Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Gru 2019 18:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 222
Loty: 97
Kilometry: 221 758
niebieski
O atrakcjach na Gwadelupie informacje łatwo znaleźć. Skupię się więc na aspekcie praktycznym: komunikacja. Gwadelupa to Francja, a więc UE. Działa tam roaming "roam like at home". Czyli pakiet internetowy, minuty, SMSy. W teorii. Jak jest w praktyce? Byliśmy na Gwadelupie w 5 osób przez 11 dni. Mieliśmy Orange, T-Mobile, Plusa, Njumobile (Orange) i Play. Ogólnie to sprawa ciężka. Na początku prawie nic nie działało w ogóle. Tzn. dostaliśmy powitalne SMSy i to by było na tyle. Internet nie. SMSów nie da się wysyłać. Dzwonić się nie da. Po kilku interwencjach u operatorów część telefonów w końcu zaczęła jako tako działać, tzn. z niektórych dało się dzwonić, na niektórych dało się odbierać i dwa z sześciu miały dane mobilne (choć w jednym z nich te też zniknęły na 7 dni bez jasnych powodów).

Bywaliśmy w różnych krajach na całym świecie, ale nigdzie nie było takich problemów jak na Gwadelupie. Najgorsza z tego jest ta bezsilność, bo każdy operator twierdzi, że wszystko OK. Może to ma związek z tym, że Gwadelupa ma osobny kod kierunkowy +590 i operatorzy nie ogarniają, że to również UE?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 13 Gru 2019 19:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1195
złoty
Orange w naszym przypadku (abo i prepaid) od samego początku pobytu do końca pokazało się z dobrej strony. Pomijam kwestię zasięgu, bo ten był różny w zależności od lokalizacji na wyspie.
Pobyt ostatni tydzień listopada'19
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Gru 2019 19:16 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Byłem na Gwadelupie w sumie 3 razy w latach 2017-2018 (ostatni raz w grudniu 2018). Internet w Play nie działał nigdy. W Orange (prepaid) bez problemu. Rozmowy działały bez problemu u obu operatorów.
Podobna sytuacja była na Martynice.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Gru 2019 19:47 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Orange zwykły czy też Flex np?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tarman lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 15 Gru 2019 21:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1195
złoty
Myślę że nie powinno mieć to większego znaczenia, jeśli był zasięg to net działał dobrze. I w prepaid (OFnK) i w abo transmisja danych działała podobnie. Wiadomo że trzeba wziąć pod uwagę wielkość pakietu w roamingu jak masz w swojej taryfie.
Góra
 Profil Relacje PM off
neverstopexploring lubi ten post.
neverstopexploring uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 21 Lis 2021 23:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2519
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
Protesty w karaibskim raju
https://wiadomosci.wp.pl/protesty-w-kar ... 767266560a
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
katka256 uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 05 Wrz 2022 22:38 

Rejestracja: 12 Mar 2013
Posty: 44
Loty: 119
Kilometry: 307 051
Witam
Lecimy na Gwadelupe 27.12 z Warszawy do 08.01.23 i szukam jakiś lokalnej wypożyczalni samochodów . Zna ktoś , może polecić jakąś firmę w której mówią podstawowym angielskim ?

Jakieś wskazówki na transfer z lotniska w normalnej cenie ?

Może ktoś leci w tym terminie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Wrz 2022 19:24 

Rejestracja: 09 Lip 2012
Posty: 49
Ja, co prawda w 2019, ale wypożyczałem w Pro-Rent. Ogólnie polecam, brak większych uwag. Z lotniska transport busikiem, na który chwilę trzeba poczekać. Angielski na poziomie podstawowym, ale na spokojnie dało się dogadać.
Przy wzięciu full insurance na zwrocie oczywiście zero problemów, jedynie pobieżnie sprawdzony przebieg.
Wtedy brałem Suzuki Baleno (klasa Economic B4), stan auta bardzo ok.
W trakcie tego samego wyjazdu brałem też auto drugi raz (po powrocie z Dominiki), już na jeden dzień, z odbiorem tym razem na terminalu przy porcie a zwrotem w biurze - tym razem nowy Fiat Panda, również poszło wszystko bez zarzutów.


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 08 Wrz 2022 12:27, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 08 Wrz 2022 12:14 

Rejestracja: 12 Mar 2013
Posty: 44
Loty: 119
Kilometry: 307 051
Powiedz proszę czy wypożyczalnia Pro Rent robiła Ci blokadę na karcie jakiegoś depozytu ? Jeśli TAK to nie było problemu ze zwrotem ...

Miałeś tel z Polski , działał ? Czy kupiłeś jakiś nr na miejscu ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 08 Wrz 2022 13:02 

Rejestracja: 11 Cze 2018
Posty: 32
Loty: 111
Kilometry: 217 591
Mogę podzielić się doświadczeniami z lutego tego roku. Wypożyczalnia sixt z rezerwacją wcześniej przez Internet, wszystko bez najmniejszego problemu. Krótki transfer z pod terminala. Miałem swoje ubezpieczenie także nie brałem dodatkowego. Zwrot samochodu 15 min, zwolnienie blokady jeszcze zanim samolot wystartował z gwadelupy. W wypożyczalni angielski bez problemu, ale już na miejscu (knajpy, sklepy itp) to praktycznie tylko francuski. Telefon też spoko, miałem swoją kartę z polski i połączenia i Internet super, nawet połączenia wideo. Generalnie pod względem infrastruktury kawałek Francji wrzucony w tropikalną przyrodę. Byłem z dwójką dwulatków jako pierwszy wypad poza Europę, co też stanowiło pewne ograniczenie ale okazało się że pod względem organizacyjnym wyjazd nie wiele różnił się od wypadu np. do Nicei :) Generalnie naprawdę piękny kawałek miejsca na tej ziemi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 08 Wrz 2022 14:12 

Rejestracja: 12 Mar 2013
Posty: 44
Loty: 119
Kilometry: 307 051
Super informacja :)
Powiedz proszę w jakiej sieci masz telefon ?

Pierwszy wyjazd poza Europe z dwójką dzieci , ekstra :) Tak trzymać :)
W tamtych rejonach polecam jeszcze Barbados
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 08 Wrz 2022 14:33 

Rejestracja: 11 Cze 2018
Posty: 32
Loty: 111
Kilometry: 217 591
Telefon mam w Play, żona ma w Orange i ona o dziwo (w końcu Francuzi) miała lekkie przycięcia - ale z jej kłopoty wynikały chyba bardziej z tego że miała stary telefon źle skonfigurowany. Jeszcze apropos auta to jak wypożyczałem to babeczka wspominała że w lutym w szczycie sezonu trudno o samochód od ręki i lepiej mieć rezerwację. Faktycznie ludzi było sporo.
Na pewno wrócimy w tamte okolice :) Wtedy byliśmy w szczycie omicrona i niestety nie ruszaliśmy się spoza Gwadelupy, a kusiło żeby skoczyć na sąsiednie wyspy - tym bardziej wrócimy na Karaiby :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 08 Wrz 2022 21:16 

Rejestracja: 09 Lip 2012
Posty: 49
Z tego co widzę z posta sprzed 3 lat który pisałem w innym temacie :) depozytu po wzięciu full insurance było 150euro, nie było problemu ze zwrotem.
Co do telefonu, potwierdzam słowa poprzednika, zupełnie bezproblemowo. Zasięg internetu już te 3 lata temu na całej wyspie był Ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 16 Lis 2022 10:11 

Rejestracja: 15 Lis 2022
Posty: 1
pablo83_05 napisał(a):
Witam
Lecimy na Gwadelupe 27.12 z Warszawy do 08.01.23 i szukam jakiś lokalnej wypożyczalni samochodów . Zna ktoś , może polecić jakąś firmę w której mówią podstawowym angielskim ?

Jakieś wskazówki na transfer z lotniska w normalnej cenie ?

Może ktoś leci w tym terminie ?


Hej!
My lecimy z Warszawy na Gwadelupę 29.12.22-12.01.23. W planach mamy zwiedzić jeszcze kilka wysp. Może się tam spotkamy? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group