Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Lut 2020 01:43 

niebieski
Wyhaczylem tanie bilety do San Jose del Cabo. Interesuje mnie glownei krajobraz kulturowy tzn. architektura, miasta itp Mniej mnie fascynuje natura, plazowanie i woda z racji braku umiejetnosci plywania. Bede podrozwal transportem publicznym, nie prowadze auta.
Plan:
4 pelne dni w stolicy Meksyku ( oczywiscie zwiedze Tenochtitlan );
nastepnie lece do Silao i spedze 2 pelne dni w Guanajuato ( jeden dzien przeznacze na San Miguel de Allende );
nastepnie polece do Cancun, a stamtad pojade do Playa del Carmen ktore bedzie moja baza na Jukatanie na 4 pelne dni;
stamtad planuje pojechac do Tulum ( czy to prawda ze nalezy tam byc rano poniewaz pozniej jest masa turystów ) i Cobe.
Kolejny dzien przeznacze na Valladolid i Chichen Itza ( czy moge wykupic wycieczke dzieki ktorej odwiedze spokojnie te dwa miejsca? );
pozostaja mi jeszcze 2 dni do wypenienia i nie wiem jak je wykorzystac. Np. do Meridy lub Campeche za daleko. Moglbym zaplanowac baze gdzie w srodku polwyspu, ale jednak chcialbym sie nacieszyc pieknym wybrzezem.
Czy polecacie jakies ubezpiecznie? Posiadam wciaz wazna Planete Mlodych Plus - powinna byc honorowana w Meksyku. A co ze szczepieniami? W sumie i tak jest jzu za pozno - lece za 2 tyg. Nalezy pic wode butelkowana; a co np ze tzw street food - mam uwazac? Driniki z lodem? Np. w Cancun podobno lod pochodzi filtrowanej wody.
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 11 Lut 2020 08:46 

W Meksyku byłem rok temu z biurem podróży i pobytem w hotelu w pobliżu Akumal. Co do lodu, to piłem hotelowe drinki z lodem ale może być co innego w hotelu 4* czy 5* a co innego w przygodnym lokaliku.
Zabytki Meksyku nie rzuciły mnie na kolana, owszem ciekawe i swoistym stylu ale ,oja subiektywna ogólna ocena raczej przeciętna porównując z innymi, które widziałem. Byłem w Tulum i Chichen Itza, Cobę odpuściłem. Valladolid ładne miasto ale godzinny spacer wystarczył mi zupełnie. Największe wrażenie zrobiła na mnie laguna Bacalar oraz pływanie z maską w cenote. Nawet jeśli się nie pływa, to przynajmniej jedno cenote, zwłaszcza to podziemne warto odwiedzić i zobaczyć. Jest ich sporo i można coś wybrać dla siebie. Wielu poleca któryś z parków rozrywki np. Xcaret wraz z wieczornym pokazem.
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 12 Lut 2020 10:56 

Ostrzeżenia: 1
niebieski
radko69 napisał(a):
Wyhaczylem tanie bilety do San Jose del Cabo. Interesuje mnie glownei krajobraz kulturowy tzn. architektura, miasta itp ...

W Mexico City powinieneś być zadowolony, jeśli interesuje Cię nowoczesna architektura
https://portalpodroze.pl/mexico-modern/
Tenochtitlan to raczej nie zwiedzisz, spóźniłeś się jakieś 500 lat :D ale Teotihuacan polecam. Muzea w CDMX też są fantastyczne, Antropologico obowiązkowo, ale warto kupić też bilet do muzeum Templo Mayor. Jest świetne a często pomijane, no i wreszcie szansa zobaczenia pozostałości po Tenochtitlan :(

Nie wiem, czy dotrzesz na południe Jukatanu i do laguny Bacalar. Jeśli nie, to i tak jest co robić na północy, bo zabytki Majów są fantastyczne. O ile ktoś się tym choć trochę interesuje, to przed wyjazdem polecam książkę A. Ulmer Cywilizacja Majów (fajny jest też blog przedkolumbem.blogspot.com). Jeśli masz trochę wiedzy, zobaczysz w tych zabytkach coś więcej niż kupę gruzu. Inspiracje na południe Jukatanu znajdziesz też tu https://portalpodroze.pl/rio-bec/ jeśli jednak dotrzesz.
Jeśli nie wypożyczasz auta to po prostu szukaj wycieczek, żeby jak najintensywniej spędzić tam czas, ruiny miast Majów są świetne, poza Chichen Itza także zwykle pustawe, możesz poczuć się jak odkrywca :).

W San Jose szukaj wycieczek na obserwację wielorybów (Isla Santa Margerita o ile pamiętam), ponoć nawet lepiej niż w Puerto Vallarta https://portalpodroze.pl/puerto-vallarta/

Specjalne szczepienia nie są potrzebne ani wymagane do Meksyku. Jeśli lubisz podróże i planujesz dalsze, to warto udać się do lekarza medycyny podróży, założyć "żółtą książeczkę" i w zależności od rejonu uzupełniać wcześniej szczepienia. Plus warto mieć takie szczepienia, które przydają się wszędzie, na tzw. żółtaczkę, tężec, itp.
 Relacje PM off
makdeb lubi ten post.

#4 PostWysłany: 18 Lut 2020 22:07 

stamtad planuje pojechać do Tulum ( czy to prawda ze należny tam być rano ponieważ później jest masa turystów ) i Cobe.
Kolejny dzień przeznaczę na Valladolid i Chichen Itza ( czy mogę wykupić wycieczkę dzięki której odwiedzę spokojnie te dwa miejsca? );

Tulum ruiny tak rano ale teren jest spory nie ma dużego tłoku a byłam w niedzielę.
Z Tulum możesz zobaczyć Cobę jadąc ADO bus lub Mayab bus z "głównego dworca" Tulum 100 pesos busy z samego rana
7 8 9 ja wracałam do Tulum Taxi 500 pesos bo powrotny bus ADO był o 15 . Można też collectivo w obie strony jak zbiorą się chętni.
Cobę polecam bardzo na rowerku a potem znowu pożyczyć rower po wyjściu i zobaczyć 2 lub 3 cenoty 6 km dalej

A Chichen Itza z Valladolid za 50 pesos collectivo w obie strony bardzo szybko zbiera się komplet.

Mi nic nie było zdrowotnie jedzenie na ulicy, woda z lodem itp
 Relacje PM off
radko69 lubi ten post.

[ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości