Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
ESTA krok po kroku

http://www.wykop.pl/ramka/5272353/esta- ... -po-kroku/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 732 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 37  Następna
Autor Wiadomość
#421 PostWysłany: 24 Wrz 2022 15:04 

Rejestracja: 24 Wrz 2022
Posty: 2
Do uzyskania odpowiedzi, może nieco bardziej kulturalnej i z dozą jakiejkolwiek empatii, nie każdy jest alfą i omegą, a wprowadzanie konsumenta w błąd nie jest zbyt fajną praktyką.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#422 PostWysłany: 24 Wrz 2022 18:35 

Rejestracja: 27 Sie 2021
Posty: 180
Podczas wypełniania esty, masz wyraźnie zaznaczone, że masz wpisać w "First (Given) Name", wszystkie imiona jakie występują w paszporcie. Takie są wymogi i linia ma prawo nie wpuścić cię na pokład, jak papiery się nie zgadzają. Więc, to tylko i wyłącznie twoja wina.
A to, że na internecie ludzie się chwalili, że im się udało, to nie zawsze musi być prawdą ;)
_________________
Forum niedyskusyjne...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#423 PostWysłany: 24 Wrz 2022 19:36 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 56
Polak mądry po szkodzie. Godzinę temu wypełniłem i opłaciłem wniosek o ESTA, a chwilę później przeczytałem, że jeśli byłeś na Kubie, to nie kwalifikujesz się do ESTY... Natomiast w internecie jest opisane wiele historii o przepuszczeniu ludzi, którzy wcześniej byli na Kubie... Ktoś przerabiał coś takiego? Czy zostaje jedynie aplikowanie o normalną wizę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#424 PostWysłany: 24 Wrz 2022 19:48 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Kuba od 12/1/2021 podlega pod State Sponsor of Terrorism, więc ESTA nie przysługuję i trzeba wizę wyrobić. Ale to dot. jak byłeś (chyba) po 12/1/2021 na Kubie. Ja bym się kontaktował z konsulatę USA

https://esta.cbp.dhs.gov/faq?lang=en&fo ... ESTA%3F%20
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#425 PostWysłany: 24 Wrz 2022 23:27 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 255
Loty: 151
Kilometry: 378 445
niebieski
jerkar2 napisał(a):
Polak mądry po szkodzie. Godzinę temu wypełniłem i opłaciłem wniosek o ESTA, a chwilę później przeczytałem, że jeśli byłeś na Kubie, to nie kwalifikujesz się do ESTY... Natomiast w internecie jest opisane wiele historii o przepuszczeniu ludzi, którzy wcześniej byli na Kubie... Ktoś przerabiał coś takiego? Czy zostaje jedynie aplikowanie o normalną wizę?


Wyglada na to, ze zalezy kiedy byles na Kubie. Bylam w 2012 a w tym roku wyrabialam ESTA i nie bylo zadnego problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#426 PostWysłany: 24 Wrz 2022 23:37 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Tak, jak napisał @Zeus - liczy się tylko wjazd po 12/1/2021.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#427 PostWysłany: 03 Paź 2022 04:13 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Dzisiejszy preclearance w Calgary, w Kanadzie. Czas oczekiwania 45 minut. Nie były sprawdzane żadne dokumenty covidowe, ani nie było wymagane potwierdzenie posiadania Esty. Domyślnie nie wbijali pieczarki w paszport, ale na prośbę wbili, bo córka chciała. U córki standardowo pobierane odciski palców i fota (pierwszy wjazd do USA), a u mnie tylko zdjęcie (kolejny pobyt w USA). Podsumowując wszystko przebiegło w miłej atmosferze, chociaż widziałem, że kilka osób zostało skierowanych na secondary inspection. Zdecydowanym plusem preclearence jest przylot do USA jako lotu krajowego, co istotnie oszczędza czas.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
Jacek52 uważa post za pomocny.
 
      
#428 PostWysłany: 04 Paź 2022 18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Proszę się nie naśmiewać, jeśli zadaję głupie pytanie - to moja pierwsza podróż do USA i wolałbym uniknąć wpadki :)

Mam wątpliwość dot. działu "Informacje o podróży". Moja podróż będzie wyglądać tak, że przylecę do USA na 3 noce i potem udaję się dalej (do Am. Płd.). W takim wypadku ewidentnie pasuje mi, żeby na pytanie "Czy będziesz w USA tylko przejazdem, podróżując do innego kraju" odpowiedzieć "Tak". Czy jednak na pewno? Czy nie chodzi przypadkiem o jakiś krótki pobyt tranzytowy, na zasadzie oczekiwania na kolejny lot?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#429 PostWysłany: 04 Paź 2022 18:54 

Rejestracja: 27 Sie 2021
Posty: 180
Tak, chodzi o tranzyt.
_________________
Forum niedyskusyjne...
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#430 PostWysłany: 04 Paź 2022 18:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
czyli w przypadku pobytu kilkudniowego powinienem odpowiedzieć "Nie"? Zgadza się?

EDIT: OK, już znalazłem wyjaśnienie tu https://www.esta-application.com/esta-guide/


Ostatnio edytowany przez tropikey, 04 Paź 2022 19:04, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#431 PostWysłany: 04 Paź 2022 18:59 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
Ja bym odpowiedział nie, ale w praktyce pewnie nikogo to nie będzie obchodzić. Najwyżej podczas sprawdzania dokumentów powiesz że miałeś wątpliwości.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#432 PostWysłany: 04 Paź 2022 19:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@tropikey Ja bym odpowiedział tak, bo US to nie Twoja destynacja podróży.
Btw. ostatnio urzędnik na imigration wyciągnął kumplowi spod rękawa sprawę karno-skarbową z 2001 roku, dobrzy są :D
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#433 PostWysłany: 04 Paź 2022 19:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
dam chyba raczej "Nie", bo na tej stronie, do któej dałem link powyżej jest taka informacja:
"Travel Information
The amount of the requested travel information depends on whether the USA is your final destination or if your trip is in transit to another country, which means you would not leave the airport, but for instance, only change flights at an American airport".
Góra
 Profil Relacje PM off
nick lubi ten post.
 
      
#434 PostWysłany: 04 Paź 2022 19:09 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
NIE.
Pobyt kilkudniowy to nie tranzyt. Opuszczenie lotniska to już też nie tranzyt.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#435 PostWysłany: 04 Paź 2022 19:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
boots napisał(a):
Pobyt kilkudniowy to nie tranzyt


To akurat jest jasne :)
Sęk w tym, że wypełniam wniosek w wersji polskojęzycznej, a tam nie ma mowy o "tranzycie", tylko o "byciu w USA przejazdem" i ten "przejazd" mnie zdezorientował. Wersja angielskojęzyczna używa jednak słowa "transit", więc sprawa jest wyjaśniona - zaznaczam "Nie" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#436 PostWysłany: 05 Paź 2022 07:29 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Pytanie z tym tranzytem, tak naprawdę czy to ma jakieś znaczenie? Przecież za pierwszym razem można przyjechać do USA z uwagi właśnie na tranzyt, a kolejnym razem już jako docelowa destynacja, a odpowiedzi na pytania w istniejącej esta nie da się już zmienić.
Niedawno byłem z córką w LA, mieliśmy przesiadkę 13h, więc wyskoczyliśmy na miasto. W jej esta wpisałem, że to tranzyt, a w mojej byłem wcześniej w USA w celach turystycznych i podawałem nazwę hotelu itd. Nie było żadnych problemów po przylocie, ani na powrocie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#437 PostWysłany: 05 Paź 2022 07:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Pewnie jest tak jak piszesz, ale po informacjach o problemach związanych z nie wpisaniem drugiego imienia dmucham na zimne.
Na marginesie, mam już "approved" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#438 PostWysłany: 11 Paź 2022 19:17 

Rejestracja: 11 Paź 2022
Posty: 1
nick napisał(a):
@tropikey Ja bym odpowiedział tak, bo US to nie Twoja destynacja podróży.
Btw. ostatnio urzędnik na imigration wyciągnął kumplowi spod rękawa sprawę karno-skarbową z 2001 roku, dobrzy są :D


i wjechał? przecież po kłamstwie w dokumentach nie ma na to szans
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#439 PostWysłany: 11 Paź 2022 22:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@pendeho40 Nie wpuścili.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#440 PostWysłany: 15 Paź 2022 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 778
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
tropikey napisał(a):
Proszę się nie naśmiewać, jeśli zadaję głupie pytanie - to moja pierwsza podróż do USA i wolałbym uniknąć wpadki :)

Mam wątpliwość dot. działu "Informacje o podróży". Moja podróż będzie wyglądać tak, że przylecę do USA na 3 noce i potem udaję się dalej (do Am. Płd.). W takim wypadku ewidentnie pasuje mi, żeby na pytanie "Czy będziesz w USA tylko przejazdem, podróżując do innego kraju" odpowiedzieć "Tak". Czy jednak na pewno? Czy nie chodzi przypadkiem o jakiś krótki pobyt tranzytowy, na zasadzie oczekiwania na kolejny lot?


@tropikey mam identyczną sytuację, tj 3 noce w USA - rozumiem, że dałeś "NIE"?
W takiej sytuacji trzeba podać dane osoby kontaktowej w USA - ja takiej nie mam i teraz zagwozdka co dalej. Podpowie ktoś?

Edit - doczytałem, że można podać miejsce pobytu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 732 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 37  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group