Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 371 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 04 Kwi 2021 23:20 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
@lucifuge
Również lecę LH, ile przed Twoim lotem zeszło Ci się z testami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
#222 PostWysłany: 05 Kwi 2021 02:16 

Rejestracja: 10 Sie 2015
Posty: 62
Godzina w kolejce plus 15 minut oczekiwania na test. Bez tego nawet nie nadasz bagażu i nie odbierzesz kart.
Góra
 Profil Relacje PM off
opo uważa post za pomocny.
 
      
#223 PostWysłany: 06 Kwi 2021 21:20 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
Przestrzegam przed korzystaniem z testów na lotnisku. W mojej sytuacji były przede mną 2 os a czekałem z godzinę + 20/ 30 min na wynik. Osoby na rejestracji są mega nieogarnięte. Miałem farta, bo po mnie zrobiła się nagle kolejka na min 20 osób. Pomimo tego, że przyjechałem na lotnisko 4h+ przed odlotem to przy takiej liczbie osób absolutnie nie ma szans zrobienia testu przed odlotem samolotu, można się niezłe przejechać.
Testy to jedna wielka prowizorka, nie sprawdzali nawet paszportu, więc teoretycznie można otrzymać zaświadczenie na dowolne dane.
Widziałem, że jedna osoba miała pozytywa, cała akcja zakończyła się tym, że obsługa podała jej nazwę hotelu/li i chora pojechała sobie dalej sama złapaną taksówką. W sumie tez mogła pojechać gdziekolwiek, bo poza imieniem, nazwiskiem i datą urodzenia prawie nic więcej się nie podaje. Już wiem skąd tak niska liczba chorych w Meksyku. ;)

Testy meksykańskie przyjęte bez problemu we FRA i WAW, bez drugich testów w PL I bez kwarantanny.


Ostatnio edytowany przez opo, 06 Kwi 2021 21:55, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#224 PostWysłany: 06 Kwi 2021 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
opo napisał(a):
Testy meksykańskie przyjęte bez problemu we FRA i WAW, bez drugich testów w PL I bez kwarantanny.


Dobra wiadomość, dzięki :)
Oby to nie był wyjątek od zasady, a typowa sytuacja.

I tak na marginesie:

opo napisał(a):
Przestrzegam z korzystania z testów na lotnisku.


Miało być chyba: "Przestrzegam przed korzystaniem z testów na lotnisku' ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#225 PostWysłany: 06 Kwi 2021 21:46 

Rejestracja: 04 Mar 2019
Posty: 37
opo napisał(a):
Widziałem, że jedna osoba miała pozytywa, cała akcja zakończyła się tym, że obsługa podała jej nazwę hotelu/li i chora pojechała sobie dalej sama złapaną taksówką. W sumie tez mogła pojechać gdziekolwiek, bo poza imieniem, nazwiskiem i datą urodzenia prawie nic więcej się nie podaje. Już wiem skąd tak niska liczba chorych w Meksyku. ;)


Z tego co się orientuje w Meksyku nie ma czegoś takiego jak kwarantanna... masz wynik pozytywny i ok. uważaj na siebie, najlepiej siedź w domu. Nikt tego nie sprawdza i nie kontroluje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#226 PostWysłany: 06 Kwi 2021 22:06 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
@zajcev
Jest lista hoteli w których możesz spędzić czas izolacji/kwarantanny, teoretycznie nie możesz iść do dowolnego hotelu, bo chociażby w jaki sposób otrzymywałbyś jedzenie. Pewnie dla Meksykanów zasady są zupełnie inne.
Jednak, jak widać, nikt tego nie kontroluje, tym gorzej dla wszystkich.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#227 PostWysłany: 14 Kwi 2021 15:40 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
https://loyaltylobby.com/2021/04/14/uber-drivers-latest-scam-claim-that-passenger-doesnt-wear-a-face-mask/ uważajcie tam :)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#228 PostWysłany: 14 Kwi 2021 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Wczoraj mieliśmy 4 kursy w Meridzie (tanie, jak barszcz) - na szczęście bez kombinacji :)
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#229 PostWysłany: 19 Kwi 2021 16:43 

Rejestracja: 05 Sty 2018
Posty: 19
Pilne pytanie mam:

Czy ktoś z szanownych Państwa robił test w Salud Digna w Cancun?
Czy wyrobili się z testem, ile się czeka (przy założeniu bycia rano, czyli przed wysyłką próbek)?

Jakieś wskazówki co do testu powrotnego (TAP przez Lizbonę)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#230 PostWysłany: 24 Kwi 2021 19:40 

Rejestracja: 05 Sty 2018
Posty: 19
Informacyjnie
Finalnie robiliśmy PCR w Amatista w playa del carmen.
Na liście niby mają biura w cancun i tulum - ale te są nieczynne (dopiero otwierają).

1800 peso
Obsługa rewelacja
Zero kolejek
Wynik w 20 godzin

Niby trzeba testować sie do 13.00 ale Pani mowi ze probki pobrane do 16.00 mają wybik do 12.00 kolejnego dnia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#231 PostWysłany: 26 Kwi 2021 13:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2014
Posty: 207
niebieski
Testy zrobiłem w Amatista Center w Playa o godzinie 9.20 (piątek 23.04), wynik o 9.00 w sobotę (24.04).
Testy przyjęte bez problemu w LIS, ORY i na szczęście w WAW ( choć niby w Polsce wymagają test do 48 godzin przed przylotem a byłem w Wawie o 22.00 25.04)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#232 PostWysłany: 03 Maj 2021 01:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 168
Cześć,

Czyli test zrobiony w Meksyku został uznany w Warszawie ? Wedle informacji na stronie Ministerstwa testy wykonywane poza strefą Schengen nie są uznawane. To jak to z tym jest w praktyce ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#233 PostWysłany: 03 Maj 2021 07:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Mój i kilku innych osób z forum został uznany, jako zwalniający z kwarantanny. Nie słyszałem o przypadku, w którym byłoby inaczej. Trudno powiedzieć, czy funkcjonariusz SG, gdy czyta wynik testu, patrzy w ogóle na to, gdzie został wykonany.
Góra
 Profil Relacje PM off
Bandzi lubi ten post.
 
      
#234 PostWysłany: 03 Maj 2021 09:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 168
Wielkie dzięki. Byłoby fajnie bo dzięki temu uniknąłbym płacenia za test w Polsce. Dobrze wiedzieć. Moze mi też sie uda :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#235 PostWysłany: 16 Maj 2021 16:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 481
niebieski
Nasze testy PCR z Meksyku po przylocie z LIS też przyjęte. SG patrzy chyba tylko czy wynik jest negatywny i czy nie ma nas na liście pasażerów z Brazylii, Indii i RPA.

Dodam pare wrażeń z covidowego Meksyku.
Jak ktoś wspomniał, poza riwierą Maya to jakieś 95-99% ludzi nosi maseczki, szczególnie w większych miastach. W związku z wysoką temperaturą (w Meridzie, Campeche mieliśmy ponad 40 stopni) lepiej się oddycha w chirurgicznych maseczkach. Mieliśmy też jakieś z Lidla, takie grubsze i po kilku minutach noszenia było ciężko oddychać.
W czasie wyjazdu zastanawialiśmy się jak władze w Meksyku osiągnęły taką dyscyplinę w społeczeństwie. Były sytuacje w których nie mogliśmy uwierzyć, że ktoś nosi maseczkę. Np. droga z Valladolid do Rio Lagartes, gdzieś na pustkowiu, najbliższe miasteczko pewnie jakieś 15km dalej, a starszy pan w 40 stopniowym upale jedzie na rowerze w maseczce. Były też dziwne środki zapobiegania jak np. pryskanie ubrań jakimś płynem przed katedrą w Meridzie :? :lol:

Jedyną niedogodnością są pozamykane niektóre atrakcje (i nagłe zmiany ich otwarcia i zamknięcia) albo ograniczone godziny otwarcia. Np. w Izamal piramidy są zamknięte, w Meridzie ratusz a katedra jest otwarta tylko przez ok 2h od 17:00.
Istotną informacją dla osób jadących w najbliższym czasie może być zamknięcie ruin w Tulum (od 9 maja) z powodu wykrycia choroby u jednego pracownika. Jak wyjeżdżaliśmy 13 maja to dalej były zamknięte i nie podali daty otwarcia. Być może są już otwarte ale nam nie udało się załapać.

Wg mnie, obecnie można sobie odpuścić ruiny w Uxmal. Zwłaszcza jeśli ktoś ma zaplanowane inne stanowiska. Prawie 500 peso za przejście wyznaczoną ścieżką której przejście trwa max 1,5h to jakiś żart. Nie można odchodzić na bok od trasy zwiedzenia, nie można wchodzić na budowle.
W Calakmul jest niedostępnych kilka budowli ale nie wpływa to znacząco na zwiedzanie ponieważ najważniejsze obiekty są dostępne.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Washington uważa post za pomocny.
 
      
#236 PostWysłany: 30 Maj 2021 13:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2016
Posty: 44
Loty: 47
Kilometry: 262 676
Cześć

Pierwsza podróż do Meksyku coraz bliżej... Jutro test, pojutrze wylot.
Kiedyś wszystko było proste - nikt nie pytałby o to co ja teraz. Tego tematu nie byłoby nawet...
Dlatego w tych szczególnych okolicznościach przyrody mam taki oto zestaw pytań:

1. Trzeba wypełnić wniosek przed wylotem na tej stronie: https://www.vuelaseguro.com/login
Mam założony profil, rozumiem że mam poczekać do 12 godzin PRZED PODRÓŻĄ? Coś jeszcze trzeba wypełniać?
Pilnują tego przed wejściem do samolotu w Europie?

2. Jak to jest ze zwiedzaniem Teotichuacan - czy w najbliższym tygodniu można wejść na szczyt piramid?
Obecnie miasto i stan Meksyk są zakwalifikowane do strefy żółtej, więc ograniczeń teoretycznie powinno być mniej.
Na pewno wszystko jest napisane na stronie obiektu, ale nie znam języka.

3. Problem będzie przed lotem powrotnym albo i nie. Co gdyby jednak wynik był dodatni?
Podobno jest gdzieś ta lista hoteli, które przyjmują zakażonych [?] Szukam w necie i nie widzę, znowu brak znajomości hiszpańskiego się kłania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#237 PostWysłany: 30 Maj 2021 14:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1025
srebrny
Co do pkt. 3 - zapytaj w swoim hotelu. Często hotel twierdzi, że W takim przypadku zapewni opiekę w dobrej cenie. Zapytaj też czy za darmo nie robią antygenu przed wyjazdem, bo to zaczyna być powszechne w hotelach w Meksyku. Dbają też żeby wynik był negatywny ;) np poprzez pobieżne badanie
Góra
 Profil Relacje PM off
Anderstud lubi ten post.
 
      
#238 PostWysłany: 30 Maj 2021 15:21 

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 254
niebieski
Ad 1) nie pilnują w Europie, ale pilnują w Meksyku, bez tego nie przejdziesz na lotnisku w Cancun do kontroli bezpieczeństwa.

Ad. 2) nie wiem, nie byłem. Z ciekawostek natomiast za mojego pobytu (9-23 maja) ruiny w Tulum były zamknięte dla zwiedzających.

Ad. 3) nie słyszałem aby ktokolwiek dostał negatywny test. Riviera Maya to jak widać wręcz takie uzdrowisko ;P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#239 PostWysłany: 01 Cze 2021 09:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2016
Posty: 44
Loty: 47
Kilometry: 262 676
Dziękuję za informacje - tak w ogóle to wybieram się do stolicy i raczej nie planuję wyruszać dalej. Chyba tylko raz będzie wypad poza miasto - do piramid.
Teraz czekam we Frankfurcie, wifi działa. Pozostaje tylko wypełnić questionario.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#240 PostWysłany: 01 Cze 2021 10:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2011
Posty: 133
Loty: 434
Kilometry: 719 327
Mam pytanie odnośnie testu...
Jak wiadomo Meksyk testów na przylocie testów nie wymaga, a Niemcy złagodziły obostrzenia wjazdowe.
Ze strony Lufthansy:
"With immediate effect, new regulations apply to entry into Germany. We have summarised the most important changes for you:
From now on, fully vaccinated or recovered persons no longer need a negative Covid-19 test and no longer have to go into quarantine. This does not apply to those entering from virus-variant areas - here, a general testing obligation applies before entry and a 14-day quarantine obligation for all entrants.
After a stay in a simple risk area, quarantine can be avoided with the still obligatory Covid-19 test before entry. Again, fully vaccinated or recovered persons do not need to prove Covid-19 testing."
Czy wiec faktycznie testy są nadal wymagane na przesiadkę we FRA/MUC gdzie kraj docelowy nie wymaga testów?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 371 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group