Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Lis 2017 13:47 

Rejestracja: 27 Paź 2015
Posty: 19
Cześć,
niebawem śmigam do Salwadoru na 2 tygodnie. Choć do Salwadoru to za dużo powiedziane, bo z tego co widzę i chcę zobaczyć to okazuje się, że na sam Salwador będę miał niecały dzień, a nawet mniej. Oczywiście mam nieodparte wrażenie, że nawaliłem sobie zbyt wielki obszar w zbyt krótkim czasie, łapczywie, ale nie wiem czy będzie mi dane tam wrócić i podstawy chciałbym zobaczyć ;) więc jak u @oskiboski będzie to raczej express. Prosiłbym o jakąś konstruktywną opinię/krytykę czy radę. Czy odpuszczać coś, czy nie i próbować to zrealizować.

San Salwador
02-12-17, 12:20
- lądowanie
Juayua/Cerro Verde/Santa Ana - oczywiście z tego co widzę, to zostanie mi raczej poszwendanie się po mieście najwyżej kilka godzin. Może przy okazji powrotu uda mi się coś z tego zobaczyć.

Nikaragua
03-12-17, 07:09 - 08:19
- San Salvador --> Managua (lot)

tutaj w zależności, czy zdecyduję się na lot z Manaugi do San Jose czy na autobus, spędzę 2 lub 3 dni.
Lot jest 05-12 o 8:54 wtedy mam na miejscu 2 doby, ale gdy się zdecyduję na autokar, to mam 3 doby, ale istnieje sporo ryzyko, że się nie załapię na samolot San Jose - Gwatemala 06-12 o 16:39, gdyż autokar w San Jose jest o 14:00 (jeśli oczywiście wszystko się zgra).

Leon/Granada/Miraflor/Ometepe/Volcano Boarding - to chciałbym zobaczyć

Gwatemala
Jeśli mi wypali lot z San Jose, to 06-12 koło 18:30 jestem na lotnisku w Gwatemali. Tu chciałbym zobaczyć jakiś park narodowy/rezerwat/Tikal. Nie dam chyba rady wycisnąć więcej, gdyż...

Belize
09-12 muszę być w Palencii w Belize, gdzie 10-12 o 5:30 nad ranem biegnę w półmaratonie :)
Więc 3 dni poświęcę na Belize (Palencia, Belize City, Caye Caulker, jakiś plażing i park ). By zaoszczędzić trochę na czasie, planuję albo z Gwatemala City lecieć do Flores, albo wracając z Belize polecieć z Flores do stolicy i stamtąd już autokarem do San Salwador.

13-12 o 13:30 mam wylot powrotny z Salwadoru
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
#2 PostWysłany: 18 Lis 2017 14:02 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Bez szans, wydaje Ci się,że to blisko ale lotnisko-San Salvador to godzina kolejna godzina na dojazd do Santa Any, weż pod uwagę , że o 17 jest tam ciemno i jak w dXXX. Juayua 4 autobusy dziennie, ostatni o 16 z Santa Any. Zostań w stolicy się poszwędaj, zjedz pupusa lub pizzę :mrgreen:
EDIT: Chyba,że się zepsniesz i skoczysz do Suchitoto warto
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 18 Lis 2017 14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
Rapido jak mówią miejscowi
Jak wszędzie dodatkowo wynajmniejsz auto z kierowca to może, może....
A najlepiej poczytać relacje tych co byli
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Lis 2017 14:18 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Ja relacji nie napiszę ale będzie :kompleksowy przewodnik dla Januszy po Salwadorze wersja 3 poprawiona:
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Lis 2017 14:47 

Rejestracja: 27 Paź 2015
Posty: 19
oskiboski napisał(a):
Bez szans, wydaje Ci się,że to blisko ale lotnisko-San Salvador to godzina kolejna godzina na dojazd do Santa Any, weż pod uwagę , że o 17 jest tam ciemno i jak w dXXX. Juayua 4 autobusy dziennie, ostatni o 16 z Santa Any. Zostań w stolicy się poszwędaj, zjedz pupusa lub pizzę :mrgreen:
EDIT: Chyba,że się zepsniesz i skoczysz do Suchitoto warto


tak, z Salwadoru rzeczywiście za wiele nie będzie :? o Suchioto poczytałem, może uda się spiąć poślady :mrgreen: dzięki w każdym razie :)


becek napisał(a):
Rapido jak mówią miejscowi
Jak wszędzie dodatkowo wynajmniejsz auto z kierowca to może, może....


Czemu wszędzie? Leon/Granada/Volcano Boarding raczej na pewno do ogarnięcia w 3 dni jeśli tyle tam będę :oops:
W Gwatemali też przez 2 dni też da się ogarnąć jakiś park i miasto, ale tak, czytam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 18 Lis 2017 20:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
widze ze wiesz lepiej, szkoda mi komentować
Wczoraj 15 km robiłem w 4 h, ale ty Pewnie znajdziesz skrót albo coś poznasz po drodze
Powodzenia
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 18 Lis 2017 20:20 

Rejestracja: 27 Paź 2015
Posty: 19
becek napisał(a):
widze ze wiesz lepiej, szkoda mi komentować
Wczoraj 15 km robiłem w 4 h, ale ty Pewnie znajdziesz skrót albo coś poznasz po drodze
Powodzenia


kurcze, spokojnie się pytam, nigdzie się nie wymądrzam i "nie wiem lepiej" dlatego podpytuję...
dziwną tendencję obserwuję tutaj czasami, jakieś głupie przytyki i komentarze... sami światowcy do cholery, którzy sami nigdy nie zaczynali i nie zadawali głupich pytań :roll:

gdybyś uprzejmy kolego w poprzednim poście napisał, że robiłeś 15 km w 4h to zapewne bym nie napisał, że powinno wystarczyć (opieram się na tym co przeczytałem, nie tylko tutaj na forum)...

co za ludzie, idź może pobiegać lub piwa się napij boś strasznie spięty/nadęty...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 18 Lis 2017 20:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
Napisałem byś poczytał relacje innych
Tu sie podróżuje wolno, napisałem tez ze jak weźmiesz taxi to może być lepiej
Wyciagnij wnioski

Przepraszam ,plan Salvadoru dasz radę tylko helikopterem
Pozostałe pewnie tez
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 18 Lis 2017 21:22 

Rejestracja: 27 Paź 2015
Posty: 19
ok, podziękował.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 18 Lis 2017 22:03 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
W helikopterze nie złapie lokalnego kolorytu, nie kupi na pokładzie skarpetek ani wody :mrgreen: tudzież smażonej Juki,cebuli,jabłek
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 18 Lis 2017 23:08 

Rejestracja: 27 Paź 2015
Posty: 19
becek napisał(a):
Napisałem byś poczytał relacje innych
Tu sie podróżuje wolno, napisałem tez ze jak weźmiesz taxi to może być lepiej
Wyciagnij wnioski

Przepraszam ,plan Salvadoru dasz radę tylko helikopterem
Pozostałe pewnie tez


przeczytaj, tym razem ze zrozumieniem, co ja napisałem o Salwadorze... ręce opadają. Podpowiem, że stoi tam jak wół, że zostanie coś z tego na powrót ewentualnie...

ale dziękuję, jesteście obaj bardzo pomocni :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 18 Lis 2017 23:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
Powodzenia
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 18 Lis 2017 23:56 

Rejestracja: 27 Paź 2015
Posty: 19
dzięki za merytoryczne uwagi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 19 Lis 2017 00:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
Jak wszędzie będzie czekała taxi lub auto z szoferem to większość tych miejsc zaliczysz, mało zobaczysz ale będziesz mógł odfajkować-„tu byłem”
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 19 Lis 2017 01:03 

Rejestracja: 27 Paź 2015
Posty: 19
dalej nie rozumiesz, nigdzie nie pisałem, że to jest "sztywne" i tak ma być, pisałem natomiast "chciałbym". Dla mnie to zasadnicza różnica i płakać nie będę jak nie wypali (a zapewne tak będzie). Natomiast poza informacją, że "podróżuje się wolno" nic merytorycznego nie wniosłeś, ani w niczym nie pomogłeś. Starasz się natomiast być głupio-mądry z kolegą i nabijasz sobie bezsensowne posty. I starasz się być złośliwy/uszczypliwy. I nie mierz wszystkich swoją miarą z tym odfajkowywaniem miejsc na zasadzie "tu byłem".

Generalnie gratuluję podejścia i chęci pomocy serio :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 19 Lis 2017 01:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
Tobie sie wydaje ze Ameryka Środkowa to takie wielkie metro i wybrałeś sobie w każdym kraju stacje na których chcesz wysiąść
Napisałem ci - przeczytaj relacje
Ciężko pomoc komuś kto nie mając pojęcia już sobie zrobił trasę i szuka potwierdzenia
A tu trzeba trochę pokory bo autobus może przyjechać 15 m wcześniej albo 2 h później a to robi ogromna różnice
Wybierz sobie kraj lub dwa to coś sie pomoże , a jak ty chcesz zaliczyć jak najwiecej to radzę ci weź taksówkę

Zreszta co ty rozumiesz przez pojęcie „cerro verde” lub „Santa Ana”
Wiesz z czym sie to wiąże czy po prostu chcesz zdjęcie przy tabliczce?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 19 Lis 2017 03:01 

Rejestracja: 28 Wrz 2016
Posty: 8
Loty: 4
Kilometry: 2 516
Fajny teren ale Nikaragua ciutkę niebezpieczna...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 19 Lis 2017 07:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
Naprawdę?
Z tego galimatiasu wybrałeś Nicarague?
Je pierdziu ale faza
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 23 Lis 2017 20:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2012
Posty: 241
Loty: 88
Kilometry: 191 786
niebieski
Panowie nie spinajcie się tak bardzo, jeszcze kilka osób (może i Januszy) wybiera się do Salwadoru czy też Gwatemali i chętnie czegoś by się chciały dowiedzieć. Po powrocie to każdy jest oświecony, ale wcześniej to raczej błądził we mgle, nieprawdaż?.
Góra
 Profil Relacje PM off
naimad lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 23 Lis 2017 20:27 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 798
niebieski
Ja staram się nie błądzić, poza forum wertuję non stop LP Thorn Tree, kupuję Lonely Planet, Rough Guide, Bradt, Footprint, Insight guide, Adventure Guide, Moon, Frommers i jako tako jestem obeznany i przygotowany, a przynajmniej tak czuję;)

Pzdr, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group