Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 344 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 07 Lis 2022 19:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Porównaj sobie te dwie linijki i skasuj to czego u mnie nie ma. Z pamięci - jest tam bodajże required="required" i coś jeszcze do usunięcia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Pati-Pat lubi ten post.
Pati-Pat uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#282 PostWysłany: 21 Lis 2022 22:56 

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 105
Również poleceam wypożyczalnię YES! - fajny kontakt, w trakcie wypożyczania przedłużyli nam najem na kolejne dni w tej samej cenie, nie probowali oszukiwać na ubezpieczeniu;) przy minimalnym wzieli depozyt 500 USD.
Góra
 Profil Relacje PM off
nick lubi ten post.
 
      
#283 PostWysłany: 04 Gru 2022 15:16 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 83
Jestem na etapie planowania wyjazdu i szukania wypożyczalni. Podzielę się 2 informacjami jakie udało mi się znaleźć a nie były poruszane w tym wątku - może się komuś przydadzą. Mam też 1 pytanie :)

1 - jeśli chcecie podróżować po kilku stanach - zapytajcie czy ubezpiecznie to obejmuje. Często jest to tylko Quinatana Roo i Jukatan a Campeche czy Chiapas już nie,
2 - jeśli chodzi o wyjazd do Belize - nie tylko Americas pozwala na to, także Avant daje taką opcję za free (po zakupie ubezpieczenia belizejskiego),

I moje pytanie: czy ktoś korzystał z wypożyczalni MEX i Avant? Mają dla mnie najlepsze opcje w zakresie jaki potrzebuję: wyjazd do Palenque, w miarę niski depozyt na karcie a nie 8000$ i więcej, 0 wkładu własnego - pełne ubezpieczenie zakupione u nich w przyzwoitej cenie, zwrot w centrum miasta a nie na lotnisku). W tym wątku przewijają się inne wypożyczalnie a o tych dwóch niewiele - przynajmniej tych nowszych, postpandemicznych ;) .
Będę wdzięczny za informację o waszych doświadczeniach z tym 2 firmami: https://avantrentacar.com i https://mexrentacar.com/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
trunks lubi ten post.
trunks uważa post za pomocny.
 
      
#284 PostWysłany: 19 Gru 2022 17:13 

Rejestracja: 19 Gru 2022
Posty: 1
kefirm napisał(a):
Dopiero końcem listopada mogę coś napisać jak wrócę :)

I jak doświadczenia? Ceny na avis.mx najniższe, ale nie wiadomo nic o ubeczpieczeniu, jak to u Ciebie wyglądało?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#285 PostWysłany: 19 Gru 2022 17:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Raczej ok ale bez ubezpieczenia. Dość dokładnie sprawdzali przy oddawaniu i znaleźli takie 'wybrzuszenie' na oponie. Ledwo wyczuwalne pod palcami i gołym okiem prawie niewidoczne. Za 150USD.

Załączniki:
a.jpg
a.jpg [ 120.67 KiB | Obejrzany 992 razy ]
20221219_162017.jpg
20221219_162017.jpg [ 492.84 KiB | Obejrzany 992 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#286 PostWysłany: 30 Gru 2022 00:59 

Rejestracja: 30 Gru 2022
Posty: 5
Kadet napisał(a):
Dopiero po dokonaniu rezerwacji z warunkach zobaczyłem zapis:
Cytuj:
Es importante considerar que Avis México requiere que la tarjeta de crédito tenga una antigüedad mínima de un año.
It is important to consider that Avis Mexico requires that the credit card be at least one year old.


Przecież na karcie nie ma daty wystawienia, więc jak oni chcą to zweryfikować?


@Kadet mam obecnie podobną sytuację. Czy były problemy z użyciem karty młodszej niż 12 miesięcy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#287 PostWysłany: 30 Gru 2022 01:51 

Rejestracja: 24 Maj 2013
Posty: 294
Loty: 139
Kilometry: 286 579
niebieski
Bez ubezpieczenia opon, bez żadnych komplikacji - samochód wypożyczony w https://www.google.com/maps/place/Ameri ... dlbmN54AEA

oddany bez oglądania. Pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#288 PostWysłany: 30 Gru 2022 21:26 

Rejestracja: 13 Mar 2018
Posty: 53
szpaczny napisał(a):
Bez ubezpieczenia opon, bez żadnych komplikacji - samochód wypożyczony w https://www.google.com/maps/place/Ameri ... dlbmN54AEA

oddany bez oglądania. Pozdrawiam :)


Jaka była zablokowana kwota na karcie? Opinie w necie czytam i ludzie piszą, że po 10tys USD - USD, nie MXN...
Rezerowałeś wcześniej przez neta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#289 PostWysłany: 07 Sty 2023 00:59 

Rejestracja: 07 Sty 2023
Posty: 1
mirrr napisał(a):

I moje pytanie: czy ktoś korzystał z wypożyczalni MEX i Avant? Mają dla mnie najlepsze opcje w zakresie jaki potrzebuję: wyjazd do Palenque, w miarę niski depozyt na karcie a nie 8000$ i więcej, 0 wkładu własnego - pełne ubezpieczenie zakupione u nich w przyzwoitej cenie, zwrot w centrum miasta a nie na lotnisku). W tym wątku przewijają się inne wypożyczalnie a o tych dwóch niewiele - przynajmniej tych nowszych, postpandemicznych ;) .
Będę wdzięczny za informację o waszych doświadczeniach z tym 2 firmami: https://avantrentacar.com i https://mexrentacar.com/


Nie polecam ani Mex ani Rentalcars (jako pośrednika).
Zarezerwowałam auto w Meksyk Cancun płacąc za wynajem i ubezpieczenie z góry przez rentalcars.com, aby uniknąć problemu z brakiem auta na miejscu (co podobno zdarza się dość często) - wynajem na 13 dni, więc suma duża. Na miejscu mieliśmy do zapłacenia depozyt, który miał być opłacony kartą kredytową na nazwisko głównego kierowcy (w tym przypadku mojego męża). Ponieważ karty depozytowe nie są przyjmowane mąż wyrobił taką kartę kredytową tuż przed wyjazdem, by uniknąć problemów (VISA). Po przybyciu do biura firmy Mex, ta odmówiła nam wydania pojazdu twierdząc, że karta jest "TOO NEW"- ZBYT NOWA. Wg nich karta powinna być w użytku 12 miesięcy (żądali nawet logowania do konta i potwierdzenie używania karty). Wg zapisów na stronie Rentalcars karta miała być ważna 12 miesięcy w przód od daty wynajmu ("Karty kredytowe muszą być ważne przez co najmniej 12 mies. od czasu okazania ich w wypożyczalni podczas odbioru samochodu." -"Cards must be valid for a minimum of 12 months from the time that they are presented at the car hire counter"). Podkreślaliśmy to wielokrotnie, ale MEX był nieugięty w tej sprawie, stwierdził, że to nie ich wymysł i mamy kontaktować się z Rentalcars. Oczywiście odmówiono nam jakiejkolwiek pomocy w kontakcie z firmą Rentalcars, choćby w udostępnieniu telefonu czy wifi. Zachowali się SKANDALICZNIE, bez ochoty na jakąkolwiek dyskusję. Dzięki uprzejmości pewnego Meksykanina na lotnisku, który użyczył nam swojego telefonu- dzwoniliśmy kilkakrotnie do firmy Rentalcars (bo za połączenia z polskiego numeru zapłacilibyśmy z pewnością fortunę), ale żaden konsultant się nie zgłaszał, więc zostaliśmy z problemem sami (podkreślam - niebezpieczny Meksyk, godziny wieczorne, 2 dzieci, stres podwójny). Firma MEX kategorycznie odmówiła wydania nam jakiegolwiek zaświadczenia z informacją dlaczego odmawiają nam wynajmu strasząc nas w dodatku policją! Odmówiła również przyjęcia zapłaty w jakikolwiek inny sposób (karta debetowa, gotówka). Zostaliśmy zmuszeni do wynajmu auta w innej firmie - jedno z ostatnich aut na parkingu (skrzynia manualna więc brakło chętnych). Następnego dnia zgłosiliśmy reklamację do rentalcars mailowo. Rentalcars odmówił nam zwrotu stosując procedurę "No show" (klient nie przyszedł na czas lub z brakiem wszystkich wymaganych dokumentów). Dodam, że nigdy nie udało nam się dodzwonić do firmy Rentalcars (która rzekomo dostępna jest 24/7), a każda korespondencja przychodziła od innej osoby z inną odpowiedzią i po kilku dniach. Po dłuższej korespondencji, gdzie Rentalcars pisał wciąż to samo, że karta ma być ważna 12 miesięcy w przód i naszą, że przedstawiliśmy ważną kartę Rentalcars kazał nam reklamować problem przez swoją stronę, ale ze wzgledu na wdrożoną już procedurę "No show" w następnym mailu stwierdził, że "nie ma Pan opcji otwarcia reklamacji, której rozpatrzenie opierałoby się na tych samych faktach" i przestał odpisywać na maile. Zgłosiliśmy procedurę zwrotu do mbank, który również odmówił nam zwrotu pieniędzy za niewykonaną usługę twierdząc, że Rentalcars nie zgadza się na zwrot środków. Rentalcars zwrócił nam ostatecznie tylko kasę za ubezpieczenie. Myślę, że ze wzgledu na małą popularność kart kredytowych w Polsce powyższa sytuacja może dotyczyć wiele osób. Teraz jadę do Kostaryki i boję się podobnych problemów, bo nasza karta nadal ma mniej niż rok :( Dodam, że w innych firmach na miejscu była możliwość płacenia czymkolwiek za depozyt i wynajem, nie robili żadnych prolemów.
Góra
 Profil Relacje PM off
mirrr lubi ten post.
 
      
#290 PostWysłany: 07 Sty 2023 01:07 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
Tak odnośnie powyższego wpisu, ktoś potrafi mi wyjaśnić o co chodzi z tą ważnością karty, że musi być jeszcze 12 miesięcy ważna? Jaki to ma sens? Jak ktoś ma ważną jeszcze 10 miesięcy, to ma wymieniać na nową przed czasem, bo ktoś ma taki kaprys?
Albo jak ktoś wyżej pisze, że ma być starsza niż rok, a jak właśnie dostałem nową, bo kończyła się ważność plastiku a używam jej od lat?
No i jak w końcu, ma być jeszcze ważna powyżej 12 miesięcy czy już używana 12 miesięcy ;) o co chodzi?
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#291 PostWysłany: 10 Sty 2023 22:21 

Rejestracja: 24 Maj 2013
Posty: 294
Loty: 139
Kilometry: 286 579
niebieski
rosicky napisał(a):
szpaczny napisał(a):
Bez ubezpieczenia opon, bez żadnych komplikacji - samochód wypożyczony w https://www.google.com/maps/place/Ameri ... dlbmN54AEA

oddany bez oglądania. Pozdrawiam :)


Jaka była zablokowana kwota na karcie? Opinie w necie czytam i ludzie piszą, że po 10tys USD - USD, nie MXN...
Rezerowałeś wcześniej przez neta?



Dobra wcześniej przez neta. Nie blokowali nic na karcie - pamiętam jak dziś - podróż w listopadzie 2018.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#292 PostWysłany: 20 Sty 2023 22:02 

Rejestracja: 07 Cze 2011
Posty: 34
Czy na Jukatanie wymagają międzynarodowego prawa jazdy ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#293 PostWysłany: 20 Sty 2023 22:42 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
lluukk napisał(a):
Tak odnośnie powyższego wpisu, ktoś potrafi mi wyjaśnić o co chodzi z tą ważnością karty, że musi być jeszcze 12 miesięcy ważna? Jaki to ma sens? Jak ktoś ma ważną jeszcze 10 miesięcy, to ma wymieniać na nową przed czasem, bo ktoś ma taki kaprys?
Albo jak ktoś wyżej pisze, że ma być starsza niż rok, a jak właśnie dostałem nową, bo kończyła się ważność plastiku a używam jej od lat?
No i jak w końcu, ma być jeszcze ważna powyżej 12 miesięcy czy już używana 12 miesięcy ;) o co chodzi?


@lluukk: karta musi być ważna przez 12 miesięcy bo... jakby przyszedł w tym czasie np mandat to muszą mieć jak go od Ciebie "sciągnąć", a dlaczego jest zbyt nowa? i skąd to wiadomo - skoro na karcie jest data ważności anie karta wydania to już dziwne....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#294 PostWysłany: 20 Sty 2023 23:20 

Rejestracja: 09 Lut 2015
Posty: 171
Loty: 381
Kilometry: 523 337
niebieski
adamgrzyb napisał(a):
Czy na Jukatanie wymagają międzynarodowego prawa jazdy ?

Nie ma takiej konieczności
Góra
 Profil Relacje PM off
adamgrzyb lubi ten post.
adamgrzyb uważa post za pomocny.
 
      
#295 PostWysłany: 20 Sty 2023 23:28 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
seal napisał(a):
skoro na karcie jest data ważności anie karta wydania to już dziwne....


Na niektorych kartach jest tez data wydania.

Ale ta cala historia to jakas masakra - ja bym jednak ciagnal to dalej z rentalcars i wypozyczalnia....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#296 PostWysłany: 02 Lut 2023 22:34 

Rejestracja: 23 Paź 2021
Posty: 25
Witam.
Wypożyczyłam auto w europcar mx w Cnacun. Zapłata z góry KK platinium pko bp.
Odbiór w puerto juares. Młody, widać niedoświadczony koleś, twierdzi że nie może pobrać depozytu (19000mxn), bo karta zablokowana. Po kilku nieudanych próbach tel. do Polski (koszt 150,- ;)), w banku twierdzą że karta powinna działać (to już kolejny dzień w Meksyku i wiele płatności tą kartą za nami). Finalnie depozyt biorą z mojej kk "zapasowej" mbank. W transakcjach widnieje blokada. Po oddaniu auta, w transakcjach widnieje płatność depozytu i zwrot depozytu. Ponieważ to zwykła kredytówka, po dwóch przewalutowaniach jestem w plecy ponad 5 stówek pln.
W banku Pan twierdzi, że jeżeli mam w dokumentach informację że miała być tylko blokada, to mogę reklamować transakcję. Dokumenty po hiszpańsku nie precyzują jednoznacznie, raz mowa o zapłacie depozytu, a raz mowa blokadzie depozytu. Czy mam szansę coś ugrać, czy nie ma sensu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#297 PostWysłany: 02 Lut 2023 22:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Złóż reklamację. Mbank kiedyś oddawał koszty przewalutowania w podobnych sytuacjach.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Pati-Pat lubi ten post.
Pati-Pat uważa post za pomocny.
 
      
#298 PostWysłany: 09 Lut 2023 12:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Już zgłupiałam, którą wypożyczalnię wybrać...

Myślicie, że lepiej szukać czegoś bezpośrednio czy np. przez economycarrentals?
Zastanawia mnie mała liczba opinii wśród tych proponowanych na w/w stronie, np:
Dobra 7.4 /10
Ocena stacji na podstawie 52 głosów oceniających
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#299 PostWysłany: 09 Lut 2023 12:47 

Rejestracja: 14 Wrz 2019
Posty: 142
Zdecydowanie polecam Yes. Bezproblemowo, wymagają tylko mały depozyt w gotówce (chyba jakieś 1000 pesos). Uważaj jednak na stacji obok wypożyczalni
Góra
 Profil Relacje PM off
Akna lubi ten post.
 
      
#300 PostWysłany: 09 Lut 2023 20:39 

Rejestracja: 14 Sty 2012
Posty: 95
Ja również polecam wypożyczalnię YES.Niski depozyt.Akceptują revoluta
Góra
 Profil Relacje PM off
4989341 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 344 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group