Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Mar 2017 13:48 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 302
Loty: 54
Kilometry: 160 144
Podobno na lotnisku w Cancun każdy pasażer przykłada palec do czytnika i jeżeli wyświetli się światło zielone to przechodzi dalej. Jeżeli natomiast wyskoczy czerwone to mamy problem, gdyż jesteśmy odsyłani na kontrolę osobista. Ponoć jest na tyle osobista, że zaglądają nawet do tyłka. Czy to nie jest trochę przesada? Rozumiem wybiórcza kontrola, ale do tego stopnia na dodatek po wątpliwym badaniu prawdopodobnie tętna bo nie wiem co jeszcze można sprawdzić z palca (odciski palców oczywiście pomijam).
Trochę to dla mnie śmieszne, ale podejrzewam , że wielu pasażerom nie było do śmiechu :D
Czy to są bzdury internetowe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 12 Mar 2017 13:59 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 302
Loty: 54
Kilometry: 160 144
"Na granicy spotka nas loteria, czyli system losowego wybierania pasażerów do kontroli bagażu znany w wielu krajach Ameryki Łacińskiej. Naciskasz guzik i najczęściej zapala się zielone światło – wówczas możesz iść spokojnie i nikt nie ruszy twojej walizki. Gdy jednak zapali się czerwona lampka – zawyje syrena, a ty sterroryzowany jej rykiem musisz poddać się do kontroli osobistej i przygotować pupę na bliski kontakt z gumową rękawicą urzędnika."

http://www.national-geographic.pl/kieru ... wski-radzi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Mar 2017 14:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Ładowaliśmy w CUN 2 razy i zawsze mieliśmy zieloną lampkę, więc nie wiem, na czym dokładnie polega kontrola po zapaleniu się lampki czerwonej, ale nie chce mi się wierzyć, że standardowo obejmuje badania proktologiczne. Być może zdarzają się i takie wypadki, ale trzeba sobie na nie "zasłużyć", np. odpowiednimi znaleziskami w walizce. Podejrzewam, że normalnie badana jest jedynie zawartość bagażu. Takie losowe kontrole nie są z resztą niczym nadzwyczajnym. Na innych lotniskach też to działa, choć system selekcji bywa różny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Mar 2017 14:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
fikcja literacka
ale niektórzy to łykają
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Tjw1978 lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 12 Mar 2017 15:39 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 634
niebieski
3 dni temu zapalila mi sie ta czerwona lampka na lotnisku MEX i wzieli nas na kontrole bagazu.Tylko tyle:) Zwyczajna kontrola jak na kazdym innym lotnisku ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 18 Mar 2017 21:32 

Rejestracja: 01 Lis 2014
Posty: 227
@‌becek‌
Żadna fikcja. Taka jest procedura. Ale widziałem jak Meksykanka przede mną nacisnęła przycisk i zapaliła się czerwona lampka. Strażnik powiedział żeby nacisnęła jeszcze raz - zapaliła się zielona i poszła dalej :D . Jak widać wszystko zależy od tego kto pilnuje lampki lub kto naciska przycisk 8-) .
Góra
 Profil Relacje PM off
suzik lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 18 Mar 2017 21:45 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Czerwona lampka oznacza prośbę o otwarcie walizki, sprawdzenie czy nie ma "podwójnego dna" (chyba wiecie dlaczego?) :D
I wzrokowe zerknięcie co mam w środku.
Przy okazji pytają o cel podróży i trwa to całe 2-3 minuty.
Trafiło na mnie na lotnisku w Mexico City. Ale rozumiem, że procedura identyczna w Cancun.

Cała reszta wyssana z palca.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 18 Mar 2017 21:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
Zadziwiające jest to, że ilekroć przylatuję z Brazylii i mają przewieszkę jako jedna droga walizki, natychmiast "przypadkowo" chcą sprawdzić jej zawartość. Mówię o Okęciu albo o Gdańsku. Niby bagaż mam już odebrany z taśmy, niby wychodzę zielonym korytarzem... nigdy mi się to nie zdarza w przypadku jakichkolwiek innych lotów. A w przypadku Brazylii - zawsze. Ciekawa sprawa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 18 Mar 2017 22:09 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
w WAW ostatnio pani chciała mi na zielonej ścieżce sprawdzać walizkę po przylocie z…. Krakowa :lol:
dopiero jak zobaczyła, gdzie nadana to się zmieszała i odstąpiła od zamiaru :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 18 Mar 2017 22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
KyokoMai napisał(a):
Zadziwiające jest to, że ilekroć przylatuję z Brazylii i mają przewieszkę jako jedna droga walizki, natychmiast "przypadkowo" chcą sprawdzić jej zawartość. Mówię o Okęciu albo o Gdańsku. Niby bagaż mam już odebrany z taśmy, niby wychodzę zielonym korytarzem... nigdy mi się to nie zdarza w przypadku jakichkolwiek innych lotów. A w przypadku Brazylii - zawsze. Ciekawa sprawa.

z Brazylii prochy idą to i bagaż się sprawdza
tam nie pracują gamonie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 18 Mar 2017 23:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 319
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
Ja w Cancun wylosowałem czerwoną lampkę i miałem tylko kontrole bagażu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 18 Mar 2017 23:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
Następnym razem zrobię eksperyment. Specjalnie do nich pójdę bez zaproszenia, żeby mi walizkę sprawdzili, co by tradycji stało się zadość. Ciakaw jestem ich reakcji :D
Góra
 Profil Relacje PM off
suzik lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 19 Mar 2017 08:03 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
Pewnie ich reakcja zrobi na Tobie wrazenie, gdy będziesz musiał się rozebrać :mrgreen:

@‌becek‌
Czasem trafiają się gamonie. Raz wracając (mocno opalony) w styczniu z Azji SE przez DUS czekałem na bagaż i widziałem, jak dwóch smutnych panów obserwuje oczekujących na bagaże przy taśmie.
Trochę się wyróżniałam na tle innych pasażerów i przypuszczałem, ze zostanę sprawdzony.
Przy wyjściu zapytali skąd przyleciałem i zgodnie z prawdą oświadczyłem, że z DUS. To im wystarczyło, by przepuścić mnie z kontrabandą :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 19 Mar 2017 15:18 

jacek96 napisał(a):
Trochę się wyróżniałam na tle innych pasażerów i przypuszczałem, ze zostanę sprawdzony.

Udało się samemu/samej ze sobą wypracować jakiś kompromis? :)
Góra
 PM off  
      
#15 PostWysłany: 19 Mar 2017 15:29 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
Udało... a Tobie nie udało się zwalczyć chorobliwego zainteresowania moją osobą?! :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 19 Mar 2017 15:32 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Ja mam przechlapane prawie za kazdym razem.
ciemna karnacja, broda, lysy- istny Turek.

Do tego latam sam i z podrecznym.

Po przylocie z Brazylii juz z daleka do mnie sie usmiechali i zapraszali na kontrole.

a na TXL to z byle jakiego kierunku a i tak otrzymuje zapki.

ale w dupie nie grzebali :D


Ostatnio edytowany przez Abcn, 22 Lut 2020 19:32, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
suzik lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 25 Cze 2017 21:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 338
Loty: 16
Kilometry: 39 898
Kurde jak ja lądowałem w Cancun to nie brałem udziału w jakimś losowaniu :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 26 Cze 2017 15:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Po ladowaniu w Cancun w 2007 zapalila sie czerwona lampka, co oznaczalo pobiezna kontrole bagazu i pytanie o cel wizyty oraz adres hotelu.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 31 Gru 2019 10:11 

Rejestracja: 31 Gru 2019
Posty: 9
A czy wypełnia się jakąś deklarację w samolocie/po przylocie do Mex?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 31 Gru 2019 10:43 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Tak, wypełnia się
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group