Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 94 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 18 Sty 2018 09:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Czy tłok w metrze w godzinach szczytu to zjawisko całotygodniowe? Będziemy teoretycznie w sobotnie popołudnie chcieli skoczyć do miasta.

Drugie pytanie - metro/taxi - skąd Peso? Wymienialiście w kantorze czy płatność kartą?
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#42 PostWysłany: 18 Sty 2018 10:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Tłok w metrze to oni mają tam chyba cały czas. ;) W kantorach na lotnisku kursy sa dobre, więc śmiało mozesż wymienić pieniądze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 18 Sty 2018 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2014
Posty: 149
Loty: 405
Kilometry: 918 570
zawiert napisał(a):
Czy tłok w metrze w godzinach szczytu to zjawisko całotygodniowe? Będziemy teoretycznie w sobotnie popołudnie chcieli skoczyć do miasta.

Drugie pytanie - metro/taxi - skąd Peso? Wymienialiście w kantorze czy płatność kartą?


Tłok w metrze jest zawsze. Do tego bardzo kradną, ogólnie jest średnio przyjemnie jeżeli masz np. bagaże. Co do transportu - super opcją to UBER. Jechaliśmy tydzień temu o 7:00 w poniedziałek z Insurgentes na lotnisko - czas: 20 minut, koszt 75 peso (niecałe 15 PLN). Metro zajmuje godzinę (w tym jedna przesiadka) i kosztuje 5 peso/os (1 PLN)

Wymiana kasy w Meksyku jest tricky - w wielu bankach są kursy, ale nie ma kasy walutowej i nie wymieniają. Do tego czynne są pon-pt 9:30-16:30. Paradoksalnie najlepszy kurs znalazłem na lotnisku - jest cały ciąg banków/kantorów - przeszliśmy cały i znaleźliśmy najlepszy kurs (kupno USD 18,40). W miastach trudno o dobry kurs, w CDMX były na Zona Rosa kantory ale ze słabym kursem, w innych miastach jak np. Puebla, Puerto Escondido najłatwiej wymienić pieniądze w sieci sklepów AGD "ELEKTRA" tam mają okienko Banco Azteca, które jest czynne 7 dni w tygodniu, do 22 bodajże. Przy tym kurs jest ok - my mieliśmy 18,40 za USD - czyli najlepszy jaki mogliśmy znaleźć. Minus jest taki, że zazwyczaj są duże kolejki.

Płatność kartą w metrze nie jest możliwa - tylko gotówka w kasie biletowej, lub drobne w automatach.
_________________
Ruszaj ze mną w podróż: http://www.przepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
zawiert uważa post za pomocny.
 
      
#44 PostWysłany: 21 Sty 2018 12:23 

Rejestracja: 12 Kwi 2014
Posty: 8
Uber i tylko Uber. Do Alameda koszt rzędu 120 PESO. Poza tym korzystaliśmy z Ubera w Meridzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 21 Sty 2018 14:10 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
Jest gdzies na miescie bezplatne wifi, co by mozna zamowic ubera?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 21 Sty 2018 16:20 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Mcd przy katedrze
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
ibartek lubi ten post.
maciass uważa post za pomocny.
 
      
#47 PostWysłany: 22 Sty 2018 23:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
@tomek_lojewski oraz @adamek
Jak Wy "wykręciliście" takie ceny w Uberze? Ja dzisiaj z ciekawości dwa razy (rano i teraz) sprawdziłem sobie jakie są ceny Ubera w Mexico City, ponieważ niedługo wylatuje do Gwatemali z przesiadką w Meksyku i pokazuje mi ceny 160 MXN przy uberX oraz 300-400 MX$ przy uberBlack albo uberXL więc dużo więcej (trasa lotnisko-Zocalo). Poza tym nie rozumiem tych walut - co to za waluty i dlaczego są dwie różne waluty przy dwóch wersjach Ubera (inna waluta przy wersji podstawowej a inna przy wersji premium).
I jeszcze inne pytania dotyczące Ubera na lotnisku:
1. Czy na lotnisku jest darmowy internet? Czy trzeba gdzieś do jakiejś knajpki się podpiąć? (pytam oczywiście pod kątem zamówienia Ubera)
2. Gdzie podjeżdża konkretnie Uber? W którym miejscu i jak to pokazuje na aplikacji? Bo np. w takim Bangkoku na aplikacji pokazuje numer drzwi wyjściowych z lotniska (tych drzwi jest z kilkanaście)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 22 Sty 2018 23:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2014
Posty: 149
Loty: 405
Kilometry: 918 570
poszwin napisał(a):
@tomek_lojewski oraz @adamek
Jak Wy "wykręciliście" takie ceny w Uberze? Ja dzisiaj z ciekawości dwa razy (rano i teraz) sprawdziłem sobie jakie są ceny Ubera w Mexico City, ponieważ niedługo wylatuje do Gwatemali z przesiadką w Meksyku i pokazuje mi ceny 160 MXN przy uberX oraz 300-400 MX$ przy uberBlack albo uberXL więc dużo więcej (trasa lotnisko-Zocalo). Poza tym nie rozumiem tych walut - co to za waluty i dlaczego są dwie różne waluty przy dwóch wersjach Ubera (inna waluta przy wersji podstawowej a inna przy wersji premium).
I jeszcze inne pytania dotyczące Ubera na lotnisku:
1. Czy na lotnisku jest darmowy internet? Czy trzeba gdzieś do jakiejś knajpki się podpiąć? (pytam oczywiście pod kątem zamówienia Ubera)
2. Gdzie podjeżdża konkretnie Uber? W którym miejscu i jak to pokazuje na aplikacji? Bo np. w takim Bangkoku na aplikacji pokazuje numer drzwi wyjściowych z lotniska (tych drzwi jest z kilkanaście)


Kwota 75MX$ była na lotnisko - 160 to nadal w sumie spoko - ok 33 PLN, nie ma dramatu

waluta jest ta sama - peso, tam używają znaczka $$$ wszędzie, ale spokojnie, to peso meksykańskie

na lotnisku jest internet za free - trzeba sie zarejestrować FB lub mailem - masz 5 min na potwierdzenie linka, wiec mój ulubiony mail lotniskowy dupa@o2.pl nie przejdzie ;) często rozłącza, ale generalnie działa. trzeba poszukać go w tym dużym hallu gdzie są sklepy.

Ubera najlepiej zamówić na góre na odloty. Wybiera sie w apce no i zaznaczasz pinezka

Załączniki:
IMG-3067.JPG
IMG-3067.JPG [ 114.14 KiB | Obejrzany 868 razy ]
_________________
Ruszaj ze mną w podróż: http://www.przepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
poszwin lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#49 PostWysłany: 23 Sty 2018 05:23 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
Dzisiaj, a właściwie to już wczoraj, spod MC Donald na Zocalo.
Kasę pobiera z góry.


Image

Image


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 04 Lut 2018 15:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
Planujemy wczesno-poranny :) wypad na plac Zocalo.
- w MEX planowo mamy być 03:40
- wylot do HAV o 10.20 i na lotnisku chciałbym być ok 08.20 (podobno 90min wystarczy)
- niestety to są godziny porannego szczytu
- z Zocalo najchętniej wziąłbym TAXI lub UBERA, ale zastanawiam się ile czasu w tych godzinach zajmie nam dojazd na lotnisko
- będę wdzięczny za podpowiedzi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 04 Lut 2018 15:29 

Ja bym nie jechał. Będzie ciemno, zimno i nic nie zobaczysz. Wyjdź z lotniska i podejdź do bazarku przy metrze. Zjesz tacos z ostrym sosem i będziesz zadowolony.
Góra
 PM off
Tom K lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#52 PostWysłany: 04 Lut 2018 16:17 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
Też bym nie jechał o tej godzinie.
Ja o 8 to się dopiero zebrałem z lotniska, na Zocalo byłem koło 9, jechałem metrem.
Pusto i wszystko pozamykane o tej godzinie jeszcze.

Aplikacja HERE WeGo w trybie offline ładnie pokazuje trasy metra w kolorach.
Góra
 Profil Relacje PM off
Tom K lubi ten post.
DERKER uważa post za pomocny.
 
      
#53 PostWysłany: 04 Lut 2018 17:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
.....no to mnie nie pocieszyliście, ale w takim razie muszę to jeszcze raz przemyśleć :?:
A co myślicie o wypadzie do Zocalo w drodze powrotnej (niedziela) - wiem że będzie ciemno ;)
- przylot MEX - 17:30
- wylot AMS - 23:10
Ile czasu zarezerwować na przejazd Zocalo-Lotnisko ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 04 Lut 2018 17:03 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
W drodze powrotnej brzmi bardziej sensowniej.
Znajomi tak pojechali i gdyby nie to, że strasznie zmarzli, to byli zadowoleni.
Pamiętaj, rano i wieczorami jest chłodno.

Jeśli chodzi o dojazd w moim przypadku, to tak około godziny metrem.
Powrót Uberem jakieś 30 minut, około 13.
Góra
 Profil Relacje PM off
DERKER uważa post za pomocny.
 
      
#55 PostWysłany: 04 Lut 2018 21:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Ja tak byłem za pierwszym razem. 5:40 na metro, trochę poczekałem i przed 7 byłem w centrum. Podchodziłem do 8 i wróciłem już w mniejszym tłoku. Przecznice od lotniska w bocznej uliczce są pyszne soki naturalne, 25-30$ za duży. W drodze powrotnej odpuszczam bo ciemno.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 04 Lut 2018 21:51 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
Ja miałem lot o 16 z mex, dlatego nie było pośpiechu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 07 Lut 2018 22:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Anonymous napisał(a):
Ja bym nie jechał. Będzie ciemno, zimno i nic nie zobaczysz. Wyjdź z lotniska i podejdź do bazarku przy metrze. Zjesz tacos z ostrym sosem i będziesz zadowolony.


Don czy owy polecany bazarek działa w środku nocy, tak jak sugeruje Twój wpis? Czy raczej dopiero od rana, od 7/8?
Rozumiem, że chodzi o stację Terminal Aérea?

Dzięki
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 07 Lut 2018 22:42 

@Tom K, mogłem się nieprecyzyjnie wyrazić. Nie chciałem sugerować, że bazarek działa w nocy, bo nie wiem jak jest. Stacja metra nazywa się Pantitlan. Przy stacji jest dworzec autobusowy, więc mogą bazarek otwierać relatywnie wcześnie, ale czy w nocy to nie mam pojęcia.
Góra
 PM off
Tom K lubi ten post.
Tom K uważa post za pomocny.
 
      
#59 PostWysłany: 08 Lut 2018 00:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
Jak sądzicie przed 08:00 rano uda mi się dotrzeć UBER/TAXI z Zocalo na Lotnisko w ciągu 30-40 min ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 08 Lut 2018 21:26 

Rejestracja: 08 Lut 2018
Posty: 1
DERKER napisał(a):
.....no to mnie nie pocieszyliście, ale w takim razie muszę to jeszcze raz przemyśleć :?:
A co myślicie o wypadzie do Zocalo w drodze powrotnej (niedziela) - wiem że będzie ciemno ;)
- przylot MEX - 17:30
- wylot AMS - 23:10
Ile czasu zarezerwować na przejazd Zocalo-Lotnisko ?



DERKER, niedawno poznałem to forum i miałem zadać podobne pytania, bo mam loty w tych samych godzinach co i Ty.
Jakie masz daty lotów?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 94 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group