Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 371 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 04 Mar 2021 11:06 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 416
niebieski
Aby nie stresować się kolejkami na lotnisku, polecam zrobienie testu antygenowego na mieście. W aptekach Ahorro koszt to jedyne 350 MXN, wynik od ręki. Nie wszystkie apteki Ahorro mają dostępną tę usługę. Godziny pracy lekarza, który robi wymaz mogą się różnić. Myśmy robili w Farmacias del Ahorro Plaza De Toros przy Av. Bonampak w Cancun. Sympatyczna lekarka przyjmuje tam na pewno od 16 oraz w godzinach przedpołudniowych (dokładnie nie pamiętam).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Ptehu uważa post za pomocny.
 
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#162 PostWysłany: 05 Mar 2021 04:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1694
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
@adamuto a wklepuje Twoje dane do jakiegoś systemu? Zwróciłeś uwagę?
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 05 Mar 2021 13:49 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 416
niebieski
Tak, wklepuje. Z tego systemu generuje zaświadczenie. Wiem, że to zawsze jakieś ryzyko w przypadku pozytywnego wyniku, ale z drugiej strony nasz hotel (i wiele innych hoteli AI na Jukatanie) oferował w takim przypadku bezpłatne przedłużenie pobytu dla wszystkich do 14 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#164 PostWysłany: 05 Mar 2021 13:56 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22486
adamuto podasz hotel? @moderacja by podała info do wikipostu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 05 Mar 2021 14:47 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 416
niebieski
Wszystkie hotele RIU mają ten ficzer (RIU Protect). Mogę polecić RIU Palace Costa Mujeres. Nie jestem co prawda specjalistą od hoteli AI, ale wydaje mi się, że ten trzyma poziom. Wybierając hotel na ostatnie dni pobytu na Jukatanie kierowaliśmy się przede wszystkim dwoma kryteriami - plaża z palmami oraz restauracje a la carte. W tym hotelu było kilka takich restauracji z jedzeniem na przyzwoitym poziomie. Bufet też był ok. Na początku po przylocie dwie noce spędziliśmy w Catalonia Playa Maroma (między Puerto Morelos i Playa del Carmen) i o ile wszystko inne nam się podobało, to jedzenie tam to był dramat (mimo bardzo dobrych ocen na google'u czy bookingu).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#166 PostWysłany: 05 Mar 2021 17:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1694
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
To może być jakaś opcja z takim hotelem.
Mam ubezpieczenie Warta, ale wszystko wskazuje na to że w Meksyku jak mi wyjdzie pozytyw to sam mam się poddać izolacji - a nie jestem kierowany na izolację, a Warta pokrywa koszty tylko w przypadku skierowania na kwarantannę przez odpowiednie służby.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 06 Mar 2021 14:52 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1852
srebrny
@zawiert
A Ty przypadkiem nie podróżujesz z dzieciakami?
O ile dobrze kojarzę ostatnia interpretacja jest taka, że uczniowe z opiekunami wracają do PL bez kwarantanny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 06 Mar 2021 20:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
adamuto napisał(a):
Wszystkie hotele RIU mają ten ficzer (RIU Protect).


To jest naprawdę ciekawa opcja :)
Do 08.03 działa kod -15% (15RC) dla członków ich programu lojalnościowego (wystarczy się zapisać przed dokonaniem rezerwacji), więc ceny w niektórych obiektach są na tyle atrakcyjne, że można to potraktować, jako swego rodzaju zabezpieczenie na wypadek tfu, tfu... pozytywu.
Na razie zarezerwowałem na ostatni dzień przed powrotem RIU Tequila za 158 EUR za 1 dobę (a że jadę z kumplem, mamy to do podziału na 2). W razie czego, ten RIU Protect - o ile informacje od RIU są prawdziwe - powinien zapewnić nam pobyt na max. 2 tygodnie. Mam też zarezerwowany nocleg w Hiltonie w Playa del Carmen, ale tam koszt pobytu jest sporo droższy, a do tego za takie "zabezpieczenie" trzeba zapłacić dodatkowo 29 USD + tax (nawet nie wiem jak wysoki). Wychodzi zatem na to, że chyba odłożę na bok zbieranie punktów i inne kwestie lojalnościowe wobec HH i wybiorę RIU. No, chyba że Portugalia zniesie wymóg testu w tranzycie, to wtedy zobaczę. Obie rezerwacje są elastyczne, więc mogę poczekać.
@adamuto - jeśli rozważałeś również tą Tequilę, to czy jest coś dramatycznie istotnego, co odpychało Cię od tego obiektu? Różnica w stosunku do twojego Palace Costa Mujeres, to prawie 50 EUR i nie wiem, czy warto byłoby dopłacić (tym bardziej, że to tylko 1 doba)?
EDIT: już chyba wiem - Tequila nie jest bezpośrednio przy plaży, a na tym Ci zależało. Mi to akurat nie przeszkadza, więc pozostanę na razie przy tym obiekcie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 06 Mar 2021 23:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1694
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
opo napisał(a):
@zawiert
A Ty przypadkiem nie podróżujesz z dzieciakami?
O ile dobrze kojarzę ostatnia interpretacja jest taka, że uczniowe z opiekunami wracają do PL bez kwarantanny.


A zaiste, z dzieciakami, ale zdaje się ten lipny 'przepis' o zwolnieniu tak realnie zawsze dotyczył tylko tych co mieszkają przy granicy aby mogli do szkoły normalnie chodzić, a nie takich wywrotowców jak ja co zamiast siedzieć w domu zabrał dzieci do kraju gdzie jest prawie normalnie :)
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 07 Mar 2021 01:36 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1852
srebrny
Jesteśmy na Holbox, samochód w CAN z Keddy bez żadnych problemów i naciągania na dodatkowe ubezpieczenia (przez rentalcars). Wyspa nie jest już tym czym była kilka lat temu ale i tak nieporównywalnie z Cancun. Śpieszcie się odwiedzić Holbox, tak szybko takie miejsca odchodzą.
Na wyspie sporo localesów chodzi w maskach, kelnerzy i w sklepach wszyscy. Poza tym nie widać żadnych różnic, turyści raczej bez masek. W Cancun nie wpuścili nas z dzieciakami, które również miały maski, do supermarketu, niestety mój hiszpański nie pozwolił zrozumieć co było powodem, może ich godzina dla seniorów ;) ale można było wejść bez dzieci :)
Na lotnisku w WAW, FRA i CAN nikt nie pytał o kod QR, do dziś nie rozumiem po co to było. Samoloty LH pełne , na oko LF >95%

@zawiert ja naiwnie celuje w ten przepis, całkiem niedawno zmieniło się delikatnie rozporządzenie (było na forum) i chyba teraz jest napisane pod wywrotowców ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 07 Mar 2021 02:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@opo w CAN to na starcie czekałyby na Was testy analne, nie chcesz tam być, chociaż kuchnia kantońska mogłaby być tego warta 8-)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#172 PostWysłany: 07 Mar 2021 04:05 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1852
srebrny
@nick
Racja oczywiście mówię o cun :)
Nie przepadam za żadnymi testami i staram się ich unikać, a w szczególności testy analne, choć podejrzewam że możesz mieć jakieś doświadczenia w tym temacie z testami w can? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 07 Mar 2021 04:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1694
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
@opo u mnie jest większy problem bo formalnie uczyłem dzieci w domu zanim to stało się normą więc mogę mieć trudność z udowodnieniem że dziecko pobiera naukę w szkole ;)

Ale ad rem - dzisiaj zajechaliśmy do Tulum i w okolice i cieszę się że to zostawiliśmy sobie na koniec bo bym się całkiem do Meksyku zraził. Chyba popularność im całkiem do głowy uderzyła bo ceny mają tu z kosmosu, typu bajoro nazwane cenotą, w środku lasu, pustki, wg google 2 tygodnie temu 100mxn, dzisiaj 200 i płacą też dzieci. A taka przy drodze to i 500 potrafią zawołać.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 07 Mar 2021 20:24 

Rejestracja: 04 Sty 2019
Posty: 23
Panowie i Panie
dostałem informację, że przed przylotem do Meksyku, do odprawy w ogóle, muszę mieć kod QR.

Znalazłem taką instrukcję RTL
https://r.pl/do-pobrania/dokumenty/wyty ... Meksyk.pdf
Jest tu informacja, że obowiązkowo trzeba założyć konto.

Wchodząc w link z tej informacji wyskakuje strona: https://afac.hostingerapp.com/
Pobrałem kod (sorry, nie znam się na tym), myślę, że wszystko jest ok, ale "lekki niepokój" jest, bo żadnego konta nie zakładałem.

Przechodził ktoś już takie procedury?
Byłbym wdzięczny za łopatologiczny opis czy to tylko formalność czy może być coś nie tak przy wylocie...


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 08 Mar 2021 17:36, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 07 Mar 2021 20:38 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 543
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
z tego co pamietam, to sprawdzali to na przylocie w Mexico City, przy check nikt tego nie ogladal. Z tym, tez ze sprawdzali to wielkie slowa, trzeba bylo miec co pokazac. Jak nie miales to trzeba bylo sobie kod wygenerowac lub jak byly kartki wypelnic i oddac (nikt nawet nie czytal)
przy wylocie z Mex na krajówce też to chcieli a czy wylocie z CUN do Europy nie pamietam ale to zaden problem.

a i tylko z tego linku
https://afac.hostingerapp.com/

ja nic nigdzie nie zakladalem konta itd
Góra
 Profil Relacje PM off
Dududu uważa post za pomocny.
 
      
#176 PostWysłany: 09 Mar 2021 05:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1694
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
A jakby ktoś przypadkiem odwiedził jakiś park z grupy Xcaret (tak wiem, specyficzna atrakcja i dość specyficzna grupa docelowa), to za 19 USD można u nich zrobić test antygenowy. Wynik na maila. Rozsądna alternatywa dla umawiania się w aptece Ahorro (nie zawsze będzie termin), cena niewiele się różni. Dużo taniej niż na lotnisku.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 10 Mar 2021 03:41 

Rejestracja: 30 Cze 2015
Posty: 19
Prośba, jeśli ktoś wracał ostatnio do Polski przez Paryż to napiszcie czy test pcr był wymagany na lotnisku w Meksyku? Na lotnisku CUN nie wiedzą i mówią, żeby pytać linii lotniczych. Informacje na stronie MSZ mocno nieprecyzyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 10 Mar 2021 12:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
-- 10 Mar 2021 12:08 --

zawiert napisał(a):
A jakby ktoś przypadkiem odwiedził jakiś park z grupy Xcaret (tak wiem, specyficzna atrakcja i dość specyficzna grupa docelowa), to za 19 USD można u nich zrobić test antygenowy. Wynik na maila. Rozsądna alternatywa dla umawiania się w aptece Ahorro (nie zawsze będzie termin), cena niewiele się różni. Dużo taniej niż na lotnisku.


Cena na lotnisku w Cancun (terminal 2 lub 3) to 17 USD.

-- 10 Mar 2021 12:09 --

arrturros napisał(a):
Prośba, jeśli ktoś wracał ostatnio do Polski przez Paryż to napiszcie czy test pcr był wymagany na lotnisku w Meksyku? Na lotnisku CUN nie wiedzą i mówią, żeby pytać linii lotniczych. Informacje na stronie MSZ mocno nieprecyzyjne.


Informacja z wczoraj - test sprawdzany przy bramce na lotnisku w CUN, antygenowy wystarczył.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 10 Mar 2021 14:03 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 543
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
przemos74 napisał(a):
-- 10 Mar 2021 12:08 --

zawiert napisał(a):
A jakby ktoś przypadkiem odwiedził jakiś park z grupy Xcaret (tak wiem, specyficzna atrakcja i dość specyficzna grupa docelowa), to za 19 USD można u nich zrobić test antygenowy. Wynik na maila. Rozsądna alternatywa dla umawiania się w aptece Ahorro (nie zawsze będzie termin), cena niewiele się różni. Dużo taniej niż na lotnisku.


Cena na lotnisku w Cancun (terminal 2 lub 3) to 17 USD.



nawet jeszcze kilka dolarów mniej bo to 290 peso to jakies niecałe 14
Chyba, że jak się płaci w dolarach to drożej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Meksyk i czas COVID
#180 PostWysłany: 10 Mar 2021 14:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1694
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
290 peso plus tax także w aptekach ale różnie z dostępnością terminów.

Te w parkach xcaret to jednak lipa dzisiaj godzinę straciłem szukając kogoś kto słyszał o testach aby się dowiedzieć że lekarz pracuje tylko do 12.

https://www.cancunairport.com/covid-19-testing-information.html
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata


Ostatnio edytowany przez zawiert 10 Mar 2021 17:10, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 371 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group