Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Mar 2016 22:32 

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 248
Ruiny Teotihuacan

Dojazd: Na Terminal Autobuses del Norte można się dostać najszybciej Metrem - żółta linia nr 5 - kier. Politecnico. Autobus z dworca północnego jedzie godzinę i kosztuje MX $ 44 w jedną stronę. Można od razu kupić bilet powrotny w tej samej cenie. Kasy znajdują się na końcu dworca po lewej stronie, przy wyjściu Gate 8, obsługa kieruje na stanowisko odjazdu, ustawia w odpowiedniej kolejce po okazaniu biletu. Na bilecie do Zona Archeologica jest numer autokaru, na powrotnym już nie. Na powrocie (mając już kupiony wcześniej bilet) można skorzystać z dowolnego autokaru, który będzie akurat wracał na Terminal del Norte - przystanek jest nieoznakowany i znajduje się przy drodze, na przeciwko wyjścia - wystarczy machnąć i autokar się zatrzymuje.
Wstęp: Bilet wstępu to koszt MX $ 65 i jest możliwość płatności kartą - natomiast nie polecam. Niemcy czekali 10 min, aż pan znajdzie kogoś kto +34657984466 terminal, straszne zamieszanie się zrobiło i ogólna panika przy tej transakcji.
Przy wejściu głównym jest kolejna kontrola, gdzie już nie można kupić biletu, także lepiej to zrobić przy bramie wjazdowej.
Polecam być z samego rana (otwarte podobno od 7.00 w dni powszednie) , ponieważ jest tam dużo turystów.

Łączny koszt dojazdu i wstępów 153 MX$ - ok 9$ USD - stan na luty 2016

Załączniki:
P2202271.JPG
P2202271.JPG [ 69.1 KiB | Obejrzany 7000 razy ]
P2202270.JPG
P2202270.JPG [ 57.23 KiB | Obejrzany 7000 razy ]
P2202256.JPG
P2202256.JPG [ 70.76 KiB | Obejrzany 7000 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute
Wyjazd na Maderę za 1626 PLN. Loty (dla wszystkich) z Warszawy i 4 noce w 4* hotelu Wyjazd na Maderę za 1626 PLN. Loty (dla wszystkich) z Warszawy i 4 noce w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 17 Maj 2016 00:43 

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 347
Loty: 137
Kilometry: 274 190
niebieski
Od siebie dodam, ze warto mieć ze soba butelkę wody, bo w srodku, za bramkami jest tego bardzo niewiele. Spotkaliśmy tylko jednego sprzedawcę.

Uwaga na weekendy, bo piramidy zamykane sa o 16
_________________
Jeśli Ci pomogłem, miło jeżeli odwdzięczysz się lajkiem. Wtedy wiem, że komuś się to przydało i warto to robić!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Lis 2017 10:19 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 42
Loty: 112
Kilometry: 198 895
Mała aktualizacja cenowa do pierwszego posta w wątku: autobus z dworca północnego - 50 MXN w jedną stronę, bilet wstępu 70 MXN. Stan na listopad 2017. Warto, nawet przy samej przesiadce w Meksyku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 30 Lis 2017 16:56 

Rejestracja: 11 Mar 2015
Posty: 76
Loty: 76
Kilometry: 137 970
Dzień tygodnia:
-poniedziałek wyjazd 10:20 (opóźnienie na 10:30- podstawili drugi bo było dużo ludzi), dotarcie na 11:30
- zwiedzenie dwóch piramid, nawet nie na szybko,
-powrót, od razu po wyjściu miałem autobus
-na dworcu punkt godz. 14.20

Reasumując, w zwykły dzień, ranne godziny, przy 8-10 h przesiadki opcja do zrealizowania na spokojnie
_________________
Jak pomogłem daj lajka, zaplusuj :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Gru 2017 13:22 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 180
zaraz obok piramid znajduje sie restauracja LA GRUTA.
znajduje sie w jaskini 8 metrow pod ziemia:)
odwiedzajac piramidy naprawde warto sie tam wybrac i cos wszamac, wg kolezanki Meksykanki jakosc jedzenia troszke sie obnizyla w porownaniu do przeszlosci ale i tak warto (a nawet jak nie jestescie glodni to przynajmniej Michelada czyli piwko!!)

ja bylem z przypadkowo spotkana parka z Polski, najedlismy sie do syta i nawet jakos bardzo duzo nie zaplacilismy (1000 pesos za 3 osoby chyba). oczywiscie nie jest to cena straganowego zarcia ,mozna taniej ale dla klimatu restauracji warto:)

probowalismy tacos z konikami polnymi jako starter a pozniej jakas soldina porcja mieska + tamales , nachos itp:)


wazne! latwo jest sie tam rozchorowac i wcale nie chodzi o jakosc jedzenia. Ja piramidy zwiedzalem od porannych godzin i sloneczko milo grzalo.. do restauracji udalismy sie okolo 13, a w srodku, 8 metrow pod ziemia nawet w bluzie bylo dosc zimno, po jedzonku znowu na sloneczko.. mnie dopadla jakas 2dniowa goraczka po tym:(
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 21 Sty 2018 19:20, edytowano w sumie 1 raz
P
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 27 Gru 2017 10:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 415
Kilometry: 781 557
srebrny
Mam 9 godzin stopover w Mexico City. Czy zdążę uberem/taksówką zwiedzić Teotihuacan? Przejazd komunikacją miejską przez Mexico City to nadkładanie drogi. Z lotniska jest bliżej. Ktoś jechał? Czy muszę martwić się o korki i lepiej odpuścić?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 27 Gru 2017 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
@keram210,

Czy chodzi o to?:
"Łączny koszt dojazdu i wstępów 153 MX$ - ok 9$ USD - stan na luty 2016"

Jeżeli tak, to źle popatrzyłeś ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 05 Sty 2018 10:34 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Miałem 15 godzinny stopover w Mexico City, więc postanowiłem wyskoczyć na Teotihuacan, a potem na Zocalo.

Po tym jak wysiadłem z samolotu, zjadłem w Cachonditta restauracji na hali odlotów, polecanej przez Zeusa tutaj na forum :) Za jedno danie płaciłem około 100 pesos (takie mocno wypasione), czyli jakieś 17 zł.

Następnie wybrałem się linią żółtą bezpośrednio na Estacion del Norte (5 pesos przejazd w jedną stronę), gdzie co 10 min odjeżdżają busy do Teotihuacan. Podróż zajęła około 25-30 min.
Autobus do Teotihuacan kosztował w dwie strony również 100 pesos, więc około 17 zł. Pani w autobusie filmuje wszystkich pasażerów, Meksykanie bardzo zwracają uwagę na turystów, których jednak nie ma tak dużo w tym wielomilionowym państwie (przynajmniej nie zauważa się tego, my bylismy jedynymi turystami na tej trasie, z powrotem jechali jacyś Amerykanie, jednakże były to 3 osoby). Mimo wszystko, w autobusie czuliśmy się bezpiecznie.

W samym Teotihuacan, zapłacilismy za wejściówki 70 pesos za osobę. Uważam, że 3 godz to minimum by spędzić w tym miejscu, 5 to optymalnie. Mimo, że wcale nie było tak ciepło (rano temperatura dochodziła do 1 stopnia - godz. 8:00), to koniecznie zaopatrzcie się w czapkę, bo my trafiliśmy na 20 stopni, ale było tak gorąco, że odczuwaliśmy co najmniej 35 (patelnia). My byliśmy 3 godz, niestety nie udało nam się już wejść na drugą piramidę (brak czasu, chcieliśmy jechać jeszcze na Zocalo).

Miejsce zapiera dech w pierściach, świetna sprawa, polecam w 100%.

Wróciliśmy taką samą trasą do Estacion del Norte (droga około 45 minut). i pojechaliśmy z przesiadką metrem na plac Zocalo, który okazał się przepięknym miejscem, taką bogatszą Barceloną :) Droga metrem przebiegła również w miarę bezpiecznie, około godz. 15:00 nie było tak dużo ludzi.

Pochodziliśmy po Zocalo, zjedliśmy tacos, akurat wtedy był jarmark świąteczny, i około 19:00 postanowiliśmy wrócić na lotnisko metrem. Niestety, okazało sie, że kilkoro turystów zostalo okradzionych podczas przejechania JEDNEJ stacji metra, więc rekomenduję, by w godzinach wieczornych nie wchodzić do metra (Meksykanie przyciskają turystów, nie chcą wypuścić na stacji, podczas jazdy przeszukują i obmacują zarówno kobiety jak i mężczyzn w celu szukania telefonów komórkowych). Potem, po konsultacjach z innymi ludźmi w samolocie, okazało się, iż kilka osób straciło telefony, dlatego w godzinach popołudniowych/wieczornym odradzam korzystanie z metra w Mexico City. My po jednej stacji wysiedliśmy i poszliśmy na taxi na Zocalo, by w miarę bezpiecznie dojechać do lotniska (taksówkarze też są różni - podobno trzeba zrobić im zdjęcie, brać zaufaną taksówkę, i obserwować trase na mapsme, by mieć pewność, że jedziemy w dobrym kierunku). Za taksówkę zapłaciliśmy 140 pesos (~23 złote).

Gdybyście mieli mniej czasu rekomenduję podróż do Teotihuacan (busy jeżdżą w obie strony co 10-15 minut). Z estacion del norte brać od razu taksówkę, taka droga nie powinna zająć dużo czasu. Uważam, że całą podróż można zamknąć w 6-7 godzin, z naprawdę dużym bagażem czasu (dojazd w sumie do 1.5 godz/w jedną stronę plus 3 godz na miejscu).

W razie pytań chętnie pomogę :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 05 Sty 2018 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
Czy ktoś zorientowany mógłby napisać, w jakich godzinach otwarte są ruiny? (będę w sobotę). Jakoś nie mogę tego znaleźć.

ok znalazłem 9.00-17.00
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 21 Sty 2018 12:25 

Rejestracja: 12 Kwi 2014
Posty: 8
Busy z Norte jeżdżą co 20 minut. Bilet kupuje się w gate 8. Czas dojazdu około 1 godziny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 21 Sty 2018 13:10 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1569
niebieski
czy ktoś może potwierdzić iż otwarte jest od 7.00 ? (Teotihuacan)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 21 Sty 2018 13:32 

Rejestracja: 12 Kwi 2014
Posty: 8
O 7 to jest jeszcze ciemno. Raczej jest czynne od 9.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 21 Sty 2018 14:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4512
złoty
tak trudno wrzucić pytanie na googla, a nie zaśmiecać temat bzdurami ?, godziny otwarcia są takie same przez cały rok,
a wschód słońca jest o 7.12, więc o 7 jest już jasno, zanim coś napiszesz sprawdź u wujka g.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 21 Sty 2018 15:29 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1569
niebieski
Opening Days & Times: Open 365 days a year, 9 am to 5 pm.

As of last week, the hours posted at Gate 2 were 7am to 5pm. Those are the hours mentioned in the guide book I used as well.

opens at 8:00a.m. We were there on last thurday (29th) and reached about 8:25a.m. Suggest you get in just as they open.



tylko nieraz co napisane u wujka to niekoniecznie prawda... dlatego sie pytam tych co byli niedawno..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 22 Sty 2018 05:43 

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 185
niebieski
Witam,
Byłem w Teotihuacan w ostatnią sobotę. Wyjechaliśmy z Meksyku autobusem 7.20 więc około 8.15 byliśmy na miejscu i bez problemu weszliśmy.
Aktualne ceny:
- Wejście dla dorosłego 70$, dziecko 12 lat za darmo
- Autobus z terminalu północnego w Meksyku do Zona Archeologica 52$ w jedną stronę

Informacje dodatkowe:
Jak ktoś wcześniej napisał warto od razu kupić bilety na powrotny autobus.
Zakup biletów autobusowych w przedostatnim okienku po lewej stronie zaraz przy Gate 8 (terminal Norte). Odjazd ze stanowisk 6 lub 7.

Polecam być wcześnie bo pomijając aspekt liczby turystów czy skwaru to już około 9.30 na pierwszym poziomie piramidy rozwijany jest gustowny, pomarańczowy parawanik do kolejkowania ludzi który niezbyt dobrze prezentuje się na Piramidzie Słońca.

Podane ceny w pesos meksykańskich.
Myślę że płatność kartą nadal jest nierealna.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Ostatnio edytowany przez Abcn, 24 Cze 2019 06:53, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
tartal lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 02 Cze 2018 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2012
Posty: 111
Loty: 31
Kilometry: 110 566
Co do samego wejścia to za radami postanowiliśmy zaatakować piramidy jak najwcześniej i byliśmy pomiędzy 7 a 8 - nie pamiętam dokładnie. W każdym razie zastała nas mega mgła, taka że nie widzieliśmy przed sobą piramid :) Dodatkowo było chłodno i w krótkich spodenkach i koszulkach na początku było niezbyt przyjemnie. Tłumów więc nie było ale na jakiekolwiek widoki trzeba było sporo poczekać. Radzę to wziąć pod uwagę planując wyprawę na piramidy. My rano jechaliśmy Uberem z centrum MC za którego wyszło w okolicach 500mxn, a w druga stronę powrót na Terminal Central del Norte autobusem za 50mxn/os.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 10 Cze 2018 16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2014
Posty: 9
My wyjechaliśmy z centrum Mexico City ok 13.00 Uberem (koszt ok 60zł). Pogoda idealna, widoki super, ludzi średnio. Spędziliśmy tam z 2-3h, potem do restauracji La Gruta (drogo jak na MX ale jedzenie niezłe i super klimat). ok 20.30 wchodziliśmy znów na teren Teo, pod piramidę Słońca na nocny pokaz (na piramidzie Słońca wyświetlają historię Teo z komentarzem po ang a potem na nogach pod piramidę księżyca z opowiadaniem o każdej strukturze po drodze). Bilety do kupienia na Ticketmaster za +/- 100zł/os ale wrażenia mega, gorąco polecam! Wracaliśmy też Uberem za ok 90zł ok 23.00. Byliśmy ostatnimi osobami które stamtąd wyjeżdżały i policja czekała z nami aż wejdziemy do auta :]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 24 Cze 2019 02:38 

Rejestracja: 01 Maj 2019
Posty: 20
Stan na 2019 rok: wejście do strefy kosztuje 75MXN, autobus z Central Norte kosztuje 52 MXN. Uber z Centrum na Central Norte około 90MXN. Kilka miesięcy temu jechaliśmy na Teotihuacan nie z Miasta Meksyk ale z innej miejscowości Tulancingo - jest bezpośredni autobus ale nie polecam - odwołali nam jeden i czekaliśmy na następny - w sumie 2 godziny. Z Miasta Meksyk jeździły co 15 - 20 minut.
_________________
Marcin
Image
Wyprawy Meksyk
Meksyk wycieczki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 30 Lip 2019 01:37 

Rejestracja: 04 Mar 2019
Posty: 37
Warto atakować piramidy jak jeszcze jest mało turystów, niestety popołudniu już ustawiają się duże kolejki i zamiast przyjemnego zdobywania szczytu piramidy, stoimy w kolejce..
Warto zaopatrzyć się w Elektrolit (idealny na słoneczną pogodę), lub też wodę. Na miejscu również można kupić napoje.
No i najważniejsze, krem z filtrem do opalania i coś na głowę ;)

Załączniki:
2.jpg
2.jpg [ 102.33 KiB | Obejrzany 3258 razy ]
1.jpg
1.jpg [ 105.38 KiB | Obejrzany 3258 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 09 Wrz 2019 15:02 

Rejestracja: 03 Paź 2018
Posty: 85
Loty: 110
Kilometry: 234 400
czy jest sens jechać na piramidy jeśli mam przesiadkę i ląduję o 3:15 rano w sobotę na MEX a kolejny lot mam o 16:50 tego samego dnia? Zakładam, że z lotniska wyjdę w okolicach 5 rano... chciałabym jechać metrem na estation del norte i stamtąd autobusem do teotihuacan - powrót tak samo, myślę żeby najpóźniej z piramid zawinąć się między 11-12. Jak w tych godzinach z korkami w stronę miasta? Czy lepiej odpuścić i pokręcić się po Zacalo?
_________________
Instagram: laur_ruda
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group