Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Lut 2018 22:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Właśnie wróciłem z krótkiego pobytu w Belize (głównie podróżowałem po Gwatemali w ramach "promocji" Aeromexico), do którego to pobytu podchodziłem dość sceptycznie ("a jestem tak blisko to zobaczę jak tam jest bo już nigdy nie będzie okazji"), jednakże Belize, a szczególnie tytułowa atrakcja chyba zachwyciła mnie najbardziej ze wszystkich podczas wyjazdu do Gwatemali/Belize.
Zamysł był taki aby po intensywnej Gwatemali odpocząć trochę na plażach Belize. Początkowo planowałem standardowe wyspy i na nich relaks ale po dłuższym czasie postanowiłem rozejrzeć się za jakimś rejsem jachtem po tych pięknych wysepkach/rafie. Poszukałem w necie, popisałem maila i wszędzie oferty były astronomiczne...
Aż w pewnej chwili trafiłem na coś co okazało się genialną opcją: http://raggamuffintours.com/
Dokładny opis całej trzydniowej wycieczki (dwie noce) znajduje się w powyższym linku (na głównej stronie). Faktycznie wszystko wygląda tak jak na zdjęciach :D
Jak to wygląda w praktyce - pierwszego dnia około godz.8-9 zostajecie zapakowani na jacht, pływacie (trasa całego rejsu wiedzie z północy Belize na południe), po drodze snorkelingi i koło godz.16 dopływacie na pierwszą "wysepkę" i tam czas wolny. Drugiego dnia wyrusza się z wyspy koło godz.9, pływa się cały dzień, snorkelingi, itd. aż dopływa się do kolejnej wyspy, gdzie jest czas wolny, nocleg, itd. Ostatniego dnia podobnie aż koło godz.16 wysadzają Was na lądzie. Podczas tych 3 dni z dodatkowych atrakcji to między innymi "polowanie" na delfiny i manaty czy też podpłynięcie pod rezerwat ptaków ;)
W cenie rejsu macie nieograniczone napoje (soki, cole, sprite, itd.), przekąski (dostępne cały czas - słodycze, owoce i inne takie), a także co chwile różne posiłki przygotowywane przez załogę (bezpośrednio na jachcie albo na tych wysepkach). Dodatkowo cały czas w czasie rejsu można łowić ryby na ogromne wędki czy też polować na ryby z harpunem (podczas snoreklingów) - oczywiście co się uda złapać jest przygotowywane jako posiłek :D W cenie jest wliczone także nieograniczona ilość alkoholu - głównie lokalne rumy (przepyszny kokosowy) ale i także lokalne wódki. Inne alkohole we własnym zakresie można, bo na pokładzie są olbrzymie chłodnie w których trzymany jest lód na całą podróż.
Co robić podczas żeglowania? Przede wszystkim chillować się na rufie czy też dachu jachtu przy dźwiękach reggae... Jednakże największym plusem całego rejsu była dla mnie ekipa odpowiedzialna za cały rejs - czterech rastafarian z super poczuciem humoru, którzy od lat już to ogarniają więc mają doświadczenie i tworzą niesamowity chilloutowy klimat podczas rejsu, przygotowują cały czas pyszne potrawy, a także pilnuję aby w kubeczku był cały czas rum!
Co do ceny to wychodzi 400 USD od osoby - niby dużo ale gwarantuje Wam, że na własną rękę wydacie dużo więcej na belizyjskich wysepkach jeżeli byście to sami chcieli ogarniać (jedzenie, alko, snorkelingi). Żadnych dodatkowych kosztów nie ma i zresztą nie byłoby na co wydawać.
Gdyby ktoś miał pytania to niech śmiało pisze, a poniżej wrzucam kilka zdjęć z rejsu mojego autorstwa (z drona).

Załączniki:
28167187_1723969500959646_7747726526208376691_n.jpg
28167187_1723969500959646_7747726526208376691_n.jpg [ 42.98 KiB | Obejrzany 1964 razy ]
27867394_1723969457626317_6209137265991342714_n.jpg
27867394_1723969457626317_6209137265991342714_n.jpg [ 65.92 KiB | Obejrzany 1964 razy ]
27857991_1723971240959472_5455360674977117843_n.jpg
27857991_1723971240959472_5455360674977117843_n.jpg [ 100.11 KiB | Obejrzany 1964 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 21 Lut 2018 23:08 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 798
niebieski
Pełen szacun za super "drońskie" foty!

Pzdr, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off
2b3one uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 22 Lut 2018 15:49 

Rejestracja: 05 Lut 2016
Posty: 65
my właśnie jutro kończymy naszą przygodę w Belize - mogę jedynie potwierdzić, że kraj jest bardzo drogi - po naszych kilku pobytach na Filipinach nie jesteśmy przyzwyczajeni do takich cen:) Co do ceny rejsu - 400 usd to nie jest wysoka kwota - za wycieczki na snurki , które trwają 2h trzeba wydać ok 60 usd - ruiny Lamanai - wycieczka całodniowa to 150 usd - więc 400 usd za trzy dni rejsu - to naprawdę świetna okazja . Gdybyśmy o tym wcześniej wiedzieli na pewno byśmy skorzystali..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Lut 2018 15:59 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 247
Loty: 23
Kilometry: 72 725
niebieski
Czy gdzieś jest terminarz ich żeglowania? Czy tak jak piszą, że rejs jest możliwy, gdy zbierze się 12 osób?
I jak się wraca, skoro jest to rejs w jedna stronę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 22 Lut 2018 16:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 464
srebrny
400 dolcow to super cena patrzac ze masz wszystko. No i jeszcze mozna dokupic za nie az tak astronomiczna kwote wille na wodzie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 22 Lut 2018 21:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Wille na wodzie i tak masz w cenie podczas tego drugiego noclegu :D Natomiast nocleg na pierwszej wyspie to nocleg pod namiotem więc też super sprawa ;) Namiot i materac oni dają (namioty dwuosobowe; materac jeden na każdą osobę).
Cena faktycznie super bo te 400 dolców absolutnie pokrywa wszystko i nie ma żadnych ukrytych kosztów. A jesteś cały czas obżarty i opity podczas tego rejsu :D Tak jak jestem głodomorem to podczas rejsu cały czas byłem obżarty, że aż musiałem się turlać z burty na te snorkelingi :D
Terminarzu konkretnego nigdzie nie ma - trzeba się z nimi zgadać mailowo. Odpowiadają szybko, a ich angielski jest bardzo dobry. Co do zasady rejsy odbywają się (startują) we wtorki oraz piątki. Nam żaden z tych terminów nie pasował - pasowała nam tylko środa więc napisałem maila co wtedy. Odpisali, że jak zbiorą minimum 12 osób to wtedy rejs też wyruszy w środą (oni mają chyba 3 jachty na stanie). Na szczęście udało się zebrać 12 osób na środę.
Start rejsu jest na północy - na wyspie Caye Caulker, a koniec rejsu jest na południu, na lądzie - w miejscowości Dangriga. Z miejscowości Dangriga bardzo łatwo i tanio przedostać się lokalnym busem albo do Belize City albo do granicy z Gwatemalą. My jechaliśmy następnego dnia (nocleg w Dangriga) busem do granicy z Gwatemalą i stamtąd do Flores (Tikal).

Poniżej zlepek maili od nich z dodatkowymi informacjami:

Many thanks for your inquiry! If you are looking for an overnight adventure the Caye Caulker to Dangriga trip is indeed a special one!! It is for those seeking more out of a holiday than simply sitting on the beach and is sufficiently relaxing for those who also just want to relax in the sun or the shade.
The tour is devised to access an extended portion of Belize's more remote parts of her inner reef over a three day period and finishing in Dangriga (not returning to Caye Caulker). Due to the fact that the trip stays inside the reef, passengers can expect calm sailing waters and short sailing days whilst they island hop down the reef. Not to mention some of the most excellent snorkeling opportunities in the world and abundant fishing throughout the trip whilst relaxing on the sailboat.
The trip takes three days and two nights, commencing in Caye Caulker at 8.30am and finishing in Dangriga at approximately 3.30 - 4pm. Passengers camp on Rendezvous Caye and our newly acquired Ragga Caye in your own private tents. However passengers are offered a choice of dormitory rooms on Ragga Caye if they so choose.
In addition to this is we can also offer customers (if they so desire) the opportunity to up-scaling their current reservation to a night in one of the three over the water cabanas with 2 kingsize beds, ensuite bathroom and private verandah. The price of this will be $100US per couple or if a group of 3 or more persons $37.50US per person. This must be paid for and reserved at the Raggamuffin office and are limited to only 3 cabanas available.
We provide all camping equipment, including mats, sheet, toilet and shower facilities. At night the Chef will cook the 'catch of the day' on the grill whilst passengers watch the sunset and gaze at the stars in the evening.
The trip is all inclusive with food, alcohol, water, camping facilities, snorkeling and fishing equipment and marine reserve fees. The tour price is $400US per person and tours depart Tuesdays and Fridays.


We need a credit card number to secure the reservation our end, the trip is in high demand and we turn people away once we are full so we need to have a credit card authorization form completed.
The trip is very laid back and casual, so I cannot answer your questions exact. There are of course the 3 meals, breakfast, lunch and dinner. We do between 2/3 snorkel stops per day, depending on which route the captain takes and the weather as to where we will stop. The days are spent sailing and snorkeling. The first night is on Rendezvous Caye, the 2nd night stop is on Ragga Caye. The 3rd day we end the tour in Dangriga.
You can bring all of your luggage with you we have a separate area to store luggage. We do ask that you bring along a smaller bag for you to use during the tour so you do not need to keep going into the storage area.
We provide plenty or rum drinks and rum punch. We do not provide beers as this would take up too much space in our coolers.
It is a very fun, chilled and relaxed time exploring along Belize's Reef. There are no set wake up times or bed times.


Great - I can confirm your reservation for 4 persons for the Caye Caulker to Dangriga tour on Wednesday 14th February.
For groups of 4 or more, we require a credit card deposit of $ 200 BZD per person. This is a security measure and it helps you to secure your reservation. Cancellations need to be done 72 hours or more- failure to do so will result in your card being charged. Please note there are no charges to your card otherwise & the deposit can be paid in cash when you arrive on the island. This money will be fully refundable if we postpone or even cancel the trip due to weather or insufficient numbers.
Attached is the credit card form
Upon arriving to the island, we will require a cash deposit of $100US per person. This money will be fully refundable if we postpone or even cancel the trip due to weather or insufficient numbers.
The eve of the trip ie Tuesday 13th February at 4pm (It is imperative that you please contact us if you cannot attend/ running late for this meeting) we undertake a group briefing that we ask all passengers to attend. This is an opportunity for all passengers to meet each other, the crew and the boat. At allows us to go through all the finer details of the trip including packing suggestions (as all passengers are taking all their luggage with them), food menus etc. Passengers pay in full after this meeting in either US or Belize cash, or even credit card (there is an additional 5% added to all visa and mastercard transactions). Please confirm that you will be at the meeting!! The Raggamuffin Tours office is located on Front Street, towards the split.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
juggler5 lubi ten post.
juggler5 uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 29 Lut 2024 22:31 

Rejestracja: 25 Lis 2023
Posty: 92
niebieski
Aktualna cena rejsu to 550 USD od osoby i jeśli ktoś chciałby załapać się w sezonie, to trzeba rezerwować wcześniej. W lutym 2024 najbliższe wolne terminy mieli na 2 tyg. do przodu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group