Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat o ESTA: visa-waiver-program-co-i-jak,766,145377
Gdzie zostawić rzeczy

Warszawa: U fotografa na przeciwko za dyszkę zostawisz nawet wielka walizkę.

Historia wizyt w USA: https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

Linie lotnicze, które zwracają za bilety, w przypadku nie otrzymania wizy do USA
http://www.fly4free.pl/nie-otrzymales-w ... -za-bilet/

Nie jesteśmy biurem pośrednictwa w wypełnianiu wniosków wizowych!

https://pl.usembassy.gov/pl/vwp-faq-pl/

Jak mogę podróżować do USA? O: Każdy podróżny, który ma ważną wizę może nadal z niej korzystać. Osoba posiadająca ważną wizę nie musi ubiegać się o zezwolenie ESTA. Podróżujący z wizą mogą przebywać na terenie USA do 6 miesięcy, zależnie od decyzji oficera imigracyjnego na granicy USA.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109 ... 159  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2101 PostWysłany: 23 Kwi 2018 10:43 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 598
niebieski
@Oszukani, ja się załapałem na jednorazową, ale to było niedługo przed 11.09.2001. Natomiast przytoczona wcześniej sytuacja jest sprzed dwóch miesięcy. Żeby było śmieszniej osoba towarzysząca wspomnianemu koledze dostała normalnie turystyczną na 10 lat ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2102 PostWysłany: 23 Kwi 2018 20:24 

Rejestracja: 23 Gru 2016
Posty: 35
SPLDER napisał(a):
Nie wiem skąd wam się bierze teoria o promesie wizowej. USA nie wystawia promes wizowych dla obywateli Polski. Jedyną możliwością wjazdu jest otrzymanie wizy. Widziałeś kiedyś na oczy promesę wizową do USA ?

Promesę można dostać np do Wietnamu czy ZEA. Tu jest przykład takiej promesy:
https://static.wixstatic.com/media/fba0 ... 44~mv2.png

Konia z rzędem temu kto znajdzie w google promesę wizową do USA.
Uzylem slowa promesa celowo, bo w zasadzie wlepka ktora masz w paszporcie gwarantuje ci co najwyzej wejscie do samolotu ktory leci do stanow, decyzja o przyznaniu wstepu czy odmowie odbywa sie przeciez na miejscu i w zasadzie dopiero tam swistek w paszporcie nabiera znaczenia

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2103 PostWysłany: 24 Kwi 2018 00:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Jak w każdym kraju do którego wizę otrzymuje się przed przyjazdem (a nie "on arrival") - tak samo mają osoby spoza UE i Schengen przyjeżdżający np. do Polski. Nie zmienia to faktu, że formalnie rzecz ujmując jest to nadal WIZA a nie promesa, czyli tak jak napisał @SPLDER
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2104 PostWysłany: 25 Kwi 2018 11:21 

Rejestracja: 13 Lut 2015
Posty: 42
Loty: 3
Kilometry: 3 860
mcichecki napisał(a):
Otrzymałem zaproszenie na konferencję do USA na początku czerwca i muszę wyrobić wizę. Jestem z Warszawy. Jeżeli złożę wniosek dziś/ jutro to czy jest szansa, żeby odbyć rozmowę z konsulem w ciągu 2 tygodni (znajomi, którzy niedawno wyrabiali mówili, że to taki standardowy czas oczekiwania). Pytam bo czasu niedużo.


Wszystko zależy od wolnych terminów, ja np. miałem rozmowę już po dwóch dniach od wypełnienia wniosku bo akurat były terminy i to całkiem dużo, bo chyba ze 12
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2105 PostWysłany: 25 Kwi 2018 12:17 

Rejestracja: 08 Lis 2013
Posty: 253
niebieski
@mcaron07 wniosek wypełniłem w sobotę, w poniedziałek (23.04) doszedł przelew i mogłem wybrać pasujący mi termin. Pierwszy był w piątek (27.04), ale nie mogłem więc zapisałem się na poniedziałek (30.04). Całkiem szybko, myślałem, że do ambasady wpadnę dopiero po majówce.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2106 PostWysłany: 25 Kwi 2018 19:17 

Rejestracja: 25 Kwi 2018
Posty: 1
Były juz opisy procedury, ale dorzucam swojącegiełkę, może jakiś szczegół się komuś przyda.
Wizyta kilka dni temu, Warszawa.

WEJŚCIE
- miałem spotkanie na 13.15. Nie warto o przychodzić za wcześnie, trzeba być jakieś 15 minut przed umówioną godziną, bo wtedy formuje się kolejka stojąca wzdłuż słupków z szarfami,
- o godzinie 13.05 przed budynek wyszedł pan z ochrony i poprosił aby w kolejce zostali tylko ci, którzy są umówieni na 13.15. Na moją godzinę było umówionych dwadzieścia kilka osób, ale nie jest ważne, czy w tej kolejce stoisz pierwszy czy ostatni, wszystko idzie bardzo sprawnie. Nie ma się co pchać, na pewno wejdą wszyscy zapisani na daną godzinę,
- pan ochroniarz przeszedł się wzdłuż kolejki i zauważył tych, co chcieli wejść z torbami. Niestety ludzie nie czytają instrukcji, wielu stało z wielkimi torbami, plecakami a nawet reklamówkami wypełnionymi po brzegi. Zostały nawet przyuważone panie, których torebki były więcej niż średnie. Wszyscy oni zostali poinformowani, że nie wejdą z takimi bagażami. Zaakceptowane zostały tylko małe damskie torebki (ja miałem taką typową małą męska torebkę wieszaną przez ramię, wszedłem bez problemu),
- na wejściu otwiera drzwi kolejny pan i wpuszcza pojedynczo. Należy mieć w ręku paszport oraz telefon. Uwaga! Telefon musi być wyłączony!
- po wejściu do budynku telefon i paszport zostają odebrane, pan wręcza numerek, który nalezy zachować do odbioru telefonu,
- następnie sprawdzany jest wstępnie paszport, a resztę rzeczy należy umieścić w plastikowym pojemniku, który potem przejeżdża przez skaner. Do tego pojemnika wsadzamy wszystko co mamy ręku, nawet dokumenty, a także zegarek, pasek od spodni (jeśli ma metalową klamrę), torebkę itd.,
- potem przechodzimy przez bramkę kontrolną. Jeśli nie zapiszczy, to odbieramy z drugiej strony bramki sprawdzone już plastikowe pudełko i zabieramy swoje rzeczy,
- otwieramy następne drzwi i idziemy na wprost kilkanaście metrów szklanym korytarzem, przechodzimy przez kolejne drzwi do małego pomieszczenia, na wprost są drzwi z napisem "Wizy". Przechodzimy przez nie i schodzimy w dół schodami do dolnych pomieszczeń,
- tu jest podłużny stół a za nim dwóch mężczyzn. Pierwszy sprawdza paszport oraz druk potwierdzenia złożenia wniosku i przekazuje następnemu (tutaj uwaga: nie ma sensu drukować całego wniosku, potrzebna jest tylko strona z potwierdzeniem, zawierająca kody kreskowe, reszta nikogo nie interesuje, bo juz jest w ich systemie). Pan pyta też o to, jaki sposób dostarczenia paszportu wybraliśmy w przypadku otrzymania wizy. Ten drugi skanuje kody kreskowe z potwierdzenia (dlatego ważne jest, żeby wydruk był dobrej jakości). Zostaje nam oddane potwierdzenie oraz paszport, na którego okładkę nalepiony został numer identyfikacyjny,
- odchodzimy od stołu i przechodzimy w prawo do pierwszej kolejki wyznaczonej szarfami. Przed nami są okienka. Podchodzimy do nich kolejno jak na poczcie. Jesteśmy proszeni o paszport, a następnie skanowane są linie papilarne (cztery palce lewej ręki, potem cztery prawej, a na koniec oba kciuki), dostajemy paszport z powrotem,
- przechodzimy znów w prawo do ostatniej kolejki, w której oczekujemy na rozmowę. Okienka jak na poczcie, podchodzimy po kolei do tego, które jest zwolnione i znów podajemy paszport,

ROZMOWA
Podczas mojej wizyty rozmowy odbywały się przy trzech okienkach, rozmawiamy przez szybę za pomocą głośnika i mikrofonu. Trafiłem na pana w okienku nr 1. Na początku trochę się zestresowałem, bo pan zaczął mówić do mnie po angielsku. A mój angielski jest dość słaby, więc poprosiłem o rozmowę po polsku. Pan odrzekł z amerykańskim akcentem - "Ociwiście, nje ma problemu". Zaczął na monitorze przeglądać mój wniosek i zadawał standardowe pytania: Jaki jest cel wizyty? Ile wizyta będzie trwała? Czy już pan był w USA? Gdzie pan pracuje i jaki zawód wykonuje? Jako że jadę odwiedzić krewną zapytał też o jej obywatelstwo. Na koniec powiedział "wiza została przyznana, życzę przyjemnej podróży". Potem wręczył mi standardową karteczkę z dodatkowymi informacjami. Cała rozmowa trwała może ze dwie minuty. Wychodzimy drogą, którą przyszliśmy, a do budynku portierni wchodzimy lewymi drzwiami i odbieramy telefon podając numerek.
MOJE UWAGI
- nie przyjeżdżać z dużymi torbami, teczkami, urządzeniami typu mp3, pendrive, elektroniczny papieros,
- jeśli nie ma potrzeby przedstawienia jakichś specjalnych dokumentów, to nie drukować niepotrzebnie niczego oprócz potwierdzenia złożenia wniosku i potwierdzenia zapisu na spotkanie. Niektórzy mieli ze sobą całe grube pliki wydruków (pity, zaświadczenia itd.) i nikt nie chciał tego oglądać,
- przedstawicielami konsula są Amerykanie, więc jeśli biegle nie znasz dobrze angielskiego, to nie ryzykuj rozmowy w tym języku. Jedna z dziewczyn, która podchodziła przede mną, była przy okienku dobre 10 minut, bo się zamotała w końcu przy odpowiedziach, szukała słów, myliła się itd. W końcu wizę dostała, ale po co się dodatkowo denerwować. Więc jak się nie czujesz na siłach, to mów po polsku, oni na tyle dobrze znają polski, że bez kłopotu można się komunikować, nijak to nie wpływa na twoją szansę otrzymania wizy, bo nie ma obowiązku, aby starający się o nią musiał znać język angielski,
- samą rozmowę trzeba przeprowadzać bardzo rzeczowo. Pytania są krótkie i odpowiedzi powinny być krótkie i treściwe. Nikogo nie interesują wywody i opowieści dziwnej treści, żarty i dygresje. Tylko konkret odpowiadający temu, co wcześniej napisaliśmy we wniosku.
- bez nerwów. Cała procedura od wejścia do wyjścia trwała 20 minut. Na każdym etapie jest rzeczowa pomoc, mówią co robić, nie ma więc szans, żeby się pogubić.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2107 PostWysłany: 29 Kwi 2018 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2018
Posty: 13
Czytam wasze doświadczenia związane ze staraniem się o promesę wizową i jestem w połowie tematu. :geek: Niemniej jednak nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.
1. Przez 2 lata mieszkałem w UK, gdzie pracowałem. Co w sytuacji, kiedy zapytają mnie "jakie kraje odwiedziłem ostatnio w celach turystycznych"? Powinienem wymienić również UK?
2. W 2015 r. przystąpiłem do loterii wizowej. Czy będą o tym wiedzieć i czy może to wpłynąć na wynik otrzymania promesy B2?

Obecnie mieszkam w Polsce, singiel i własna działalność gospodarcza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2108 PostWysłany: 29 Kwi 2018 16:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
boomer napisał(a):
1. Przez 2 lata mieszkałem w UK, gdzie pracowałem. Co w sytuacji, kiedy zapytają mnie "jakie kraje odwiedziłem ostatnio w celach turystycznych"? Powinienem wymienić również UK?
2. W 2015 r. przystąpiłem do loterii wizowej. Czy będą o tym wiedzieć i czy może to wpłynąć na wynik otrzymania promesy B2?

Obecnie mieszkam w Polsce, singiel i własna działalność gospodarcza.


1.) jesli pracowales oficjalnie w UK to logiczne, ze nie w celach turyst.
2.) nie ma wplywu, chyba ze Cie wylosowano i pozniej odmowiono wjazdu

Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2109 PostWysłany: 29 Kwi 2018 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2018
Posty: 13
Dzięki. Mam jeszcze problem z historią zatrudnienia z 5 ostatnich lat.

Dodałem aktualne miejsce zatrudnienia.
Potem dodałem pracodawcę: 2016-2017
I dodałem kolejnego pracodawcę: 2014-2015
Nie mogę dodać kolejnych miejsc pracy, bo opcja "Add another" jest niedostępna. Jak mam zatem podać historię z 5-ciu lat?

Stanowiska wpisałem po angielsku. Jeśli chodzi o szkoły - wpisałem w języku polskim, bo uczelnia ani szkoła średnia nie miały oficjalnych angielskich nazw. Dobrze to robię?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2110 PostWysłany: 30 Kwi 2018 15:52 

Rejestracja: 08 Lis 2013
Posty: 253
niebieski
Może komuś się przyda, może nie. Rozmowa z perspektywy studenta:
- jaki jest cel wizyty?
- na jak długo?
- kto opłaca podróż?
- co aktualnie robię?
- co studiuję?
- czym zajmują się rodzice?
- czy byłem poza Europą?
- czy mam znajomych w USA?

Pierwsze pytanie po polsku, potem przeszliśmy na angielski.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2111 PostWysłany: 30 Kwi 2018 16:06 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
@boomer dodaje się ostatnie dwa miejsca pracy i dwie ostatnie szkoły - to jest wystarczające.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
boomer uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2112 PostWysłany: 18 Maj 2018 08:08 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
W następnym roku (najprawdopodobniej we wrześniu) planujemy z żoną podróż do USA. Wcześniej jednak (najprawdopodobniej pod koniec tego roku) jedziemy do Meksyku. Pomyślałem, że skoro i tak mamy za rok płacić za wizę do USA, to może lepiej ją zrobić już teraz i mieć więcej opcji do wyboru przesiadek do Meksyku. Pytanie tylko, czy to nie jest problem, jeżeli teraz będziemy się starali o wizę, a podróż planujemy dopiero za prawie półtora roku i czy nie ma ew. dużego ryzyka, że dostaniemy teraz wizę, ale tylko na rok?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2113 PostWysłany: 18 Maj 2018 08:27 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 220
niebieski
@trocha

Nie powinno, po prostu na rozmowie powiedz to co napisałeś powyżej. Masz dostać wizę to ją dostaniesz. Za dużo wokół otrzymania wizy do USA krąży złych plotek.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2114 PostWysłany: 23 Maj 2018 21:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2018
Posty: 13
Za dużo krąży złych plotek, a poza tym jesteśmy przyzwyczajeni, że urzędnik ma władczą postawę wobec petenta i traktuje go "z buta". W ambasadzie jest odwrotnie - cała procedura przebiega szybko i w przyjaznej atmosferze. Zostałem zapytany o cel podróży (turystyczny czy biznesowy); miejsce, do którego chciałbym się udać i ostatnie pytanie dotyczyło pracy. Nie zdążyłem odpowiedzieć, bo urzędnik stwierdził: Widzę, że ma pan swoją działalność. Świetnie. Otrzymuje Pan wizę na 10 lat. Życzymy miłej podróży. ;) Rozmowy odbywały się w j. angielskim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2115 PostWysłany: 04 Cze 2018 10:33 

Rejestracja: 04 Cze 2018
Posty: 95
Mam pytanie,
Dostałem wizę w poprzedni piątek, we środę dostałem wiadomość, ze paszport został odebrany przez TNT, ale do dzisiaj nie dostałem żadnego kontaktu od kuriera żeby ustalić godzinę kiedy przyjedzie czy coś. Długo się czeka na dostarczenie przez kuriera?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2116 PostWysłany: 04 Cze 2018 10:36 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Matko kochana...

Zadzwoń do TNT...
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2117 PostWysłany: 04 Cze 2018 10:38 

Rejestracja: 04 Cze 2018
Posty: 95
No zadzwonię, myślałem ze po prostu długo się czeka na dostarczenie przez kuriera czy coś.

Widzę ze tu tez klimat elektrody sie udziela ;) po co w ogóle forum istnieje. Jest opcja szukam, zamykam temat ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2118 PostWysłany: 04 Cze 2018 10:45 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Nie, nie elektroda
Używanie logicznego umysłu, tak zwaną logiką...
Odebrali w środę, czwartek święto, więc dopiero piętek by dotarło sortowni, i dziś pójdzie świat
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2119 PostWysłany: 04 Cze 2018 10:48 

Rejestracja: 04 Cze 2018
Posty: 95
Odebrali w środę przed południem wiec w sortowni już było tego samego dnia. Poza tym mieszkam w Warszawie to raczej nie maja co przerzucać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2120 PostWysłany: 09 Cze 2018 08:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
Postanowiłem spróbować swojego szczęścia i postarać się o wize do USA do czego bardziej zachęcają mnie częste wrzutki naszych kolegów z forum na loty gdzieś przez usa gdzie mimo że będę w tranzycie to nadal tą wize muszę posiadać.

Moje pytanie dotyczy jednej kwestii / czy mogę wypełnić wniosek - uiścić opłatę i wybrać sobie termin wizyty w konsulacie za 2 miesiące ? Będę pod koniec lipca w Londynie a nie chciał bym tam drałować specjalnie 6h autem w normalny dzień i chcę skorzystać z okazji i upiec 2 pieczenie na 1 ogniu.

Rozumie tez że mam wypełnić formularz "B-2 visitor visas are nonimmigrant visas for persons traveling to United States temporarily for tourism, pleasure or visiting."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109 ... 159  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group