Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 131 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 21 Lis 2020 19:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3419
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
Korzystaliście z takich miejscowych posredniaków wycieczek? Gdzie szukać najkorzystnieszych cenowo ofert, na miejscu czy np przez Viator?

Załączniki:
CUN.jpg
CUN.jpg [ 51.52 KiB | Obejrzany 5488 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie
Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN
#82 PostWysłany: 21 Lis 2020 20:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Korzystałem z "taxi", które zawoziło do Agua Azul, tyle że było to w Chiapas i nie mogę narzekać. Cena przyzwoita, ze wszystko się wywiązali. Cenowo wychodziło najtaniej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 21 Lis 2020 20:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1886
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@marcin.krakow dokładnie w tym biurze kupowałem wycieczkę do Chichen Itza ;)
Chichen Itza+Cenote+obiad w restauracji+ krótki postój w Valladolid -1100 pesos.
Nie sprawdzałem innych ofert,
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marcin.krakow lubi ten post.
 
      
#84 PostWysłany: 01 Gru 2020 03:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3419
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
Najtańsze wycieczki udało mi się znaleźć tutaj
https://www.kreatravel.com

Biuro stacjonarne mają w budynku hotelu Antillano (wejście od frontu)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#85 PostWysłany: 18 Gru 2020 13:36 

Rejestracja: 05 Sty 2016
Posty: 35
Loty: 170
Kilometry: 346 957
Zastanawiam sie nad wycieczką do rezerwatu Sian Ka'an. Opinie w internecie są zróżnicowane -od entuzjastycznych, po krytyczne. Czy jest możliwość samodzielnego zorganizowania wycieczki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 05 Mar 2021 20:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1694
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Itza znowu podniosła ceny i teraz bilet to prawie 600mxn.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 06 Mar 2021 00:25 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 543
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
Itza i Uxmal to dwie najdroższe atrakcje. Coda, Tulum, Edzna i inne pomniejsze są za około 80 pesos (były w lutym). Co ciekawe część była zamknięta a w części robia remonty i poszczególne strefy też są wyłączone ze zwiedzania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 06 Mar 2021 00:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1694
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Uxmal niecałe 500 ale ludzi brak. Dzieci do lat 13 gratis.
Cobá tania ale nas oszukał i kazał płacić za jedno dziecko dziad jeden.
Teotihuacán też za 80. Ale to inna bajka.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 16 Mar 2021 22:03 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 302
Loty: 54
Kilometry: 160 144
06.04 - 15:25 lądowanie - Cancun - zwiedzanie miasta
07.04 - Isla Mujeres , powrót do Cancun
08.04 - Isla Holbox - nocleg
09.04 - przejazd do Tulum
10.04 - Tulum - wycieczka zorganizowana od tubylców do Chizen Itza, jakaś Cenota i Valladolid
11.04 - Akumal do wieczora i prom na Cozumel z PDC
12.04 - Cozumel
13.04 - Cozumel
14.04 - przejazd do Cancun, 17:15 wylot

Z czego zrezygnować, a co dodać ?
Jak widać po planie podróży głowne nastawienie na przyrodę i plaże, ale czy Tulum i Chichen Itza to nie za mało?
To krótki wyjazd także wiem, że zobacze niewiele...


Ostatnio edytowany przez Tenroh, 17 Mar 2021 15:38, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 16 Mar 2021 22:27 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 543
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
pierwszego dnia za duzo nie zobaczysz w Cancun, po za tym tam duzo nie ma
i sprawdz promy na Cozumel bo chyba sa tylko z Playa del Carmen a nie z Akumal
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 16 Mar 2021 22:29 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 416
niebieski
Chichen Itza mega turystyczne, Tulum chyba podobnie (ostatecznie w ogóle odpuściliśmy). Skoro będziesz w Valladolid, to polecam Ek Balam. Niestety te ruiny też się cenią (ok. 460 MXN, nie akceputją kart). Najlepsza cenote to moim zdaniem Choj Ha (między Valladolid a Cancun) przy zwykłej (niepłatnej) 180-tce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 16 Mar 2021 22:44 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 302
Loty: 54
Kilometry: 160 144
wilczagorka napisał(a):
pierwszego dnia za duzo nie zobaczysz w Cancun, po za tym tam duzo nie ma
i sprawdz promy na Cozumel bo chyba sa tylko z Playa del Carmen a nie z Akumal


Pierwszy dzień bardziej na odpoczynek po podróży, nie mam pomysłu jak lepiej spożytkować ten czas.
Tak z PDC, faktycznie dziwnie wpisałem.
Mam też problem jak dostać się z Chiquila do Tulum.
Dodam, że auta nie wypożyczamy, gdyż nie ma to sensu skoro w sumie 5 dni spędzimy na wyspach...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 16 Mar 2021 23:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1694
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Obok Ek Balam super cenota w dobrej cenie. Znalazłem oglądając filmy Marka Wiensa z Meksyku. ;)
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 22 Cze 2021 05:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 513
Loty: 57
Kilometry: 106 100
niebieski
marcin.krakow napisał(a):
Najtańsze wycieczki udało mi się znaleźć tutaj
https://www.kreatravel.com

Biuro stacjonarne mają w budynku hotelu Antillano (wejście od frontu)



Zgadzam się.
Zakupiłem u nich wycieczkę, i dziś ją odbyłem.
Trasa wycieczki:
Odbiór z pod hotelu
Przejazdy.
Wizyta w osadzie Majów - lunch w cenie - forma bufetu (na bogato), możliwość zakupu pamiątek, lokalnych wyrobów.
Przejazd do Chichen Itza - wstęp ( czas wolny)
Przejazd do cenoty Selva Maya - wstęp, (jeśli ktoś chce popływać to kamizelki ratunkowe dodatkowo płatne 40 pesos)
Przejazd do miasta: Valladolid - czas wolny na zwiedzanie.
Powrót - przejazd do hotelu.

Ogólne jestem zadowolony :) jedyny minus to temperatura - która dla mnie jest nie do wytwarzania...
Ale - te biuro jak najbardziej polecam, jest chyba najtaniej... płaciliśmy 55 USD od osoby
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 22 Cze 2021 06:19 

Rejestracja: 20 Kwi 2021
Posty: 2
Witam, nie chciałem zakładać nowego tematu, a może ktoś mi tu pomoże. Poluje na bilety do Cancun na luty 2022. Ale jestem ograniczony tylko do rodziny Lufthansy. Interesuje mnie wylot tylko z Polski i na ten moment bilet w dwie strony kosztuje ok. 2500 z bagażem podręcznym lub 3000 z rejestrowanym. Jest sens czekać i liczyć że będzie coś taniej np. 2500 ale z rejestrowanym, czy nic tu się nie powinno zmienić, albo jedynie na gorsze. Jeśli jest ktoś z cenach zorientowany to proszę o informację i z góry wielkie dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 22 Lis 2021 10:51 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 371
srebrny
Jeśli ktoś chciałby zobaczyć flamingi, to aktualnie istnieje darmowa i do tego chyba lepsza opcja niż Rio Lagartos czy Celestun. W tych dwóch miejscach podpływa się łodzią, przez co trzeba trzymać się dość daleko, bo ptaki się płoszą. Natomiast jadąc drogą z Telchac Puerto do Progreso, przez całą drogę ciągnie się laguna, na której aktualnie znajduje się sporo flamingów.

Od strony Telchac Puerto na początku większość zasłaniają krzaki, ale bliżej Chicxulub Puerto flamingi zaczynają być widoczne bardzo dobrze. Do samego Progreso nie dojechałem, bo skręcając w samym Chicxulub w drogę 176, po 200 metrach flamingi były dosłownie kilkanaście metrów od drogi, a że ruch jest tam bardzo mały, to część aut po prostu nie ma problemów z wrzuceniem awaryjnych i postaniem trochę przyklejonym do prawej strony jezdni. Na miejscu do tego m. in. pelikany, czaple i kormorany. W samym Progreso ponoć można też zobaczyć flamingi w czasie spaceru w okolice laguny, ale tego już osobiście nie weryfikowałem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
mirrr uważa post za pomocny.
 
      
#97 PostWysłany: 23 Lis 2021 03:40 

Rejestracja: 29 Cze 2018
Posty: 13
Dzielę się swoim planem na Meksyk:

1. Przylot do Tuxla, przejazd do San Cristobal, aklimatyzacja
2. San Cristobal - zapatyści, zwiedzanie san cristobal
3. Kanion Sumidero & Chiapas de Corso
4. Cascada El Chiflon & Lagos do Montebello
5. Zincantan & San Juan Chamula
6. Misol Ha, Aqua Azul, Palenque,
7. Bonampak & Yaxchilan, nocleg w dżungli
8. Rafting & hiking w Caminata en la Selva, powrót do Palennque
9. Aluxes Palenque, Roberto Barrios, nocny przejazd do Bacalar
10. Bacalar - chilling Los Rapidos & chiling w La Playita
11. Bacalar, rejs katamaranem, przejazd do Mahahual,
12. Mahahual - odpoczynek na plaży
13. Mahahual, odpoczynek na plaży, moooże Banco Chinchorro, może wypożyczenie wózka golfowego, a może nic nie będziemy robić XD
14. Przejazd do Tulum, zakwaterowanie w hotelu, ruiny Tulum (może Coba)
15. Akumal, Cenotes Sas Actum, rytuał Temazcal
16 Chicken Itza, zwiedzanie Valladolid, Cenote Suytun, może jeszcze jedna cenota
17. Przyjazd do Cozumel, zakwaterowanie w bazie nurkowej, objazd wyspy wózkiem golfowym
18. Cały dzień nurkowania, wieczorny przejazd do Playa del Carmen
19. Playa del Carmen - odpoczynek (moooże Isla Mujeres, jak będzie się nam chciało), jakieś cenoty
20. Playa del Carmen - odpoczynek, Coco Bongo
21. Playa del Carmen - odpoczynek
22. Wylot z Cancun

Pierwsze 11 dni jest raczej ostatecznie już zaplanowane, co sądzicie o reszcie? Ja zawsze organizuje wakacje i zawsze jest wola większości grupy mówi, że ma być "dużo zwiedzenia". Jedyne czego mi brakuje to chciałabym zobaczyć coś w stylu hacienda sotuta de peon, ale Meridy już tu nie wcisnę, bliżej nic takiego nie ma, a jakieś dni na plaży tez muszą być...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 01 Gru 2021 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 671
srebrny
Hej,

Covid wiele zmienia i nasz plan podróży w drugiej połowie lutego przyszłego roku ulega własnie modyfikacjom. Chcemy we trojke (dwoje doroslych i osmiolatka zaprawiona w podrozowaniu)
odwiedzić Gwatemalę i Meksyk, przy czym plan trochę się nie spina. Przygotowany przy zalozeniu korzystania z autobusow.

1. przylot 23.00 CUN, przeczekanie na lotnisku
2. przelot CUN -> GUA 7:20 do 7:56, przejazd Attitlan
3. lake atitlan i okolice np. San Juan la Laguna, San Pedro, San Marcos Panajachel
4. lake atitlan i okolice np. Santa Cruz, San Marcos, Panajachel
5. lake atitlan i okolice, Indian Nose przejazd do Antigua popoludniowy
6. Antigua - zwiedzanie miasta, leniwy dzien
7. wulkan Pacaya , nocny przejazd do Flores
8. zwiedzanie Flores, popoludniowa wycieczka do Yaxha
9. zwiedzanie Tikal, nocny przejazd do Guatemala City
10. przelot 9:11 do 11:46 CUN, potem przejazd do np. 17:30 do 18:30 Valladolid
11. zwiedzanie Chichen Itza oraz cenoty w okolicach Valladolid
12. Rio Lagartos
13. Valladolid, w godzinach popoludniowych przejazd na wyspa Isla Mujeres
14. wyspa Isla Mujeres
15. wyspa Isla Mujeres
16. wyspa Isla Mujeres
17. przejazd z Isla Mujeres do CUN, wylot o 16:05 z CUN

Możliwe są przesunięcia zarówno jesli chodzi o Gwatemalę jak i Meksyk. Co nam nie pasuje? Za dużo czasu w Isla Majures, przynajmniej o jeden dzien. Za szybko nudzimy sie nad morzem. Początkowo miało być Tulum i Akumal, żeby zobaczyć żółwie, ale po tym jak poczytałem o glonach, trzeba było zmienić plany. Myslalem o Holbox, ale tam tez podobno glony.. W Mahahual rowniez, a zachwalana przez @Tropikey Mayan Beach Garden nie przyjmuje dzieci w sezonie, zreszta chyba nie ma juz miejsc.
Rozszerzenie wyjazdu o Meridę i Uxmal nie jest do konca przekonywujace - czy faktycznie wniesie cos wiecej?
Myslalem tez zeby zamiast Majures zrobic Bacalar, ale znowu - z opisu na forum podobno obecnie kolory juz nie te, zreszta chyba nie nadaje sie to miejsce az tak bardzo do plazowania. Hmm, brzmi to nieco jak narzekanie, ale w rzeczywistosci mam dylemat jak uatrakcyjnic nieco ten wyjazd. Brakuje czegos ... ale czego? :) Wszelkie pomysly mile widziane. Dzieki!
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 01 Gru 2021 21:30 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22484
Ze strony Gwatemali, wsio da się zrobić :) Właśnie jestem w trakcie pisania planu i mam nadzieję ze do połowy grudnia będzie gotowe :)
Góra
 Profil Relacje PM off
amphi lubi ten post.
 
      
#100 PostWysłany: 03 Lis 2022 10:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Maj 2016
Posty: 122
Loty: 92
Kilometry: 201 033
Hej, to i ja poproszę o zerknięcie i podpowiedź.

Co chcemy ? Plaże z palmami, zwierzęta!, cenoty, niedrogie jedzenie, lokalny klimat, bez tłumów.
Jesteśmy z tych, co godzina na rajskiej plaży to max.
Wszelakie wycieczki wychodzą bardzo drogo $, ale na jedną, może dwie się zdecydujemy. Wolelibyśmy co prawda wszędzie dotrzeć na własną rękę.
Auta wypożyczać nie będziemy, może skuter, więc zależy nam na możliwym dotarciu komunikacją miejską.
Myśleliśmy o Bacalar oraz Mahahual, ale czy warto?

1. CUN - przejazd do Tulum (?)
2. Tulum - zapoznanie
3. Tulum - ruiny, cenoty
4. Tulum - wycieczka do Sian Ka`an
5. Przejazd do Valladolid, poznanie miasta
6. Chichen Itza + cenoty
7. Przejazd do Holbox, wypoczynek
8. Holbox - wypoczynek
9. Holbox - wypoczynek.


Generalnie ten wstępny plan to rozumiem tak:
- Tulum to świetne plaże, będzie co zwiedzić w okolicy (czy aby na pewno będzie?), ale niestety na miejscu tłumy i bardzo drogo;
- Valladolid to liźnięcie innego, może bardziej prawdziwego klimatu Meksyku + miejsce wypadowe do Chichen Itza i cenot. Miejsce obowiązkowe;
- Holbox na trochę relaksu. Wszyscy wcześniej polecali, dlatego mocno mi to zakorzeniło, ale teraz zaczynam myśleć o zmianie na Mahahual/ Bacalar.

Rio Lagartos raczej odpuścimy.
Sian Ka`an wychodzi drogo, ale tam można zobaczyć delfiny (których wcześniej nigdzie nie widzielismy) i aligatory - wow.

Każda opinia będzie dla mnie konstruktywna. Z góry dziękuję!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 131 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group