Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat o ESTA: visa-waiver-program-co-i-jak,766,145377
Gdzie zostawić rzeczy

Warszawa: U fotografa na przeciwko za dyszkę zostawisz nawet wielka walizkę.

Historia wizyt w USA: https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

Linie lotnicze, które zwracają za bilety, w przypadku nie otrzymania wizy do USA
http://www.fly4free.pl/nie-otrzymales-w ... -za-bilet/

Nie jesteśmy biurem pośrednictwa w wypełnianiu wniosków wizowych!

https://pl.usembassy.gov/pl/vwp-faq-pl/

Jak mogę podróżować do USA? O: Każdy podróżny, który ma ważną wizę może nadal z niej korzystać. Osoba posiadająca ważną wizę nie musi ubiegać się o zezwolenie ESTA. Podróżujący z wizą mogą przebywać na terenie USA do 6 miesięcy, zależnie od decyzji oficera imigracyjnego na granicy USA.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 155, 156, 157, 158, 159  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#3141 PostWysłany: 03 Lut 2023 21:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1190
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
Zeus napisał(a):
https://pl.usembassy.gov/pl/vwp-faq-pl/

Jak mogę podróżować do USA? O: Każdy podróżny, który ma ważną wizę może nadal z niej korzystać. Osoba posiadająca ważną wizę nie musi ubiegać się o zezwolenie ESTA. Podróżujący z wizą mogą przebywać na terenie USA do 6 miesięcy, zależnie od decyzji oficera imigracyjnego na granicy USA.



i problem tylko póżniej jest jak ktoś ma ważna wizę a zrobi este, glupa palic trzeba kumaty oficer pusci pouczy ze trzeba miec wize, a jak na cwoka trafi to nie wie co ma robic
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#3142 PostWysłany: 04 Lut 2023 10:15 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Jaki miałby być ukryty cel, robienia esty posiadając wizę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#3143 PostWysłany: 04 Lut 2023 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 854
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
Troszkę z innej beczki.
Czy posiadając Wizę USA to wyjazd na Kubę lub do Iranu ją unieważnia? Albo popełnienie np. przestępstwa..?
W końcu podczas wydawania wizy pracownik ambasady nie wiedział, że będziemy mieć tak szalone pomysły...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#3144 PostWysłany: 04 Lut 2023 16:12 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Jak miałem poprzednią wizę i wjechałem do Iranu, pogranicznik przybił swoją irańską pieczątkę na sąsiedniej stronie obok wizy. Potem byłem jeszcze kilka razy w USA i nigdy nie było o to pytań. I to właśnie jest przewaga wizy (a właściwie promesy wizowej) nad ESTĄ.
Co do popełnienia przestępstwa - to jeżeli tylko nie jesteś poszukiwany międzynarodowym listem gończym to nikt ci bana na lotnisku nie wstawi.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#3145 PostWysłany: 03 Maj 2023 11:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Podwyżki opłat za wizy nieimigracyjne
Departament Stanu USA planuje podnieść niektóre opłaty za rozpatrzenie wniosków o wizy nieimigracyjne (NIV). Podwyżki opłat będą obowiązywały od 30 maja 2023 r.

Opłaty za rozpatrzenie wniosku o wizę turystyczną lub biznesową (B1/B2) oraz inne wizy NIV nieoparte o petycje, takie jak wizy studenckie i dla członków wymiany, wzrosną z 160 USD do 185 USD.

Opłaty za rozpatrzenie wniosku o wizę nieimigracyjną dla pracowników tymczasowych (kategorie H, L, O, P, Q i R) na podstawie petycji wzrosną z 190 USD do 205 USD.

Opłaty za złożenie wniosku dla osób starających się o wizy treaty trader, treaty investor oraz wnioskujących o wizę w zawodzie specjalistycznym (kategoria E) wzrosną z 205 USD do 315 USD.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#3146 PostWysłany: 15 Maj 2023 13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 168
Takie szybkie pytanie. Czy wiza przyznawana jest w tym samym dniu w którym ma miejsce rozmowa, czy trzeba zostawiać paszport i czekać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#3147 PostWysłany: 15 Maj 2023 13:28 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Zechcij przeczytać którykolwiek z postów np. #2662. Ignorancja sięga zenitu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#3148 PostWysłany: 15 Maj 2023 13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 168
Bardzo dziękuję za podrzucenie numeru posta. Co do Ignorancji to oczywiście zgadzam się, ponieważ znając znaczenie tego słowa można określić moją niewiedzę w temacie wiz do USA w taki właśnie sposób.

"Ignorancja – według słownika języka polskiego – to brak wiedzy na jakiś ważny temat, a nie świadome lekceważenie czy niezwracanie uwagi na kogoś bądź na coś."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#3149 PostWysłany: 21 Sie 2023 20:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 1033
Loty: 601
Kilometry: 704 684
srebrny
Pytanie za 100 punktow - lece do USA 29 wrzesien - 8 pazdziernik 2023. Moja wiza B1/B2 (w starym paszporcie) konczy sie 10 pazdziernika. Robic ESTA czy jechac na wizie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#3150 PostWysłany: 21 Sie 2023 20:53 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
W momencie wjazdu do US wiza będzie ważna więc nie powinno być żadnych problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#3151 PostWysłany: 28 Sie 2023 18:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
W sumie to mam ten sam dylemat co @karder. Za miesiąc lecę na 2tyg wakacje. Wiza b1 10 letnia traci ważność w grudniu. Przejrzałem wszystkie pieczątki i wszędzie miałem wbijane na pol roku.
Logiczne wydaje się że celnik wpisze ważność pobytu do momentu ważności wizy , czyż nie ?
Czy długość ważności wizy w moim przypadku ma znaczenie ?
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 28 Sie 2023 22:18, edytowano w sumie 1 raz
dubel
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#3152 PostWysłany: 28 Sie 2023 18:29 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
A jakie to ma znaczenie, skoro lecisz za miesiąc na dwa tygodnie?
Góra
 Profil Relacje PM off
Mio lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#3153 PostWysłany: 28 Sie 2023 18:34 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Ważność wizy decyduje tylko czy masz prawo stanąć na granicy amerykańskiej i starać się o wjazd. Sama długość pobytu jest określona przez urzędnika imigracyjnego i jest niezależna od terminu ważności wizy. Prawdopodobnie dostaniesz standardowe pół roku od momentu wjazdu. Chyba, że źle ci z oczu patrzy lub urzędnik bedzie miał gorszy dzień... Wszystko jest w faq

https://travel.state.gov/content/travel ... asics.html
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#3154 PostWysłany: 29 Sie 2023 09:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 1033
Loty: 601
Kilometry: 704 684
srebrny
To odpowiedz z Ambasady USA w Luksemburgu: ( @J.1 moze bedzie pomocne )

Dear XXX,

Thank you for your message. You can still use it per below.

A visa must be valid at the time a traveler seeks admission to the United States, but the expiration date of the visa (validity period/length of time the visa can be used) has no relation to the length of time a temporary visitor may be authorized by the Department of Homeland Security to remain in the United States. Persons holding visas valid for multiple entries may make repeated trips to the United States, for travel for the same purpose, as long as the visa has not expired, and the traveler has done nothing to become ineligible to enter the United States, at port-of-entry.

Upon arriving at a port of entry, the CBP official will determine the length of your visit. On the admission stamp or paper Form I-94, the U.S. immigration inspector records either an admitted-until date or "D/S" (duration of status). If your admission stamp or paper Form I-94 contains a specific date, then that is the date by which you must leave the United States. If you have D/S on your admission stamp or paper Form I-94, you may remain in the United States as long as you continue your course of studies, remain in your exchange program, or qualifying employment. The admitted-until date or D/S notation, shown on your admission stamp or paper Form I-94 is the official record of your authorized length of stay in the United States. You cannot use the visa expiration date in determining or referring to your permitted length of stay in the United States.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
J.1 lubi ten post.
J.1 uważa post za pomocny.
 
      
#3155 PostWysłany: 30 Sie 2023 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2016
Posty: 9
Loty: 31
Kilometry: 65 896
I-94 czy coś takiego rozumiem, że nie trzeba nic z tego wypełniać, bo po przylocie do USA mamy automatycznie wersję elektroniczną?

Pytam w kontekście wyskoczenia właśnie z USA do Meksyku i powrotu tego samego dnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3156 PostWysłany: 30 Sie 2023 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
@58OsA W tym przypadku nie trzeba.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Limapur lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#3157 PostWysłany: 16 Lis 2023 21:26 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Prawie 2h mi zajęło wpisywanie wszystkich info na ich stronach. Tak złych stron, to nawet w greckim zusie nie widziałem. No cóż, 800 PLN bye bye i w wtorek wizyta w konsulacje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#3158 PostWysłany: 21 Lis 2023 10:18 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Veni, vidi i nie wiadomo czy vici

Dziś byłem na konsulacie USA w KRK. Kolejka spora, sami Ukraińcy prawie. 08:15 byłem omówiony dopiero do 08:50 wyszedłem z konsulatu
Rozmowa miła, co grek w Polsce robi, czy planuję do USA lecieć i co zwiedzić i oczywiście pytanie o Iran. Kiedy byłem, na ile dni i czy planuję jeszcze raz tam lecieć.

I na koniec karteczka: Your visa application has been approved, więc mam czekać na odpowiedź....

Nie wiem czemu od ręki nie dostałem. Czy to wina Iranu czy to wina ze w USA byłem ale na greckim paszporcie.

Ο Καιρός Γαρ Εγγύς / Czas pokaze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#3159 PostWysłany: 21 Lis 2023 10:19 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Tak to jest.gratulacje

Wyslane z telefonu przez Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#3160 PostWysłany: 22 Lis 2023 19:28 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
No i jest wiza na 10 lat :)

Chociaż jestem w szoku, ze tak szybko poszło. Czwartek aplikacja (2h z mojego życia zmarnowane), najbliższa wizyta w konsulacie w pn/wt a po 24h wiza. Czyli w mniej niż tydzień. Jestem lekko w szoku.

No i teraz czekać na tanie loty do Seatle :D



PS Jest "adnotacja" ESTA record reviewed
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 155, 156, 157, 158, 159  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group