Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 04 Lut 2018 02:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2012
Posty: 123
blantomat napisał(a):
Wie ktoś może czy aby na pewno połączenie promem pomiędzy Granadą a Omatepe i Omatepe a San Carlos nadal nie wystartowało?


Dzisiaj pokonywalem te trasę - nadal nie ma połączenia. Trzeba jechać Granada - Rivos (bus), rivas - San Jorge (taxi), San Jorge - ometepe Ferry (łódka).

Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off
blantomat uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#22 PostWysłany: 11 Lut 2018 20:59 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 225
Loty: 65
Kilometry: 183 102
niebieski
Nikaragua 2017 - podsumowanie kilkudniowego pobytu w Managua - Ometepe - San Juan del Sur.
Na lotnisku po przylocie na odprawie paszportowej jest opłata wjazdowa w wysokości 10USD. Opłaty wyjazdowej nie ma.
Do centrum z lotniska najlepszy sposób to taxi. Najtaniej jest jeśli wyjdziemy z terminala i na wprost po przejściu przez parking dotrzemy do przystanku na Panamericana. Ceny w zależności od wyniku negocjacji, za odcinek lotnisko-Metrocentro płaciłem 7usd, powrót z centrum na lotnisko 5USD. Również po mieście taksówki są za max 3usd, jeśli potrafimy się porozumieć po hiszpańsku to można nawet jeszcze taniej, w zależności od długości trasy i wtedy płacimy w lokalnej walucie.

Wulkan Concepcion. Z Managua'y autobusem do Rivas (koszt 40 Cordobas-C$) zajmuje około 2.5h, następnie taxi(colectivos) do miejscowości portowej San Jorge, koszt 25-50C$ od osoby. Z San Jorge jest dość regularne połączenie promowe 1h10min w cenie 45-50 C$. O ile pamiętam ostatni kurs dnia jest około 17, czasami z powodu wysokich fal rejs może być tez odwołany. Prom dopływa do portu Moyogalpa i tam tez najlepiej wybrać miejsce noclegowe. Transport na drugą stronę wyspy jest możliwy, aczkolwiek w przypadku gdy nie trafi się na chickenbusa to zostaje tylko jechać taxi (może być drogo). Będąc w samym Moyogalpa polecam na ichniejsze lotnisko, skąd można uchwycić fantastyczne ujęcia wulkanu oraz jeziora. Pas startowy jest przejezdny praktycznie przez cały czas, tylko sporadycznie korzystają z niego samoloty.
Wycieczka na wulkan to koszt 25-30usd, wyjazd o 7rano powrót 15-17 zależnie od kondycji ekipy. Należy przygotować się na kilka godzin wspinaczki zaczynając od klimatu tropikalnego a kończąc na wietrznym szczycie w chmurach. Według przewodnika szansa na bezchmurny widok ze szczytu jest przez około dwa miesiące w roku, kwiecień i maj.

San Juan del Sur. Dojazd z Rivas chickenbusem za 25C$, czas podroży to 45min. średniej wielkości turystyczna wioska, kilka barów, restauracji wokół 3kilometrowej plaży. Warto wspiąć się na figurę Christo, wstęp 2usd, jak również zobaczyć okoliczne plaże, playa hermosa(dojazd chickebus 20C$ lub shuttle 7usd). Dla milośnikow imprezowania są cotygodniowe imprezy SundayFunday. Pacyfik może nie będzie dla każdego wymarzonym oceanem ze ślicznymi plażami, natomiast myślę że i tak warto odwiedzić te miejsca i przy niewielkich nakładach finansowych spędzić mile czas - gorąco polecam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 03 Mar 2018 22:40 

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 22
Loty: 38
Kilometry: 90 910
A czy ktos z Was moze probowal volcano boarding na Cerro Negro? Wyglada jak niezla zabawa! Jakies prywatne doswiadczenia, warto?
Jak wlasciwie dostawaliscie sie do Nikaragui? To raczej nie jest standardowe miasto na siatkach lotow typowych przewoznikow...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 04 Mar 2018 10:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Warto, fajna zabawa:D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
becek uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 04 Mar 2018 10:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2012
Posty: 123
aano napisał(a):
A czy ktos z Was moze probowal volcano boarding na Cerro Negro? Wyglada jak niezla zabawa! Jakies prywatne doswiadczenia, warto?
Jak wlasciwie dostawaliscie sie do Nikaragui? To raczej nie jest standardowe miasto na siatkach lotow typowych przewoznikow...


Witam,

próbowałem miesiąc temu i gorąco polecam :) Wyjście na wulkan trwa ok. 45 minut, ale nie jest to takie hop siu - deska trochę waży, a wieje niemiłosiernie.. istnieje możliwość opłacenia wniesienia deski, co znacznie wszystko ułatwia.

Następnie zjazd z wulkanu - warto od razu podnieść nogi do góry, a nie hamować.. wysokość wulkanu przeraża, ale podczas jazdy nie odczywaliśmy żadnego niebezpieczeństwa. Ja nawet miałem upadek i nic mi się nie stało.

Polecam firmę Volcano Day- nawet udało nam się kupić wyjazd za 25 dolarów/os (wszędzie info o 30). W cenie koszulka, owoce + po zakończeniu niejedno piwo :))

Co do transportu:

-w pierwszą stronę dotarliśmy do Gwatemali i stamtąd następnego dnia mieliśmy samolot za ok. 250 zł/os do Kostaryki. 2 tygodnie w Kostaryce, a nastepnie busikami do Nicaragui (byliśmy w Indio Maiz, więc granicę przekraczaliśmy w miejscu innym niż wszyscy).
-w drugę stronę - wynajęlismy busika z Nicaragui do Gwatemali (przez Honudras i Salwador) - koszt 50 dolarów. Gorąco polecam firmę Gekko !

W razie pytań, proszę o kontakt.

Pozdrawiam,

Paweł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 04 Mar 2018 10:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
hmmmm, ja tylko 20$, wystarczy spacerując po mieście popatrzyć na ceny w biurach, których jest masa
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 04 Mar 2018 10:54 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 646
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Również polecam Volcano Boarding. Wejście dla niektórych może być ciężkie ze względu na wiatr, ale warto.
Pamiętaj o kremie z filtrem - mocno wieje więc słońce nie jest odczuwalne a potrafi przypalić.
Cerro Negro może wybuchnąć w niedalekiej przyszłości i wtedy rozrywka ta będzie zamknięta na długi czas.
My płaciliśmy 2 tyg temu 21 usd + 5 za wejście. W cenie owoce i napoje.
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 24 Cze 2019 03:06 

Rejestracja: 01 Maj 2019
Posty: 20
Ja polecam w Nikaragui zjechać z utartych szlaków. W San Juan del Sur spotkacie samych pijanych młodzieńców z Europy i USA to wielka imprezownia, zero klimatu, Ometepe ładne ale byli tam wszyscy ;). Koło Leon, na wybrzeżu jest miejscowość Las Penitas - piękne plaże i mało turystów.
W miejscowości Jinotega byliśmy chyba pierwszymi gringos, a w okolicy wspaniały las deszczowy Selva Negra (pomiędzy Matagalpą i Jinotegą) do zwiedzenia za śmieszne pieniądze.
_________________
Marcin
Image
Wyprawy Meksyk
Meksyk wycieczki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 24 Cze 2019 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
fajnie ze zszedłeś z "utartych szlaków" ale Las Penitas to miejska plaza dla Leon ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 20 Wrz 2019 14:33 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 22
Loty: 38
Kilometry: 123 352
W sierpniu 2018 r. W San Juan del Sur byliśmy 3 dni. Spotkaliśmy może 5 turystów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 29 Sie 2022 22:59 

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 115
Trochę odkopię temat, ale interesuję się ostatnio krótkim wypadem do Nikaragui z Kostaryki, bo akurat będę w jej pn.-zach. rejonach i zamiast zwiedzać kolejny park narodowy w Kostaryce to chciałbym poczuć trochę innego klimatu i dać wytchnąć portfelowi na kilka dni :D
Czy Waszym zdaniem da się jako tako zwiedzić Ometepe + Granade + San Juan del Sur w 3-4 dni? Jeśli nie to czy da się odpuszczając Granadę? Dodam, że nie zależy mi w ogóle na plażowaniu ani wykwintnych potrawach w restauracjach, żeby mi ktoś nie pisał że w takim San Juan del Sur to trzeba być minimum 3 dni żeby posiedzieć na plaży i pogadać z lokalsami. Główne obawy mam co do transportu tzn. jak wygląda częstotliwość połączeń autobusowych i łatwość ich znalezienia? Bo jeśli np. z granicy do Rivas lub Rivas-SJdS jeżdżą 2 busiki dziennie i jak przegapię to kibluję pół dnia na stacji, to słabo.
Prośba o porady jak to ugryźć żeby coś zobaczyć ze świadomością, że mam dość ograniczony czas.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 10 Lis 2022 06:43 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Chicken busy podobnie jak w sąsiednich krajach są tanie, ale dość wolne. Dziś z Granady do Rivas jechał 1.5h,koszt 50nio.
Wcześniej z Leon do Managui busik jechał 2h do dworca UCA, koszt 78nio. Z UCA do Granady 1h20min, koszt 37nio.
Łódka do Ometepe 50nio, płynie 1h.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 16 Lut 2023 01:54 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 370
srebrny
@pawelgadek @naimad Widzę, że byliście w Indio Maiz i Kostaryce. Planuję podróż w tamte rejony i tak się zastanawiam, czy Indio Maiz bardzo różni się od kostarykańskiej dżungli? Rozumiem, że pewnie sam sposób zwiedzania, czyli płynięcie łódką z lokalnym przewodnikiem i noc w dżungli to fajna przygoda, ale jednocześnie nie jest to tania sprawa, więc Waszym zdaniem warto?

Taka dwudniowa wycieczka to dziś 340 dolarów za dwie osoby. Zakładam, że na jednodniową bez noclegu w rezerwacie chyba nie ma co jechać, bo wtedy raczej nie będzie to nic bardzo unikalnego.

Może komuś się przyda informacja, że na dzisiaj u polecanego tutaj Juana ceny wyglądają tak:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 16 Lut 2023 11:13 

Rejestracja: 23 Lis 2019
Posty: 28
Loty: 233
Kilometry: 499 465
Jak obecnie przedstawia się wjazd do Nikaragui drogą lądową?Wybieram się tam w przyszłym miesiącu i czytałem o szczegółowych kontrolach na granicy.I czy rzeczywiście trzeba wypełnić i wydrukować jakąś formularz na ich rządowej stronie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 16 Lut 2023 11:52 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
W samej Nikaragua ostatnio nie bylem, ale jeśli lądem będziesz jechał, to spokojnie przekroczy z granice bez większych problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 16 Lut 2023 12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 321
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
@Nvjc nie byłem co prawda w kostaryańskiej dżungli więc ciężko mi porównać z Indio Maiz, mogę porównać do dżungli w Kolumbii i Indio Maiz jest o wiele lepsza, ale czy Tobie będzie się podobała i warta dla Ciebie 340$? Juana mam na fb i widzę że ma sporo zadowolonych klientów, i miej na uwadze, że jak przypłyniesz do El Castillo to może mieć już kogoś na kolejny dzień.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Nvjc lubi ten post.
Nvjc uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 16 Lut 2023 13:55 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 370
srebrny
Dzięki wielkie. Do Juana już pisałem, żeby umówić się wcześniej, stąd mam zdjęcia aktualnych cen, które wrzuciłem. Raczej w ciemno nie chcę tam jechać. Myślę, że się zdecyduję, choć 1500 zł za dwie osoby to przy dłuższej podróży dość spore nadwyrężenie budżetu ;) Skoro 3-4 lata temu było to 200 dolarów, to liczyłem na coś w stylu 250 dolarów aktualnie. Mam jeszcze kontakt z jednym przewodnikiem z El Castillo, tylko oni raczej odpisują bardzo powoli, więc jak będę znał ceny dla porównania, to wrzucę tutaj informację, czy u wszystkich jest tak samo, czy jednak się różnią cenowo.
Góra
 Profil Relacje PM off
naimad lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 16 Lut 2023 16:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
ja tam pojechałem w ciemno i wszystko poszło dobrze, tam jest co robić nawet bez niego
tylko uwazac trzeba na krokodyle
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
naimad lubi ten post.
Nvjc uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 01 Mar 2023 05:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 986
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
lookaas napisał(a):
Jak obecnie przedstawia się wjazd do Nikaragui drogą lądową?Wybieram się tam w przyszłym miesiącu i czytałem o szczegółowych kontrolach na granicy.I czy rzeczywiście trzeba wypełnić i wydrukować jakąś formularz na ich rządowej stronie?

Tak, trzeba wcześniej wypełnić aplikację i przesłać mailem na ich stronę. Na granicy lądowej z Hondurasem w El Espino pytali się nas czy wypełniliśmy to i kazali nam pokazać. Oprócz tego wypełnia się jeszcze deklaracje na granicy i wypytują Cię o wszystko , nawet ile masz gotówki co zamierzasz zobaczyć, gdzie będziesz spać itp. Spędziliśmy na granicy gdzie nie było żadnych innych ludzi wyjeżdżających do Nikaragui około godziny.
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lookaas uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 30 Mar 2023 19:27 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 370
srebrny
Nvjc napisał(a):
Mam jeszcze kontakt z jednym przewodnikiem z El Castillo, tylko oni raczej odpisują bardzo powoli, więc jak będę znał ceny dla porównania, to wrzucę tutaj informację, czy u wszystkich jest tak samo, czy jednak się różnią cenowo.


Jak obiecałem, to opisuję ;) Ceny u Juana opisywałem wyżej, kontaktowałem się z przewodnikiem nazywającym się Orlando Diaz, ale z nim nie było szans się dogadać, bo na większość pytań odpowiadał, że sprawdzi i da znać, a potem urywał kontakt. I tak w kółko, mimo kilku prób kontaktu.

Natomiast podobną wycieczkę (2 dni, 1 noc), jaką Juan oferuje za 340$ za dwie osoby, można dostać w Basecamp Bartola za 280$ za dwie osoby. Według ich opisu, w cenie jest: wyżywienie, zakwaterowanie, transport z El Castillo, trasa z przewodnikiem po rezerwacie Indio Maiz, wycieczka nocna, "chocolate tour", jazda konna i łowienie ryb. O jakości usługi się nie wypowiem, bo ostatecznie zrezygnowałem z Indio Maiz na rzecz Los Guatuzos, ale opinie są raczej bardzo dobre. Zresztą z tego co widziałem, to biorąc tour z Juanem, śpi się i tak w tym samym miejscu.

Kontakt do nich: +505 5712 9533. Sprawnie odpowiadają na whatsappie po angielsku.
Góra
 Profil Relacje PM off
mordek lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group