Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Mar 2021 21:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1861
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Siema,
Za około 2, 5 tygodnia wybieram się do Kostaryki. Orientuje się ktoś jak najlepiej dotrzeć do parku Monteverde np. z San Jose? Nie wynajmuję samochodu więc w grę wchodzi tylko dojazd komunikacją albo inny sposób.
Będę wdzięczny za info i porady. Na rome2rio pokazuje mi bus+taxi i zastanawiam się czy to jest jedyna optymalna opcja ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#2 PostWysłany: 05 Mar 2021 22:51 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
http://www.monteverdeinfo.com/map/map-n ... %3A00%20AM.
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 06 Mar 2021 01:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 319
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
Super @Legion1 zazdroszczę. Możesz też dojechać do samego Sardinal i próbować łapać autostopa (chociaż w Kostaryce niechętnie biorą ale da rade) do Monteverde. Tak poza tym to las chmurowy w Monteverde mocno mnie zawiódł, nic specjalnego, za to polecam zipline z 100%Aventure
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 06 Mar 2021 18:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1861
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@naimad, a ewentualnie coś zamiast lasu mglistego polecasz? Bo Twoja opinia jest kolejną, która sugeruje, że to miejsce rozczarowuje z, którą się spotykam ;) Na początek będę w okolicach Manuel Antonio i stamtąd mogę uderzać do jakiś atrakcji w okolicy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Mar 2021 20:02 

Rejestracja: 14 Maj 2017
Posty: 179
srebrny
Hmm - @Legion1 a chcesz kolejna opinie?

Jak dla mnie Monteverde bylo najwiekszym rozczarowaniem w Kostaryce. Nie wspominajac ze najdrozszym (wstep 25 USD). Zaden park tyle nie kosztowal.
W gratisie zamkniete od kilku lat najdlusze szlaki, obecnie zamkniety jest tez most wiszacy (bylem w polowie II 2021) bo spadlo na niego drzewo i nikt nie kwapi sie zeby to naprawic - przeciez latwiej zamknac, a bialas i tak zaplaci 25$ za wstep wiec w kasie sie bedzie zgadzac, no i amerykanskie rodzinki z bahorami dracymi ryje tak, ze chyba w promieniu kilku km trudno zobaczyc jakiekolwiek zwierze (nam nie udalo sie zadnego zwierzaka dojrzec, a w zasadzie w kazdym innym parku cos tam jednak sami widzielismy). Sam las bardzo fajny, jak ktos nie widzial lasu deszczowego to oczywiscie warto zobaczyc, ale jak ktos juz takowe w zyciu widzial to poprostu bardzo przyjemny spacer po lesie za ktory trzeba 25 dolkow zaplacic.

Dojazdu to szukaj do Santa Elena - to wioska/miasteczko wypadowe do Monteverde - kilka km od niego - pewnie tam bedziesz spal.

Za to jak bedziesz mial chwile na miejscu to mozna sie przejsc na Cerro Amigo (tu juz widzielismy jakiegos zwierza - coati, jakies kolorowe ptaki i jadno zwierze podobne do wielkiej swinki morskiej - juz nie pamietam jak sie toto nazywalo). No i ostroznie z tymi czasami wejsc. Nam mowili w hotelu ze min. 2h w jedna strone - zajelo nam to 45min - idzie sie caly czas droga szutrowa niecale 3km, ale rzeczywiscie jest dosyc stromo jak na droge. Aa, no i nie placisz tam nic za wstep, jedna z nielicznych darmowych "atrakcji" w tym kraju.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 06 Mar 2021 20:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1861
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@bepa22 dzięki za kolejną opinię. Właśnie trochę obawiam się też sporej ilości osób w parkach. No i info zamkniętym moście wiszącym mocno może wpłynąć na moją decyzję.
Park z wulkanem Arenal byłby ciekawszym rozwiązaniem ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Mar 2021 20:23 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2869
złoty
Legion1 napisał(a):
@naimad, a ewentualnie coś zamiast lasu mglistego polecasz? Bo Twoja opinia jest kolejną, która sugeruje, że to miejsce rozczarowuje z, którą się spotykam ;) Na początek będę w okolicach Manuel Antonio i stamtąd mogę uderzać do jakiś atrakcji w okolicy.


Rafting na Rio Pacuare.

Dla przygody można z noclegiem w lesie. Albo taniej, sam rafting jednodniowy, też jest super.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Mar 2021 20:49 

Rejestracja: 14 Maj 2017
Posty: 179
srebrny
Jesli chodzi o ilosc osob to tak - dla mnie bylo sporo ludzi - akurat w Monteverde tragedii nie bylo, ale w Manuel Antonio to maly tlum, ale lokalni mowia, ze jest bardzo pusto i bardzo malo turystow i ze normalnie to bysmy stali godzine w kolejce do wejscia do parku (Manuel Antonio) a tak to weszlismy od reki.
Nie dotyczy weekendow, bo wtedy wszedzie jest pelno lokalnych turystow i wiekszosc noclegow pelna.

Jesli chodzi o Arenal to my trafilismy na koncowke tajfunu, wiec lalo przez kilka dni praktycznie caly dzien, wiec bylismy w darmowych goracych zrodlach a tak poza tym wisielismy sobie na hamaku z ksiazka wyobrazajac sobie, ze w tych chmurach co widzimy jest wulkan :) Do Tenario sie wybralismy - nawet spoko park, ale jak wszedzie trasa dosc krotka. Ale tapir sie trafil, wiec fajno. Super miejscowke na nocleg mielismy (Casa Eco-Torre - 20$/pok.2os) - ale bez auta zapomnij - 10km od La Fortuny, bez zadnych autobusow.
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 07 Mar 2021 00:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 319
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
Nic nie mogę polecić więcej, park na prawdę można odpuścić, jeszcze teraz jak według @bepa22 most jest zamknięty to już w ogóle (ahh te mylne piękne zdjęcia czerwonego mostu :) ). Jedynie zipline jest wart ceny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Mar 2021 01:07 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 89
Loty: 123
Kilometry: 323 273
jestem ciut w szoku odnośnie takich negatywnych opinii, bo mi np się Monteverde BARDZO podobało (byłem 04.2017, więc nie wiem jak to teraz wygląda i może jednak bardziej rozsądnie będzie się słuchać bardziej aktualnych opinii). Super klimat, fajne szlaki, śmiesznie się chodziło po tych mostkach zawieszonych w koronach drzew no i spotkaliśmy ostronosa, który łasił się do nóg :)

Faktycznie droga tam nie była najprzyjemniejsza, zwłaszcza końcówka, ale ja jednak bym nie rezygnował tak łatwo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 07 Mar 2021 20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1861
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
No to mam spory orzech do zgryzienia ponieważ mam tylko 8 dni do zagospodarowania, a więc bardzo niewiele ;) To inne pytanie, co do zwierząt właśnie, a konkretniej krokodyli. Czy w parkach narodowych faktyczne można je zobaczyć? Grzebiąc w internecie odniosłem wrażenie, że największe szanse na spotkanie ich są w okolicach tzw. mostu krokodyli, ale tutaj bez samochodu wypożyczonego raczej nie dotrę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 07 Mar 2021 20:34 

Rejestracja: 14 Maj 2017
Posty: 179
srebrny
Mysmy widzieli w zasadzie nie krokodyle a kajmany raz w okolicy Cahuita a drugi w Tortuguero.
Dla Ciebie z racji na niewielka ilosc czasu pewnie Tortuguero odpada.
A Cahuita jak dla mnie jeden z fajniejszych parkow, a i sama miejscowosc bardzo przyjemna (Puerto Viejo kompletnie mi nie siadlo).

A nie rozwazasz wziecia auta? Teraz dosyc tanio daja nawet na lotnisku. Ja tez sie lamalem czy brac czy nie. Bylem nawet bardziej na nie. W koncu wzielismy i nie zalowalismy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 07 Mar 2021 20:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1861
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@bepa22 nie rozważam. Park Cahuita mam w planach na ostatnie dni pobytu bynajmniej na ten moment
To jeszcze jedno pytanie do zorientowanych. Wycieczki na delfiny i wieloryby ktoś orientuje się gdzie ? Jak już zbiorę info o miejscach i atrakcjach, które mnie interesują to będę wiedział co wybrać ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 17 Paź 2021 06:17 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
@Legion1 mógłbyś zdradzić, jak wyglądała Twoja podróż? Wybieram się na podobny okres czasu do Kostaryki, stąd pytanie:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 17 Paź 2021 11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1861
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@dajkamienia finalnie 3 dni spędziłem w okolicach Manuel Antonio, 3,5 dnia w okolicach Cahuity i mniej więcej 1,5 dnia San Jose ;) bez auta faktycznie ciężko się tam poruszać szybciej (choć korki bywały niesamowite)
Dla lekkiego oszczędzenia czasu 2 razy korzystałem z lotów liniami Sansa. Fajne doświadczenie choć bilety do najtańszych nie należą. Nie udało mi się dotrzeć na most krokodyli (mimo wyjechania chwilę po 15 z Manuel Antonio do 18 nawet nie pokonałem połowy drogi przez ogromne korki) ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group