Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 04 Lut 2018 02:36 
Awatar użytkownika

blantomat napisał(a):
Wie ktoś może czy aby na pewno połączenie promem pomiędzy Granadą a Omatepe i Omatepe a San Carlos nadal nie wystartowało?

Dzisiaj pokonywalem te trasę - nadal nie ma połączenia. Trzeba jechać Granada - Rivos (bus), rivas - San Jorge (taxi), San Jorge - ometepe Ferry (łódka).

Pozdrawiam!
 Relacje PM off
blantomat uważa post za pomocny.

#22 PostWysłany: 11 Lut 2018 20:59 

Loty: 65
Kilometry: 183 102
Nikaragua 2017 - podsumowanie kilkudniowego pobytu w Managua - Ometepe - San Juan del Sur.
Na lotnisku po przylocie na odprawie paszportowej jest opłata wjazdowa w wysokości 10USD. Opłaty wyjazdowej nie ma.
Do centrum z lotniska najlepszy sposób to taxi. Najtaniej jest jeśli wyjdziemy z terminala i na wprost po przejściu przez parking dotrzemy do przystanku na Panamericana. Ceny w zależności od wyniku negocjacji, za odcinek lotnisko-Metrocentro płaciłem 7usd, powrót z centrum na lotnisko 5USD. Również po mieście taksówki są za max 3usd, jeśli potrafimy się porozumieć po hiszpańsku to można nawet jeszcze taniej, w zależności od długości trasy i wtedy płacimy w lokalnej walucie.

Wulkan Concepcion. Z Managua'y autobusem do Rivas (koszt 40 Cordobas-C$) zajmuje około 2.5h, następnie taxi(colectivos) do miejscowości portowej San Jorge, koszt 25-50C$ od osoby. Z San Jorge jest dość regularne połączenie promowe 1h10min w cenie 45-50 C$. O ile pamiętam ostatni kurs dnia jest około 17, czasami z powodu wysokich fal rejs może być tez odwołany. Prom dopływa do portu Moyogalpa i tam tez najlepiej wybrać miejsce noclegowe. Transport na drugą stronę wyspy jest możliwy, aczkolwiek w przypadku gdy nie trafi się na chickenbusa to zostaje tylko jechać taxi (może być drogo). Będąc w samym Moyogalpa polecam na ichniejsze lotnisko, skąd można uchwycić fantastyczne ujęcia wulkanu oraz jeziora. Pas startowy jest przejezdny praktycznie przez cały czas, tylko sporadycznie korzystają z niego samoloty.
Wycieczka na wulkan to koszt 25-30usd, wyjazd o 7rano powrót 15-17 zależnie od kondycji ekipy. Należy przygotować się na kilka godzin wspinaczki zaczynając od klimatu tropikalnego a kończąc na wietrznym szczycie w chmurach. Według przewodnika szansa na bezchmurny widok ze szczytu jest przez około dwa miesiące w roku, kwiecień i maj.

San Juan del Sur. Dojazd z Rivas chickenbusem za 25C$, czas podroży to 45min. średniej wielkości turystyczna wioska, kilka barów, restauracji wokół 3kilometrowej plaży. Warto wspiąć się na figurę Christo, wstęp 2usd, jak również zobaczyć okoliczne plaże, playa hermosa(dojazd chickebus 20C$ lub shuttle 7usd). Dla milośnikow imprezowania są cotygodniowe imprezy SundayFunday. Pacyfik może nie będzie dla każdego wymarzonym oceanem ze ślicznymi plażami, natomiast myślę że i tak warto odwiedzić te miejsca i przy niewielkich nakładach finansowych spędzić mile czas - gorąco polecam!
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 03 Mar 2018 22:40 

Loty: 38
Kilometry: 90 910
A czy ktos z Was moze probowal volcano boarding na Cerro Negro? Wyglada jak niezla zabawa! Jakies prywatne doswiadczenia, warto?
Jak wlasciwie dostawaliscie sie do Nikaragui? To raczej nie jest standardowe miasto na siatkach lotow typowych przewoznikow...
 Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 04 Mar 2018 10:18 
Awatar użytkownika

Loty: 133
Kilometry: 392 371
niebieski
Warto, fajna zabawa:D

Image
 Relacje PM off
becek uważa post za pomocny.

#25 PostWysłany: 04 Mar 2018 10:38 
Awatar użytkownika

aano napisał(a):
A czy ktos z Was moze probowal volcano boarding na Cerro Negro? Wyglada jak niezla zabawa! Jakies prywatne doswiadczenia, warto?
Jak wlasciwie dostawaliscie sie do Nikaragui? To raczej nie jest standardowe miasto na siatkach lotow typowych przewoznikow...

Witam,

próbowałem miesiąc temu i gorąco polecam :) Wyjście na wulkan trwa ok. 45 minut, ale nie jest to takie hop siu - deska trochę waży, a wieje niemiłosiernie.. istnieje możliwość opłacenia wniesienia deski, co znacznie wszystko ułatwia.

Następnie zjazd z wulkanu - warto od razu podnieść nogi do góry, a nie hamować.. wysokość wulkanu przeraża, ale podczas jazdy nie odczywaliśmy żadnego niebezpieczeństwa. Ja nawet miałem upadek i nic mi się nie stało.

Polecam firmę Volcano Day- nawet udało nam się kupić wyjazd za 25 dolarów/os (wszędzie info o 30). W cenie koszulka, owoce + po zakończeniu niejedno piwo :))

Co do transportu:

-w pierwszą stronę dotarliśmy do Gwatemali i stamtąd następnego dnia mieliśmy samolot za ok. 250 zł/os do Kostaryki. 2 tygodnie w Kostaryce, a nastepnie busikami do Nicaragui (byliśmy w Indio Maiz, więc granicę przekraczaliśmy w miejscu innym niż wszyscy).
-w drugę stronę - wynajęlismy busika z Nicaragui do Gwatemali (przez Honudras i Salwador) - koszt 50 dolarów. Gorąco polecam firmę Gekko !

W razie pytań, proszę o kontakt.

Pozdrawiam,

Paweł
 Relacje PM off  

#26 PostWysłany: 04 Mar 2018 10:52 
Awatar użytkownika

złoty
hmmmm, ja tylko 20$, wystarczy spacerując po mieście popatrzyć na ceny w biurach, których jest masa

moje najciekawsze wpisy są w koszu - serdecznie zapraszam
 Relacje PM off  

#27 PostWysłany: 04 Mar 2018 10:54 

Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Również polecam Volcano Boarding. Wejście dla niektórych może być ciężkie ze względu na wiatr, ale warto.
Pamiętaj o kremie z filtrem - mocno wieje więc słońce nie jest odczuwalne a potrafi przypalić.
Cerro Negro może wybuchnąć w niedalekiej przyszłości i wtedy rozrywka ta będzie zamknięta na długi czas.
My płaciliśmy 2 tyg temu 21 usd + 5 za wejście. W cenie owoce i napoje.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
 Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 24 Cze 2019 03:06 

Ja polecam w Nikaragui zjechać z utartych szlaków. W San Juan del Sur spotkacie samych pijanych młodzieńców z Europy i USA to wielka imprezownia, zero klimatu, Ometepe ładne ale byli tam wszyscy ;). Koło Leon, na wybrzeżu jest miejscowość Las Penitas - piękne plaże i mało turystów.
W miejscowości Jinotega byliśmy chyba pierwszymi gringos, a w okolicy wspaniały las deszczowy Selva Negra (pomiędzy Matagalpą i Jinotegą) do zwiedzenia za śmieszne pieniądze.
 Relacje PM off  

#29 PostWysłany: 24 Cze 2019 10:41 
Awatar użytkownika

złoty
fajnie ze zszedłeś z "utartych szlaków" ale Las Penitas to miejska plaza dla Leon ;)

moje najciekawsze wpisy są w koszu - serdecznie zapraszam
 Relacje PM off  

#30 PostWysłany: 20 Wrz 2019 14:33 

Loty: 38
Kilometry: 123 352
W sierpniu 2018 r. W San Juan del Sur byliśmy 3 dni. Spotkaliśmy może 5 turystów.
 Relacje PM off  

[ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość