Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 163 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 25 Kwi 2017 20:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
kontrol napisał(a):
PS. Można podchodzić we dwoje czy każde z nas musi osobno odpowiadać na pytania?

Proponuje podejsc osobno. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
kontrol lubi ten post.
 
      
Tydzień w 4* hotelu (z wyżywieniem) w Dubaju z Poznania za 3329 PLN Tydzień w 4* hotelu (z wyżywieniem) w Dubaju z Poznania za 3329 PLN
First minute: loty w sezonie do Bangkoku i Chiang Mai z Warszawy od 2806 PLN. Dużo terminów First minute: loty w sezonie do Bangkoku i Chiang Mai z Warszawy od 2806 PLN. Dużo terminów
#62 PostWysłany: 25 Kwi 2017 21:16 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8593
złoty
@‌kontrol‌
Cytuj:
Można podchodzić we dwoje czy każde z nas musi osobno odpowiadać na pytania?
]
Możecie podejść razem, jeśli razem podróżujecie.
Góra
 Profil Relacje PM off
kontrol lubi ten post.
 
      
#63 PostWysłany: 25 Kwi 2017 21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
cccc napisał(a):
kontrol napisał(a):
PS. Można podchodzić we dwoje czy każde z nas musi osobno odpowiadać na pytania?

Proponuje podejsc osobno. ;)

czemu? źle patrzą jeśli będziemy razem? w sumie to nie ma to dużego znaczenia, ale ja lepiej gadam po angielsku i było by po prostu nam łatwiej razem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 25 Kwi 2017 21:47 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 634
niebieski
Zawsze podchodze z zona.Nie ma zadnego problemu nigdy :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Juve lubi ten post.
kontrol uważa post za pomocny.
 
      
#65 PostWysłany: 25 Kwi 2017 21:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Jeśli nie jesteście rodziną to po prostu mogą poprosić, żebyście podeszli osobno. Ale to zależy od urzędnika.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off
kontrol uważa post za pomocny.
 
      
#66 PostWysłany: 25 Kwi 2017 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Druczki dostaniesz w samolocie. Nic wiecej nie ma. Rozmowa z urzędnikiem to pojedyncze minuty. Jedyna realna szansa na utkniecie to długaśna kolejka, jeśli bedzie jakaś kumulacja lotów.

Urzędnik nie bedzie weryfikował tego co podałeś w podaniu o wizę, po co? Bedzie weryfikował dane dotyczące tego konkretnego wyjazdu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kontrol uważa post za pomocny.
 
      
#67 PostWysłany: 04 Maj 2017 13:56 

Rejestracja: 10 Lut 2017
Posty: 38
Loty: 14
Kilometry: 40 184
@‌Pawo‌
W poniedziałek wróciłem ze stanów. Lądowałem na JFK od wylądowania do wejscia do airtraina zajęło mi dokładnie 1 godz 15 min. Wylądowałom o 14 z 30 min kołował. Na immigration miałem szczescie bo kolejka duza nie byla. Chwile pozniej jak juz bylem po rozmowie z urzednikiem była chyba jakaś kumulacja lotów bo była ogromna kolejka. Ogólnie to dlużej czekałem na bagaż niż na rozmowe. Urzędniczkq pytała o cel, jak dlugo, gdzie bede nocował i gdzie pracuj.

@‌kontrol‌

W samolocie 2 godz przed ladowaniem rozdawali deklaracje celne. I ją dajesz urzędnikowi który pyta się czy przewozisz jakies fajki i alkohol.
Zadnego biletu powrotnego czy rezerwacji hotelu nie potrzebowali.
Góra
 Profil Relacje PM off
Pawo lubi ten post.
 
      
#68 PostWysłany: 15 Maj 2017 14:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 151
Loty: 138
Kilometry: 319 915
lądowałam na Newark, całość z bagażem i imigration trwała .. 20 min :D
chyba takie akurat szczęście że było mało lotów o tej godz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 06 Cze 2017 06:35 

Rejestracja: 04 Maj 2014
Posty: 94
Dodam od siebie, że w maju 2017 lądowałem w Las Vegas - całość procedury imigration trwała 5 minut + kolejka ok. 10 minut. Urzędnicy sprawdzali paszporty, pytali o cel przyjazdu, trasę wycieczki i wpuszczali do USA z pozwoleniem na pobyt do 6 mies.
Można było podchodzić parami, jeśli się podróżowało ze znajomymi czy w parach. Zero stresu.
Góra
 Profil Relacje PM off
kontrol uważa post za pomocny.
 
      
#70 PostWysłany: 17 Cze 2017 23:37 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
Spotkał się ktoś z oplatą 6$ Za pozwolenie na wjazd do USA?!
Poczułem się lekko wydy..., jak we wszystkich krajach Ameryki Łacińskiej, których granicę miałem przyjemność ostatnio przekraczać :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 18 Cze 2017 02:37 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3242
srebrny
Tak - ale przy przekraczaniu granicy lądowej i z paszportem z krajów visa waiver
Chyba to nie dotyczy osób z polskim paszportem.

An ESTA is required for everyone entering the US by air or sea. If you cross a land border, via Canada or Mexico, then you need to complete a handwritten I-94W form, costing $6 per person, unless you already have an approved ESTA.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 18 Cze 2017 04:12 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
Przekraczałem lądową z Meksykiem
No dokładnie, tak też było na rozpisce na szybie kasy do której mnie zaprowadził. Lekko zasugerowałem, ale się nie awanturowalem o szóstaka, bo koleś miał jakieś Ale do mnie i długo się zastanawiał, wypytywał, sprawdzał wszelakie rezerwacje i konsultował z dwoma przełożonymi, a na koniec dał zwrotkę do podbicia przy wyjeżdzie. Pewnie za poświęcony czas sobie policzył.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 19 Cze 2017 13:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Wracajac do tematu postu chcialbym dodac, ze lecialem pod koniec maja liniami AC tranzytem przez Toronto do LaGuardia.
Cala odprawa imigration USA wraz z deklaracja celna odbyla sie na lotnisku w Toronto i trawala ok. 45 min. ze wzgledu na kolejki.
Urzednik amerykanski zadal mi tylko 3 pytania: w jakim celu, czy z kims lece i jaki mam zawod, a przy pytaniach uzywal uprzejmej formy "Sir". :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
scomin lubi ten post.
 
      
#74 PostWysłany: 02 Gru 2017 16:09 

Rejestracja: 23 Lis 2016
Posty: 210
Na immigration miałem w Toronto(przesiadka) do USA . Dostałem tylko jedno pytanie od urzędnika czy mam jakieś jedzenie w bagażu, na końcu machnął ręką :) Papierowa deklaracja celna nic nie dostałem, odpowiedziałem na kilka pytań i skanowanie paszportu samoobsługowa przed rozmową z urzędnikiem

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 09 Gru 2017 00:04 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 480
Loty: 125
Kilometry: 222 311
niebieski
Tydzień temu wróciłem z usa a dokładnie z Californii.Po przylocie do stanowiska podeszliśmy razem z bratem.Brat nie mówi po angielsku i wrazie czego tym się podpieram.Jednak nie było problemu,skan paszportu i bez zbędnych pytań.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 11 Gru 2017 00:05 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
Generalnie zero stresu, dopóki nas nie złapała sympatyczna psina (mała, tłusciutka, w typie JRT).
No cóż okazało sie ze kanapek /nawet z lotniska/ wwozic nie wolno dostalismy wpis wielkim czarnym markerem po deklaracji
Oczywiscie wpuścili nas /nawet oddali kanapke/ ;)
Ale 2,5h dlużej, trzepanie walizek, wiec generalnie nie polecam.
lotnisko LAX
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 11 Gru 2017 00:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2017
Posty: 105
Jak długo zajęło Wam wyjście z samolotu, rozmowa z urzędnikiem i dotarcie do odbioru bagażu?
Drugie pytanie, czy 2,5 godz na przesiadkę w Lax wystarczy? Przesiadka do Phoenix.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 11 Gru 2017 05:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Ruxe
2,5h na przesiadke wystarczy, pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Ruxe lubi ten post.
Ruxe uważa post za pomocny.
 
      
#79 PostWysłany: 11 Gru 2017 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
Mi na LAX od wyjścia z samolotu do wyjścia na dwór potrzeba było ok 1,5 godziny. Nie spieszyliśmy się.
Góra
 Profil Relacje PM off
Ruxe lubi ten post.
 
      
#80 PostWysłany: 11 Gru 2017 14:06 

Rejestracja: 17 Paź 2013
Posty: 149
mi na LAX tez zeszlo z 1.5 h, zeby wydostac sie na zewnatrz. Ale to zapewne tylko dlatego, ze zanim sie wytelepaly wszystkie walizki z A380, to troche trwalo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Ruxe lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 163 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group