Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
ESTA krok po kroku

http://www.wykop.pl/ramka/5272353/esta- ... -po-kroku/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 732 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 37  Następna
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 09 Lis 2021 00:54 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
@ncn - musi byc wazna w czasie wjazdu. Pobyt moze trwac do 90 dni i jest OK jesli w tym czasie Ci sie skonczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
ncn uważa post za pomocny.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#282 PostWysłany: 10 Lis 2021 21:09 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 36
U mnie ESTA przeszła , być może dlatego , że mam "czyste konto" tzn nie byłem w USA ani nie starałem się nigdy o wizę . Mimo to i tak mam mnóstwo obaw przed podróżą...

1) co dalej z ESTA ? kupuję bilet i lecę , czy trzeba jeszcze przed wylotem coś uzupełnić ?
We wniosku jest m.in pytanie o adres pobytu - ja póki co zostawiłem "unknown" bo nie wiem gdzie polecę - to zależy jaki bilet upoluję.. czy po zakupie biletu należy to wypełnić ?

2) jak wygląda kontrola po wylądowaniu ? czy można iść w dwie osoby do celnika? np ja i dziewczyna , która nie zna angielskiego i generalnie ja bym robił jako tłumacz...

3) co w przypadku gdy jednego z nas nie wpuszczą . przecież nie pójdę zwiedzać po tym , jak mi zawrócą dziewczynę , ona też nie zostanie beze mnie ..

Ogólnie boję się gigantycznych kosztów związanych z nagłym nieplanowanym powrotem ....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#283 PostWysłany: 10 Lis 2021 21:18 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Nie leć!
Ci, którzy się boją, umierają codziennie. Ci, którzy się nie boją, umierają tylko raz. 

2. Możecie podejść razem. Z tłumaczeniem moze byc problem bo oficer moze Ci stanowczo powiedzieć że pyta ją nie ciebie
3. Jak jednego z was nie wpuszczą to leci spowrotem. W kwestii 2 osoby jest czy zostaje czy wraca. Wg mojej wiedzy raczej wpuszczą was razem lub razem zawrócą ale reguły nie ma.

4. Podchodzisz na spokojnie i zgodnie z prawdą odpowiadasz na pytanie. Jeslu nie kłamiesz i nie masz nic do ukrycia: welcome !
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
#284 PostWysłany: 11 Lis 2021 07:55 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Ad 1):

Akurat miejsce pobytu w USA można zmienić po otrzymaniu ESTA. Warto więc wpisać adres hotelu przed wylotem.

Poza tym nie ma czym się stresować. U mnie funkcjonariusz zadał tylko jedno pytanie, czy przyleciałem służbowo (A business trip, sir?). Odpowiedziałem tylko, że nie, przyleciałem turystycznie, pozwiedzać i tyle.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#285 PostWysłany: 12 Lis 2021 08:41 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Japończyk napisał(a):
Czy w ESTA po pytaniu "Have you ever been denied a visa?" jest pytanie kiedy była odmowa ?


Tak, jak wypełniałem to było napisane "if yes, when and where".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Japończyk uważa post za pomocny.
 
      
#286 PostWysłany: 12 Lis 2021 12:32 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 555
Loty: 375
Kilometry: 618 633
niebieski
Posiadam ESTA, wypełniałem w lutym 2020 z zamiarem lotu do NYC, który z wiadomych przyczyn nie wypalił.
Teraz w grudniu wybieram się do Chicago i w związku z tym chcę się upewnić - we wniosku edytuję tylko adres pobytu w USA, tak?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#287 PostWysłany: 12 Lis 2021 12:44 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
@Runo-88, tak bo właściwie tylko to pole możesz zedytować.
Jeśli paszport jest ten sam co w zeszłym roku i inne dane się zgadzają to zmień miejsce pobytu w USA i będzie ok.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Runo-88 lubi ten post.
Runo-88 uważa post za pomocny.
 
      
#288 PostWysłany: 25 Lis 2021 21:16 

Rejestracja: 06 Paź 2018
Posty: 6
Witam
A co w przypadku gdy jako dane osoby kontaktowej w USA podałem adres hotelu, a potem zmieniłem rezerwację na inny hotel. Edytować można tylko miejsce pobytu co właśnie zrobiłem. Czy to jakiś problem jak w danych kontaktowych zostanie hotel w którym ostatecznie się jednak nie zatrzymam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#289 PostWysłany: 25 Lis 2021 22:01 

Rejestracja: 12 Lut 2021
Posty: 119
Nie przejmuj się tym wogóle - całe to gadanie o tym jak straszna jest kontrola w USA na granicy można między bajki włożyć. Wydrukuj sobie potwierdzenie zameldowania w nowym miejscu hotel/airbnb i miej przy sobie ale mało prawdopodobne, żeby oficer imigration cię o to pytał. Moja kontrola w Newark była jedną z najprostszych jaką w życiu miałem - pierwszy raz w USA na Eście. Jedno pytanie na jak długo, pobranie odcisków i Welcome to the USA. Wszystko trwało może 3 minuty. Wydaje mi się, że to już nie te czasy co kilka kilkanaście lat temu gdy 80% polaków jechało tam do roboty a 20% turystycznie lub do rodziny. Dzisiaj jest odwrotnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#290 PostWysłany: 26 Lis 2021 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Adventure95 napisał(a):
całe to gadanie o tym jak straszna jest kontrola w USA na granicy można między bajki włożyć.

W ubiegłym roku przed pandemią w LAX, żona i ja załatwieni w kilka minut a siostrzeniec kilka godzin spędził na kotroli, kontrola osobista, masa pytań. Najgorsze było to, że nie mieliśmy z nim żadnego kontaktu i nie wiedzieliśmy co się z nim dzieje. więc te bajki nieraz się zdarzają.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#291 PostWysłany: 26 Lis 2021 11:34 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
@Adventure95
Cytuj:
pierwszy raz w USA na Eście

I przy tak ogromnym doświadczeniu już wiesz, że:
Cytuj:
całe to gadanie o tym jak straszna jest kontrola w USA na granicy można między bajki włożyć
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#292 PostWysłany: 26 Lis 2021 19:00 

Rejestracja: 12 Lut 2021
Posty: 119
Nie twierdzę, że takie sytuacje się nie zdarzają i może się to wydarzyć w każdym kraju na każdej granicy nawet w UE - gdzie zdarzają się szczegółowe kontrole między poszczególnymi krajami strefy Schengen. Opisuje swoje doświadczenie i jak to wyglądało u mnie. W Izraelu miałem podobnie biała naklejka na paszport i kontrola wprawdzie kilku etapowa ale wszystko w miłej atmosferze i trwało bardzo krótko a wiadomo jakie niektórzy mają sytuacje podczas kontroli w Izraelu. Na podstawie tego co mówią ludzie, którzy również w USA byli i to nie raz można wnioskować iż podejście się już sporo zmieniło do Polaków i kontrole nie są już tak dotkliwe jak kiedyś.


Ostatnio edytowany przez klapio, 26 Lis 2021 23:09, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#293 PostWysłany: 26 Lis 2021 19:19 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Cytuj:
Opisuje swoje doświadczenie i jak to wyglądało u mnie

Fajnie, tylko dlaczego wysnuwasz z tego uogólniające wnioski?

Cytuj:
zmieniło do polaków

Polaków.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#294 PostWysłany: 28 Lis 2021 11:00 

Rejestracja: 30 Maj 2017
Posty: 162
[quote="lovenz"]Wniosek wyslany 5 minut temu. Trzymajcie kciuki . Zobaczymy czy nie bedzie tak jak w Ambasadzie w Londynie kilka lat temu.

"Your travel authorization is under review because an immediate determination could not be made. This response does not indicate negative findings."

Często tak jest. Wnioskowałem wczoraj i dostałem ten sam komunikat. Ale 3 h później przyszedł mail z autoryzacją.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#295 PostWysłany: 28 Lis 2021 12:52 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Cytuj:
Często tak jest

A ile razy występowałeś o ESTA i tak miałeś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#296 PostWysłany: 29 Lis 2021 01:52 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 212
Ja występowałem jeden raz o ESTA i też tak miałem. Pozytywne decyzje przyszły po półtorej godziny, Bez podanego adresu w stanach, dla całej 6 osobowej rodziny. Nie wierzę, że będziemy mieli jakiekolwiek problemy na granicy, ze względu na moje miejsce pracy. Jak była akcja ze znoszeniem wiz, to każdego u nas namawiali, żeby aplikował, nawet pracodawca opłacał koszt wizy, żeby tylko ludzie składali wnioski wizowe i żeby podbić wskaźniki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#297 PostWysłany: 07 Sty 2022 12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 250
Tak informacyjnie - żona dostała aprobatę ESTA, chociaż kiedyś, dość dawno temu zresztą, odmówiono jej wizy. Po mniej więcej 1.5 h od złożenia wniosku pojawiła sie aprobata.
Adresu w Stanach nie podawaliśmy, bo go jeszcze nie znamy - wszędzie wpisane 'UNKNOWN'

Odmowa wizy w przeszłości jak widać nie oznacza więc automatycznego odrzucenia wniosku.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#298 PostWysłany: 07 Sty 2022 12:22 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Po poscie @Japończyk postanowiłem coś sprawdzić o ESTA i znalazłem to


https://www.cbp.gov/travel/internationa ... on-act-faq

Will everyone—including those with no ties to Iraq, Syria, Iran, or Sudan, or no prior travel to Libya, Somalia, or Yemen—have to reapply and update their ESTA applications?

No. If you are not covered by the new eligibility requirements of the Act and you have not had your ESTA revoked, you do not have to reapply for a new ESTA authorization until your current one expires. CBP recommends that you check the status of your ESTA authorization prior to making a reservation to travel to the United States and prior to your actual travel.

However, if you have traveled to one of the seven countries covered by the new eligibility requirements on or after March 1, 2011, CBP recommends that you do apply for a new ESTA authorization to help facilitate your travel to the United States, or apply for a visa.

Czyli jak dobrze rozumiem, będąc w jednych z tych krajów, trzeba jeszcze raz za aplikować o ESTE. Dziś wieczorem spróbuję, pisząc prawdę i zobaczę co mi odpiszą :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#299 PostWysłany: 07 Sty 2022 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 250
@Zeus Daj znać jak poszło :)
Ja już się szykowałem z żoną na wycieczkę do Warszawy po wizę, a tu taka miła niespodzianka nas spotkała :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#300 PostWysłany: 07 Sty 2022 12:37 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Jak juz wczesniej wspominalem w tym watku - mialem kilka odmow w przeszlosci a ESTA przyznana juz kilka razy. Nie wiem czy przypadkiem nie chodzi o horyzont czasowy - jezeli odmowa byla X lat temu to nie ma problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 732 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 37  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group