Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
ESTA krok po kroku

http://www.wykop.pl/ramka/5272353/esta- ... -po-kroku/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 732 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 37  Następna
Autor Wiadomość
#401 PostWysłany: 22 Sie 2022 21:11 

Rejestracja: 22 Sie 2022
Posty: 15
W sensie nie da się anulować tego wniosku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#402 PostWysłany: 22 Sie 2022 21:13 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
Nie nie da się. Masz już ESTA wystawioną i tyle. Pewnie mogą ją anulować służby graniczne USA jak coś przeskrobiecie. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Mateusz m uważa post za pomocny.
 
      
#403 PostWysłany: 22 Sie 2022 21:18 

Rejestracja: 22 Sie 2022
Posty: 15
Dziękuje wszystkim za udzielone odpowiedzi. ☺️
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#404 PostWysłany: 22 Sie 2022 21:19 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
.Mogą ew. pobrać ponownie to co zwrócili lub jeśli nie chcesz tego zwrotu sam możesz ponownie odesłać ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#405 PostWysłany: 22 Sie 2022 21:45 

Rejestracja: 22 Sie 2022
Posty: 15
-- 22 Sie 2022 21:44 --

Mnie tylko chodzi o to żeby nie było problemu ze nie zapłaciliśmy za wniosek..

-- 22 Sie 2022 21:45 --

A myśmy zapłacili tylko o co chodzi z tym zwrotem..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#406 PostWysłany: 22 Sie 2022 22:19 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
tak spytam, co ta strona oferuje ze nie wypelniles tego wniosku bezposrednio? co to za usluga?
Góra
 Profil Relacje PM off
witekkowal lubi ten post.
 
      
#407 PostWysłany: 22 Sie 2022 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1195
złoty
Najwidoczniej Hindus się machnął i jesteś na plusie. Jak się zorientują i pobiorą ponownie to będziesz na zero...
(pomijamy kwestię kwoty w oficjalnym kanale)...
Nie ma co drążyć, z każdym kolejnym dniem coraz bardziej oswoisz się z sytuacją....
Niewykluczone, że jeśli faktycznie pobiorą należną kwotę kiedyś to będziesz nosił w sobie poczucie straty
Tyle w kwestii żartu, nic tu nie wymyślimy na obecną chwilę ponad to co zostało wcześniej napisane...
ESTĘ macie i należy się cieszyć z tego faktu
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Mateusz m uważa post za pomocny.
 
      
#408 PostWysłany: 22 Sie 2022 23:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Jeszcze zeby sprecyzowac, ESTA jest w pelni oplacona (inaczej sie nie da).
Teraz zalezy jaki bajzel ta agencja z ktorej skorzystales ma:
a) maly - sciagna kase na dniach
b) sredni - zapomna
c) ogormny - twoje Dane karty SA na sprzedaz po ciemnej strony netu :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#409 PostWysłany: 23 Sie 2022 06:34 

Rejestracja: 22 Sie 2022
Posty: 15
ibartek napisał(a):
tak spytam, co ta strona oferuje ze nie wypelniles tego wniosku bezposrednio? co to za usluga?


Szczerze mówiąc to nic, poprostu wpisałem w Google i to była pierwsza strona z góry więc wyglądała legitnie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#410 PostWysłany: 19 Wrz 2022 14:41 

Rejestracja: 19 Wrz 2022
Posty: 2
hej,
Proszę o podpowiedz. Lecę do Miami i dalej z innego lotniska do Mexyku, najprawdopodobniej nie będę miał noclegu w USA w stronę TAM a na powrocie planuję kilka dni zostać w Miami.
To czy powinienem zaznaczyć we wniosku jestem tranzytem czy że pobyt i podać pierwszy nocleg w usa, bo tego wymagają.
Wypełniłem 1 wniosek i podałem że tranzyt, opłaciłem i decyzja jest pozytywna.
Dla żony się wstrzymałem i tak się zastanawiam jak z tego wybrnąć .
Macie jakieś doświadczenie z przesiadkami w USA ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#411 PostWysłany: 19 Wrz 2022 14:44 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
Z formalnego punktu widzenia to pobyt, ale w praktyce nie ma większego znaczenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#412 PostWysłany: 19 Wrz 2022 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2021
Posty: 67
Zbanowany
Coś takiego jak tranzyt w USA nie istnieje bo nie ma strefy tranzytowej przy przylotach międzynarodowych. Przy każdym przylocie spoza USA przechodzisz odprawę imigracyjną i wychodzisz już na terenie USA. Tam kolejny raz przechodzisz kontrolę bezpieczeństwa i szukasz swojej bramki w odpowiednim terminalu. Miałam kilka przesiadek w USA w drodze do Ameryki Południowej i jedyne co mówiłam że lecę dalej, a oficer imigracyjny zawsze prosił o bilet na dalszą podróż. Jedynie jak masz pieczątki z Iranu i innych wrogich państw mogą się Tobą bardziej zainteresować, czytaj drugie przesłuchanie w osobnym pomieszczeniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#413 PostWysłany: 19 Wrz 2022 15:56 

Rejestracja: 19 Wrz 2022
Posty: 2
Dzięki za info, kurde ale skoro nie istnieje to po co pytają o to w ESTA. Ciekawe teraz jak na powrocie skoro jednak zostaje w USA na te kilka dni to na pewnie nie jest tranzyt. W ogóle to nie mam doświadczenia czy tam to jest tak bardzo sprawdzane czy wszytko na luzie i bez problemu. Dodzwonić to się tam nie da
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#414 PostWysłany: 19 Wrz 2022 15:58 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Cytuj:
Coś takiego jak tranzyt w USA nie istnieje


Pojęcie tranzytu istnieje jako określenie celu przekroczenia granicy USA.
Góra
 Profil Relacje PM off
Chupacabra lubi ten post.
 
      
#415 PostWysłany: 23 Wrz 2022 03:18 

Rejestracja: 23 Wrz 2022
Posty: 1
Hej! Wypełniam ESTE dla rodziców. Przesiedzieli wizę 30 lat temu. Zostali w stanach na 2 lata. Czy wybrać odpowiedz YES przy pytaniu „ Have you ever stayed in the United States longer than the admission…” czy nie ma to znaczenia po tylu latach? Nie chciałabym popełnić błędu żeby nie została odrzucona ESTA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#416 PostWysłany: 23 Wrz 2022 07:00 

Rejestracja: 01 Sty 2019
Posty: 87
niebieski
Wpisujesz YES, moze Ci sie pojawi linijka kiedy to bylo. Tak jest w przypadku odmowy wizy.


Ostatnio edytowany przez michzak, 23 Wrz 2022 10:31, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#417 PostWysłany: 23 Wrz 2022 09:16 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Jeżeli przesiedzieli dłużej niż powinny w Stanach, to na 99% będzie odmowa esty
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#418 PostWysłany: 24 Wrz 2022 01:14 

Rejestracja: 01 Sty 2019
Posty: 87
niebieski
Tez bym tak obstawial :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#419 PostWysłany: 24 Wrz 2022 14:26 

Rejestracja: 24 Wrz 2022
Posty: 2
Cześć, stałem się ofiarą okienka w ESTA "First given name", w którym to należało wpisać dwa imiona, wpisałem jedno i nie zostałem wpuszczony na pokład samolotu. Pytanie czy naprawdę w USA robiliby z tym taki problem, skoro inne dane zgadzały się i czy musiałem ponosić aż tak wysokie koszty w zaistniałej sytuacji? Na niektórych forach ludzie chwalą się, że bez problemu wjeżdżają na dokumencie bez drugiego imienia i zastanawiam się czy reakcja przewoźnika nie była zbyt drastyczna.

To jedna sprawa. Druga jest taka, że na dzień przed odlotem nie mogłem się odprawić, bo ta ESTA nie przechodziła przez system. Zadzwoniłem na infolinię przewoźnika, gdzie sympatyczny człowiek poinformował mnie, że to standardowa awaria i żebym przyjechał na lotnisko godzinę wcześniej i na pewno się odprawię. Czy to nie jest wprowadzenie mnie w błąd, za które przysługują mi jakieś roszczenia? Gdyby konsultant powiedział, że powinienem jak najszybciej sprawdzić swój status imigracyjny i najlepiej przyjechać na lotnisko to zapewne bym dostał nową ESTĘ w kilka godzin i obyłoby się bez problemów, natomiast rozmawiałem z osobą, która nie ma chyba pojęcia co się dzieje na lotnisku i jak wygląda odprawa i konsekwencje tego, że te kilka cyferek nie chcą się wgrać do systemu. Informacja o tym, że jest to jakaś awaria też jest moim zdaniem niepoważna w tej sytuacji i doprowadziła tylko do pogłębienia problemu, a nie do jego rozwiązania...Pierwszą estę dostałem w 12 h, zakładam, że przez 24 h byłaby również szansa na kolejną dosyć spora, tym bardziej, że w ludzie w kolejce opowiadali, że o tym, że muszą mieć estę dowiedzieli się przy odprawie i dostali ją w kilka godzin. Czuję się trochę oszukany i uważam, że takie sytuacje nie powinny mieć miejsca na infolinii, mam prawo nie wiedzieć czegoś i jak dzwonię do konsultanta to powinienem otrzymać wyczerpującą informację albo przynajmniej info, że to mój problem i muszę zweryfikować tę ESTĘ na własną rękę, co jest mi w tej sytuacji rekomendowane.

Zastanawiam się jednak czy jest sens walczyć z wiatrakami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#420 PostWysłany: 24 Wrz 2022 14:41 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Nie wiem, do czego mają zmierzać te pytania.
Twoja wina. Za wszystko sam odpowiadasz. Koniec, kropka.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 732 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 37  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group