Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 107 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 26 Lut 2019 23:28 

Ipkol napisał(a):
@iPiterP miałeś icarhireinsurance czy dodatkowe z rentcars? Gdzie odbierałeś auto ?

Na rentcars dorzucali w gratisie CDW i coś tam jeszcze.

Woy napisał(a):
@iPiterP

Co to znaczy honoruja? Depozytu na karcie Ci nie zablokowali bo miałeś takie ubezpieczenie?

To znaczy, że ubezpieczenia gratisowe, które obiecuje rentcars faktycznie finalnie dostajemy.
Dla przykładu:
- cena auta z pakietem ubezpieczeń na rentcars: 153$
- cena tego samego auta, w tym samym terminie, z tym samym pakietem ubezpieczeń bezpośrednio na stronie America (Z WYJĄTKIEM Loss Damage Waiver) 364$

Niektóre strony oferują wykupienie "pełnego pakietu ubezpieczeń" (najczęściej w Axa) często za cenę dużo wyższą niż cena najmu auta (10-15$ dziennie). Problem w tym, że np. Dollar i Thrifty tych ubezpieczeń NIE akceptują w razie szkody. Jest to zapisane w regulaminach. Trzeba wziąć bezpośrednio od nich.

P.S. Nie próbuje z nikim dyskutować ani się wykłócać. Spędziłem nad tym tematem wiele godzin czytając regulaminy i umowy. Znalazłem sposób na minimalizację kosztów, maksymalizację bezpieczeństwa i opisałem go w poprzednich postach :) A ogólnie to róbta jak chceta ;)
 Profil Relacje PM off  

#102 PostWysłany: 03 Mar 2019 16:00 

niebieski
Cytuj:
Problem w tym, że np. Dollar i Thrifty tych ubezpieczeń NIE akceptują w razie szkody.

To oczywiste. Płacisz z własnej karty, potem występujesz o zwrot. Tak to działa.
Ps. Trzeba pamiętać, że wypożyczalnie bronią się przed ubezpieczeniami innych firm zawyżając kwoty kaucji. Czasem są absurdalnie wysokie. Trzeba mieć mocną kartę wypożyczając np. dwa auta w krótkim odstępie czasu.
 Profil Relacje PM off  

#103 PostWysłany: 13 Mar 2019 00:09 

@Topson auto w Avisie brałeś przez rentalcars i na miejscu nie było żadnej próby wciskania dodatkowych ubezpieczeń? Właśnie zarezerwowałem przez rentalcars z ubezpieczeniem wkładu własnego i zastanawiam się czy to są absolutnie wszystkie koszty... Jak wygląda sprawa z odebraniem z lotniska, bo widziałem że nie mają biura na samym lotnisku, nie ma problemu?
 Profil Relacje PM off  

#104 PostWysłany: 25 Mar 2019 18:08 

Loty: 18
Kilometry: 113 707
Jestem już po powrocie z Jukatanu i napiszę tu kilka zdań, które uważam za istotne z perspektywy swojej wiedzy przed wyjazdem.
Auto wynająłem w Thrifty - zarezerwowałem online bezpośrednio na ich stronie bez jakiejkolwiek przedpłaty. Na miejscu okazało się wprawdzie, że mają tylko nieco inny samochód ale nie miało to dla nas wielkiego znaczenia, tym bardziej, że różnicę w cenie (na naszą korzyść) faktycznie uwzględnili w końcowym rozliczeniu. Moja opcja obejmowała zupełne minimum kasy, przy maksymalnym depozycie. Co ciekawe i istotne, nie było najmniejszego problemu z ustanowieniem takowego na karcie debetowej - oczywiście musiały być na rachunku odpowiednie środki. W Thrifty depozyt przy braku dodatkowych ubezpieczeń wyniósł 2.500 USD. Jesteśmy już po jego zdjęciu więc mogę szczerze polecić - odbiór nie był sformalizowany, na protokole po prostu odnotowano "OK" i zdjęto blokady, co bank (po telefonie do nich) uwzględnił łaskawie po około tygodniu (podobno mają na to "do miesiąca", a i z tym różnie może być więc lepiej się upomnieć).
Podsumowując - kk nie jest niezbędna do rezerwacji auta w Meksyku. Jazda po Jukatanie była przyjemna i całkowicie bezpieczna - zrobiłem ponad 1.600 km w 12 dni i nie miałem ani jednego problemu/niebezpiecznej sytuacji itp., a zjechaliśmy spory kawałek półwyspu. Wypożyczalnia oczywiście podwozi i odwozi na nasz terminal z punktu odbioru/zdania auta.
Gorąco polecam Meksyk :D
 Profil Relacje PM off  

#105 PostWysłany: 26 Mar 2019 12:53 

niebieski
To chyba jesteś pierwszym, któremu nie przeszkadzają topes :lol:

.............
Dla niewtajemniczonych, to progi zwalniające, którymi pocięte są wszelkie drogi w Meksyku (poza autostradami), pojawiają się znienacka, a nasze progi zwalniające to przy nich zwykła igraszka :D
Skutecznie spowalniają jazdę, to pewne :mrgreen:
 Profil Relacje PM off
trocha lubi ten post.

#106 PostWysłany: 26 Mar 2019 13:28 

Loty: 18
Kilometry: 113 707
:lol: nie mogę powiedzieć, że mi nie przeszkadzały, fakt. Przed wyjazdem naczytałem się jednak o blokadach, okupach, kierowcach regularnie skręcających bez ostrzeżenia na Twoje auto itp., więc topes były przy tym do zniesienia ;)
 Profil Relacje PM off  

#107 PostWysłany: 26 Mar 2019 20:20 

niebieski
Jak szukasz takich atrakcji, pojeździj po Chiapas. Choć teraz jest tam w miarę spokojnie, to jeszcze niedawno zdarzały się atrakcje typu zatrzymanie przez Zapatystów (opowieść meksykańskich pracowników na wyjeździe służbowym usłyszana z pierwszej ręki). Adrenalina gwarantowana :twisted:

Ps. Jukatan zawsze był ok do jeżdżenia, nie licząc rzecz jasna topes ;)
 Profil Relacje PM off  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 107 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość