Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 22 Sty 2019 04:11 

Rejestracja: 31 Mar 2014
Posty: 82
Loty: 144
Kilometry: 308 203
najlepszy kurs jaki widziałem w meksyku był na lotnisku MEX, 18,55 za USD (08 stycznia). Warto jednak się przejść po korytarzu lotniska bo przy bramkach które wypluwają turystów z USA kurs był 18,00. Widziałem jak obsługa w pośpiechu zamienia cyferki ;)
jedyną sztuczką jaką widziałem i która faktycznie myli oko, była zamiana pozycji Kupno-sprzedaż, przez co kurs wydawał się rewelacyjny, ale był kursem sprzedaży.. Tak samo robią w Krakowie czy Mediolanie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#42 PostWysłany: 06 Mar 2019 18:42 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Potwierdzam, na lotnisku MEX jest pełno kantorów i kurs super, ale trzeba iść na Terminal 1 w stronę krajowych przylotów.
Na mieście dobry kurs wymiany mają banki, ale najczęściej tylko dla posiadaczy rachunków. Jeśli jednak uda się znaleźć bank, który wymienia, nie ma awarii systemu, itd. ;) kurs będzie najlepszy. Warto sprawdzać CIBanco, mnie się udało, około +0,5 Peso na USD w stosunku do kantorów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 30 Lip 2019 01:11 

Rejestracja: 04 Mar 2019
Posty: 37
Z doświadczenia zauważyłem, że najlepszy kurs jest na lotniskach w Meksyku. W mieście już gorzej, Bank Azteca czasem ma dobry kurs porównywalny do tego na lotnisku.
Dziś jak dobrze pamiętam średni kurs był 18MXN za 1USD.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 30 Lip 2019 07:10 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Doprecyzuj, co rozumiesz pod pojęciem średni kurs. Bo jak się patrzy na przelicznik usd-mxn to jest ok.19. Banki mogą być mylące, bo w placówkach rzadko wymieniają usd ludziom z ulicy. Trudno jest znaleźć taki oddział na mieście (na lotnisku owszem, banki mają swoje kantory), zwykle pytają, czy mamy u nich rachunek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 30 Lip 2019 19:10 

Rejestracja: 04 Mar 2019
Posty: 37
W zależności od kantoru, 17.60 (obok supermarketu) ; 17.80 (przy stacji benzynowej) to najniższy kurs jaki spotkałem wczoraj. W galeriach w kantorach już wyglądało to lepiej, 18.00 ; 18.10, przy większej ilości spokojnie można negocjować. W Banco Azteca wymieniłem bez żadnych problemów, jest limit dla mieszkańców ile max można wymienić, jednak dla turystów limit jest większy - wystarczy okazać paszport - nie pamiętam dokładnie jaki jest limit dla turystów.
Przy większej ilości warto poprosić o udostępnienie pomieszczenia i nie wymieniać przy okienku, po co ktoś ma widzieć ile mamy kasy przy sobie :) większość kantorów posiada pomieszczenia zapewniające prywatność.
Aplikacje w telefonie niestety są mylące, jeszcze nigdy nie spotkałem się, żeby gdzieś skup był po takim kursie jak pokazuje aplikacja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 30 Lip 2019 19:45 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
No właśnie, miałeś na myśli średni kurs sprzedaży (wymiany) usd. To trochę co innego niż średni kurs usd-mxn.
Chodzi o to, że wymiana usd to wcale nie jest takie proste, że na każdym rogu jest kantor czy bank, który to zrobi. Dla przykładu, w Interlomas w b.dużym centrum handlowym, najgorszy kurs był w kantorze, jeden bank wymieniał tylko klientom, drugi także turystom (wcześniej pisałem), o ile miało się szczęście, bo często "sistema no trabaja" :D Ale jak się udało, to kurs był najlepszy. Nigdzie w okolicy nie było konkurencji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 15 Sty 2020 15:22 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 55
Jak wyglada sytuacja z revolutem? Zalozmy, ze mieszkam w uk i mam funty, transferuje sobie je na subkonto w pesos i wtedy nie ma przewalutowania przy platnosci karta, wyplacie z bankomatu? Nie uzywalem jeszcze tego ustrojstwa i jestem ciekaw. Jak to wyglada w meksyku?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 03 Lut 2020 22:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 151
Loty: 138
Kilometry: 319 915
jeśli przewalutujesz w aplikacji to pobierasz bezpośrednio z konta w peso.

ps- NIE POLECAM wymiany na lotnisku w Cancun. kurs USD 2 tyg temu 16peso.
wszędzie indziej na "mieście" od 17.4-17.8
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 31 Sty 2024 17:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Dawno nie było aktualizacji. Kurs na lotnisku USD/MXN 15.80, EUR/MXN 17.30. w Playa del Carmen najlepszy kurs USD/MXN 16.45 a EUR/MXN 18.00. To sporo niżej niż przy wybraniu z bankomatu z prowizją.

Zresztą w Playa wszędzie można płacić Revolut. Aion ma minimalnie lepszy kurs
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group