Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 371 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 14 Paź 2020 08:55 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
No musisz przesiąść się w Chicago.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#82 PostWysłany: 14 Paź 2020 10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
sebadtian1515 napisał(a):
Mam pytanie. Czy ktoś ma może wiedzę jak wygląda sytuacja z przesiadką w USA na powrocie z Meksyku? Znalazłem bardzo fajną ofertę lotów jednak powrót odbywa się z przesiadką w Chicago. Jest ktoś w stanie coś o tym powiedzieć? Byłbym wdzięczny za jakieś sprawdzone informacje. Pozdrawiam


Zakładając że lecisz z Polskim paszportem, musisz być co najmniej 2 tygodnie poza strefą Schengen, mieć wizę lub ESTA. Jeśli masz bagaż rejestrowany to zarezerwuj sobie trochę więcej czasu na tą przesiadkę, bo bagaż musisz odebrać i nadać go z powrotem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 14 Paź 2020 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 293
Loty: 444
Kilometry: 719 366
W kwietniu leciałem z Cancun przez Miami do Londynu i nie trzeba było nadawać ponownie bagażu. Możliwe, że spowodowane było to covidem lub po prostu coś się zmieniło w tym temacie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 14 Paź 2020 17:00 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
adrian.bielewicz - napisz cos o oblozeniu hoteli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 14 Paź 2020 19:49 

Rejestracja: 12 Cze 2018
Posty: 51
cała trasa jest na jednym bilecie więc czasem przesiadek itp się nie przejmuję bardziej chodzi mi o możliwość przesiadki w USA. wychodzi na to, że trzeba by być w Meksyku minimum 14 dni co opcją najgorszą chyba nie jest :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 16 Paź 2020 04:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Dotarłem do Cancun bez większych problemów. Pogoda bardzo fajna. Lot Paryż-Cancun AF obłożenie praktycznie 100 %, były pojedyncze wolne miejsca. Kilku rodaków, reszta głównie Francja.
Mam nadzieję, że za kilka dni uda mi się wrócić do kraju bez większych problemów ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#87 PostWysłany: 16 Paź 2020 12:28 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Ja ma mam wylot za 2 tyg. Zobaczymy czy sie uda......
Góra
 Profil Relacje PM off
Olencjaaa lubi ten post.
 
      
#88 PostWysłany: 20 Paź 2020 23:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Mała aktualizacja. Jestem na miejscu już 5 dzień. Obecnie przebywam w Meridzie. Pogoda super. Tylko pierwszego dnia w Cancun była ulewa na pół dnia. Tak to czasami popada ;)
Cancun- na plaży przy Zona Hotelera niewielu turystów.
Chichen Itza było więcej osób, ale spokojnie można zrobić zdjęcie bez ludzi w tle co raczej normalnie nie jest możliwe.
Tulum- na ruinach sporawy ruch. Kolejka do wejscia była nawet dość długa. Plaża w pobliżu również mocniej oblegana niż ta w Cancun, ale też nie ma szału.
Isla Mujeres- tutaj też bez szalu jeśli chodzi o turystów. Spora część plaż zawalona glonami niestety obecnie.
Merida- turystów raczej niewielu.
Wszędzie mierzą temperaturę. Maseczki należy nosić, ale w Cancun wiele osób tego nie robi na ulicy.
W Meridzie nei widziałem do tej pory osoby bez maseczki nawet na ulicy.
Jutro ruszam do Uxmal.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
Olencjaaa uważa post za pomocny.
 
      
#89 PostWysłany: 21 Paź 2020 10:07 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Jak oblozenie w hotelach? Jak wydaja posilki? bufet czy serwowane?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 21 Paź 2020 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@Kian ciężko mi powiedzieć bo jem tylko na mieście. Nie mam noclegów z jedzeniem ;)
Jak wchodzisz do knajpy z ulicy to w 99% przypadków mierzą temperaturę i proszą o zeskanowanie kodu QR do pobrania menu. Nie ma jednak problemu żeby dostać normalne menu.
W Meridzie w sporej części restauracji i sklepów wejscie zagrodzone i dopiero po zmierzeniu temperatury wpuszczają do środka.
Co do obłożenia hoteli w Zona Hotelera tak jak wspominałem dużego szalu nie ma.
W hotelu w Meridzie przy wpisie do karty covidowej widziałem, że każdego dnia ktoś się meldował.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#91 PostWysłany: 26 Paź 2020 10:47 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Image

Stan Chihuahua wracam do czerwonej strefy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 28 Paź 2020 08:28 

Rejestracja: 12 Lut 2016
Posty: 8
Witam :) U mnie wylot za 6 dni - czy ktoś obecnie przebywający w Meksyku może coś więcej powiedzieć na temat działania hoteli, barów czy restauracji? Czy nie ma problemów z transportem? Czy konieczne jest noszenie maseczki np. na plaży? Sprawdzałam na stronie, że właściwie wszystkie strefy archeologiczne są otwarte, co jest dobrą wiadomością :) Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 28 Paź 2020 09:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Bary i restauracje pootwierane- z reguły mierzą na wejściu temperaturę i proszą o zeskanowanie menu na telefon. Oczywiście nie ma problemu żeby otrzymać normalne menu.
na plażach maseczek się nie nosi. W sklepach itp i innych pomieszczeniach tak. Na ulicy zależy gdzie jesteś. W Cancun część osób nosi część nie (chociaż jak nie noszą to głównie turyści), ale np. już w takiej Meridzie 100% osób nosi maseczki nawet na ulicach.
Transport działa w miarę normalnie. Busy ADO jeźdzą. Jedynie tylko będąc w Meridzie miałem problem żeby dostać się do Uxmal komunikacją miejską bo był tylko 1 bus dziennie o 15:30 więc musiałem kupić prywatną(tylko dla 1 osoby) wycieczkę w biurze żeby jechać do Uxmal.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
Olencjaaa uważa post za pomocny.
 
      
#94 PostWysłany: 28 Paź 2020 09:32 

Rejestracja: 12 Lut 2016
Posty: 8
Legion1 napisał(a):
Bary i restauracje pootwierane- z reguły mierzą na wejściu temperaturę i proszą o zeskanowanie menu na telefon. Oczywiście nie ma problemu żeby otrzymać normalne menu.
na plażach maseczek się nie nosi. W sklepach itp i innych pomieszczeniach tak. Na ulicy zależy gdzie jesteś. W Cancun część osób nosi część nie (chociaż jak nie noszą to głównie turyści), ale np. już w takiej Meridzie 100% osób nosi maseczki nawet na ulicach.


Dziękuje pięknie za odpowiedź :) Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 28 Paź 2020 12:21 

Rejestracja: 27 Kwi 2011
Posty: 12
dla planujących wyjazd w listopadzie. W Tulum normalnie odbywa się festiwal https://artwithme.org/
W tych dniach trudno już o dostępność w dobrych hotelach plażowych. Sporo obiektów fully booked.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 31 Paź 2020 10:09 

Rejestracja: 12 Lut 2016
Posty: 8
Ehhhh sytuacja jest dość dynamiczna...lot mam z Berlina z przesiadką w Paryżu, a dalej już Cancun. Zastanawiam się czy w ogóle lot się odbędzie w związku z sytuacją we Francji i planowanym zamknięciem granic zewnętrznych UE - no i jak będzie wyglądał powrót jeżeli w ogóle będzie możliwy.
Kojarzycie jak to wyglądało podczas pierwszej fali?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 31 Paź 2020 10:38 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Poproszę o linka do informacji o planowanym zamknięciu granic UE
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#98 PostWysłany: 31 Paź 2020 10:40 

Rejestracja: 12 Lut 2016
Posty: 8
OSK napisał(a):
Poproszę o linka do informacji o planowanym zamknięciu granic UE


https://www.airfrance.fr/FR/en/common/p ... 1604130235

taka informacja wyświetliła mi się dziś jak sprawdzałam nr lotu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 31 Paź 2020 10:43 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Mi na stronie Iberii nic takiego się nie wyświetliło i za tydzień zamierzam leciec.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 31 Paź 2020 10:46 

Rejestracja: 12 Lut 2016
Posty: 8
OSK napisał(a):
Mi na stronie Iberii nic takiego się nie wyświetliło i za tydzień zamierzam leciec.


Ja mam lot we wtorek z samego rana więc nieco się zaniepokoiłam :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 371 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group