Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 344 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 17 Maj 2020 09:07 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Wytłoczenie było niezbędne, kiedy kartę odbijano w ręcznej maszynce, robiąc taki czek z kaucją. Obecnie taki system pozostał w niedużej ilości krajów i wypożyczalni. W Meksyku się z tym nie spotkałem lub nie pamiętam. Ogólnie jest wymóg karty kredytowej, ale kiedyś właśnie w tym kraju zapomniałem zdjąć limitów z kk i przyjęli mi kaucję z debetowej, z tym że kupiłem u nich ubezpieczenie. Jak wspominałem serwis jest u nich b.dobry :D
Samochód można wynająć naprawdę tanio (np. do lokalnych biletów lotniczych dostawałem oferty aut za 1USD/doba) ponieważ zarabiają na ubezpieczeniu. Jest drogie, ale ułatwia też formalności, jest mniejsza kaucja i ogólnie mniej stresu. Coś za coś, bo z drugiej strony na Jukatanie jest spokojnie, drogi niezłe, może poza okolicami Cancun, puste. Trzeba uważać tylko na tope :roll: to chyba główne ryzyko uszkodzenia samochodu. I nie jeździć po zmroku, zwłaszcza w Chiapas. Popatrz, może znajdziesz jakieś ciekawe info https://portalpodroze.pl/yaxchilan-i-bonampak/

Ps. Mnie nigdy nie udało się kupić ubezpieczenia na stronie wypożyczalni przy rezerwacji auta. Co gorsza info o cenie nijak się miało do faktycznych cen na miejscu. To jest minus i trzeba uważać, bo rachunek może zaskoczyć. Albo kupić ubezpieczenie zewnętrzne, z wszystkimi konsekwencjami. Temat był wałkowany, nie chcę się powtarzać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#162 PostWysłany: 08 Lis 2020 13:00 

Rejestracja: 08 Lis 2020
Posty: 2
Witam, potrzebuję pomocy w sprawie wypożyczenia auta w Meksyku, do którego lecę za tydzień. Niestety nie posiadam karty kredytowej, tylko debetową Revolut. Czasu już nie wystarczy żeby wyrobić kartę kredytową. Czy za wynajem i kaucję w Meksyku można zapłacić kartą debetową? Ma ktoś z Was doświadczenia w tym temacie? Z góry dziękuję za odpowiedzi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 08 Lis 2020 16:43 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Wszystko zależy od konkretnej wypożyczalni. Często wystarczy debetowka, ale są też wypożyczalnie które twardo wymagają karty kredytowej. Najlepiej skontaktuj się bezpośrednio z wypożyczalnią.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 08 Lis 2020 18:07 

Rejestracja: 08 Lis 2020
Posty: 2
@SPLDER Dzięki wielkie za odpowiedź. Może znasz w takim razie wypożyczalnie, która nie wymaga karty debetowej? W regulaminach wypożyczalni znajduję wszędzie informację o wymogu karty kredytowej...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: TAPem do CanCUN
#165 PostWysłany: 15 Gru 2020 19:58 

Rejestracja: 15 Mar 2014
Posty: 555
Loty: 82
Kilometry: 203 467
niebieski
jak kogos interesuje to poprzez autoslash.com
wynajelismy samochod

Economy car
FOX rent a car (budka Eurocar)
25 maja 4 rano -> 5 czerwca 13.00
125 USD


co ciekawe trzeba bylo miec IP USA inaczej auto niedostepne...


Ostatnio edytowany przez Abcn, 15 Gru 2020 20:26, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 03 Mar 2021 01:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Wypożyczałem auta w wielu krajach, ale takie cyrki jak tutaj to pierwszy raz. Ale do rzeczy: rezerwacja robiona w Hertzu, jeszcze w Polsce (mam status Gold z firmy i odpowiedni rabat), "Lancer lub podobne" 370USD za 12 dni.
Po przylocie do Cancun wszystko elegancko, nówka sztuka VW Virtus i niestety ale "musi pan kupić ubezpieczenie". No to ja do gościa, że mam ubezpieczenie zewnętrzne, na co on mi daje kartkę do podpisania, że w razie kradzieży czy czegokolwiek innego ponoszę 100% kosztów (oczywiście moje ubezpieczenie zewnętrzne miało pokrywać tylko wkład własny). Wymiękam, pytam ile ich ubezpieczenie, odpowiada najtańsze 50USD /dzień (20% udział własny). Do tego podatek i nagle robi się 1000USD kosztów samego ubezpieczenia, rozbój w biały dzień. (....) po negocjacjach i mojej rezygnacji z auta panu udaje się przeliczyć od nowa wszystko i nagle ta sama oferta jest za 400USD a nie 1000USD. I tak zdzierstwo, ale o 19-tej z trójką dzieci nie mam ochoty szukać dalej.

Kolejna ciekawostka (niestety) to odbiór auta - pan miły z tabletem robi sobie foteczki czego mu się tam chce, pokazuję mu wszystkie rysy jakie widzę, on robi zdjęcia. Co z tego, skoro raport przychodzi 2h później, jak mnie już tam dawno nie ma i nie mam jak zweryfikować, czy wszystkie fotki załączył do raportu.

No i ponieważ to Meksyk, to musi być też i scam, czyli klasyczny numer z przypaloną tapicerką. W nocy nie zauważyłem odbierając, dopiero dzisiaj jak wyciągałem rzeczy dzieciaków odkryłem na tylnej kanapie 2mm przypalenia. Oczywiście przy odbiorze auta fotek w środku nie robili. Ech, kraj fajny, ale Jukatan to jeden wielki scam i naciąganie ludzi na każdym kroku (patrz inne moje posty)
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#167 PostWysłany: 04 Mar 2021 10:56 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
Widocznie zawsze musi im wyjść ca. 80 USD za dzień. Myśmy rezerwowali w europcar (przez stronę wypożyczalni), ale na miejscu okazało się, że nie ma dla nas samochodu. Udało nam się znaleźć ostatnie auto w Keddy, które wzięliśmy z pełnym ubezpieczeniem za 21k MXN za 14 dni. Sugeruję brać pod uwagę takie numery i mieć jakąś opcję zapasową. Oprócz Keddy nikt nie miał dostępnego auta (z wyjątkiem Avisa, ale u nich tylko 9-osobowy bus).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 04 Mar 2021 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
Ja lecąc w listopadzie też miałem dużą ilość obaw w jaki sposób mnie zrobią w konia.
Ale zaryzykowałem i czytając wcześniejsze posty wynająłem auto na 7 dni w America Car Rental z biura w centrum (https://g.page/ACR-CUN-CENTRO?share) rezerwując tego samego dnia.
Otrzymałem kilkuletniego Nissana March z przebiegiem 98 tys. km.
Nie wykupowałem dodatkowego ubezpieczenia w wypożyczali (miałem zewnętrzne w questorze).
W ramach ubezpieczenia w cenie było:

Loss Damage Waiver 0% Deductible (LDW)
Collision Damage Waiver (CDW)
Primary Third Person/Property Liability (PLI)
Medical expenses insurance (PAI)
Theft Protection (TP)
Free Mileage
State and Federal Taxes
Legal Assistance
Vehicle Licensing Cost

Okazało się, że nie było auta z manualną skrzynią więc za niewielką dopłatą wziąłem mocno poobijany i porysowany automat.
Za całość zapłaciłem ok. 540 PLN.
Zrobiłem bezproblemowo blisko 2000 km.
Skorzystałem z opcji zwrotu auta w ich biurze przy lotnisku z którego busem odwieźli mnie pod terminal.
Blokada na ok. 800 PLN zeszła z karty następnego dnia.

Reasumując: dużo strachu, ale wszystko poszło odbyło się bezproblemowo.
Więc polecam tę wypożyczalnię.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#169 PostWysłany: 04 Mar 2021 12:55 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Jakby ktoś miał coś godnego polecenia w Meridzie to będę wdzięczny
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 04 Mar 2021 13:35 

Rejestracja: 12 Cze 2018
Posty: 42
Garmond napisał(a):
Okazało się, że nie było auta z manualną skrzynią więc za niewielką dopłatą wziąłem mocno poobijany i porysowany automat.


Szczerze mówiąc to ja preferuje właśnie takie, jak najbardziej poobijane samochody. Zazwyczaj wypożyczalnia nie wnika, jeżeli dołożysz kilka własnych niewielkich uszkodzeń ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#171 PostWysłany: 04 Mar 2021 13:41 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Ja wypożyczałem w Dollar przy lotnisku.
Próbowali mi wcisnąć różne ubezpieczenia itp, ale stwierdziłem, że mam już zewnętrzne i za długo nie nalegali. Miałem rezerwację na automat, ale nie było dostępnego w danym momencie, więc wynegecjowałem, że dostanę drugiego kierowcę w cenie jako rekompensatę.
Miałem trochę obaw przy oddawaniu, bo zrobili jakieś małe konsylium i dokładnie oglądali auto, ale ostatecznie wszystko poszło sprawnie i bez naciągania.
W czasie użytkowania nie miałem też żadnych przygód ani z policją ani na stacjach benzynowych. Farciarz ze mnie. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#172 PostWysłany: 04 Mar 2021 15:43 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 536
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
ja wypozyczalem w lutym 2021 w Alamo na lotnisku w Meridzie
rezerwowalem przez ich strone i wzialem sredni pakiet ubezpieczenia i dodatkowego kierowce i wyszlo mi ze wszystkim ok 1100pln za 7 dni za Nissana Verso na automacie.

obylo sie bez zadnych szkod i potracen na koniec ale kilka razy jak wjechalem w dziure na drodze to zastanawialem sie czy to nie koniec jazdy
samochod nie ma duzo mocy ale byl ok

jesli chodzi o jakos obslugi to Alamo w Meridzie jest ok
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
 
      
#173 PostWysłany: 05 Mar 2021 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
@OSK: jeśli jeszcze nic nie wybrałeś, to dorzucam jeszcze jedną propozycję: Easy Way (https://meridacarrental.com/). Nie mam jeszcze pełnego doświadczenia, ale zarezerwowałem dziś u nich mailowo (tyle, że w oddziale cancuńskim) auto na 2 tygodnie w kwietniu (taki ze mnie optymista :D) i jak na razie przebiega to sprawnie i klarownie, a sama wypożyczalnia ma pozytywne komentarze, m. in. na tripadvisorze, na którym jest polecana przez stałych bywalców obok, ISIS Car Rental (co za nazwa :D), Edgar's i America.
Z tego, co widzę, Amerykanie często przyjeżdżający na Jukatan chwalą sobie to, że w tych ww. wypożyczalniach mają rozsądne i wyłożone czytelnie ubezpieczenia, które - nawet jeśli są nieco droższe, niż ubezpieczenie "zewnętrzne" oferowane przez pośredników, jako dodatek do gołych stawek - daje dużo większy komfort w kontaktach z daną wypożyczalnią. W moim wypadku, z pełnym ubezpieczeniem wyszło 480 USD za "mid-size" car (ze strony wynika, że powinien to być Chevrolet Aveo lub Dodge Attitude "w automacie") - nic wielkiego, ale z pojemnym bagażnikiem, na czym mi zależy.
Jeśli wyjazd dojdzie do skutku, podzielę się doświadczeniami, ale może będziesz miał okazję uczynić to szybciej :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Korhil uważa post za pomocny.
 
      
#174 PostWysłany: 05 Mar 2021 21:07 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Dziel się dziel Ja końcówka maja dopiero. Mam w America póki co rezerwację przez rentcars za 190USD,16 dni. Według tego co pisali gdzieś poprzednicy ubezpieczenia, które tam są wliczone + polisa zewnętrzna powinny wystarczyć. Oczywiście auto najmniejsze z możliwych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#175 PostWysłany: 05 Mar 2021 21:34 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 89
Loty: 123
Kilometry: 323 273
Ja z kolei rezerwowałem Nissana Verso z sixt przez rentalcars, ale w Cancun na lotnisku. Lecę za tydzień, więc też się podzielę wrażeniami jak coś :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 05 Mar 2021 23:41 

Rejestracja: 05 Kwi 2012
Posty: 163
OSK napisał(a):
Jakby ktoś miał coś godnego polecenia w Meridzie to będę wdzięczny


Nie pamiętam nazwy wypożyczalni, ale tu mail:
encancun_12@hotmail.com Pan adolfo enrique contreras rodriguez
Z Meridy, przyjechali pod hotel, kaucja była na karcie, ale bardzo nieduża.
Cena 600 pesos ok 100 zł bez targowania, wkład własny był jakiś mały.
Samochód Hyundai I20 w jakieś ładnej, wypasionej wersji.
Zwrot bez problemów w nocy przy dworcu autobusowym, dodatkowo w trakcie wynajmu wydłużyłem najem i zmieniłem miejsce odbioru mailowo.
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
 
      
#177 PostWysłany: 10 Mar 2021 17:01 

Rejestracja: 10 Sie 2015
Posty: 62
Przeczytałem wątek od początku i dalej nie jestem pewien co brać. Czy full ubezpieczenie z rentalcars jest wystarczające i ewentualnym zabezpieczeniem pozostaje blokada na karcie? Sprawdzałem easy way rent a car i też mają full ubezpieczenie w przyzwoitej cenie ale czy zakup przez stronę to faktycznie koszt całkowity? Na przykład America car rental nie daje opcji wyboru z poziomu strony co oznacza, że będą wymagać dodatkowego ubezpieczenia na miejscu? Jakieś inne sprawdzone opcje? Lot w marcu, auto na dwa tygodnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 10 Mar 2021 17:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Z mojej perspektywy wygląda to w ten sposób, że wybrałem auto z ich własnym ubezpieczeniem (Easy Way), wychodząc z założenia, że skoro różnica w cenie nie jest jakaś duża, to wolę zapłacić za ubezpieczenie u nich (a nie u pośrednika, typu rentalcars), bo:
1) bywają (jak czytam w różnych miejscach) niemiłe sytuacje, czy wręcz scysje o to, że dana wypożyczalnia nie chce zaakceptować zewnętrznego ubezpieczenia (choć wiem też, że w wielu, czy nawet większości przypadków problemu z tym nie ma),
2) dając wypożyczalni zarobić na prowizji od ubezpieczenia liczę na ich bardziej prokonsumenckie podejście - może jakiś upgrade, a chociaż tyle, żeby nie kombinowali przy zwracaniu auta.

Jedyne co muszę jeszcze sprawdzić (czekam cały czas na odpowiedź z Easy Way), to czy ich full insurance obejmuje też koła i szyby, bo w tańszym, a też dobrze ocenianym Avant nie jest to objęte i nie ma nawet dodatkowej opcji do wykupienia.
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome lubi ten post.
 
      
#179 PostWysłany: 12 Mar 2021 10:32 

Rejestracja: 10 Sie 2015
Posty: 62
dostałeś od nich jakąkolwiek odpowiedź? Wysłałem im dwa maile i cisza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 12 Mar 2021 10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 300
Loty: 89
Kilometry: 152 724
niebieski
Mi odpowiedzieli na WhatsApp. Ubezpieczenie full nie obejmuje kół i szyb.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 344 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group