Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Lis 2016 23:25 

Rejestracja: 02 Sty 2016
Posty: 7
Cześć! W styczniu dzięki uprzejmości AirCanada i ich promocji, spędzę 3 tygodnie w Kostaryce.
Muszę zadać jedno pytanie, które dla wielu może okazać się kontrowersyjne ;-) jednakże...
Mam taki kłopot, że mój organizm nie toleruje glutenu. Ze względu na przepisy fitosanitarne, nie przemycę mojego specjalnego chleba... z resztą produktów sobie radzę na całym świecie. No ale ten chleb. Czy ktoś z Was widział może w tamtejszych sklepach coś podobnego do naszych wafli ryżowych? Czy są w ogóle dostępne produkty bezglutenowe? W Ameryce Pd i na Karaibach brak. Nadzieja ponoć gaśnie ostatnia... więc, bardzo proszę o takie info.

Druga sprawa - podróż z plecakiem i niskobudżetowa. Jak aktualnie kształtują się ceny jedzenia i napojów? Wiem wiem, wujek google wszystko wie... ale ja potrzebuję info bezpośredniego.

Wdzięczna będę ogromnie za pomoc i odpowiedzi!

Pozdrawiam! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Porto na 5 dni za 1349 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + hotel Porto na 5 dni za 1349 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + hotel
Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN
#2 PostWysłany: 07 Lis 2016 05:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Paź 2016
Posty: 19
Cześć,

W naszej podróży przez Amerykę Środkową spędziliśmy tylko 4 dni w Kostaryce ze względu na wysokie ceny. Łóżko w dormie na ogół będzie kosztować ok. 10 USD, pokój dwuosobowy ok. 25 USD (poza sezonem). Wstęp do parków narodowych to 10-15 USD (z wyjątkiem Cahuity). Chleb to głównie tostowy tam mają, ale takie chrupkie typu Wasa tez sa. Platki ryzowe w Panamie kosztowaly 16 zl (!), wiec w Kotaryce ceny beda podobne. Jezeli planujesz podroz budzetowa to polecam przejechac do Nikaragui. Majac 3 tygodnie mozesz bardzo duzo zobaczyc. W Nikaragui jest duzo taniej i jest wiele ciekawych miejsc do zobaczenia.

Zapraszamy na bloga, gdzie opisalismy relacje z Kostaryki i Nikaragui
www.surferie.wordpress.com

Pozdrawiamy,
Marta i Andrzej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Lis 2016 16:20 

Rejestracja: 02 Sty 2016
Posty: 7
Bardzo Wam dziękuję i serdecznie pozdrawiam :)


Ostatnio edytowany przez krasnal, 07 Lis 2016 16:50, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Lis 2016 00:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sty 2015
Posty: 50
Właśnie wróciliśmy z Kostaryki i Panamy więc jeśli masz jakieś inne pytania to pisz. Co do kwestii glutenu to pieczywa tam się raczej nie jada, w sklepikach jest paczkowane pieczywo a la gąbka, jest ohydne i raczej nie jest bezglutenowe. Są też piekarnie , niezbyt wiele ale są i tam warto szukać. W hotelach /hostelach na śniadanie podają ( czasem jest możliwość wyboru a czasem tylko jedna opcja ) - 1.dwa tosty, jajecznica, masło, dżem,2.Gallo Pinto [ryż z fasolą], , smażony plantan 3.miseczka z owocami ,jogurt, łyżeczka musli. Czyli z chlebem nie poszalejesz, nastaw się po prostu na inne produkty.
Co do cen - Kostaryka (i Panama) to wybitnie nie są kraje niskobudżetowe, tanie noclegi są na poziomie drogich azjatyckich, a jedzenie jest tylko w restauracjach lub lokalnych Soda'ch. Lokalesi jedzą w sodach bo jest stosunkowo tanio , ale popularne obiadowe casado ( ryż z fasolą, kawałek kurczaka, sałatka) nie kosztuje mniej niż 6 USD.Tani jest też arroz con pollo , czyli kurczak z ryżem , sporo się też je kurczaków grilowanych.
Napoje ok.2 USD, rum od 5 USD / litr, papierosów się nie pali , wszędzie są zakazy, choć są tańsze niż w Polsce.
Generalnie jest drogo ,co gorsza nie ma tam alternatywnego taniego jedzenia ulicznego.
w razie czego pisz , i zapraszam do lektury bloga, podróż dzień po dniu https://bigmarkk.wordpress.com/
pozdrawiam.w załączeniu obrazek z menu sody( nagradzanej) z Fortuny. Warto pamiętać , że ,jak wszędzie na świecie, napoje do posiłku bardzo podwyższają cenę.
bm

Załączniki:
DSC07826b.JPG
DSC07826b.JPG [ 365.61 KiB | Obejrzany 3138 razy ]
_________________
https://bigmarkk.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
Adriana Maria Machnacz lubi ten post.
Adriana Maria Machnacz uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 26 Gru 2016 14:21 

Rejestracja: 02 Sty 2016
Posty: 7
Cześć. Dziękuję za Wasze odpowiedzi. Po dogłębnej analizie, postanowiłam skrócić pobyt w Kostaryce i przeznaczyć mój czas na Nikaraguę i być może Honduras (jego południową część).
Początek mojej 3 tygodniowej wyprawy to oczywiście San Jose. Chcę spędzić 2 doby w mieście, a następnie udać się na wybrzeże Pacyfiku. I tutaj prośba: czy możecie polecić absolutnie bajeczną plażę na wybrzeżu zachodnim? Chcę podładować akumulatory przed przejazdem do Nikaragui. :)

-- 26 Gru 2016 14:22 --

Jeszcze jedno: bigmark - gratuluję świetnego bloga :) Odezwę się na priw :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 26 Gru 2016 18:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sty 2015
Posty: 50
Adriana Maria Machnacz napisał(a):
Cześć. Dziękuję za Wasze odpowiedzi. Po dogłębnej analizie, postanowiłam skrócić pobyt w Kostaryce i przeznaczyć mój czas na Nikaraguę i być może Honduras (jego południową część).
Początek mojej 3 tygodniowej wyprawy to oczywiście San Jose. Chcę spędzić 2 doby w mieście, a następnie udać się na wybrzeże Pacyfiku. I tutaj prośba: czy możecie polecić absolutnie bajeczną plażę na wybrzeżu zachodnim? Chcę podładować akumulatory przed przejazdem do Nikaragui. :)

-- 26 Gru 2016 14:22 --

Jeszcze jedno: bigmark - gratuluję świetnego bloga :) Odezwę się na priw :)

Dzięki za ciepłe słowa, zwłaszcza cenne w okolicach Świąt :)
Niestety , musze cię zmartwić - plaże w Kostaryce , czy od strony Morza Karaibskiego czy Pacyfiku są słabe. Ciemny wulkaniczny piach , po stronie zachodniej wysokie fale z prądami morskimi , całkowicie niezagospodarowane. Z tego co wiem , to tylko okolice Tamarindo na płn.zach. są odwiedzane ale raczej przez surferów ze wzgl. na wysokie fale. My zjechalismy wybrzeże na południe od Parrity i plaże są , owszem , ale jakby w ogóle nie zachęcające do plażowania.
Ale może gdzie indziej jest lepiej...

pozdr
bm

Załączniki:
parrita beach1a.JPG
parrita beach1a.JPG [ 197.62 KiB | Obejrzany 2966 razy ]
_________________
https://bigmarkk.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 31 Gru 2016 10:22 

Rejestracja: 02 Sty 2016
Posty: 7
Image

-- 31 Gru 2016 10:23 --

Przepraszam, coś poszło nie tak ;-)
Ostatecznie trasa naszej wyprawy wygląda tak:
https://www.google.pl/maps/dir/San+Jos% ... !3e0?hl=pl

Życzcie nam powodzenia ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 31 Gru 2016 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sty 2015
Posty: 50
@Adriana powodzenia i napisz po powrocie, jak było :)
pozdr
bm
_________________
https://bigmarkk.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
fevlad uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 29 Wrz 2017 16:24 

Rejestracja: 02 Sty 2016
Posty: 7
bigmark napisał(a):
@Adriana powodzenia i napisz po powrocie, jak było :)
pozdr
bm


Było drogo :) a przyroda zachwycająca. Jedzenie dość paskudne, ale najlepsze Ceviche na świecie zjadłam w Kostaryce i Nikaragui.
Mam bardzo ambiwalentne uczucia po tej wyprawie. Tej zimy lecę "plecakowo" do Tajlandii, bym mogła poczuć się jak królowa życia. ;)
Pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group