Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat o ESTA: visa-waiver-program-co-i-jak,766,145377
Gdzie zostawić rzeczy

Warszawa: U fotografa na przeciwko za dyszkę zostawisz nawet wielka walizkę.

Historia wizyt w USA: https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

Linie lotnicze, które zwracają za bilety, w przypadku nie otrzymania wizy do USA
http://www.fly4free.pl/nie-otrzymales-w ... -za-bilet/

Nie jesteśmy biurem pośrednictwa w wypełnianiu wniosków wizowych!

https://pl.usembassy.gov/pl/vwp-faq-pl/

Jak mogę podróżować do USA? O: Każdy podróżny, który ma ważną wizę może nadal z niej korzystać. Osoba posiadająca ważną wizę nie musi ubiegać się o zezwolenie ESTA. Podróżujący z wizą mogą przebywać na terenie USA do 6 miesięcy, zależnie od decyzji oficera imigracyjnego na granicy USA.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 ... 159  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2081 PostWysłany: 13 Kwi 2018 11:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
bo jak nie ma wizy to i nie wsiądzie do samolotu a jak nie wsiądzie to i nie przeczyta
taka logika :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z all inclusive od 2707 PLN. Wyloty z 6 miast Lato w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z all inclusive od 2707 PLN. Wyloty z 6 miast
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2082 PostWysłany: 13 Kwi 2018 13:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Wow, zadziwiające jest to, że dyskusja o legendarnej wizie do Stanów zajmuje 106 stron... a wydawałoby się, że każdy, kto mówi po angielsku i ma trochę oleju w głowie oraz kilka stów jest w stanie wypełnić wniosek (zaznaczając, że nie jest się przedstawicielem organizacji zbrojnej lub terrorystycznej), podać sensowny cel wyjazdu przy rozmowie i po tygodniu cieszyć się 10-letnim spokojem :) Nie ma w tym nic mistycznego, nie znam prawie nikogo (z Polaków, bo Ukraińca znam), kto by miał problem z dostaniem wizy, czy to na podróż, konferencje, doktorat albo kontrakt w firmie. Co więcej, o wizę można aplikować w dowolnej innej ambasadzie, nie trzeba w PL - np. na wakacjach gdzieś w Europie. Sprawdziłem, polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off
cool_aka_romeo lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2083 PostWysłany: 13 Kwi 2018 19:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 826
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
ale większość tu wypisuje swoje relacje z pobytu w ambasadzie, z tonu relacji idzie wywnioskować, że nie starali się o wizę, tylko zostali wyróżnieni i wręczono im je uroczyście w konsulacie po tym jak zostali zapytani gdzie jadą i na ile. Tego typu pytanie nie stanowiło dla nich problemu, bo wybierają się do USA, a nie Ekwadoru, niektórzy opisują w minutach ile im zajęła wizyta, stąd te aż 106 stron.

Niestety większe "głomby" udają się do ambasady. Ktoś był w USA nielegalnie 10ięć lat, a teraz idzie po wize ... nie wiem na co liczy. Na prawdę zdarzają się takie przypadki, a potem statystyka odmów idzie w górę. Jeżeli ktoś nie umie wypełnić wniosku, no to wiele można się spodziewać pozniej po wizycie w ambasadzie :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2084 PostWysłany: 13 Kwi 2018 20:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Sz@lony napisał(a):
Wow, zadziwiające jest to, że dyskusja o legendarnej wizie do Stanów zajmuje 106 stron... (...)
Wow, na forum.usa.****.pl znajdziesz ponad 100 tys. postów na temat wiz, więc te 106 107 stron wypada blado...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2085 PostWysłany: 13 Kwi 2018 20:05 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
A wystarczyło użyć lekko logiczne myślenie i przeczytać na spokojnie aplikacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2086 PostWysłany: 16 Kwi 2018 16:43 

Rejestracja: 16 Kwi 2018
Posty: 3
Witam :)
Trzy lata temu gdy składałam wniosek o wizę w Stanach przebywał mój brat i to właśnie jego "podawałam" we wniosku oraz przy rozmowie z konsulem. Niestety teraz sytuacja się zmieniła i w Stanach aktualnie przebywa moja ciocia i tutaj właśnie jest moje pytanie. Czy z uwagi na taką zmianę będzie jakiś problem z wjazdem do USA ? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2087 PostWysłany: 16 Kwi 2018 16:44 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Nie
Góra
 Profil Relacje PM off
julcac@wp.pl lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2088 PostWysłany: 17 Kwi 2018 20:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Konsul USA: zniesienie wiz dla Polaków możliwe jeszcze w tym roku. Ale jest jeden warunek.
https://businessinsider.com.pl/wiadomos ... iz/4m5pdp3
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2089 PostWysłany: 18 Kwi 2018 14:55 

Rejestracja: 16 Kwi 2018
Posty: 3
Witam :D
Z jakiego powodu najczęściej zawraca się podróżnych z granicy z USA i czy(o ile ktoś taka wiedzę posiada) często zdarza się to osobom w wieku 13-17 lat( wiek mój i brata z którym lecę)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2090 PostWysłany: 18 Kwi 2018 21:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 826
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
jak masz ojca albo matke na czarno w USA, i ktoś doniesie, ze do nich dzieci jada to Cię mogą cofnąć - po prostu znam taki przypadek. w innym wypadku raczej nie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
julcac@wp.pl uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2091 PostWysłany: 18 Kwi 2018 21:41 

Rejestracja: 16 Kwi 2018
Posty: 3
Na szczęście nie ma u mnie takiej sytuacji :D
Dziękuję bardzo za pomoc ;)


Ostatnio edytowany przez michzak, 19 Kwi 2018 08:36, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2092 PostWysłany: 21 Kwi 2018 11:11 

Rejestracja: 08 Lis 2013
Posty: 253
niebieski
Otrzymałem zaproszenie na konferencję do USA na początku czerwca i muszę wyrobić wizę. Jestem z Warszawy. Jeżeli złożę wniosek dziś/ jutro to czy jest szansa, żeby odbyć rozmowę z konsulem w ciągu 2 tygodni (znajomi, którzy niedawno wyrabiali mówili, że to taki standardowy czas oczekiwania). Pytam bo czasu niedużo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2093 PostWysłany: 21 Kwi 2018 11:29 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2094 PostWysłany: 21 Kwi 2018 11:53 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Od dziś czasu do początku czerwca masz bardzo dużo, przy założeniu, że już dysponujesz paszportem. Normalnie całość procedury zamyka się w +/- 3 tygodniach, nawet wybierając odległe terminy rozmów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2095 PostWysłany: 21 Kwi 2018 12:17 

Rejestracja: 08 Lis 2013
Posty: 253
niebieski
@boots @john_doe dzięki bardzo. To dziś składam wniosek i liczę, że w ciągu 2 tygodni się uda. Dodatkowo zastanawiam się czy warto już kupować lot np. w Lufie, bo można otrzymać refundację kosztów w przypadku odrzucenia wniosku, aczkolwiek wydaje mi się, że to będzie formalność (jestem studentem + mam to zaproszenie).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2096 PostWysłany: 21 Kwi 2018 13:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 29
Jako student nie powinni Cię odrzucić, mówisz że jesteś młody i ciekawy świata na rozmowie, a z Polską Cię łączą studia, stała praca, mieszkanie i NARZECZONA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2097 PostWysłany: 21 Kwi 2018 14:43 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 598
niebieski
Tylko rozważ czy pisać że jedziesz na konferencję, żebyś przypadkiem jednorazowej nie dostał (przykład tegoroczny, kolegi z pracy).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2098 PostWysłany: 22 Kwi 2018 19:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
@QbaqBA jednorazowe to chyba rzadkość jak np. czupakabra. Od ok. 4 lat wysyłam ludzi z firmy na konferencje do USA i nigdy się nie zdarzyła wiza jednorazowa. Zawsze standard B1/B2 na 10 lat
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2099 PostWysłany: 22 Kwi 2018 23:59 

Rejestracja: 23 Gru 2016
Posty: 35
Co wy z tymi konsulami, decyzja o przyznaniu promesy badz odmowie jest wydawana przed rozmowa z konsulem, w momencie jak podchodzicie do okienka konsul od razu wie jaka jest decyzja, i w zasadzie jedyne co moze to zmienić pozytywna decyzje na negatywna po wysłuchaniu pokretnych odpowiedzi na pytania...Nigdy na odwrot z negatywnej na pozytywna

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2100 PostWysłany: 23 Kwi 2018 01:01 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3227
srebrny
Nie wiem skąd wam się bierze teoria o promesie wizowej. USA nie wystawia promes wizowych dla obywateli Polski. Jedyną możliwością wjazdu jest otrzymanie wizy. Widziałeś kiedyś na oczy promesę wizową do USA ?

Promesę można dostać np do Wietnamu czy ZEA. Tu jest przykład takiej promesy:
https://static.wixstatic.com/media/fba0 ... 44~mv2.png

Konia z rzędem temu kto znajdzie w google promesę wizową do USA.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 ... 159  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group