Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 66  Następna
Autor Wiadomość
#661 PostWysłany: 27 Paź 2021 20:57 

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 476
niebieski
W ruchu lotniczym...
A czy można podjechać samochodem z Toronto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#662 PostWysłany: 27 Paź 2021 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
BOCIANXX napisał(a):
sorry ale tego nie ogarniam już , na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/stany ... ne-ameryki jest takie info :
"Zgodnie z Proklamacją Prezydenta USA z 25 października 2021 r. z dniem 8 listopada 2021 r. (o północy wg czasu Eastern Standard Time) anulowane zostają dotychczasowe proklamacje: 9984 z 31 stycznia 2020, 9992 z 29 lutego 2020 r., 10143 z 25 stycznia 2021 r. 10199 z 30 kwietnia 2021 r. i wprowadzone zostają nowe zasady wjazdu cudzoziemców na terytorium USA.

Od 8 listopada 2021 r. do USA będą mogły wjechać bez obostrzeń osoby w pełni zaszczepione, które będą mogły ten fakt udowodnić w chwili odprawy lotniskowej.

Ograniczenia w podróżowaniu do USA dotyczyć będą cudzoziemców przybywających do USA drogą lotniczą w celach innych niż imigracja, którzy nie są w pełni zaszczepieni. Co do zasady osoby takie nie uzyskają prawa wjazdu, chyba że przynależeć będą do jednej z kategorii osób wskazanych w sekcji 3 Proklamacji; tj. m.in. członkowie załóg statków powietrznych, dyplomaci, podróżni z krajów, w których dostępność szczepionek jest ograniczona. Pełny wykaz wyjątków dostępny jest w Sekcji 3 Proklamacji."

czyli jak wynika z tego zaszczepieni bez testu ....



Naprawde czytasz strony polskiego msz ? Ci ludzie nie potrafia sie plynnie przedstawic w jezyku angielskim, a chcesz opierac sie na informacjach ktore zamieszczaja w sieci? Masz podane zrodla. Jesli nie znasz angielskiego wlacz translator, z pewnoscia bedzie to 100 razy pewniejsze niz Polski MSZ
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Flyguy, 27 Paź 2021 22:07, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#663 PostWysłany: 27 Paź 2021 22:02 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Dobry przykład, to słynny ban lotów rok temu z Andory do Polski
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#664 PostWysłany: 27 Paź 2021 22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Kanusia napisał(a):
Jak rozumiecie informację z CDC dotyczącą wyjątków dla dzieci :
"Noncitizens who are nonimmigrants and seeking to enter the United States by air are required to show proof of being fully vaccinated against COVID-19 before boarding a flight to the United States from a foreign country.

If you are not fully vaccinated against COVID-19, you will NOT be allowed to board a flight to the United States, unless you meet the criteria for an exception under the Proclamation and CDC’s Order.

Categories of noncitizen nonimmigrants that meet the criteria for an exception under the Proclamation and CDC’s Order include:

Persons on diplomatic or official foreign government travel
Children under 18 years of age...."

i w dalszej cześci:
"If you travel by air to the United States under one of these exceptions, you will be required to attest that you are excepted from the requirement to present Proof of Being Fully Vaccinated Against COVID-19 based on one of the exceptions listed above. Based on the category of the exception, you may further be required to attest that:
You will be tested with a COVID-19 viral test 3–5 days after arrival in the United States, unless you have documentation of having recovered from COVID-19 in the past 90 days;
You will self-quarantine for a full 7 days, even if the test result to the post-arrival viral test is negative, unless you have documentation of having recovered from COVID-19 in the past 90 days; and
You will self-isolate if the result of the post-arrival test is positive or if you develop COVID-19 symptoms.
"

Czy to oznacza, że niezaszczepione dzieci pomimo negatywnego testu przed wylotem, będą testowane po przylocie i 7 dni kwarantanny ? Rozumiem zwrot :"you may", ale kto będzie o tym decydował po przylocie? Wychodzi na to,że wpuszczenie na teren USA niezaszczepionych dzieci w drodze jednego z wyjątków to jedno a sytuacja po przylocie to osobna historia.



Zostawiaja sobie w ten sposob furtke aby moc miec kotrole nad ''niepewnymi osobami'' Jestem przekonany, ze nikt nie bedzie czepial sie dzieci, ale masz racje, interpretacja tego zapisu faktycznie nie jest jednoznacza.
Tutaj masz male rozwiniecie:

Isolation and Quarantine: Self-isolation and self-quarantine are required to be "in a home or other residence." It is not clear whether a hotel can qualify. CDC materials indicate that the self-quarantine requirement applies at least for seven days to all nonimmigrants who are not fully vaccinated and have not recovered from COVID-19 within the last 90 days, regardless of exposure. In other materials, CDC indicates that quarantine normally is required only if someone is exposed for 15 minutes or more over a 24-hour period within six feet of someone who has COVID-19 for 14 days, or for seven days after negative results from a test taken after day five.


Wiec pewnie pan ''oficer'' na lotnisku bedzie pytal kazdego czy miaes/as kontkat z kims zakazonym, jesli powiesz ze tak to wtedy beda mogli Cie (dziecko) wrzucic do wyzej opisanej procedury
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kanusia lubi ten post.
 
      
#665 PostWysłany: 28 Paź 2021 08:33 

Rejestracja: 05 Sty 2016
Posty: 42
Loty: 169
Kilometry: 304 903
Flyguy napisał(a):
BOCIANXX napisał(a):
sorry ale tego nie ogarniam już , na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/stany ... ne-ameryki jest takie info :
"Zgodnie z Proklamacją Prezydenta USA z 25 października 2021 r. z dniem 8 listopada 2021 r. (o północy wg czasu Eastern Standard Time) anulowane zostają dotychczasowe proklamacje: 9984 z 31 stycznia 2020, 9992 z 29 lutego 2020 r., 10143 z 25 stycznia 2021 r. 10199 z 30 kwietnia 2021 r. i wprowadzone zostają nowe zasady wjazdu cudzoziemców na terytorium USA.

Od 8 listopada 2021 r. do USA będą mogły wjechać bez obostrzeń osoby w pełni zaszczepione, które będą mogły ten fakt udowodnić w chwili odprawy lotniskowej.

Ograniczenia w podróżowaniu do USA dotyczyć będą cudzoziemców przybywających do USA drogą lotniczą w celach innych niż imigracja, którzy nie są w pełni zaszczepieni. Co do zasady osoby takie nie uzyskają prawa wjazdu, chyba że przynależeć będą do jednej z kategorii osób wskazanych w sekcji 3 Proklamacji; tj. m.in. członkowie załóg statków powietrznych, dyplomaci, podróżni z krajów, w których dostępność szczepionek jest ograniczona. Pełny wykaz wyjątków dostępny jest w Sekcji 3 Proklamacji."

czyli jak wynika z tego zaszczepieni bez testu ....



Naprawde czytasz strony polskiego msz ? Ci ludzie nie potrafia sie plynnie przedstawic w jezyku angielskim, a chcesz opierac sie na informacjach ktore zamieszczaja w sieci? Masz podane zrodla. Jesli nie znasz angielskiego wlacz translator, z pewnoscia bedzie to 100 razy pewniejsze niz Polski MSZ



Tak czytam , bo wg przyjętych światowych standardów ma to być rzetelne źródło / tak wiem pracują tam gamonie i pociotki obozu władzy / wiec sięgnąłem do tego linku :
https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-nc ... elers.html / tak, znam angielski bardzo dobrze /

I wiem że mimo zaszczepienia muszę wykonać test co najmniej antygenowy do 3 dni przed .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#666 PostWysłany: 03 Lis 2021 19:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
rqs napisał(a):
W ruchu lotniczym...
A czy można podjechać samochodem z Toronto?


Wg tego źródła tak i to niby bez testu...

https://www.ctvnews.ca/health/coronavir ... -1.5645278
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rqs lubi ten post.
 
      
#667 PostWysłany: 04 Lis 2021 12:38 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 996
srebrny
Mam pytanie co do testu. Na stronie napisali:

"You must be tested with a viral test that could be either an antigen test or a nucleic acid amplification test (NAAT). Examples of available NAATs for SARS-CoV-2 include but are not restricted to reverse transcription polymerase chain reaction (RT-PCR), reverse transcription loop-mediated isothermal amplification (RT-LAMP), transcription-mediated amplification (TMA), nicking enzyme amplification reaction (NEAR), and helicase-dependent amplification (HDA)."

Dobrze rozumiem, że te wszystkie wymienione testy, to nie są testy antygenowe? Czyli tani NADAL® Ag Covid jest ok? https://med-extreme.com/#pricelist
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#668 PostWysłany: 06 Lis 2021 15:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
@adam1987
Przeczytaj wklejony przez Ciebie tekst ze zrozumieniem (zwłaszcza pierwsze zdanie)... ;) Unikniesz tym samym większych kosztów ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#669 PostWysłany: 06 Lis 2021 18:04 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 996
srebrny
No ja właśnie w tej sprawie, że nie rozumiem. :lol:


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 08 Lis 2021 14:30, edytowano w sumie 1 raz
dubel posta
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#670 PostWysłany: 06 Lis 2021 21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
@adam1987
Słowo "klucz" to "lub" ("or") czyli test antygenowy lub NAAT. Po czym w tekście następuje jakie rodzaje testu NAAT są dozwolone... ;) Dlatego pisałem, abyś czytał ze zrozumieniem.

Testy NAAT wykrywają materiał genetyczny wirusa natomiast antygenowe białko wirusa, stąd różnica. Robisz więc test antygenowy LUB jeden z dozwolonych testów NAAT (np. droższe PCR lub LAMP).
Góra
 Profil Relacje PM off
adam1987 lubi ten post.
adam1987 uważa post za pomocny.
 
      
#671 PostWysłany: 07 Lis 2021 19:21 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 996
srebrny
No to w sumie to napisałem. :lol:
Inna wiadomość dla wszystkich lecących żeby nie mieli problemów jak ja. Należy wypełnić formularz przed wylotem.
https://www.cdc.gov/quarantine/pdf/atta ... 2021-p.pdf


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 08 Lis 2021 14:30, edytowano w sumie 1 raz
dubel posta
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#672 PostWysłany: 09 Lis 2021 02:35 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 996
srebrny
Ja już w Stanach więc napiszę Wam o moich doświadczeniach.
Po pierwsze samolot pełny.
Po drugie na bramce sprawdzali czy jest paszport, wiza/etsa, szczepienie, test i ten formularz, o którym wspomniałem wcześniej. Jak ktoś nie miał to dostawał od obsługi. Ten tani test antygenowy za 80 zł był ok.
Po trzecie w samolocie nie dawali żadnych deklaracji do wypełnienia i nie było też stanowisk, na których się coś wypełniało na lotnisku.
Po czwarte wsczyscy grzecznie musieli iść do pogranicznika, żadnej samoobsługi. Kolejka była w związku z tym bardzo duża, ale bardzo sprawnie ją rozładowali. Może pół godziny czekania.
Po piąte, w USA nikt już nie sprawdzał dodatkowych dokumentów.
Góra
 Profil Relacje PM off
12 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#673 PostWysłany: 09 Lis 2021 07:13 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6220
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Ten formularz rozdają też w gate przynajmniej w waw. Jest ogłoszenie przed boardingiem kto nie ma by podszedł to dostanie.
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#674 PostWysłany: 09 Lis 2021 20:10 

Rejestracja: 09 Lis 2021
Posty: 6
@adam1987 czy możesz napisać coś więcej co to za test antygenowy za 80 zł? Pytam ponieważ u siebie znalazłem antygen w podobnej cenie, ale tylko z wynikiem po polsku. Skoro mówisz, że w USA już nic nie weryfikują, to może i to by przeszło tym bardziej, że zdaje się, że USA polegają na weryfikacji testów przez linię lotniczą co potwierdza jedna z odpowiedzi FAQ ze stronki CDC:

Airlines and other aircraft operators must be able to confirm the test result and proof of vaccination and review other required information and should determine when translation is necessary for these purposes. If your documents are in a language other than English, you should check with your airline or aircraft operator before travel.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#675 PostWysłany: 10 Lis 2021 12:37 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 212
@ adam1987 a to jakaś szczególnie wnikliwa kontrola dokumentów była, czy jak zwykle pobieżna? Czy ESTA może być w postaci pdf w komórce, czy trzeba wydrukować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#676 PostWysłany: 10 Lis 2021 16:02 

Rejestracja: 13 Gru 2018
Posty: 31
Loty: 28
Kilometry: 67 110
Witajcie. Pierwszy raz lecę do Stanów i jestem kompletnie zielona w temacie. Estę dostałam tuż przed pandemią, mam wydruk, termin ważności do marca 2022. Mam nadzieję, że wszystko z nią ok po takim czasie. Kupiłam już bilet (LOT) na samolot na 2 tygodnie. Jestem w pełni zaszczepiona.Rozumiem, że paszport covidowy ten z IKP mam zabrać ze sobą, czy musi też być żółta książeczka? Drugie pytanie to: wynik testu antygenowego wykonanego na max 3 dni przed odlotem może być po polsku czy musi być po angielsku? Wiem też, że trzeba wypełnić formularz przed wylotem, pisał o tym adam 1987. Czy jeszcze coś powinnam wiedzieć o czym tu nie wspomniałam? Bardzo proszę o wyrozumiałość, jako że to pierwszy raz bardzo się denerwuję, tym bardziej że lecę sama i nie chciałabym żeby coś mnie zaskoczyło. Z góry bardzo wszystkim dziękuję za każdą cenną radę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#677 PostWysłany: 10 Lis 2021 21:39 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 996
srebrny
@zdzisiu83 mój test zrobiłem chwilę przed wyjazdem pod pałacem kultury w Warszawie. https://med-extreme.com tutaj jest ich strona. Wynik po angielsku jest w cenie. Wpisują też wynik do systemu, więc znajdziesz informacje także na portalu pacjenta. Jeśli lecisz lotem z Polski, to raczej powinno wystarczyć po polsku, ale nie gwarantuję. Podpisujesz papierek, że masz test, więc w sumie I'm chyba nie powinno robić różnicy.

@tomeki kontrola była dość szczegółowa, sprawdzali czy dane się zgadzają. Wszystko pokazywałem na komórce.

@Miza42 musisz zabrać paszport covidowy z ikp (Trzeba być zaszczepionym choć chyba osoby, które przechodziły covid niedawno też jakoś mogą, ale to trzeba poszukać), wynik testu, esta i paszport. Jeśli lecisz z Polski bez przesiadek za granicą, to powinno wystarczyć potwierdzenie testu po Polsku, ale jeśli możesz to miej też że sobą dokument po angielsku.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#678 PostWysłany: 11 Lis 2021 15:18 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 584
niebieski
Rozumiem, że trzeba okazać test przy wjeździe do USA bez względu czy jest ktoś zaszczepiony czy nie? Czy osoby niezaszczepionych preparatem, a posiadające test antygenowym są wpuszczane do USA???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#679 PostWysłany: 11 Lis 2021 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 859
niebieski
@ted07 Nie, musisz być zaszczepiony.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#680 PostWysłany: 13 Lis 2021 05:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2691
HON fly4free
Opiszę swój wjazd do USA: lot z Kostaryki (ale to nie powinno mieć znaczenia).
Brak możliwości odprawienia się on-line - potrzeba pojawienia się na check-in i odstania swojego.
Weryfikacja szczepienia, przejrzenie wydrukowanej ESTA, zerknięcie na test (antygenowy), wypełnienie informacji gdzie będę nocował (adres hotelu ręcznie wklepany do systemu), kiedy wracam i jakimi liniami (znów notatka w systemie) i w drogę.
Na lotnisku w LA miła rozmowa z pracownikiem Straży Granicznej na temat celu wizyty, czym się zajmuję w Polsce i witamy w USA.
Zero weryfikacji dokumentów (szczepień, testów). Nic go z nich interesowało.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 66  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group