Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 131 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 28 Sty 2018 23:04 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@Sanvean
Jedziesz autem do końca Celestun, zostawiasz je gdziekolwiek przy ulicy i idziesz na plażę. Już przy wejściu ktoś zagada, na plaży będzie większy wybór. Jak uzbiera się grupa, to popłyniecie. W kwietniu płaciłem 200 albo 250 MXN, nie pamiętam. Ile teraz kosztuje - nie wiem, ale nie więcej niż 300.
Przewodnik raczej mało co mówi, raczej pokazuje palcem jak jest coś szczególnie godnego uwagi.
Łódki stoją też koło mostu przy wjeździe do miasta, ale rejs z plaży jest sporo dłuższy.
Po drodze są słodkie źródła, w których można pływać - jeśli chcesz, to przygotuj sobie strój kąpielowy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
#62 PostWysłany: 04 Lut 2019 06:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Nie chcę zakładać oddzielnego tematu tylko dla wycieczki z Punta Allen na manaty, delfiny, żółwie i wszytko inne stworzenie do zobaczenia w Sian Ka'an.

Organizacyjnie, czy da radę zrobić to swoim samochodem w ciągu jednego dnia z Tulum, czy może nocka obowiązkowa? Ludzie piszą tam o 3-5h jazdy (jechaliśmy po dziurach 30km/h do Calakmul ok. 55km w niecałe 2h, to wiem, że czasem trzeba powoli) ale te 5h to kategoria abstrakcji? Czytałem już opinie o różnych trasach na forum łącznie z Balos, gdzie bez 4x4 nie wyjeżdżać ;)

Jaki jest koszt rejsu (płaci się podobno za łódkę)? Ile czasu trwa sam rejs i o której zazwyczaj się zaczyna?

Powrót po zmroku do Tulum lub wyjazd przed wschodem z Tulum jest wykonalny? Droga na to pozwoli?

Zbiór przydatnych informacji po angielsku:
https://www.roamingaroundtheworld.com/h ... -preserve/
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 04 Lut 2019 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2014
Posty: 783
złoty
@mashacra da się to ogarnąć jednego dnia. Ja jechałem na 2 kierowców o świcie wyjazd i jakoś 1-2 w nocy powrót. Droga słabo doświetlona, po zmroku zdarzało się wymijać jakieś martwe zwierzaki na asfalcie, więc oczy jak 5 zł ale jest to do zrobienia :D Policja czasem łapie to stała rada przy wręczaniu dyskretnych łapówek "na przyszłość jak masz ograniczenie do 80 to jedź 65", więc jeśli jedzie się tak asekuracyjnie to rzeczywiście ze 4h OW mogą wyjść.
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#64 PostWysłany: 04 Lut 2019 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
@Konrad_PL droga to asfalt z dziurami czy raczej jakaś polna rozmyta przez kilka sezonów deszczowych? Trochę mnie zaskoczyłeś z tą policją (opinie o złych łapówkarzach po przejechaniu ponad 2k km uznałem za trochę przesadzone), zauważyłem, że w miastach obowiązuje zasada max +10km/h, ale na mało uczęszczanej prowincji specjalnie się nie pilnują i zwalniają tylko przy skrzyżowaniach. ;)
Stoją na drodze z Tulum do Punta Allen gdzieś w krzakach i oceniają na oko, czy profesjonalne suszarki mają? Wartość jednorazowego podarunku dla lokalnej społeczności to...?

Pamiętasz jakiego rzędu kwoty wychodziły za łódkę?
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 04 Lut 2019 14:30 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 481
złoty
@mashacra

Ode mnie wymusili łapówkę zaraz za bramą lotniska w MEX. Potem próbowali tego samego numeru w Campeche, ale zażądałem zdjęcia, policjant tylko się uśmiechnął i mnie puścił. Nigdzie nie widziałem jakiejkolwiek suszarki, a przejechałem po Meksyku prawie 7k km.
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#66 PostWysłany: 04 Lut 2019 15:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2014
Posty: 783
złoty
mashacra napisał(a):
@Konrad_PL droga to asfalt z dziurami czy raczej jakaś polna rozmyta przez kilka sezonów deszczowych? Trochę mnie zaskoczyłeś z tą policją (opinie o złych łapówkarzach po przejechaniu ponad 2k km uznałem za trochę przesadzone), zauważyłem, że w miastach obowiązuje zasada max +10km/h, ale na mało uczęszczanej prowincji specjalnie się nie pilnują i zwalniają tylko przy skrzyżowaniach. ;)
Stoją na drodze z Tulum do Punta Allen gdzieś w krzakach i oceniają na oko, czy profesjonalne suszarki mają? Wartość jednorazowego podarunku dla lokalnej społeczności to...?

Pamiętasz jakiego rzędu kwoty wychodziły za łódkę?


1. Jeśli mówimy o tej drodze wzdłuż wybrzeża to fragment powiedzmy 1/3 drogi od skamieniałości w Tulum w kierunku Punta Allen jest asfaltowy i jako tako bez dziur. Dalej już bryndza i o ile nie leje to powinno być ok :D
2. Z tą policją to jest różnie. Na głównej drodze Cancun-Tulum oraz Tulum-Valladolid i dalej w ogóle ich nie widziałem. Raczej jak już na jakiś trafisz to na straszne mendy schowane po krzakach. Oczywiście wokoło nikogo, żadnych świadków ;) Nie ma wtedy żadnej zasady "max +10 km/h". Mnie załapali na "suszarkę", która wyglądała jak turystyczny Syos. Było ograniczenie powiedzmy do 60, oni mnie zatrzymują i pokazują na jakimś śmiesznym monochromatycznym ekranie "63" i to jest wg. nich "bardzo poważne wykroczenie" itp. itd. Akurat przede mną jechał samochód i za mną też. Pytam skąd wiadomo, że to ja? Na nic polemika. Zauważyłem ewidentny podział ról miśków - jeden wygadany z pięknym amerykańskim akcentem, drugi totalny beton tylko robi groźną minę. Podarunek chcieli początkowo 300 USD (wtf??), ale wziąłem ich trochę na żarty, że to więcej niż zarabia tutaj swojak, jakoś udało się stargować na ok. 200-250 zł po przeliczeniu.
3. Nie pamiętam gdzie dokładnie stali, ale gdzieś na tym szutrowym odcinku schowani za jakąś piękną roślinnością.
4. Nie braliśmy łódki.
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#67 PostWysłany: 04 Lut 2019 15:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
No to z opisu MENDY, do tej pory słyszałem o nagrodach rzędu 40-80 PLN.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 06 Lut 2019 04:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Dzisiaj dotarłem do granicy parku, miły szlabanowy został wypytany, wjazd do parku to 36 MXN za osobę, przejazd samochodem to ok. 2h, a widząc naszego bzyczka wielkości Fiesty nawet nie wspomniał, że odradza, że nie damy rady i tylko 4x4...

Wjazd do parku 7-18, wyjazd o dowolnej porze dnia, ale na sugestię wjazdu po 6 też przytaknął.

W trakcie rozmowy okazało się, że obok stoi Pani Kapitan jednej z łódek z Punta Allen, czekała na transport do domu (przy nas pojechała zwykła miejscowa taxi sedan, bez wynalazków offroad więc to tylko potwierdza założenie, że damy radę) , szybko zasięgnąłem języka i już wiem, że jej oferta to 2700 MXN za całą łódkę na 6 os. tanio nie jest, zobaczymy co da się ugrać w porcie.
Rejs ma trwać ok. 3h. W Punta Allen nie ma zasięgu więc od razu poleciła kontaktować się przez WhatsApp, przez wifi.

Odnośnie ustaleń, to manaty na morzu może być ciężko znaleźć, zwyczajnie się przemieszczają. Większe szanse na spotkanie manatów mamy podobno przy rejsach (ok. 2h) w lagunie, które są organizowane już kilka km za szlabanem (tak twierdzi szlabanowy ;) ) tu wskazano najniższe ceny jako 800 MXN za osobę w Ultimo Maya (trzeba przyjąć, że robi reklamę tylko jednej agencji).
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
makdeb uważa post za pomocny.
 
      
#69 PostWysłany: 17 Sty 2020 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Czy mamy kogoś kto może coś dodać nowego do wątku? Czy coś się pozmieniało, albo jakieś nowe porady? :) Wybieram się w marcu i coś próbuję zaplanować.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 25 Sty 2020 04:50 

Rejestracja: 26 Sie 2018
Posty: 4
Mam pytanie, jak się dostać z Playa del Carmen do Chiquilla (chce płynąć na Holbox) ?
Niestety ADO jedzie z Playa o 8:30 a ostatni wraca o 17.. biorąc pod uwagę czas dojazdu i prom tam i z powrotem to zostaje jakieś 4h tylko na wyspie...
Ma ktoś jakiś inny pomysł na dojazd ? Bez wypożyczania samochodu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 27 Sty 2020 19:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3399
Loty: 418
Kilometry: 723 234
platynowy
Mam 2 stopy w Cancun w drodze do HAV, o ile w 1 stronę mam cały dzień (i 2 noce) i jadę co Chichen Itza, tak w druga stronę zmienili mi rozkład i ląduję w CUN o 12.00 a wylot do europy mam 19.20
Widziałem, że są tanie szafki na lotnisku, więc podręczny mogę zostawić i swobodnie gdzieś się udać. Tylko co mogę zrobić/zobaczyć w tak krótkim czasie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 04 Lut 2020 08:41 

Rejestracja: 26 Sie 2018
Posty: 4
Jako, że wróciłem parę dni temu postaram się co nie co opisać. Samochodu nie wypożyczaliśmy, wszędzie poruszaliśmy się transportem publicznym, działa bardzo dobrze. Wszystkie noclegi mieliśmy w PDC, jest to dobra baza wypadowa. Przed 2 tygodnie udało się nam na własną rękę odwiedzić:
- Tulum, świetne miejsce, szczerze polecam, chyba najcieplejsza woda w jakiej się kąpaliśmy przez te 2 tyg.
- Chichen Itza - warto
- Valladolid - klimatyczne miasteczko, dobrze było zobaczyć inny Meksyk niż ten w PDC
- Akumal, oczywiście nie warto płacić za 1h pływanie z przewodnikiem w celu zobaczenia żółwi, odpłynąłem kawałek w bok i widziałem 3 olbrzymie żółwie, 1 małego, 2 duże płaszczki w ciągu 20-30min pływania.
- Coba, tu również warto się udać, warto to połączyć z cenotami, które są w poblizu 4-5km, wypożyczaliśmy rowery zarówno do poruszania się w Cobie jak i na dojazd do cenot.
- Holbox - piękna wyspa, spędziliśmy na niej 6h - trochę mało (myślę, że żeby się zrelaksować i poczuć wyspę to 2-3 dni), ale zawsze to jakaś namiastka. Niestety w ten dzień trochę pogoda się popsuła, dojazd z PDC collectivo o 8;30, powrót z Chiquila o 18;30, bilet w jedną stronę 250 pesos/osoba.
Do tego wykupiliśmy 3 wycieczki fakultatywne u miejscowych, za około 60-80 USD za 1 wycieczkę, z angielskim przewodnikiem, nie warto przepłacać w polskich biurach (te same wycieczki za 120-160 USD):
- Isla Mujeres- nie polecam, chyba, że ktoś lubi tłumy
- Bacalar - moj faworyt całego wyjazdu, niesamowite miejsce, raj na ziemi, kolory wody obłędne, można się zrelaksować na maksa, jedyny minus to droga, 3h w jedną stronę z PDC, ale i tak warto nawet na 1 dzień.
- Sian Ka'an - warto, co prawda sama droga przez dżunglę średnio ciekawa, ale później jest już na prawdę pięknie, delfiny, żółwie, krokodyle, wyspa ptaków, przyjemny snorkeling.
Jakby ktoś miał pytania to pisać :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#73 PostWysłany: 04 Lut 2020 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Jak jechałeś do Siana Kaan? Czy da się autem z napędem tylko na przód tam dojechać? Ile trwała droga?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 04 Lut 2020 14:56 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 795
niebieski
Da się. Prosto do Punta Allen z Tulum albo dookoła aż do Mahahaul - 250 km dalej. Punta Allen ucieczka do wszystkiego, plaża prywatna praktycznie, byliśmy w domkach u Polki z Wrocławia - Marty;)

Pzdr, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off
makdeb uważa post za pomocny.
 
      
#75 PostWysłany: 08 Lut 2020 01:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Może ktoś z Was doradzi ;)

Będę odbierał auto w Meridzie ok. 9 rano, mam zamiar w ciągu tego dnia zobaczyć Uxmal, Ruta PUUC i dotrzeć do Tulum na sam wieczór, czy to jest wykonalne? Google Maps samą drogę określa na 6 godzin. Jak widzą to osoby, które tam były? Czy może jest coś co na tej trasie jest warte zatrzymania się i ewentualnie noclegu gdzieś przed wybrzeżem? Myślę także nad noclegiem w Bacalar, jednak czasu drogi to nie zmienia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 11 Lut 2020 09:06 

Rejestracja: 26 Sie 2018
Posty: 4
makdeb napisał(a):
Jak jechałeś do Siana Kaan? Czy da się autem z napędem tylko na przód tam dojechać? Ile trwała droga?


Do Sian Kaan miałem wykupioną wycieczkę fakultatywną i jechaliśmy takim dużym 'truck'iem', ale powiem Ci, że spokojnie da się jechać nawet zwykłą osobówką (oczywiście pod warunkiem, że nie będzie większego deszczu).
Widziałem po drodze sporo osobówek, typu opel astra II, jeździłem osobówką po dużo gorszych drogach (np. w Czarnogórze, na Zakynthos) niż ta prowadząca do Punta Allen.
Myśmy tym trackiem z Tulum do Punta Allen jechali jakieś 1,5h w jedną stronę.
Góra
 Profil Relacje PM off
makdeb uważa post za pomocny.
 
      
#77 PostWysłany: 12 Lut 2020 11:11 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
makdeb napisał(a):
Może ktoś z Was doradzi ;)

Będę odbierał auto w Meridzie ok. 9 rano, mam zamiar w ciągu tego dnia zobaczyć Uxmal, Ruta PUUC i dotrzeć do Tulum na sam wieczór, czy to jest wykonalne? Google Maps samą drogę określa na 6 godzin. Jak widzą to osoby, które tam były? Czy może jest coś co na tej trasie jest warte zatrzymania się i ewentualnie noclegu gdzieś przed wybrzeżem? Myślę także nad noclegiem w Bacalar, jednak czasu drogi to nie zmienia.


Trochę trudno, bo Uxmal jest w przeciwną stronę niż Tulum. Dlaczego nie Chichen Itza, ta jest po trasie? Nie wiem ile masz czasu i jak chcesz zorganizować cały wyjazd, więc trudno mi coś doradzić. Jedno jest pewne, unikaj jazdy w nocy. Po pierwsze kwestie bezpieczeństwa, po drugie zwyczajnie po ciemku łatwo nie zauważyć progu zwalniającego (tope), które są tam plagą. Co do Bacalar i okolic to też jest co robić :D https://portalpodroze.pl/rio-bec/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 12 Lut 2020 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
@j_a dzięki za odpowiedź.
Mój plan wygląda następująco
1 po południu przylot do MEX
2 MEX
3 MEX i wieczorem odlot do Tuxtli
4 Kanion Sumidero i przejazd do San Cristobal de las Casas
5 miasteczko + wioski Indian jak wystarczy czasu, nocą podróż do Palenque busem ADO
6 Palenque
7 Palenque, nocą busem do Meridy
8 odebrać auto zrobić właśnie Ruta PUUC i Uxmal
9 rano przejazd do Tulum, plaża + ruiny, cenotes
10 Akumal jakieś cenotes
11 Sian Kaan
12 rano wyjazd do Valladolid, Rio Lagaratos nocleg w Valladolid
13 Holbox od rana do wieczora, nocleg Valladolid
14 Chichen Itza, Izamal, Laguna Rosa jak starczy czasu, oddać auto w Meridzie, wieczorem bus do Cancun
15 lot do Cancun, w ciągu dnia Teotihuacan a wieczorem powrót do Europy.

Co o tym myślicie? ;) Wiem, że jest napchane, ale jestem młody, wierzę że dam radę! :mrgreen:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 12 Lut 2020 12:53 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
W Palenque masz 2 dni, teoretycznie powinno się udać kupić wycieczkę do Yaxchilan, o ile jesteś zainteresowany rzecz jasna https://portalpodroze.pl/yaxchilan-i-bonampak/ zależy jak godzinowo wyglądają połączenia. Palenque w jeden dzień zobaczysz, nawet z muzeum, choć dość intensywnie będzie.
Rozumiem, że z Uxmal wracasz do Meridy, nocleg i potem do Tulum? W drodze do Tulum możesz spokojnie któreś z ruin zobaczyć (Chichen Itza?), to jest ok 250 km a główne drogi są niezłe i raczej nie zatłoczone. Już dokładnie nie pamiętam szczegółów, bo po północy jeździłem ładnych parę lat temu, ale sam przejazd to około 3 godzin powinien zająć mimo tych cholernych progów zwalniających.
Holbox trochę na uboczu trasy leży nie wiem czy dasz radę w miarę komfortowo w jeden dzień zrobić taką wycieczkę.
Jeśli do Meksyku lecisz rano z Cancun to nie wiem, czy ostatniego dnia sił starczy na Teotihuacan. Jazda po tym mieście jest mega upierdliwa i przejazdy w godzinach szczytu trwają godzinami.
Gratuluję wycieczki, na pewno będzie udana :)
Góra
 Profil Relacje PM off
makdeb uważa post za pomocny.
 
      
#80 PostWysłany: 12 Lut 2020 15:50 

Rejestracja: 21 Wrz 2019
Posty: 7
12 rano wyjazd do Valladolid, Rio Lagaratos nocleg w Valladolid
13 Holbox od rana do wieczora, nocleg Valladolid


Hej właśnie wróciłam z Meksyku może 12 dnia nocleg w Tizmin aby zaoszczędzić czasu ?
13 polecam zostać na Holbox jedną noc parking w Chiqulia 100 za 24 h
Góra
 Profil Relacje PM off
makdeb uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 131 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group