemalę, Honduras, Salwador, Kostarykę i teraz jestem w Kolumbii. Wpadnij na mój kanał YouTube - Wiecznie Wolni
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Utila - nurkowanie
#6 PostWysłany: 22 Lut 2024 04:58 

Rejestracja: 25 Lis 2023
Posty: 85
Przy okazji pobytu w Hondurasie również skorzystałem z możliwości zrobienia kursu nurkowania w dobrej cenie. Aktualnie (luty 2024) koszt to 288 USD i ta cena zawiera kurs (robiłem OWD), zakwaterowanie na 4 noce (jako para dostaliśmy prywatny pokój z współdzieloną łazienką) oraz na koniec 2 dodatkowe nurkowania. Sprzęt pewnie ma już trochę, ale nie było z nim żadnego problemu i niestety nie podawał Tequili :( Co do syfu to mogę tylko potwierdzić, że jest, ale z drugiej strony nie różni się to niczym od syfiastych hosteli z Brazylii (Rio, Ilha Grande, Paraty). Jeśli ktoś chce pozostać na dodatkowe noce to płaci się 8 USD od osoby. Można też wynająć prywatny pokój z łazienka w lepszym standardzie i kosztuje to 45 USD.
Opcja robienia kursu tutaj o tyle fajna, że nocleg jest w cenie. Gdyby ktoś chciał rezerwować coś wcześniej na wyspie Utila przez Booking / Hotels / Agodę itp. to sensowne opcje zaczynają się od 60-70 USD za noc (taniej wyjdzie znalezienie czegoś osobiście już na miejscu). Przy 4 nocach wychodzi praktycznie tyle co kurs dla jednej osoby.
Góra
 Profil Relacje PM off
agnieszka.s11 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group