Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 94 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 21 Lut 2017 00:03 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Zależy o której godzinie chcesz jechać. Póżnym wieczorem/nocą 20-30 minut. W dzień możesz jechać nawet 2 godziny,
Góra
 Profil Relacje PM off
lsk uważa post za pomocny.
 
      
Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
#22 PostWysłany: 21 Lut 2017 23:23 

Rejestracja: 08 Wrz 2015
Posty: 87
Dopowiadając do tego co napisali przedpiścy:

Opcja I: taxi, należy korzystać przy przemieszczaniu się z bagażami z uwagi na tłok w metrze w godzinach szczytu i na ogół duże odległości przy transferach na stacjach węzłowych.
Cena z lotniska do centrum 340MXN porządną klimatyzowaną taksówką. Powrót z centrum 150-200MXN taksówką złapaną na ulicy.

Opcja II: metro. Tanio (5MXN), szybko. Należy koniecznie zaopatrzyć się w mapkę, co nie jest łatwe. Dostałem na trzeciej odwiedzanej stacji. Za metro płaci się gotówką.
Góra
 Profil Relacje PM off
lsk uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 21 Lut 2017 23:37 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
@‌balajanek‌ , 10 dni temu , jechałem taksówka w nocy z lotniska do centrum , brałem ze stanowka taxi blanco (tam też od razu uiściłem opłatę 195 peso) . Nowa , ładna toyota , jak sama nazwa wskazuje biała. (nie żaden rozwalający się nissan tsuru) .
Co do jazdy metrem z bagażami . Ja wchodziłem razem z żoną do pierwszych wagonów , czyli wagonów dla kobiet. Szczerze mówiąć robiłem to celowo ze wzgledu bezpieczeństwa. To nie Dubaj , nikt nie zabije Cię za to samym spojrzeniem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 27 Lut 2017 11:12 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 103
Loty: 280
Kilometry: 616 668
balajanek napisał(a):

Opcja II: metro. Tanio (5MXN), szybko. Należy koniecznie zaopatrzyć się w mapkę, co nie jest łatwe. Dostałem na trzeciej odwiedzanej stacji. Za metro płaci się gotówką.



Zgadza się. Bez mapki ani rusz. Ale w punkcie informacyjnym na środku T2 (nie pamiętam, czy przyloty, czy odloty) siedzi (nie zawsze!) uprzejmy Pan, który mówi tylko po hiszpańsku (zawsze!) i ma mapki metra do wydania za free (czasami!). :D
Góra
 Profil Relacje PM off
balajanek lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 19 Mar 2017 20:19 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 68
Loty: 78
Kilometry: 158 859
Ja również polecam metro jako środek transportu nie tylko z lotniska ale również po całym Mexico City, poza tym jest to niezłe przeżycie, koszt 5 peso. , Info dla kobiet i dzieci są osobne przedziały na początku składu - i zalecam żeby tam wsiadały szczególnie w godzinach szczytu "walka o ogień" :D ps. niektóre stacje szczególnie na obrzeżach są słabo oznaczone

Załączniki:
IMAG49132.jpg
IMAG49132.jpg [ 320.96 KiB | Obejrzany 2328 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 20 Mar 2017 09:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 670
srebrny
samaki9 napisał(a):
Co do jazdy metrem z bagażami . Ja wchodziłem razem z żoną do pierwszych wagonów , czyli wagonów dla kobiet. Szczerze mówiąć robiłem to celowo ze wzgledu bezpieczeństwa. To nie Dubaj , nikt nie zabije Cię za to samym spojrzeniem ;)


To zależy od stacji, ale w większości przypadków jazda tymi wagonami była niemożliwa. Policja pilnuje, żeby do tych wagonów nie wsiadał nikt oprócz kobiet i małych dzieci. Mimo, że podróżowaliśmy z dzieckiem i często z bagażami musieliśmy jechać zwykłymi wagonami. Przy czym w takiej sytuacji mając bagaże warto wybrać skrajne wagony od drugiej strony pociągu, bo było mniej tłocznie.

A mapkę metra najlepiej sobie wydrukować przed wyjazdem, bo kiepsko z dostępnością na miejscu.
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 20 Mar 2017 10:36 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Tak , oczywiście , że policja pilnuje. Może moje wku....nie na twarzy i moja postura spowodowały , że żaden policjant się do mnie nie doczepił ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 14 Cze 2017 23:21 

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 11
Odświeżam pytanie czy ktoś odważył się na ruszenie w miasto przy 5h postoju między lotami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 16 Cze 2017 17:10 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Zeus napisał(a):
Wiem ;D
Po prostu wolę pozbierać info tutaj, na przyszłość :)

Muchas gracias :)

W sumie się nie dziwię, że jest taki syf na tym forum, skoro moderator z lenistwa, chce mieć info dotyczące swojego wyjazdu w jednym miejscu.
Zamiast robić porządek, to zaśmieca.
Informacyjnie-istnieje wątek "inne" w każdym temacie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 16 Cze 2017 18:56 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22448
Uwierz mi, robiłem porządek w dziale Iran-informacje i Malta Informacje. Nue jest to łatwe porządkowac to wszystko a szczególnie informować użytkowników do pisania do właściwego działu...

Sent from my Nokia 3330 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 17 Cze 2017 04:13 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
OK, domyślam się i dlatego zdziwiło mnie, że nie tylko akceptujesz taki bałagan, ale jawnie namawiasz do udzielania odpowiedzi w nieodpowiednim wątku. Ale juz nieważne.

Metrobus, Linia 4, która obsługuje lotnisko kosztuje 30 Pesso+10 karta.
Jeździ od 4.30, podczas gdy metro w sobotę od 6, a w niedzielę od 7.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 24 Cze 2017 11:35 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Mnie tez to strasnzie kusi. Wedlug flightradar ten samolot laduje prawie zawsze godzine przed czasem mialbym wiec na oko ok 7 godzin od 3 rano do 10 na szybki strzal do miasta na shota tequilli tylko pewnie zaden szalony mi nie pomoze dopoki nie zacznie sie jesienna fala wylotowa. Na powrocie ok 6.5 godziny ale popoludniu i wtedy raczej nie bede ryzykowal ze wzgledu na korki itd. Skorzystam z propozycji Zeusa kulinarnej :mrgreen:
Dajcie znac jak uda sie komuś wyskoczyc na miasto (z podrecznym tylko) w srodku nocy
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
Ma-lena lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 24 Cze 2017 22:00 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Dojazd taxi, nawet w nocy trwa blisko 30 minut, gdyż sygnalizacja jest włączona i długie cykle ma. Na szczęście, często na czerwonym kierowcy przejeżdzają. W dzien myślę, że szybciej komunikacją miejska, która ma wydzielone pasy ruchu.
Ja w nocy, zapłaciłem za pierwszą złapaną taksę 70 pesso.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 08 Sie 2017 09:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 109
Loty: 74
Kilometry: 182 625
@oskiboski wracamy tym samym samolotem na trasie MEX - AMS, możemy razem gdzieś wyskoczyć, lecimy piątką znajomych :D My mamy co prawda 14h na przesiadkę, ale Twoje 6,5h myślę, że też będzie wystarczające na jakieś tacosy i tequilę :D
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 08 Sie 2017 17:09 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Probowalem kupic taka przesiadke ale bez szans. Pytanie tylko czy na powrocie tez trzeba bagaz odebrac jako" tranzytowy" jesli nie to ekspresowo mozemy wyskoczyc ale na jedno :mrgreen:
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 08 Sie 2017 17:15 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Podczas zimowego EF aero mexico leciałem z Cancun do Amsterdamu , miałem 23 godzinny stop w Mexico city i niestety nie mogłem w Cancun nadac bagażu do Amsterdamu. Na moje pytanie dlaczego nie mogę , pan grzecznie odpowiedział , że takie mają przepisy...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 16 Sie 2017 11:09 

Rejestracja: 16 Sie 2017
Posty: 1
Czesc, ladujemy AEROMEXICO w MEX o 4AM w nocy i startujemy do PTY o 10AM. Co sądzicie aby wybrać się do centrum, w pierwszą strone TAXI spowrotem METREM. Czy nie będzie za wcześnie? zbyt ciemno?

dzięki z góry
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 06 Lis 2017 19:48 

Rejestracja: 29 Lis 2015
Posty: 13
Nie zdecydowałem się w pierwszą stronę podczas mojej wycieczki do Panamy na wyskok w nocy do miasta, ale zrobiłem to na powrocie.

Leciałem tylko z podręcznym, więc od momentu wylądowania samolotu do wejścia do metra zajęło mi wszystko ok 40 min.
W praktyce musimy przejść do kolejki, która nas przewiezie między terminalami T2 -> T1. Po wyjściu na T1 idziemy w prawo do samego końca, potem po wyjściu idziemy chodnikiem mijąjąc po prawej taksówki aż do stacji metra.

Dojazd metrem z dwoma przesiadkami: (bilet 5peso -1 zł za jeden pobyt w strefie metra)
Linia nr 5 Terminal Area -> Pantitlan
Linia nr 1 Pantitlan -> Pino Suarez
Linia nr 2 Pino Suarez -> Zocalos
Całość dojazdu ok 30 min. Sporo trzeba się nachodzić na przesiadkach, ale przynajmniej można załapać trochę kolorytu :)

Na Zocalos spędziłem ok 30 min, w tym zjadłem Tacosy na jednej, ważnie wyglądających, ulic (42 peso za zestaw 5 sztuk + napój). Na samym placu robi wrażenie oczywiście katedra i wielka flaga Meksyku, choć nie ma co oczekiwać zbyt dużo po tym miejscu.

Wylądowałem ok 17:40, chwilę po 20:30 byłem już kontroli bezpieczeństwa czekając pod gate do Amsterdamu, czyli nie większego problemu :)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 30 Lis 2017 18:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
1. METRO i transport publiczny. Do wytyczania tras itd. świetnie sprawdza się googlemaps. Działa naprawdę dobrze. Przy wyznaczaniu tras metrem i przesiadkach poprawnie podaje miejsca przesiadek, wyświetla linie metra i ich kierunki (zgodne z informacjami/drogowskazami na stacjach) itd.
Testowaliśmy też przy przesiadce na autobusy - też wszystko się zgadzało.
Oczywiście przyda się do tego połączenie z internetem. Starter Telcel + doładowanie w sklepie OXXO i problem z głowy. Może nie działa to tak szybko jak u nas, ale da się przeżyć.

Tak jak było już napisane - bilety na metro za 5$/os. Kasy są pod ziemią przy samych obrotowych bramkach. Bilet wkłada się w bramkę i tam on zostaje. Można przebywać na kolejnych peronach itd. aż do opuszczenia stacji przez obrotowe bramki.

W godzinach szczytu niektóre linie są przeładowane. Czasem po prostu nie da się wsiąść (lokalsi też odpuszczają). Czasem się uda, ale tłok jest taki, że nie ma co myśleć o "bezpieczeństwie". Kieszonkowiec, jeśli jest blisko zrobi co chce... Nam się udało żadnego nie spotkać.

2. TAXI. Z lotniska do centrum jechaliśmy też taksówką. Zamówiona na przylotach. Jest kilka biur różnych korporacji. Podaje się docelowy adres. Są ustalone strefy i stawki dojazdu do nich. Kawałek przed Zocalo (1 stacja metra) kosztowało nas 189$ (pesos) - godz. 23 nie podbijała stawki. Warto sprawdzić różne biura bo różnią się cenami.
Po płatności dostaje się wydrukowany voucher i idzie z nim do wyjścia na końcu terminala lotniska (to samo wyjście co do metra). Tam stoją pracownicy różnych korporacji i odprowadzają do właściwego samochodu. Kierowca dostaje voucher, ładuje bagaże i odwozi.

3. UBER. Samochodów jest chyba sporo. W tygodniu zamawiałem kurs na lotnisko o 7 rano i po 5 minutach już na nas czekał. Koszt bodaj 75$ (zamiast 189$ na tej samej trasie za taxi). Bez problemów.

4. Blablacar. To już bardziej ogólnie w kraju. Po przylocie chcieliśmy dostać się do Oaxaca, a nie wiedziełam ile zajmie nam odprawa paszportowa, odbiór bagażu itd. (ostatecznie od przyloty do wyjścia z terminala wyszły >2h - kolejka do paszportów...). Zatem zaklepałem przejazd przez blabla. Cena podobna jak ADO - 350$/os. Dogadaliśmy się z dziewczyną przez whatsapa z pomocą apki Tłumacz (google, można pobrać języki offline). Ona nie znała nawet pół słowa po angielsku, a i tak się udało dogadać i odnaleźć. Nasz hiszpański to liczebniki i parę podstawowych zwrotów, więc tłumacz się sprawdził ;).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 01 Gru 2017 14:40 

Rejestracja: 11 Mar 2015
Posty: 76
Loty: 76
Kilometry: 137 970
Jeśli ktoś potrzebuje mapkę metra w ciekawej formie, to na lotnisku są pocztówki ze schematem :) Ja wziąłem, ale już po powrocie. Zresztą schematy są na każdej stacji i ciężko się zgubić.
_________________
Jak pomogłem daj lajka, zaplusuj :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 94 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group