Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat o ESTA: visa-waiver-program-co-i-jak,766,145377
Gdzie zostawić rzeczy

Warszawa: U fotografa na przeciwko za dyszkę zostawisz nawet wielka walizkę.

Historia wizyt w USA: https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

Linie lotnicze, które zwracają za bilety, w przypadku nie otrzymania wizy do USA
http://www.fly4free.pl/nie-otrzymales-w ... -za-bilet/

Nie jesteśmy biurem pośrednictwa w wypełnianiu wniosków wizowych!

https://pl.usembassy.gov/pl/vwp-faq-pl/

Jak mogę podróżować do USA? O: Każdy podróżny, który ma ważną wizę może nadal z niej korzystać. Osoba posiadająca ważną wizę nie musi ubiegać się o zezwolenie ESTA. Podróżujący z wizą mogą przebywać na terenie USA do 6 miesięcy, zależnie od decyzji oficera imigracyjnego na granicy USA.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 ... 159  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1861 PostWysłany: 19 Wrz 2017 10:10 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22320
Raczej nie konsul, tylko pracownik konsulatu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1862 PostWysłany: 19 Wrz 2017 10:26 

Rejestracja: 23 Lis 2016
Posty: 210
@Zeus poprawiłem :)

Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1863 PostWysłany: 20 Wrz 2017 12:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 372
Loty: 95
Kilometry: 232 936
niebieski
Mam pewne wątpliwości związane z terminem ważności mojej wizy, która kończy się 6 stycznia 2018. Planuję krótki okołoświąteczny pobyt w Stanach z powrotem po Nowym Roku.
Wiem, że paszport powinien być ważny co najmniej pół roku (jest do 2022).
Czy wiza ma jakieś tego typu obostrzenia? Mogę wrócić na styk? (według informacji, które wyszukałam nie powinno być kłopotów, ale wolę się upewnić)
_________________
Moje relacje:
2017 - Tajlandia/Kambodża
2016 - Bałkany
2015 - Zachodnie Wybrzeże USA
2014 - Maroko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1864 PostWysłany: 20 Wrz 2017 12:34 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Musisz wjechać do USA w terminie ważności wizy i możesz pozostać zgodnie z tym co wbije do paszportu urzędnik na granicy, nawet jeśli w tym czasie wiza wygaśnie. Paszport musi być ważny na przewidywany okres pobytu, nie ma wymogu dodatkowych 6 miesięcy.

My visa will expire while I am in the United States. Is there a problem with that?
No. If the Department of Homeland Security, Customs and Border Protection Immigration Officer at the port-of-entry admitted you into the United States for a specific period of time, s/he will note your authorized period of stay on your admission stamp or paper Form I-94, called an Arrival/Departure Record. You will be able to remain in the United States during your authorized period of stay, even if your visa expires during the time you are in the United States. Since your admission stamp or paper Form I-94 documents your authorized stay and is the official record of your permission to be in the United States, it is very important to keep inside your passport.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Maxima0909 lubi ten post.
Maxima0909 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1865 PostWysłany: 22 Wrz 2017 22:22 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1239
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Po pierwsze to nie wiza a PROMESA WIZOWA :oops:
a po drugie zawsze można dodatkowo trafić na ssss :
http://podroze.gazeta.pl/podroze/7,1388 ... Czolka3Img
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1866 PostWysłany: 23 Wrz 2017 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 193
Kilometry: 511 688
złoty
Biko napisał(a):
Po pierwsze to nie wiza a PROMESA WIZOWA :oops:
a po drugie zawsze można dodatkowo trafić na ssss :
http://podroze.gazeta.pl/podroze/7,1388 ... Czolka3Img
Tysiąc razy wałkowane. Formalnie nie ma czegoś takiego jak "promesa wizowa USA". W paszporcie masz WIZĘ, tak jak napisane wielkimi literami. Na granicy dają Ci zgodę na wjazd a nie wizę. Poczytaj zanim kogoś poprawisz.
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1867 PostWysłany: 23 Wrz 2017 16:47 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1239
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Ze strony konsulatu USA w Polsce :
Wiza amerykańska jest dokumentem wydanym przez Ambasadę lub Konsulat Stanów Zjednoczonych i naklejonym na jedną ze stron Państwa paszportu, który uprawnia do starania się o wjazd na terytorium USA. Wiza nie gwarantuje wjazdu do Stanów Zjednoczonych. Oznacza jedynie, że Państwa podanie wizowe zostało rozpatrzone przez konsula amerykańskiego, który stwierdził, iż mogą Państwo podróżować do punktu granicznego na lotnisku, w porcie morskim bądź na granicy lądowej i ubiegać się o zezwolenie na wjazd w określonym celu. Jedynie amerykański urzędnik imigracyjny Departamentu Bezpieczeństwa Narodowego (DHS) jest uprawniony do wydania zezwolenia na wjazd do Stanów Zjednoczonych i decyzji jak długo może trwać dany pobyt.
https://pl.usembassy.gov/pl/visas-pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1868 PostWysłany: 23 Wrz 2017 17:04 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Masz wize,ale nie masz pozwolenia na wjazd. Wszystko zalezy od urzednika na lotnisku. Nie spodobasz sie to nie wjedziesz.

dlatego USA sa daleko na mojej liscie wyjazdow
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1869 PostWysłany: 23 Wrz 2017 17:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 193
Kilometry: 511 688
złoty
Czyli potwierdzasz to co napisałem powyżej, dziękuję. WIZA nie promesa.
Na granicy dostajesz pieczątkę zezwalającą na wjazd do USA na określony przez urzędnika czas (do pół roku w przypadku wiz).
Nie wiem czy masz wizę do USA czy nie ale informuję Cię, że na pieczątce, którą dostajesz na granicy napisane jest: "Admitted" a na wlepce w paszporcie "Visa".
Przy każdej wizie masz kontrolę paszportową i zezwolenie lub zakaz wjazdu, również przy np. wizie Schengen.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1870 PostWysłany: 23 Wrz 2017 17:22 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
tak,ale..... decydujacy glos ma koles na lotnisku i od niego zalezy czy wjedziesz do USA czy nie

dlatego to jest wiza ale bez gwarancji wjazdu. tak logicznie myslac to lepsza jest promesa do innych krajow niz wiza do USA

majac promese np. do wietnamu czy indii masz obietnice ze cie wpuszcza i zawsze wpuszczaja

masz vize do USA masz obietnice ze lotniskowy kolo zadecyduje co dalej a tu sa przypadki ze nie wpuscili :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Biko lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1871 PostWysłany: 23 Wrz 2017 17:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 193
Kilometry: 511 688
złoty
Owszem, ja odpowiadałem na post @Biko :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1872 PostWysłany: 24 Wrz 2017 20:58 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 247
Loty: 23
Kilometry: 72 725
niebieski
Mam paszport od kilku lat i jestem na fotografii z wąsami. Jednak od pewnego czasu nie mam wąsów. Uważacie, że dostarczając fotografie do otrzymania wizy, powinienem na niej mieć wąsy czy to jest nieistotne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1873 PostWysłany: 24 Wrz 2017 21:06 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
zapusc na wszelki wypadek :D
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1874 PostWysłany: 24 Wrz 2017 21:18 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22320
Ludzie...
To wy na serio takie pytania?
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1875 PostWysłany: 24 Wrz 2017 21:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 608
Kilometry: 970 638
srebrny
@Kian
nie wiem, czy masz tego świadomość, ale na polskiej granicy jest tak samo jak w USA. Polski pogranicznik nie zezwala na wjazd osoby z ważną polską wizą, jesli na podstawie rozmowy uznaje, że np. człowiek może nie wyjechać z Polski w deklarowanym terminie. Konsulat który przyznaje wizy dostaje regularnie listę osób, które z wydaną tam wizą nie zostały wpuszczone do kraju. To jest normalna procedura, nie widzę w tym nic dziwnego, że w uzasadnionych przypadkach nie wpuszcza się niektórych osób.
Inaczej- głupotą jest zezwalać na wjazd do kraju wszystkich jak leci, bo mają wizę. Lepiej sprawdzać i weryfikować dwa razy (konsulat + granica) niż raz jeden. Chyba że ktoś przedkłada interes obcych obywateli nad własnych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1876 PostWysłany: 30 Wrz 2017 16:29 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 112
Relacja z wczoraj: wiza turystyczna b2

Stoi się na ul. Pieknej 12 w Warszawie i Pan z ochrony po kolei zaprasza do środka, pytając na która godzinę umowione spotkanie z konsulem. Wchodzi się do małego pomieszczenia i jest kontrola jak na lotnisku: do depozytu składa się telefon, otrzymuje się numerek. Następnie idzie się przez mały dziedziniec który łączy małe pomieszczenie i budynek, idzie się na dół schodami i jest duże pomieszczenie jak na poczcie: najpierw weryfikacja papierów później 1 okienko gdzie otrzymuje się numerek, potem kolejne okienko na odciski palców i potem poczekalnia na rozmowę

Ja razem z dziewczyna rozmawiałem około minuty

1. Jaki cel podróży
2. Dokąd
3. Na jak długo
4. Co robimy na co dzień

Rozmowę prowadzilismy i po angielsku i po polsku, bo Pan chyba miał problem z wymową niektórych słów po polsku.:D

Generalnie od wejścia do środka do wyjścia jakieś 40 minut. Wiza otrzymana.

Podkreślić należy bardzo wysoka kulturę osobistą pracowników ambasady, na co zwracam zawsze szczególną uwagę.

I po raz kolejny stwierdzam, że ludzie mają tendencję do wyolbrzymiania, straszenia i innego zniekształcania rzeczywistości. Było po prostu normalnie i sprawnie
Góra
 Profil Relacje PM off
shoegaze uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1877 PostWysłany: 30 Wrz 2017 18:00 

Rejestracja: 18 Sty 2015
Posty: 108
Tez byłam wczoraj :)
Przeraża mnie naleciałość z PRL i umiłowanie do stania w kolejce :D
Mieliśmy wizytę na 9 a za nami stała pani z 10 godz :D blokując osobom za sobą wejście na czas.
Na stronie ambasady jest napisane z czym nie można wchodzić (laptop,bagaż,plecak) a ludzie i to młodzi stoją z całym dobytkiem w kolejce. Później zdziwieni ze nie mogą z tym wejść :D


Najlepiej telefon zostawić w hotelu/ samochodzie. Wejść tylko z paszportem i dokumentami ds160 oraz zdjęciem. U nas były 2 pytania cel wizyty i na jak długo.
Patrząc na niektórych obywateli, ich ogarnięcie i słuchanie za zrozumieniem nie dziwie się ze nie mamy zniesionych wiz :D :) :D [sarkazm]


Ostatnio edytowany przez surinnnn, 30 Wrz 2017 20:47, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
jemjam uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1878 PostWysłany: 30 Wrz 2017 20:02 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 112
Zapomniałem dodać, że miałem wizytę na 8:30 i stałem 10 minut przed czasem - nie ma najmniejszego sensu stać wcześniej - każdy zostanie wpuszczony. Niektórzy pewnie się bali, że jak minie ich czas to już ich ambasada nie obsłuży.

Widziałem jak jakaś dziewczyna była cofnięta bo miała chyba plecak - wróciła i była wpuszczona poza kolejką także ze spokojem.

Telefon można wnieść bez problemu. Pan z ochrony pytał o telefon, zabierał go i dawał numerek.

Co do wiz, nie sądzę żeby w innych krajach poziom "ogarnięcia" wśród ludzi był inny i temat braku zniesienia wiz ma zapewne zupełnie inne podłoże.

Wszędzie, jak to z biurokracją bywa, nie wszyscy ogarniają sprawnie i konkretnie. Tym bardziej jak się kładzie grubą kasę i panuje strach do uzyskania/odmowy wizy to każdy chce być na tip top.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1879 PostWysłany: 02 Paź 2017 21:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Byłem dzisiaj. Na 8:30, tuż przed 9 wszedłem. Tak naprawdę obowiązuje kolejka a nie godzina, na którą jest się umówionym. Na wejściu zabierają telefony, które każą wcześniej wyłączyć. Sporo aplikantów zza naszej wschodniej granicy, trzeba im tłumaczyć, co w Polsce oznacza koniec kolejki. Potem lajcik, po niecałych 30 sekundach rozmowy:

- Your visa is approved, have a nice trip :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1880 PostWysłany: 03 Paź 2017 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Dla tych wszystkich co tak sie trzesa z powodu mozliwej odmowy uzyskania wizy - na dzisiaj to okolo 5%, tak samo jak dla Szwajcarii.
Przed nami sa takie"tuzy" jak Singapur i Nowa Zelandia - okolo 15%, a w Europie np. Szwecja 12%
A bac to sie moga Ukraincy 40% i np. Uzbecy okolo 60%.
Szczegoly:
https://travel.state.gov/content/dam/vi ... s/FY16.pdf
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 ... 159  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group