Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 09 Wrz 2019 15:43 

platynowy
jak bedzie dobra pogoda, to bym uderzyl na piramidy. na upartego, to mozesz tez zaliczyc Zocalo w drodze powrotnej, a na lotnisko wziac ubera. nie pamietam korkow, ale pamietam chaos z tymi autobusami powrotnymi, wiec trzeba zalozyc jakis bufor.
 Relacje PM off
ruda_laur uważa post za pomocny.

#22 PostWysłany: 09 Wrz 2019 16:33 

Loty: 192
Kilometry: 231 698
niebieski
@ruda_laur zdążysz spokojnie na piramidy, ja na miejscu spędziłem może 1.5h, jak będziesz przed otwarciem o 9 to bez problemu (plus będzie mało ludzi). Od Zocalo dużo bardziej polecam odwiedzenie Romy (sam plac Zocalo fajny, ale jego okolica już nie jest taka super).
 Relacje PM off

#23 PostWysłany: 09 Wrz 2019 17:11 
Król Ż
Awatar użytkownika

Loty: 164
Kilometry: 420 697
Powrotne autobusy to zaden chaos jezdza w miare regularnie. Jak bedziesz wracala* to potem szybko do metra i na Zocalo ale na lotnisko polecam ubera i z lotniska na dworzec autobusowy tez. Jest tani i jezdzi sprawnie. Korki moga sie trafic w drodze na lotnisko ale to i tak wygodniejsze niz jezdzenie okrutnie zatloczonym metrem w kierunku lotniska

Image
 Relacje PM off

#24 PostWysłany: 11 Wrz 2019 15:36 

niebieski
ruda_laur napisał(a):
czy jest sens jechać na piramidy jeśli mam przesiadkę i ląduję o 3:15 rano w sobotę na MEX a kolejny lot mam o 16:50 tego samego dnia? Zakładam, że z lotniska wyjdę w okolicach 5 rano... chciałabym jechać metrem na estation del norte i stamtąd autobusem do teotihuacan - powrót tak samo, myślę żeby najpóźniej z piramid zawinąć się między 11-12. Jak w tych godzinach z korkami w stronę miasta? Czy lepiej odpuścić i pokręcić się po Zacalo?

Nam przy przesiadce 3:40 -> 18:30 udało się zobaczyć Piramidy, Bazylikę Guadalupe, Pastelería Ideal + Zocalo i jeszcze wynudziliśmy się na lotnisku.
Jeśli mogę coś doradzić to proponuję z lotniska zamówić ubera do dworca del Norte, my jechaliśmy 30 minut ok. 6:30 rano. (Kwiecień - zaraz po świcie)
Internet lotniskowy miał zasięg do postoju taxi, uber przyjechał w 5 minut..
Bus do Piramid wyjechał ok 8, na miejscu byliśmy przed 9:00, zero kolejek, spokojny spacer przez kompleks piramid. Turyści dopiero się zjeżdżali.
Powrotny bus złapaliśmy o 10:30 spod bramy nr 3 (koło piramidy księżyca), jechał przez wioski, mieliśmy korek, podróż trwała prawie 1:30h.
Wysiedliśmy na wysokości Bazyliki. Szybkie zwiedzanie i metrem pod Palacio Bellas Artes. Spacer deptakiem, zakupy w cukierni, obiad.
Na drogę powrotną wzięliśmy busa nr 4 z okolic Zocalo. Przy czym kartę kupiłem rano na lotnisku. Powrót busem zajął godzinę. Początkowo był tłok, ale po kilku przystankach zrobiło się pusto. Na lotnisku byliśmy przed 17.

Z perspektywy czasu uważam, że optymalnie dobraliśmy trasę i środki transportu. Nie było większych korków, ani opóźnień.
Metro jest tanie, ale jest mega tłok. Jeśli masz deficyt czasu i/lub plecaki to bym odpuścił na rzecz busa/ubera
 Relacje PM off
ruda_laur lubi ten post.

[ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości