Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 163 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 07 Mar 2018 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2010
Posty: 1551
Loty: 98
Kilometry: 116 206
srebrny
Lecę do EWR z przesiadką (2,5 h) w YYC. Oczywiście chciałbym przejść rozmową z urzędnikiem już w Kanadzie. W związku z tym mam pytanie czy imigration w Kanadzie to kwestia dowolności czy kierowani są tam wszyscy pasażerowie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#102 PostWysłany: 07 Mar 2018 14:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@epikie, tutaj masz info z lotniska YYC:
Kod:
Entering the United States

Before departing to a U.S. destination, you will be required to go through U.S. Customs before being granted entry. Follow the steps outlined below to make this process as seamless and simple as possible:

1.     Proceed to the security checkpoint and show your boarding pass and passport to security officers.

2.     After clearing security, proceed to the U.S. Customs area.

            YYC offers Automated Passport Control kiosks that expedite the entry process.
            If you require assistance at any point during this process, please see one of our friendly Customer Care Ambassadors stationed throughout the U.S. Customs area. 

3.     Once you have cleared U.S. customs, proceed to Concourse E, Departures Hall, where you can relax, shop or dine before your flight.
https://www.yyc.com/en-us/travellerinfo ... ation.aspx

Pozdr. i udanej wyprawy.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
epikie lubi ten post.
epikie uważa post za pomocny.
 
      
#103 PostWysłany: 07 Mar 2018 15:52 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
@epikie - albo wszyscy, albo nikt. Loty z pre-screening przylatuja do USA jak krajowe (tzn od razu wychodzisz) wiec nie da rade tak, ze pol samolotu przechodzi pre-screening a pol nie :).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
epikie uważa post za pomocny.
 
      
#104 PostWysłany: 23 Kwi 2018 14:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Aga_podrozniczka napisał(a):
Niestety na niektorych lotniskach z kioskami i tak trzeba stac w kolejce, jak nie ma sie Global Entry czy innego "fast tracka". Przechodzi sie przez kiosk, a potem kolejka do czlowieka. Wszystko zalezy od lotniska i godzin przylotu. Jak bedzie pare samolotow przed nami, to moze byc dluga kolejka.


W ten weekend na lotnisku JFK byla spora kolejka do kioskow, a pozniej podobne pytania, jak przy normalnej odprawie paszportowej.
Szczegolnie wazny jest cel wizyty, powiedzialem ze napic sie browarka Bronx i z powrotem, co bylo prawda, ale wydawalo mi sie, ze sie nie za bardzo spodobalo.
Co madrego mozna zdzialac od piatkowej nocy do popoludnia w niedziele???
Drugie pytanie bylo gdzie sie zatrzymuje i podalem nazwe hotelu.
Trzecie pytanie standardowe, czy ktos mi towarzyszy w podrozy.
Tym razem podwojna kontrola, podobne pytania po odbiorze kartki z kiosku oraz drugi raz przy wyjsciu z bagazem.
Uslyszalem "enjoy".
Cala procedura z czekaniem w kolejkach trwala ponad godzine.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 23 Kwi 2018 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Przekonales sie do wyrobienia Global Entry?
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 23 Kwi 2018 15:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Aga_podrozniczka, nie mam Global Entry, ale jak widac, paszport upowaznia mnie do odprawy w kioskach. :)
Co bedzie lepiej po wyrobieniu Global Entry i czy cala odprawa bedzie szybciej trwala?
Pozdrawiam cieplutko.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 03 Sty 2019 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Ten weekend lot liniami Delta do JFK.
Na lotnisku juz przy odprawie bagazu stali agenci i gryllowali ludzi pytaniami. ;)
Mi trafila sie starsza Pani o nocnej karnacji, zapytala czy sam pakowalem bagaz i czy ktos mial dostep, a na pytanie w jakim celu, odpowiadam ze chce zobaczyc musical King Konga. Buchnela smiechem i powiedziala, ze najlepszy kawal jaki dzis slyszala, pogadalismy jeszcze chwile o zupelnie nieistotnych rzeczach na temat CH i bylo OK.
Przy bramkach znow stali agenci i gryllowali ludzi elegancko, ustawili nawet parawan i tam widocznie smazyli zywcem. :D
Mi zadali tylko jedno pytanie, czy przewoze jakies niedozwolone przedmioty.
Na JFK jak zwykle sporo ludzi i kolejki, odprawilem sie w automacie i z wydrukiem podszedlem do mlodej urzedniczki.
Zapyatala dosc niemilym glosnym glosem: "How many days?", odpowiedzialem ze dlugi weekend, uslyszalem tylko "Take care" i o dziwo nie wbila mi zadnej pieczatki do paszportu.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 04 Sty 2019 19:32 

Tej niemiłej mogłeś wręczyć czekoladę, to by złagodniała.
Ja następnym razem biorę kilka Wedlowskich, na wszelki wypadek.
Góra
 PM off  
      
#109 PostWysłany: 05 Sty 2019 01:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Anonymous napisał(a):
Tej niemiłej mogłeś wręczyć czekoladę, to by złagodniała.

Chcialem jej opowiedziec jakis kawal ze Ślůnska, aby jej sie homor poprawil, ale mialem obawy, ze nie zrozumie. :lol:
Zreszta z urzednikami amerykanskimi lepiej nie zartowac.
To nie Dubaj czy Oman.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 05 Sty 2019 09:43 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Fajny widok immigration officer po skonczonej dniówce wychodzi z pracy z reklamówką słodyczy z Polski ;)

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 05 Sty 2019 10:00 

Wg mnie to trzeba mieć wygląd człowieka wzbudzającego zaufanie.
Jestem przekonany na 100 % ,że właśnie ja tak wyglądam. :lol:
Nigdy ,żadnych problemòw w takich sytuacjach. Czy w USA czy np w Izraelu. Jedno , gòra dwa kròtkie pytania i przechodzę każdą kontrolę. :mrgreen:
Góra
 PM off  
      
#112 PostWysłany: 05 Sty 2019 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Anonymous napisał(a):
Jestem przekonany na 100 % ,że właśnie ja tak wyglądam.
Nigdy ,żadnych problemòw w takich sytuacjach. Czy w USA czy np w Izraelu.

Anonymous napisał(a):
a następnym razem biorę kilka Wedlowskich, na wszelki wypadek.

@jacakatowice, skoro wzbudzasz 100% zaufania swoim wygladem, jak padosz powyzej, to cos tu najwyrazniej mocno nie hula i po co Ci te wedlowskie? :?: 8-)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 05 Sty 2019 11:34, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 05 Sty 2019 11:34 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Ja ze swoim ,,nice" wyglądem zawsze mam problemy na wszelkich granicach. Życie bywa niesprawiedliwe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 05 Sty 2019 11:49 

cccc napisał(a):
Anonymous napisał(a):
Jestem przekonany na 100 % ,że właśnie ja tak wyglądam.
Nigdy ,żadnych problemòw w takich sytuacjach. Czy w USA czy np w Izraelu.

Anonymous napisał(a):
a następnym razem biorę kilka Wedlowskich, na wszelki wypadek.

@jacakatowice, skoro wzbudzasz 100% zaufania swoim wygladem, jak padosz powyzej, to cos tu najwyrazniej mocno nie hula i po co Ci te wedlowskie? :?: 8-)

Nic nie przeszkadza oprócz pozytywnego wyglądu, być też uprzejmym [ a ja jestem :D ] i obdarowywać czekoladkami kogo popadnie.
W moim przypadku znaczenie może mieć też miejsce urodzenia. Mam w paszporcie wpisane " Katowice". A przecież na całym świecie wiedzą co to za miasto. :mrgreen:
To jakby przepustka do wszystkiego .... Lepiej jak Monaco czy coś w Szwajcarii.. ;)
Góra
 PM off
lataczuk lubi ten post.
lataczuk uważa post za pomocny.
 
      
#115 PostWysłany: 05 Sty 2019 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Anonymous napisał(a):
W moim przypadku znaczenie może mieć też miejsce urodzenia. Mam w paszporcie wpisane " Katowice". A przecież na całym świecie wiedzą co to za miasto. :mrgreen:

Pytalem mojej Egzotki i o Katowicach jeszcze nie slyszala, ale Sosnowiec zna, bo tam mamy zahaczyc. :D
Btw z granic USA wracaja nie tylko Polakow, ale i Niemcow z pochodzenia, najprawdopodobniej zalezy od pogody i humoru urzednikow.
Wracajac do meritum, zastanawiajace sa te wybitnie nieistotne pytania albo opowiesci (monolog) urzednikow, tak jak wspominalem we wczesniejszych postach.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 21 Kwi 2019 18:51 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Cześć ! Chcę lecieć na trasie WRO-CDG-DTW-SFO (wszystko na jednym bilecie). Czy 2h 19 min na przesiadkę w Detroit wystarczy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 22 Kwi 2019 01:45 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 800
niebieski
Czy ktoś mógłby podzielić się wrażeniami z preclearance w Toronto?

Mam poranny wylot z T1 po jednodniowym stopie (więc będę nadawał bagaż) - czy przejście precleareanc'u znacząco wydłuża standardową ścieżkę na lotnisku, lepiej być 2h przed odlotem?
Na stronie U.S. Customs and Border Protection w statystykach długości oczekiwania w Toronto, są same zera... ale przypuszczam, że to brak danych, a nie informacja że nigdy w historii nie było kolejki ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 25 Cze 2019 18:18 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 77
Loty: 12
Kilometry: 68 376
LAX
19 marca

Drugi wjazd do USA, po wyjsciu z samolotu szybki strzal do kiosku, druk papierka, potem 2 minuty w kolejce do oficerow, trafil mi sie ten sam gosc, co w zeszlym roku :D
Choc bylem ze znajomymi (i dziewczyna) to proszono o podchodzenie pojedynczo (a w zeszlym roku moglismy wspolnie) no i standardowe pytania:
Na jak dlugo przyleciales?
Z kim?

No i 6 miesiecy wbite, potem odbior bagazu, siku i prosto do wyjscia, generalnie od wejscia do wyjscia zajelo mi to 20 minut :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 25 Cze 2019 19:43 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Mi w MIA przy 2 ostatnich wjazdach nie wbili pieczątki do paszportu - nie wiem czy to nowy zwyczaj w Miami, czy w ogóle wycofują się z zabawy w pieczątki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 25 Cze 2019 20:49 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
W MIA nie wbijają już od jakiegoś czasu i w ogóle jakoś luźniej tam bywa z kontrolami. Ostatnio nawet nie było ani czynnych kiosków, ani nie interesowały ich papierowe deklaracje celne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 163 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group