Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 371 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następna
Autor Wiadomość
#341 PostWysłany: 18 Sty 2022 22:42 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Vaccinated passengers: Test is not required for passengers who hold a vaccination certificate in German, English, French, Italian, or Spanish proving the passenger has been fully vaccinated against Covid-19 with an approved vaccine at least 14 days prior to arrival.

https://klm.traveldoc.aero/?SC=1|MEX|D| ... sults=true

Z drugiej strony

Also, travellers who, at any time within the last ten days prior to entry, spent time in an area classified as a high-risk area at the time of entry must present their carrier, e.g. the airline, with a negative test result or proof of vaccination or recovery before departure. In the context of policing cross-border traffic into Germany, this proof may also be demanded by the Federal Police.

Do airline passengers who are simply changing flights in the Federal Republic of Germany have to comply with the provisions of the Ordinance on Coronavirus Entry Regulations? Does this also apply to airline passengers spending time in the international transit zones of German airports?

Airline passengers who are simply changing flights at an airport in the Federal Republic of Germany must also comply with the obligations to provide proof of vaccination, recovery or testing specified in the Ordinance on Coronavirus Entry Regulations (Coronavirus-Einreiseverordnung).

https://www.bundesgesundheitsministeriu ... sende.html


Ostatnio edytowany przez Zeus, 18 Sty 2022 22:48, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#342 PostWysłany: 18 Sty 2022 22:45 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Przede wszystkim najpewniejszym źródłem wiedzy o aktualnych zasadach jest TIMATIC, bo z niego korzystają też linie, a nie jakieś strony gov.pl ani znajomi, którzy słyszeli od kuzynki cioci z Ameryki, że młodszy syn jej córki został zapytany o test przed wylotem do San Escobar ;)

Przed wylotem do / Mex z / do Niemiec nie są potrzebne żadne testy, o ile dany pax jest w pełni zaszczepiony.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#343 PostWysłany: 18 Sty 2022 23:01 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 302
Loty: 54
Kilometry: 160 144
Zeus napisał(a):
Vaccinated passengers: Test is not required for passengers who hold a vaccination certificate in German, English, French, Italian, or Spanish proving the passenger has been fully vaccinated against Covid-19 with an approved vaccine at least 14 days prior to arrival.

https://klm.traveldoc.aero/?SC=1|MEX|D| ... sults=true

Z drugiej strony

Also, travellers who, at any time within the last ten days prior to entry, spent time in an area classified as a high-risk area at the time of entry must present their carrier, e.g. the airline, with a negative test result or proof of vaccination or recovery before departure. In the context of policing cross-border traffic into Germany, this proof may also be demanded by the Federal Police.

Do airline passengers who are simply changing flights in the Federal Republic of Germany have to comply with the provisions of the Ordinance on Coronavirus Entry Regulations? Does this also apply to airline passengers spending time in the international transit zones of German airports?

Airline passengers who are simply changing flights at an airport in the Federal Republic of Germany must also comply with the obligations to provide proof of vaccination, recovery or testing specified in the Ordinance on Coronavirus Entry Regulations (Coronavirus-Einreiseverordnung).

https://www.bundesgesundheitsministeriu ... sende.html


Według mnie nie ma z "drugiej strony".

Przecież w tekście, który przytoczyłeś jest napisane LUB czyli test lub szczepienie.
Oni byli zaszczepieni.
@connexBB napisał, że sprawdzali im testy także na wylocie z PL co nie jest możliwe. Niepotrzebnie zrobili także w drodze do Meksyku i je pokazali, ktoś zerknął na dokumenty i tyle nie wyprowadzając ich z błędu.
Oni myśląc, że takie są przepisy zrobili znowu w drodze powrotnej i zrobił się problem.
Góra
 Profil Relacje PM off
connexBB lubi ten post.
 
      
#344 PostWysłany: 19 Sty 2022 00:48 

Rejestracja: 26 Sie 2013
Posty: 111
Na stronie Lufthansy :

Passengers with an international connecting flight in Frankfurt or Munich are requested to observe the following points

- all passengers must be in possession of the required valid passport or identification documents

- all passengers (from the age of 6 years) must have one of the following medical certificates at the time of departure:

a proof of vaccination (analogue or digital proof of a vaccination series completed more than 14 days ago of a vaccine released by the German Paul Ehrlich Institute)
a proof of recovery (digital or analogue PCR-/LAMP-/TMA-test proof, which is at least 28 days and at most six months old)
a negative test result (PCR, antigen, RT-LAMP or TMA). The test must not have been carried out more than 48 hours before the scheduled departure time. If the test is an Antigen test, it must have been carried out within 48 hours before arrival in Germany
Góra
 Profil Relacje PM off
connexBB lubi ten post.
 
      
#345 PostWysłany: 19 Sty 2022 09:43 

Rejestracja: 22 Mar 2010
Posty: 132
niebieski
Dzięki bardzo za te wstawki, również do nich dotarłem.
Tak jak zauważył @Tenroh koledzy na powrocie postąpili analogicznie jak przy wylocie z PL, skoro zasady miały być takie same. Twierdzą, że dzwonili na lotnisko, ale jednoznacznie nie dostali odpowiedzi więc testy zrobili. Obstawiam, że przy odprawie w KRK dali wszystkie papiery, a nikt ich nie uświadomił że to niepotrzebne było.

Tymczasem koledzy zdecydowali się rozdzielić, jeden (ten negatywny) poleciał zgodnie z planem i już leci do FRA.
Zeznał tylko, że faktycznie nikt od niego nie chciał testu, tylko certyfikat. Więc drugi poleci kolejnym lotem.

Żeby była jasność. Koledzy sami sobie organizowali wypad, do mnie zwrócili się wczoraj po tym teście. Nie oceniam ich, nie komentuje. Próbuję tylko doradzić z Waszą pomocą.
Dziękuję za dotychczasowe informacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#346 PostWysłany: 20 Sty 2022 02:52 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 510
niebieski
Jak sytuacja na miejscu, czy przewidywane jakiekolwiek ograniczenia z powodu Omikrona ?
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#347 PostWysłany: 20 Sty 2022 15:00 

Rejestracja: 03 Sty 2022
Posty: 13
Na razie wjazd do Meksyku bez żadnych ograniczeń. Na miejscu obowiązek maskowania jedynie w pomieszczeniach zamkniętych. Wielu miejscowych nosi maski także na zewnątrz, a nawet na plażach.


Ostatnio edytowany przez Gadekk, 20 Sty 2022 15:37, edytowano w sumie 1 raz
ciach offtop
Góra
 Profil Relacje PM off
malawita lubi ten post.
 
      
#348 PostWysłany: 20 Sty 2022 22:38 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 302
Loty: 54
Kilometry: 160 144
@connexBB z ciekawości...
Drugi kolega wydostał się z kraju ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#349 PostWysłany: 20 Sty 2022 23:14 

Rejestracja: 22 Mar 2010
Posty: 132
niebieski
Jeszcze nie, lot ma jutro. Ale pierwszy już jest w domu i potwierdził, że nikt nigdzie od niego testu nie chciał. Tamten ze strachu zrobił drugi test i jest negatywny, więc przynajmniej na luzie wróci.
Typowy przykład, tego, że nadgorliwość to proszenie się o niepotrzebne kłopoty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#350 PostWysłany: 23 Sty 2022 00:38 

Rejestracja: 23 Sty 2022
Posty: 2
witam,
Lecimy w przyszłym tygodniu z Berlina przez Amsterdam do MexCity. wiemy że nie powinno być problemów w tamtą stronę (zaszczepieni) nie wiemy jak na powrocie (przesiadka w Amsterdamie z AERO MEXICO na KLM i jak po lądowaniu w Berlinie i kontynuowaniu podróży samochodem do Polski) gdzie trzeba mieć formularze lokalizacyjne a gdzie sobie odpuścić i czy KLM wpuszcza do samolotów bez testów? Ma ktoś bieżące informacje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#351 PostWysłany: 23 Sty 2022 21:47 

Rejestracja: 15 Lip 2020
Posty: 3
Podbijam pytanie koleżanki z góry ;)
Oraz czy w tranzycie przez USA do Meksyku wymagany jest test?
Pozdrawiam oraz dziękuję za odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#352 PostWysłany: 23 Sty 2022 21:50 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Odpowiedzi są w tematach USA i Covid, Holandia i Covid, Niemcy i Covid

Takze
https://klm.traveldoc.aero/
Góra
 Profil Relacje PM off
plik lubi ten post.
 
      
#353 PostWysłany: 23 Sty 2022 23:11 

Rejestracja: 23 Sty 2022
Posty: 2
dziękuję, przestudiowałam informację na stronie KLM nt. podróży z przesiadkami i wygląda na to, że jako zaszczepieni nie musimy wykonywać testów bo Meksyk nie wymaga, w Holandii jesteśmy w tranzycie a w Niemczech nie zabawimy dłużej niż 24 godziny. Nie wiem tylko, czy córka która ma tylko 2 dawki szczepionki (14lat) będzie traktowana jako w pełni zaszczepiona). Mam też obawy czy po przekroczeniu polskiej granicy autem w przypadku kontroli będziemy traktowani jako wracający z Niemiec czy ktoś będzie dochodzić skąd rzeczywiście wracamy i dowalą nam kwarantannę bo wracamy spoza Schengen???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#354 PostWysłany: 24 Sty 2022 23:37 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 302
Loty: 54
Kilometry: 160 144
tomaszl75 napisał(a):
2.1.2022 wylatywałem z lotniska Cancun do Lisbony. Aby przejść do security potrzebowałem tylko kartę pokładową ( wcześniej zostałem zawrócony bo chciałem iść na mobilnej). Przy check in aby otrzymać kartę musiałem pokazać test , paszport , druga część kartki opieczętowana przy przylocie


Aktualne info z dnia dzisiejszego.
Wyglądało to u nas dokładnie tak samo. Trzeba pamiętać, że lecąc Eurowings Discover istnieje możliwość odprawy online, ale na security i tak nas zawrócili po papierowe karty pokładowe.
Potrzebny był wyłącznie test lub potwierdzenie szczepienia, paszport i właśnie ta druga część kartki, która się wypełnia przy przylocie.
Kod QR nie był wymagany zarówno na przylocie jak i wylocie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#355 PostWysłany: 29 Sty 2022 02:12 

Rejestracja: 03 Sty 2022
Posty: 13
Przy lotach przez Portugalię niezbędny jest Passenger Locator Form. To pierwszy dokument, o jaki pytali, gdy leciałem zarówno BER-LIS-CUN, jak i z powrotem. Oczywiście o test antygenowy również.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#356 PostWysłany: 30 Sty 2022 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 248
@Tenroh Ten kod QR o którym piszesz to z formularza 'Vuela Seguro'?
Widziałem informację że wypełnienie tego nie jest wymagane od 1 stycznia, ale z drugiej strony formularz dalej działa, nasze MSZ też twierdzi że trzeba wypełniać. W końcu nie wiem czy jest wymagany czy nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#357 PostWysłany: 30 Sty 2022 19:30 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 302
Loty: 54
Kilometry: 160 144
@Japończyk
Tak, chodzi mi właśnie o ten kod.
Sami wypełniliśmy w drodze na lotnisko dla świętego spokoju, ale nikt nigdzie o niego nie pytał.
Góra
 Profil Relacje PM off
Japończyk uważa post za pomocny.
 
      
#358 PostWysłany: 09 Lut 2022 16:07 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 381
niebieski
Formularz COVID na stronie https://www.vuelaseguro.com/home można wypełnić 12h przed planowanym przylotem na lotnisku w Meksyku. Mój lot z Madrytu trwa 12h i 20m :mrgreen: :mrgreen: :twisted: . Jak to obejść? Czy można jakoś na miejscu wypełnić wersję papierową albo po wylądowaniu złapać Wifi i wypełnić?
_________________
I visited 77 countries out of 257:
http://tinyurl.com/tomczasc77
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#359 PostWysłany: 09 Lut 2022 16:12 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
12h przed wylotem a nie przylotem.
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#360 PostWysłany: 09 Lut 2022 16:22 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 381
niebieski
Treść komunikatu sugeruje coś zupełnie innego: "FOR INTERNATIONAL ARRIVALS into a Mexican airport: Write ARRIVAL TIME" i gdy wpiszę czas przylotu więcej niż 12h do przodu, to pojawia się komunikat w formularzu i nie puszcza dalej.

Załączniki:
mexico.PNG
mexico.PNG [ 44.77 KiB | Obejrzany 633 razy ]
_________________
I visited 77 countries out of 257:
http://tinyurl.com/tomczasc77
Image


Ostatnio edytowany przez tomczas 09 Lut 2022 16:38, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 371 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group