Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Sie 2017 14:39 

Rejestracja: 03 Kwi 2015
Posty: 7
Cześć,

niedługo wyjeżdżamy z dziewczyną do Meksyku. Ja jadę na trochę ponad 3 tygodnie, ona zostaje dłużej, jedzie na praktyki. Przygotowałem taki wstępny plan zwiedzania, czy ktoś mógłby zerknąć czy to w miarę trzyma się kupy i czy coś warto dodać/usunąć? Podróż zaczynamy 25.08, a kończymy 19.09 (dziewczyna zostaje potem w Poza Rica). Z góry dzięki za wszelkie uwagi.

PS Jakby ktoś był w podobnych terminach to chętnie się dołączymy do podróży/wynajmu samochodu.

Poniżej zamieszczam plan, pozdrawiam Paweł :)

25.08 pt Mexico City Przylot i nocleg

26.08 sob Mexico City -> Oaxaca Śniadanko, zostawiamy bagaże, spacer i samolotem do Oaxaca

27.08 ndz Oaxaca Zwiedzanie miasta

28.08 pon Oaxaca i okolice Różne opcje: Busy do Teotitlan co kilka minut z głównej ulicy w Oaxaca (brak rozkładu) El Tule - największe drzewo na świecie, pień 11 metrów średnicy Monte Alban - majańskie ruiny, ale podobno robią wrażenie, jakby na pustyni, mniej turystów Culipam - niedokończony kościół i klasztor Santiago

29.08 wt Oaxaca -> San Cristobal Zwiedzanie Oaxaca i ok 20:00 wyjazd do San Cristobal, noc w busie (11h drogi)

30.08 śr San Juan Chamula i Zinacantan 7:00 jesteśmy na miejscu, moment na drzemkę i Jedziemy zobaczyć San Juan Chamula

31.08 czw Kanion Sumidero i Chiapa de Corzo Zorganizowany wyjazd łączony kanion + zwiedzanie miasteczka Przed 9:00 wyjazd, powrót 15:00 ~200 MXN

1.08 pt San Cristobal de las Casas -> Palenque Ostatni look na miasteczko i ok 12:00 do Palenque (9h w autobusie) 21:00 Palenqe - idziemy spać

2.08 sob Palenque -> Bacalar Wcześnie wstajemy, żeby unikać tłumów. Zwiedzanie Palenqe Wieczorem (18:00) w busa do Bacalar //Można też przemyśleć: Bonampak i Yaxchilan (jeden dzień zwiedzania)//

3.08 ndz Bacalar Laguna Bacalar! Cenoty darmowe wejście, ale przez restaurację, w której trzeba coś zostawić

4.08 pon Mahahual Wyjazd 9:45 powrót 16:30 Wieczorem kolacja i wyjazd do Tulum (19:15 lub 23:15, 2-3h)

5.08 wt Tulum Plażowanie

6.08 śr Wokół Tulum Gran Cenote / Coba /Sian Ka'An / Punta Allen do wyboru

7.08 czw Wokół Tulum Akumal żółwie / plaża Xpu Ha

8.08 pt Playa del Carmen Plażowanie / cozumel?

9.08 sob -> Puerto Morelos -> Cancun Może jakimś skuterem czy stopem?

10.08 ndz Isla Mujeres -> Valladolid Isla Mujeres cały dzień i wieczorem do Valladolid

11.08 pon Chichen Itza Zwiedzanko

12.08 wt -> Merida Merida

13.08 śr -> MexCity -> Poza Rica Lot z Meridy rano do Mex City i od razu do Poza Rica Meldowanie w Poza Rica

14.08 czw Poza Rica - praca

15.08 pt Poza Rica - praca

16.08 sob Mexico City Wcześnie rano do Mexico City -> Guadelupe, muzeum etnograficzne

17.08 ndz Mexico City Zwiedzanie Mexico City

18.08 pon Poza Rica / Mexico City
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 21 Sie 2017 09:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 338
Loty: 16
Kilometry: 39 898
Ja bym jednak ten jeden dzień w Tulum połaczył z Gran Cenote. A Cozumel jak najbardziej, jest tam fajna Laguna Colombia z rejsami po lagunie gdzie pływają sobie krokodyle. Zresztą pełno jest tam różnych stawików gdzie właśnie można spotkać dziko żyjące krokodyle. Do tego latarnia morska na którą można wejść, i Tequilla Tour gdzie uprzejmy pan poczęstuje Cię rózniastymi rodzajami Tequilli. Oczywiście samochód tam to obowiązek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Sie 2017 11:27 

Rejestracja: 29 Lis 2016
Posty: 128
Loty: 77
Kilometry: 197 012
-- 21 Sie 2017 11:23 --

No cóż, nie da się ukryć, że poza kilkoma luźniejszymi dniami na wybrzeżu na Jukatanie (od Tulum po Cancun) reszta jest dość napięta :)
Czy warto Monte Alban - wg mnie wszystkie miasta - ruiny ludów Mezoameryki warto :) choć w wielu będą tłumy (np. chichen itza) i niektórzy mogą doradzać wypad bardziej na południe np. do Tikal.
Ja akurat uwielbiam takie zabytki, bo i choć podobne to jednak się różnią, bo to też różne ludy. Wbrew pozorom i opowieściom o majańskich ruinach, z listy tylko Palenque jest Majów, no i Tulum mieszane Majowie-Toltekowie. Monte Alban, to zabytki Olmeków i Zapoteków, Chichen Itza Tolteków, a Tetihuacan nie wiadomo kogo (jest opisywane jako azteckie, ale oni go nie budowali, tylko przejęli później).

Z reszty na pewno super: San Cristobal, San Juan Chamula (najlepiej na koniach z San Cristobal), kanion Sumidero :), Palenque i Chichen Itza.

Trochę dużo na wybrzeżu i albo bym dołożył gdzie indziej dzień (np. na wypad z Mexico City do Teotihuacan o ile nie zamęczą was ruiny), albo posiedział dłużej w Tulum na plaży, jeśli chcecie wypocząć, bo plaże tam były najlepsze (a i ruiny choć w najgorszym stanie, to ze względu na położenie najbardziej urokliwe). Po reszcie nie wiem czy warto tak się miotać. Playa del Carmen słaba - i plaża nędza a i reszta to tylko tłumny kurort, no chyba, że wybieracie się tam poszaleć na dyskotekach nocą. Wyspy też nie wiem, czy aż obie warto (ja akurat tylko na Isla Mujeres byłem, ale mnie nie porwało) - to już z komercji fajniesza była cenota Ik Kil ;) Merida mnie całkiem rozczarowała, ale może przez 1 dzień nie odkryłem co ma do zaoferowania.

Z moich top topów z Meksyku brakuje mi Hierve el Agua - pustynia, wielkie kaktusy, sam zastygły wodospad tonący w fioletowo-różowym kwieciu na dole, a na szczycie kąpiel w oczkach wodnych - dla mnie szał :)

Pozdrawiam

-- 21 Sie 2017 11:27 --

PS: literówka *Teotihuacan

Z warto umknęło mi narodowe muzeum antropologiczne w Mexico City (jest na liście z tego co widzę i nie warto na niego oszczędzać czasu - jest co oglądać).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Sty 2018 07:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sie 2016
Posty: 61
Loty: 32
Kilometry: 52 931
Kolego jak Ci ten plan wyszedł ? Planuję podobną trasę tylko w odwrotnym kierunku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Lis 2018 19:19 

Rejestracja: 31 Sty 2018
Posty: 1
Podbijam, jeśli to możliwe to czy dałoby radę jakąś krótka relacje z tej podróży. Planuję coś podobnego i bardzo by mi pomogła wiedza... głównie czego unikać ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 23 Maj 2021 12:06 

Rejestracja: 07 Lis 2019
Posty: 18
Loty: 66
Kilometry: 131 220
Na jaką pogodę trafiłeś na przełomie sierpnia - września? Możesz przedstawić koszty jakie ci wyszły?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group